Skocz do zawartości


Co robimy Placuszki?


167 odpowiedzi w tym temacie

#21 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 04 kwietnia 2019 - 13:35

Super że wpadłeś:) przyda się weteran nawet jak nie do grania to pogadania i do portalu:).

Ok temat się rozkręca więc może teraz zobaczmy w jakich tytułach jesteśmy obecni. Tzn w co gracie.

Z tego co widziałem na Steam i z rozmów to mamy CS. rocket league, pubg, PA, QC, R6, Arma ktoś pisał o APEX ale nie wiem czy jest aktywny, cała ekipa od BFa też wyparował?. W co tam jeszcze na multi możemy zaproponować z aktywną ekipą?.

Druga kwestia to gry mobilne i konsole? Poruszamy temat czy skupiamy się tylko na PC?

Dołączona grafika

#22 Szczurson

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 20:28

Witajcie!
Już raz zabierałem się za napisanie tego posta, ale jakoś czasu i sił nie starczyło żeby go dokończyć. I może to i dobrze, bo Maul napisał niemalże wszystko co chciałem i ja :). Odniosę się tylko w punktach krótkim komentarzem.

Grupki "ex-Placków" robiły się jeszcze kilkanaście lat temu. Po prostu z czasem zaczęły się wykruszać, a po tym jak zakończyliście erę TS'a po prostu każda udała się w swoje miejsce. I tak, oprócz już dwóch wspomnianych wcześniej ekip, jest jeszcze jedna, która przetrwała - ja, Toilet, Pawlak i czasami Shurtugal. Wiadomo, my "uciekliśmy" wcześniej, ale historia potoczyła się podobnie jak i tutaj. To tak tylko gwoli wyjaśnienia. I u nas też, jest to głównie ekipa przychodząca na TS w celu pogadania o "d*pie Marynie" i przy tym pograniu w coś.

Dlatego też myślę, że bardziej pasuje tu rzeczywiście swego rodzaju forma społeczności, a nie klanu. Po prostu miejsca (DC/TS), gdzie ktoś chcący pograć, może znaleźć ekipę do wspólnej gry (z "ogarniętych" ludzi). Tak jak Maul pisał, teraz własny serwer TS czy DC to banał, więc trzeba mieć to coś, czym chce się przyciągnąć innych - a powinni tym być ludzie.

Cytat

Uważam że pomysł na rozruszanie placków jest naprawdę dobry, ale nie robić z tego jakiegoś nie wiadomo co wydarzenia, zwyczajnie działając dalej lecz bardziej efektywniej, starając się trochę rozreklamować placki, nabyć nowych graczy.
To zdanie idealnie oddaje też i moje podejście. Odnoszę wrażenie, że próbujecie szybko i gwałtownie zorganizować akcję przywracania "klanu" do życia, robiąc swego rodzaju event jak na otwarcie sklepu czy centrum handlowego. Myślę, że nie tędy droga.

Od strony technicznej... Myślę, że w dobie Facebooka i fanpage'y oraz grup na nim, forum i strony stały się przeżytkiem. Tzn. o ile jeszcze pomysł utrzymania forum uważam nawet za dobry, to o tyle myślę, że strona będzie po prostu niepotrzebna i nieuczęszczana. Nie ma takich rzeczy, których nie można umieścić na forum, a które przyciągnęły by na stałe ludzi tam. Fora też "oberwały" przy popularności grup Facebookowych, jednak nadal jakoś się trzymają i dają większą możliwość wypowiedzenia się i wymiany poglądów. Dlatego też forum bym zostawił, a klan próbował rozpromować np. przez FB.

Sama struktura społeczności powinna, według mnie, zostać luźna, tj. jak najmniej zasad i ograniczeń, oraz brak podziałów i sekcji. Praktycznie to samo, co wspomniał już Maul.

Na sam koniec dodam. Wszyscy nie jesteśmy już tymi ludźmi co kilkanaście lat temu. Jednym z nas życie zmieniło się nieznacznie, innym, jak mi np. znacznie. Nie jestem już nastolatkiem, który może poświęcić pół dnia na granie w gry. Cele w życiu się pozmieniały, człowiek pracuje, uczy się, dłubie przy aucie, ma życie społeczne. Gra "pro" wymaga niestety jakiejś systematyczności i ciągłości zaangażowania, którego pewnie część ze "starych Placków" już nie będzie w stanie dać. Ja, niestety, na pewno nie dam rady angażować się bardzo w "projekt ożywiania Placków" oraz taką grę. Chętnie pomogę gdy będę mógł, z chęcią bym Was usłyszał, pograł z Wami czasami, jednak na więcej nie mam czasu. I myślę, że na tej części 4Fun należałoby się w pierwszej kolejności skupić i zbudować społeczność graczy "casualowych", którzy grając razem będą się dobrze bawić, spędzać czas i rozwijać.

PS.
Wybacz 90s, że nie odpisałem Ci na wiadomość na Steam'ie z linkiem do tego tematu. Jak wróciłem do kompa, to tylko zapisałem sobie link i poszedłem od razu spać :D.

#23 Mojwa

    Truskafffffffeczka ^^

  • CS: GO
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 20:39

Cześć kochani :)

Mnie też pochłonęło życie i mało mam czasu, gram też niewiele ale starą ekipą trzymamy się na DSie (ja, SW4GG3R_PL, Beatels, ozzy_22, wpada bogusław też, franek i okazjonalnie inni).
Podrzucę chłopakom, że coś się rusza.

Uważam, że grupa na FB jest absolutnie konieczna, żeby w ogóle ruszyć. Grupa + aktywna strona na FB.
Jeśli chodzi o grupę to mogę pomóc w adminowaniu, czymś tam zarządzam po nawet 1200 członków xD.
Bo kiedy ja wchodzę to lepiej nie stawać mi na mojej drodze! ;)
WBIJAM NA BOMBSITE A!

#24 Troper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 340 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Płock

  • - Troper_PL

Napisano 04 kwietnia 2019 - 20:41

Witam :).

Moze na poczatek jakis Discord ?
Dołączona grafika

#25 Anza

    Zła od wszystkiego

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 594 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 20:56

Melduję gotowość do pomocy! :P

Dołączona grafika


#26 Mojwa

    Truskafffffffeczka ^^

  • CS: GO
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 21:02

Wyświetl postUżytkownik Anza dnia 04 kwietnia 2019 - 20:56 napisał

Melduję gotowość do pomocy! :P
niezmiennie zła od wszystkiego!

Wyświetl postUżytkownik Troper dnia 04 kwietnia 2019 - 20:41 napisał

Witam :).

Moze na poczatek jakis Discord ?

Beatels, który obecnie nie ma internetu (do końca tygodnia będzie mieć, życzcie mu szczęścia xD) zaoferował swoją pomoc w postawieniu i przygotowaniu takiego discorda.

EDIT: w sumie przy prowadzeniu fanpage też mogę pomóc, ale nie sama na pewno :-)
Bo kiedy ja wchodzę to lepiej nie stawać mi na mojej drodze! ;)
WBIJAM NA BOMBSITE A!

#27 TUSZYNEK_PL

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Krotoszyn



  • BF2 GUID - TUSZYNEK_PL - DaMaGeHeRo

Napisano 04 kwietnia 2019 - 21:27

Witam

Ja dużo czasu nie posiadam ale w BF pykam od czasu do czasu . Często widze matiaska na bf4 , dam mu znać i napisze do paru osób na originie o zaglądnięcie tutaj :) .

pozdrawiam staruszki placuszki

NIEKUMATY
Dołączona grafika
PRODUCT - MADE by SLOMKA

#28 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 04 kwietnia 2019 - 22:19

O kurde ale odzew:) bardzo się cieszę widząc tyle starych nicków:)

FB, Discord wszystko już jest od dawna. Tak samo grupa na steam itd.
Ja niestety nie łączę życia prywatnego (patrz FB) z portalem i mamy nicki bo część ludzi cenni sobie anonimowość. FB tego nie oferuje.
Forum jest anonimowe i bardziej kameralne. Fakt sama forma forum padła bo siedzę na wielu zwłaszcza z fotografią związanych i wiem jak to wygląda.
Dlatego grupa na FB jak najbardziej. Insta co tam się jeszcze da. Najważniejsze aby pozyskiwać nowych graczy bo bez tego to się nic kręcić nie będzie.

Więc uważam abyśmy byli wszędzie gdzie się tylko da, wraz nierezygnowaniem z tego co już mamy. Zapominacie też o wujku google który nie pozycjonuje treści FB itd. Tylko strony i fora. To też duża grupa ludzi którą można do nas przyciągnąć.

Co do zdobywania graczy i samego podejścia to plan jest taki jak piszesz Szczurson, na luzie bez spiny bo nikt z nas czasu na walki o tag itp czasu nie ma. Zarazem stawiamy na wysoki poziom kultury osobistej by dla starczych nasza społeczność była atrakcyjną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu którego już za wiele nie mamy.
Co do reklamowania to jak wszystko będzie szło tak jak zakładamy, będą się pojawiać gracze itd. to skorzystamy aby nadać prędkości. Reklama jest dziś podstawą każdej działalności i dość srogo się tego dziś uczę na swoim biznesie.

Wracając do starych graczy, to stare czasy nie ma co tego rozgrzebywać kto uciekł kto co zrobił i w jakim stylu. Zaczynamy od czystego konta ze wszystkim.

Super widzieć Was dziewczyny i Tuszynka:) Matiaska też pamiętam fajnie że jest też ktoś gotowy pograć w BFa.

Teraz wracając do spraw jeszcze organizacyjnych.
RL napisz listę kosztów aby wszystko co trzeba było opłacone, zwłaszcza forum bo trzeba przywrócić możliwość rejestracji itd.
Oraz abyśmy mieli obraz ile kosztuje klan w skali roku. Fajnie że odpadła opłata za TSa bo też sporo swego czasu kasy pochłaniał.
DeeJay udostępni wszystkie hasła do strony i forum. Zrobimy niebawem listę prac i będziemy zaczynać.

Napiszcie też jak macie jakieś dodatkowe umiejętności może coś wykorzystamy do tworzenia tej społeczności.
Dołączona grafika

#29 Maul

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 04 kwietnia 2019 - 22:43

To zrobiłem jakiś czas temu z powodu braku lepszej rozdziałki loga.
https://i.imgur.com/ccidqVN.png

#30 Mojwa

    Truskafffffffeczka ^^

  • CS: GO
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 22:45

Jeśli ktoś będzie chciał zachować anonimowość - jasne, nikt nie wnosi o skasowanie forum.
Jednak wydaje mi się, że to będzie dość niespotykane podejście - dużo ruchu zostało przeniesione na FB i tam się ludzie zrzeszają. Dlatego grupa będzie miała rację bytu i częściej ludzie tam zajrzą - niż na forum.

Myślę, że stargetowanie się pod starszego odbiorcę to dobry pomysł.
Na FB działa Sekcja Graczy - gdy uda się trochę wskrzesić sam klan - będzie się tam można podreklamować myślę.

To gdzie jest ten DS? Dodam się chętnie.
Bo kiedy ja wchodzę to lepiej nie stawać mi na mojej drodze! ;)
WBIJAM NA BOMBSITE A!

#31 pu5z3k

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 22:54

ja chętnie w coś podupce jak za dobrych pięknych czasów :O

pod warunkiem, że śledziem nie będzie yebało

#32 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 04 kwietnia 2019 - 23:08

Puszek o jak cię kręcę:) robisz jeszcze macro? Wrzuć coś do działu fotografia co tam nowego pstrykasz.

Mojwa masz racje co do FB, myśle że treści będą powielane z odnośnikami do forum i odwrotnie. Stworzymy pajęczynę powiązań i dzięki temu wszystko będzie się razem ciągło za uszy. Tak w wyświetleniach jak i aktywnościach. Pamietajmy że grupę na FB czy tez DC założyć może każdy. Portal ze stroną i forum to już bardziej skomplikowana sprawa. Tak samo jest ze sklepami w internecie. Możesz sprzedawać na ebayu albo aledrogo a i tak poważny sklep ma też swoją stonę nawet jak mu generuje 1% dochodu. Nawet Amazon wystawia się na ebayu. Tak działa właśnie sieć że idzie się we wszystkie strony a nie ogranicza na dane kanały.
Dołączona grafika

#33 Mojwa

    Truskafffffffeczka ^^

  • CS: GO
  • PipPip
  • 409 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 23:28

I dokładnie tak to widzę :)
Forum + fb + discord. Taka sieć pozwoli na skrzykiwanie się na granie, informowanie o promocjach na fajne tytuły czy polecaniu sobie tychże.
Ja chetnie pogram w CSa, trochę lamię jak to ja, nikt z ekipy nie chce już grać więc z placuchami bardzo chętnie :)

Mam tez BF1 tylko musze go ogarnąć.
Kupuje borderlandsy w tym tygodniu (PROMKA NA STEAM) i chetnie popykam w coopa, podobnież chetnie w L4D2.
Bo kiedy ja wchodzę to lepiej nie stawać mi na mojej drodze! ;)
WBIJAM NA BOMBSITE A!

#34 franek80

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 11 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 kwietnia 2019 - 18:30

Witam serdeczenie i także kope lat ! Szczerze powiem ze jestem uradowny ze znow zbieramy sie w gronie ! Po 10 latach mojej przerwy znow wrocilem do pełnego gaming-owania...uslyszawszy o reanimacji Plackow, jestem gotowy do pełnej pomocy !

#35 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 05 kwietnia 2019 - 20:52

Siema Franek:) super że wpadłeś.
Założyłem nowy temat z detalami
https://forum.pl4fc....-projekt-pl4fc/

Tutaj proszę wpisujcie swoje uwagi i pomysły aby tam był tylko przekrój wprowadzonych zmian itd. bez zbędnej treści.
Dołączona grafika

#36 Beatels

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wieleń


  • BF2142 GUID - Beatels

Napisano 05 kwietnia 2019 - 23:00

Cześć,

Tak jak Mojwa za pewne wspomniała chciałbym zaproponować swoją osobę do postawienia Discorda plackowego.

Widziałbym to tak aby w miarę możliwości stworzyć fuzję starego TSa (kanały głosowe) z najświeższą wersją plackowego forum (kanały tekstowe). Myślę, że nie ma sensu rozbijać tych dwóch rzeczy na dwie osobne apki/strony, skoro można mieć to wszystko w jednym skondensowanym formacie, z ładną oprawą graficzną.

Dodatkowo oczywiście na plus discordowe możliwości tagowania konkretnych ról (modzi, administratorzy, CLe, VCLe, rekruci), przypinania co ważniejszych postów (cała belka przypiętych postów/obrazków/newsów/ogłoszeń) oraz w ważnych sprawach proste tagowanie wszystkich członków serwera wraz z ograniczeniem odpowiedzi tak aby nie śmiecić kanału.


Dodatkową funkcją przy większej ilości ludzi lub wytworzonym kanałem czysto shoutboxowym opcja włączenia wolnego chatu ograniczy spamowanie i szybkie odpowiedzi co pozwoli zachować porządek w czysto chatowych dyskusjach jak i ilość powiadomień (które można wyciszyć na poszczególnych kanałach tekstowych).

Myślę, że wszystkie powyższe funkcje doskonale pozwolą sprzężyć dawne użytkowanie TSa z użytkowaniem forum oraz shoutboxem tak aby mieć to pod jednym oknem, wygodnie, estetycznie, przyjemnie.

Dajcie znać co sądzicie. Dla co bardziej sceptycznych - spokojnie, po stworzeniu serwera, zaakceptowaniu jego formy przez 90s oraz resztę zostaną wg. wytycznych rozdzielone role administratorów i to oni będą zarządzać serwerem :)

Wszelka krytyka i uwagi mile widziane.
Dołączona grafika

#37 Beatels

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wieleń


  • BF2142 GUID - Beatels

Napisano 05 kwietnia 2019 - 23:01

Cześć!

Niewielu może mnie pamiętać, ale byłem aktywny w sekcji BF2142 od 2008 roku!

Miło mi przywitać wszystkie stare placki i zakalce ;)

Swoją propozycję co do DSa załączyłem w podlinkowanym temacie. 90s Mega dzięki za pomoc w odmrożeniu konta forumowego :D
Dołączona grafika

#38 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 05 kwietnia 2019 - 23:18

Cała przyziemność po mojej stronie. Super że tyle starych weteranów wpadło pomóc. Mam nadzieje że nowy projek okaże się strzałem w 10.
Dołączona grafika

#39 Brewka

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 293 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID - Brewkaa

Napisano 05 kwietnia 2019 - 23:35

90s o Apexie to ja pisałem, czekam na linki i ruszam z reklamą po grupach na fb plus coś tam postreamuje :P. Hah mi konto nie znikło, bo mimo że nic nie pisałem to jednak raz czy dwa razy w msc wchodziłem na forum ale tu cisza zawsze no poza wątkiem fotografowania.
Dołączona grafika

BF2- Brewkaa
Xfire- j/w

#40 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 kwietnia 2019 - 00:19

Brewka edytowałem Twój post. Nie pisz o tym co było. Za dużo lat upłynęło i teraz zaczynamy od czystego rachunku. Super że mamy już kogoś w Apex. Graj, zawieraj znajomosci zapraszaj na discorda. My potrzebujemy teraz trochę czasu aby tutaj wszystko przygotować. Jak widzisz sporo pracy będzie. Dlatego na razie discord najważniejszy aby ludzie grali i się spotykali.
Ciesz się że jesteś i że jest nas coraz więcej.
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych