Skocz do zawarto艣ci


Co robimy Placuszki?


167 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 31 marca 2019 - 16:15

Witam

Nasz klan a raczej to co zosta艂o nieuchronnie zmierza w jedn膮 stron臋.
Dzi艣 zalogowa艂em si臋 do panelu adminia oraz na naszej stronie. Nie mamy ju偶 licencji i wiele opcji jest niedost臋pna. Tak samo sprawa wersji IPS3 jest z 2017 roku i nie ma wsparcia.
Dodatkowo na stronie nie mam dost臋pu do dw贸ch zak艂adek u偶ytkownicy i ustawienia.

Dlaczego to pisz臋? bo mamy dwie opcje. Mo偶emy spr贸bowa膰 zawalczy膰 o rozw贸j albo doko艅czy膰 tej agonii nie robi膮c nic.

Mam pewien pomys艂 kt贸ry m贸g艂by wypali膰 ale potrzebna b臋dzie Wasza pomoc i troch臋 wysi艂ku aby tutaj porobi膰 kilka rzeczy.

Mianowicie mam kilku znajomych kt贸rzy s膮 aktywni w e-sporcie i chcia艂bym ich poprosi膰 o pomoc w pokazaniu nas na szerszym polu.
Jednak nie mo偶emy pokaza膰 trupa kt贸ry ostatni mecz ligowy zagra艂 w 2011 roku a ostatni news jest z 2016.

Dodatkowo na forum wieje pustkami.
Co do meczy to ja aktualnie gram w planetary anihilation w lidze 1v1 i m贸g艂bym wpisywa膰 wyniki meczy itd. Zapcha艂oby to te dziur臋 i to do艣膰 szybko ale nie mog臋 stworzy膰 grupy PA.
News te偶 jaki艣 m贸g艂bym skrobn膮膰 i zrobi膰 chocia偶 minimalny ruch na tym polu.
Drugim krokiem by艂oby forum i lekkie sprz膮tanie i aktualizacje.

W skr贸cie chcia艂bym przypudrowa膰 nasz klan i wrzuci膰 go na parkiet i zobaczy膰 czy co艣 z tego wyjdzie czy ju偶 lepiej pogasi膰 艣wiat艂a.

Dlaczego my艣l臋 偶e warto spr贸bowa膰?
bo:
1. Mamy 13 lat co jest jakby nie patrze膰 ju偶 mark膮 i wyczynem samym w sobie.
2. Mamy osi膮gni臋cia kt贸re nie jeden klan pr0 m贸g艂by pozazdro艣ci膰.
3. Mamy oryginalne podej艣cie do e-sportu kt贸re mog艂oby prze艂o偶y膰 na popularno艣膰 i wsparcie. Zw艂aszcza w dzisiejszych czasach gdy e-sport robi si臋 coraz popularniejszy a zarazem poziom 偶enady na serwerach bije kolejne rekordy.
4. Mamy bardzo du偶y dorobek spo艂eczno艣ciowy jak pr臋gierz, administracje w PB i wsp贸艂prace z portalami.

My艣l臋 偶e przez te wszystkie lata zmarnowali艣my potencja艂 tego klanu skupiaj膮c si臋 na pierdo艂ach zamiast i艣膰 twardo do przodu. Teraz to ju偶 taki ostatni podryg aby co艣 zrobi膰.

Ale wracaj膮c do tego co najwa偶niejsze potrzebowa艂bym pe艂ne dost臋py do wszystkiego aby w razie czego m贸c porozwi膮zywa膰 kolejne problemy.
Chcia艂bym te偶 wiedzie膰 kto adminuje grup臋 na FB oraz na Steam? oraz kto ma pe艂ne uprawnienia do danych rzeczy.

Oraz kto z Was jest gotowy pom贸c i jak m贸g艂by pom贸c.

My艣l臋 te偶 aby zrobi膰 jak膮艣 zrzut臋 aby op艂aci膰 licencje i to co zostanie przeznaczy膰 na inne potrzeby.
Na razie mam tylko adres paypal. Mo偶e RL te偶 poda jakie艣 inne metody wp艂at. Chocia偶 najwa偶niejsza pomoc to typowo organizacyjna i tutaj najbardziej liczy艂bym na Wasze wsparcie.

Paypal: pl4fc@interia.pl

Na razie nie chce te偶 za du偶o pisa膰 o planie jaki mam i co chce dok艂adnie zrobi膰 bo w przypadku zerowego odzewu sam nie dam rady tego poci膮gn膮膰.

Mam te偶 pro艣b臋 aby艣cie podrzucali ten post wszystkim by艂ym i obecnym plackom na FB, steam i gdzie tam z kim kontakt jaki macie.
Tak samo jak macie jakie艣 uwagi pomys艂y itd to piszcie 艣mia艂o.

Kto wie mo偶e si臋 uda zrobi膰 ma艂e pospolite plackowe ruszenie:)

pozdrawiam
90s

Edit: Porozmawia艂em sobie z koleg膮 Maul i znalaz艂em co艣 takiego.
https://prsclan.com....multigamingowy/

Klan posta艂 w 2016 roku jak patrzy艂em to mia艂 aktywnych oko艂o 50 graczy na TSie i DC. Wi臋c plan mo偶e wypali膰 a zarazem powinno nam da膰 to do my艣lenia.
My po 13 latach mamy 11 weteran贸w.
Nasza strona w og贸lne nie ma nic z SEO robione. ci臋偶ko wyszuka膰 ani tym bardziej pozycjonowa膰. Stron臋 g艂贸wn膮 trzeba b臋dzie na WP przerzuci膰 bo raczej nie znajdzie si臋 nikt kto by j膮 ogarn膮艂 w obecnej formie.
Do艂膮czona grafika

#2 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPip
  • 869 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Wroc艂aw

Napisano 31 marca 2019 - 16:23

Pomog臋 jestem ch臋tny. Osobi艣cie nie wiem jak to ugry藕膰, ale ka偶dy pomys艂 jest lepszy od 偶adnego pomys艂u. Na chwile obecn膮, nie mam nawet dost臋pu do pieca, tylko jestem na laptopie, wi臋c bardziej wymagaj膮ce gry odpadaj膮.

#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 31 marca 2019 - 16:44

Dzi臋kuje Hetman. Raczej nie szybko b臋dziemy grali:) za to b臋dzie masa pracy aby to rozrusza膰.

Chcia艂bym wiedzie膰 kto i jak m贸g艂by pom贸c, bo jak pisa艂em stron臋 trzeba b臋dzie naprawi膰 albo postawi膰 now膮. Wprowadza膰 nowe tre艣ci, ogarn膮膰 SEO, pozycjonowanie i powi膮za膰 stron臋 z pozosta艂ymi kana艂ami, oraz us艂ugami googla.
Tak samo forum trzeba b臋dzie zmodernizowa膰.

Dodatkowo przemy艣le膰 warto now膮 strategi臋 klanu bo wszyscy si臋 chyba zgodzimy 偶e czasy si臋 zmieni艂y i stare szablony i formy nie s膮 ju偶 akceptowalne ani tym bardziej po偶膮dane.

Ja bym widzia艂 to og贸lnie w nast臋puj膮cej formie. Sama idea klanu zosta艂aby bez zmian, tzn jak od pocz膮tku g艂贸wny nacisk szed艂by na kultur臋 osobist膮 i zabaw臋 oraz granie w wsp贸lnym gronie.
Jakby to ruszy艂o i zacz臋liby si臋 pojawia膰 nowi gracze to by艣my si臋 dostosowywali do potrzeb jak to by艂o ostatnim razem.

Sprawa tagu i rekrutacji tutaj trzeba si臋 zastanowi膰 czy jest sens i jak obecnie wygl膮daj膮 realia i ka偶dy tytu艂 traktowa膰 jako osobne zagadnienie.

Bardziej wa偶n膮 spraw膮 jest przystosowanie forum i strony do formy us艂ugi i rozrywki. Miejsca gdzie b臋dzie mo偶na ogl膮da膰 streamy naszych graczy, plus szuka膰 pomocy technicznej na temat gier, sprz臋tu itd.
Du偶o dzia艂贸w forum niezwi膮zanych z grami, typu hobby itd by zosta艂o jak urozmaicenie tre艣ci.

Discord daje du偶o opcji ale wad膮 jest to 偶e google tego nieindeksuje, wi臋c nikt tego nie znajdzie bez osobistej reklamy. Wiec te偶 warto by艂oby pomy艣le膰 i zrobi膰 jasny szkic jakby to wszystko mia艂o wygl膮da膰 i razem wsp贸艂pracowa膰 i ci膮gn膮膰 si臋 r贸wnolegle za uszy.
Warto te偶 poblokowa膰 lub pokasowa膰 wszystkie nieaktywne kana艂y do kt贸rych nie mamy dost臋pu. a te do kt贸rych mamy powi膮za膰 do strony g艂贸wnej i discorda.

My艣l臋 偶e mo偶emy jeszcze tutaj co艣 ciekawego zrobi膰 zw艂aszcza 偶e te 4 punkty kt贸re wymieni艂em s膮 mocne. Pami臋tam czasy gdy na Tsie by艂o po 100 graczy.

Czasy si臋 zmieni艂y ale i w nich mo偶na trafi膰 na nisze i my艣l臋 偶e mogliby艣my si臋 w ni膮 wpasowa膰 idealnie.
Do艂膮czona grafika

#4 V3nom

    Placek

  • Planetary Annihilation
  • PipPip
  • 143 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Skierniewice

Napisano 31 marca 2019 - 21:26

Co do grania.. by艂bym ch臋tny gdyby co艣 si臋 ruszy艂o z CS:GO... troch臋 by si臋 przynerdzi艂o.. skilla poprawi艂o.. bo nie jest 藕le, ale za rzadko si臋 gra.
PA jest w Polsce martw膮 gr膮.. a na 艣wiecie?? gra w ni膮 dziennie z 1000os贸b, wi臋c nie wiem czy jest jaki艣 wi臋kszy sens robienia co艣 w tym kierunku.. Ale to tylko moje zdanie

#5 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPip
  • 869 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Wroc艂aw

Napisano 01 kwietnia 2019 - 08:58

Na steam uprawnienia ma RL, pr贸bowa艂em z nim pogada膰, 偶eby komu艣 je przekaza艂 ale zapomina, a du偶o nie ma czasu teraz. Rekrutacja przez forum nie ma sensu teraz. Nadal na naszym forum nowi u偶ytkownicy maj膮 problem z rejestracj膮, wina le偶y po naszej stronie bo nie dostaj膮 linku aktywacyjnego.

#6 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 01 kwietnia 2019 - 13:54

My艣l臋 偶e problemy z forum wynikaj膮 z braku licencji kt贸ra si臋 sko艅czy艂a 2 lata temu i pewnie wiele opcji zosta艂o zablokowanych z tego powodu.
Sama rekrutacja i gry to sprawa drugoplanowa bo detal i kwestia dogadania.

Potrzebujemy na pewno dost臋p do serwera. Stron臋 trzeba b臋dzie przerzuci膰 na WP aby prosto mo偶na by艂膮 j膮 edytowa膰 i zarz膮dza膰.
Forum r贸wnie偶 unowocze艣ni膰, op艂aci膰 licencje i posprz膮ta膰.
Cz臋艣膰 rzeczy typowo zwi膮zana z graczami itd. posz艂aby na discorda. Tutaj by艂aby w wi臋kszo艣ci tre艣膰 typowa dla tego czego ludzie mog膮 szuka膰 i o czym chc膮 pisa膰.

Na pewno warto by艂oby te偶 popracowa膰 na SEO, nowymi szatami graficznymi itd. Jest w klanie kilka os贸b kt贸re co艣 tan nagrywaj膮 wi臋c i taka zak艂adka dla nich na stronie by艂aby stworzona.

Plan jest i艣膰 w kierunku us艂ugi i otwartej spo艂eczno艣ci. Nie og贸lnodost臋pnej a czym艣 po艣rednim mi臋dzy klanem a spo艂eczno艣ci膮.

Sam wszystkiego nie uci膮gn臋 wi臋c jakby si臋 znalaz艂o kilka os贸b do pomocy to wiedzieliby艣my na czym stoimy.
Mam nadal jaki艣 namiar na DJa i pewnie rika te偶. Pytanie czy to rusza膰 i czy damy rad臋 co艣 tutaj jeszcze zrobi膰.
Do艂膮czona grafika

#7 RL89

    Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽289 post贸w

Napisano 01 kwietnia 2019 - 23:28

Witam wszystkich :)
Ostatnio m贸j komputer jest pod艂膮czony pod TV i s艂u偶y do ogl膮dania netflixa i hbogo. Troch臋 偶al, bo do艣膰 mocny jest, ale dzia艂am na lapku i nie mia艂em ostatnio czasu na granie. Co艣 mnie jednak podkusi艂o, by odpali膰 STEAMa ;)

To prawda, 偶e mam du偶o mniej czasu, ale znacznie wi臋ksze umiej臋tno艣ci ni偶 wcze艣niej i bardzo ch臋tnie m贸g艂bym wspom贸c akcj臋 - reaktywacj臋 ;)
Zamiast WP, mo偶na zaprogramowa膰 wszystko dobrze w Django, co m贸g艂bym ogarn膮膰 i jeszcze wiele innych tego typu rzeczy.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Do艂膮czona grafika

#8 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 02 kwietnia 2019 - 12:41

O super w ko艅cu co艣 konkretnego si臋 pojawi艂o.

RL jak z czasem b臋dzie u Ciebie aby postawi膰 tak膮 stron臋? mam te偶 pytanie o SEO. Dasz rad臋 z tym wszystkim? Ja pracuje na WP ze swoj膮 stron膮 jednak Django jest mi obcym 艣rodowiskiem.

Napisz do czego masz uprawnienia i do czego b臋dziesz te偶 potrzebowa膰 aby to wszystko zrobi膰. Oraz co jeszcze m贸g艂by艣 zrobi膰 i jakie to umiej臋tno艣ci naby艂e艣:)

Mogliby艣my zacz膮膰 od mapy prac i szkic贸w strony oraz forum. Jakby艣my to widzieli.
Druga sprawa to grafiki. Loga banery itp. Mam sporo materia艂贸w na dyskach. Dodatkowo zanim zamienimy stron臋 warto pozapisywa膰 co warto艣ciowe tre艣ci itd. aby je przenie艣膰 na now膮.
Warto te偶 by艂oby stworzy膰 oficjalne kana艂y stremowe, socialmedialne itd. aby zarz膮d, CL etc. mia艂 dost臋p do wszystkich potrzebnych narz臋dzi. Nie jak teraz 偶e ka偶dy co艣 tam ma i jest problem p贸藕niej co艣 zrobi膰 albo m贸c cokolwiek edytowa膰.


Tak jak wcze艣niej pisa艂em forum te偶 trzeba b臋dzie edytowa膰 do nowych standard贸w oraz wykupi膰 licencje. Cz臋艣膰 temat贸w przerzuci膰 na komunikator cz臋艣膰 upro艣ci膰. Doda膰 opcje podgl膮du strem贸w szybkiego 艂膮czenia si臋 z DC itd.

Jak to ogarniemy to zaj膮艂bym si臋 promowaniem i zobaczyliby艣my jaki by艂by odzew.
Do艂膮czona grafika

#9 Michaster

    Redaktor

  • Redakcja strony
  • Pip
  • 53 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Wroc艂aw

Napisano 02 kwietnia 2019 - 15:04

Siema!

Cytat

Warto te偶 by艂oby stworzy膰 oficjalne kana艂y stremowe
Ostatnio bawi艂em si臋 API Twitcha i YT, wi臋c posiadam skrypty, kt贸re informuj膮 np. o rozpocz臋ciu stream'a i pokazuj膮 ostatnie filmy wrzucone na kana艂 YT. M贸g艂bym si臋 nimi podzieli膰.

Cytat

Zamiast WP, mo偶na zaprogramowa膰 wszystko dobrze w Django, co m贸g艂bym ogarn膮膰 i jeszcze wiele innych tego typu rzeczy.
Tylko czy warto po艣wi臋ca膰 czas na zaprogramowaniu witryny w Django, skoro WP ma wszystko co potrzebuje typowa strona klanowa, plus mo偶na si臋 posi艂kowa膰 du偶膮 baz膮 wtyczek, a w internecie mo偶na znale藕膰 du偶o darmowych rozwi膮za艅.

U偶ytkownik Michaster edytowa艂 ten post 02 kwietnia 2019 - 18:59

Do艂膮czona grafika

#10 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 02 kwietnia 2019 - 17:14

Super trzymaj jak b臋dziemy stawia膰 stron臋 to si臋 wykorzysta.
Tak samo zamontujemy wtyczki do DC aby wy艣wietla艂 si臋 na stronie i forum oraz aby mo偶na by艂o bezpo艣rednio z nich wchodzi膰 na komunikator.
Do艂膮czona grafika

#11 Maul

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 390 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Warszawa

Napisano 02 kwietnia 2019 - 22:11

90ka zna troch臋 moje spojrzenie na t膮 spraw臋, ale wypisz臋 co uwa偶am dla reszty.

Uwa偶am 偶e to jest dobry pomys艂, zawsze stara艂em si臋 promowa膰 nasze community w mniejszy b膮d藕 wi臋kszym stopniu. Ka偶da moja grafika publiczna posiada logo pl4fc(kt贸re sam troch臋 wyci膮艂em aby by艂o HD), lecz nie oszukuj膮c, z powodu braku popularno艣ci efekty by艂y bardzo mizerne, a偶 zerowe. To tak dla jasno艣ci.

Klan jakim by艂o PL4FC przesta艂 ju偶 istnie膰 dawno, mo偶na powiedzie膰 偶e razem z zamkni臋ciem serwera teamspeak. Po zamkni臋ciu serwera teampseak powsta艂y dwie grupy(tych co jeszcze grali za tamtych czas贸w). SkyPan, Kotulin, wiadomo stara gwardia, posz艂a na w艂asny serwer discorda gra膰 w escape from tarkov. Maj膮 tam graczy, codziennie kto艣 wpada do grania w r贸偶ne ju偶 dzi艣 tytu艂y, wi臋cej nie wiem. Natomiast, Ja, Gaax, Diacon, Prox, Pawlak oraz Hetman, przeszli艣my na jeszcze innego discorda, kt贸ry w teorii mia艂by膰 oficjalnym discordem PL4FC, z tematu
https://forum.pl4fc....st-teamspeak-3/
Koniec ko艅c贸w, z serwera odszed艂 Hetman zaraz za Pawlakiem(kt贸ry ostatnio troch臋 wraca), rzekomo z mojej winy :)

Aktualnie PL4FC-Placki, to w moim przekonaniu banda znajomych kt贸rzy przychodz膮 na discorda popierdzieli膰 o r贸偶nych sprawach i pogra膰. Niestety musz臋 stwierdzi膰, ale klan jakim by艂 PL4FC, ju偶 takim klanem nie jest. Dalej uwa偶am si臋 za klanowicza PL4FC, ale jestem chyba jednym z ostatnich.

Jak to co napisa艂em ma si臋 do przysz艂o艣ci i pr贸by powstania "na nowo"? Ot贸偶 musimy zauwa偶y膰 偶e nie jest to rok 2005, czasy BF2 gdzie gra w klanie to by艂 przymus, a jednocze艣nie powiedzmy honor i odpowiedzialno艣膰. Mamy czasy gdzie ka偶dy mo偶e sobie zrobi膰 serwer do komunikowania si臋 z znajomymi, tworz膮 si臋 ma艂e b膮d藕 wi臋ksze spo艂eczno艣ci ka偶dego dnia. Trzeba to wzi膮膰 pod uwag臋, gdy zaczniemy/cie co艣 z tym grzeba膰.

Pami臋tajmy dlaczego PL4FC zosta艂o za艂o偶one, Polish 4Fun Clan, klan, spo艂eczno艣膰 kt贸ra zrzesza ludzi z r贸偶norakimi umiej臋tno艣ciami oraz skillem pod jedn膮 bander膮, ludzie kt贸rzy robi膮 wszystko aby doskonali膰 swoje umiej臋tno艣ci dobrze przy tym si臋 bawi膮c. Jak sama nazwa wskazuje, Polish 4Fun Clan, byli艣my kiedy艣 klanem 4Fun, nie stawiali艣my nacisku na gr臋 w clanbase czy esl, czy jakiejkolwiek lidze, grali艣my dla siebie, dla klanu, kt贸ry w czasach 艣wietno艣ci dominowa艂 wi臋kszo艣膰 serwer贸w BF2. Dlaczego o tym pisz臋? Poniewa偶 uwa偶am 偶e powinni艣my zrezygnowa膰 z jakiegokolwiek podej艣cia "pro". Po pierwsze, ceni膮c sobie czas ka偶dego, nie oszukujmy si臋, wi臋kszo艣膰 z nas to pierwsza generacja graczy komputerowych, w膮tpi臋 aby kto艣 mia艂 czas na gr臋 ligow膮 w jak膮kolwiek gr臋, do tego treningi, spotkania ect. Po drugie, i co wa偶niejsze, chcia艂bym przypomnie膰 偶e pierwsze podej艣cie "pro" w PL4FC, doprowadzi艂o do pierwszego rozpadu klanu. Z aktualnego stanu graczy w plackach, w膮tpi臋 aby ktokolwiek chcia艂 si臋 podj膮膰 gry "pro", prowadzenia czego艣 takiego i sp臋dzania czasu nad czym艣, co w dalszej mierze tylko konsumuje czas.

Co dalej, reaktywacja? Start na nowo? Raczej nic z tych rzeczy. Kiedy艣 powiedzia艂em do znajomego 偶e PL4FC dalej istnieje, do momentu a偶 ja w nim jestem. Uwa偶am 偶e pomys艂 na rozruszanie plack贸w jest naprawd臋 dobry, ale nie robi膰 z tego jakiego艣 nie wiadomo co wydarzenia, zwyczajnie dzia艂aj膮c dalej lecz bardziej efektywniej, staraj膮c si臋 troch臋 rozreklamowa膰 placki, naby膰 nowych graczy.

Co teraz, jest zapa艂, s膮 ch臋ci, co teraz? Po pierwsze PL4FC nie mo偶e by膰 klanem, klan to czasy lata czas贸w bf2 ect. Spo艂eczno艣膰, ju偶 lepiej.
Strona, w teorii potrzebna a w rzeczywisto艣ci dodatkowa praca. Na bank trzeba j膮 zmieni膰, newsy, mecze, dru偶yny, jest to zb臋dne. O czym pisa膰 newsy? Jak PL4FC jeszcze dzia艂a艂o, to ma艂o komu chcia艂o si臋 tam pisa膰 newsy a jak ju偶, to nawet nie by艂o o czym. Zamiast news贸w, podstawowe informacje, co艣 wa偶nego, ale tylko co艣, co ma trafi膰 to rzekomej opinii publicznej, od reszty mo偶na mie膰 discorda, czy ewentualnie forum przy kt贸rym upiera si臋 90ka. Informacje o klanowiczach kt贸rzy nakr臋caj膮 filmiki b膮d藕 streamuj膮(dla jasno艣ci nie jest to m贸j pomys艂, kto艣 wy偶ej to napisa艂, 偶eby nie by艂o 偶e chc臋 reklamy). Osobi艣cie sklejam czasami momenty z naszych gierek, ale w膮tpi臋 aby mo偶na by艂o wykorzysta膰 te materia艂y w celach promocyjnych(w ka偶dym pojawia si臋 logo ;) )
Forum, jestem zdania 偶e forum jest nam zb臋dne, a przynajmniej forum publiczne. Aktualnie 25 dzia艂贸w, gdzie tylko shoutbox jest ruszany. Ograniczy膰 si臋 do kilku dzia艂贸w, maks pi臋ciu, gdzie b臋dzie mo偶na zamieszcza膰 jakie艣 wa偶ne informacje, co艣 do wgl膮du tylko dla klanu. Reszta, nie oszukujmy si臋, jak kto艣 ma problem to l膮duje na google. Reszta g艂upot, jak rozmowy towarzyskie, s膮 przeprowadzane na discordzie, nie koniecznie po przez mikrofon, ale nawet i na kana艂ach tekstowych.
Sekcje, skasowa膰 wszystko, brak sekcji. Spo艂eczno艣膰 nie zwi膮zana 偶adnymi regulacjami kto w co ma gra膰 bo tam si臋 zapisa艂. Jak ju偶 napisa艂em wcze艣niej, to nie jest 2005 tylko 2019, trzeba podchodzi膰 do tego z innej ma艅ki ni偶 podchodzi艂o si臋 kiedy艣.
Rekrutacja, brak rekrutacji przez forum, jest to zbyteczne. Jestem chyba jedynym kt贸ry zagl膮da tutaj z aktualnej paczki, ale ju偶 pomijaj膮c to, rozmowa z kim艣, granie razem ect. wtedy decyzja czy ma ochot臋 czy nie, i tyle. Kto艣 zachowuje si臋 w miar臋 w艂a艣ciwie oraz ma ochot臋 gra膰 z nami? Zapraszamy. Normalne 偶e od pierwszego momentu nie zostanie plackiem czy co艣, ale z czasem jak mu si臋 nie znudzi bo nie zrobi艂 tego pod wp艂ywem impulsu ect. Zapraszamy.
Regulamin, regulamin zosta艂 napisany jeszcze za czas贸w czerwonego forum, p贸藕niej lekko zmodernizowany, ale to co jest tam napisane, to jest praktycznie niewykonalne w dzisiejszych czasach. Kompletna jego zmiana, ewentualnie kasacja.

Sprawy organizacyjne.
Aktualnym "CLem" jest RL. RL posiada w艂adz臋 nad grup膮 STEAM oraz chyba w艂adz臋 nad forum, lecz do tego jak i strony nie jestem pewny. Nie oszukujmy si臋, RL bywa rzadko, jak sam napisa艂, uwa偶am 偶e by艂e艣 naprawd臋 dobrym liderem, ale w momencie pr贸by ruszenia do przodu, potrzeba osoby kt贸ra b臋dzie minimum dwa razy w tygodniu przy kompie, na discordzie czy co艣. Nie zarzucam Ci nic RL bo tak na dobr膮 spraw臋 nie by艂o czym zarz膮dza膰.
Discord, aktualnie koronk臋(administrator serwera) posiada Gaax. Wszyscy z rang膮 "Placki" posiadaj膮 prawie takie same mo偶liwo艣ci jak koronka, czyli tworzenie kana艂贸w tekstowych oraz g艂osowych, zmiana lokalizacji serwera, dodawania r贸l ect.

Nie wiem kto ma dost臋p do serwera strony i forum.

Na koniec jeszcze chcia艂bym napisa膰 偶e dawno nie by艂o tutaj tylu post贸w :D Fajnie 偶e stare wygi chc膮 co艣 zrobi膰 z dziadkiem.

90ka zna moje zdanie a ja jego, ale napisz臋 to jeszcze tutaj dla jasno艣ci. Uwa偶am 偶e Michaster nie powinien bra膰 w tym udzia艂u, sorry ale jestem pami臋tliwy. Osoba kt贸ra by艂a wolontariuszem redaktorem, za艂o偶y艂a sekcj臋 R6 a nast臋pnie odesz艂a i m贸wi艂a 偶e klan jest martwy, taka osoba dla mnie nie ma prawa bytu tutaj. Najgorsze 偶e to jeszcze moment gdy mocno grali艣my w R6.

To w sumie tyle. Jeszcze dodam 偶e pisz臋 za samego siebie, nie za kogo艣 z discorda.

#12 RL89

    Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽289 post贸w

Napisano 02 kwietnia 2019 - 22:48

Od bardzo dawna, gdy ju偶 zaczyna艂y si臋 u mnie problemy z aktywno艣ci膮, m贸wi艂em, 偶e przeka偶臋 lidera komu艣 innemu, ale to wszystko tak szybko w d贸艂 lecia艂o, 偶e nikt nie widzia艂 szansy na podniesienie. Czasy si臋 zmieni艂y, gry i spo艂eczno艣ci graczy si臋 zmieni艂y. Gdyby dzi艣 powsta艂a taka gra jak BF2, tylko z lepsz膮 grafik膮, to bardzo szybko by upad艂a ze wzgl臋du na ma艂e zainteresowanie wsp贸艂czesnych "solo - rambo graczy". Ju偶 nie ma takich graczy jak kiedy艣, no i gier jak wcze艣niej. Teraz wi臋kszo艣膰 jest sezon贸wek - dzi艣 wychodzi gra, za rok ju偶 jest kolejna cz臋艣膰.
呕al mi strasznie sytuacji klanu i 偶e to si臋 tak sypa艂o. Stara艂em si臋 to podci膮ga膰, nowe tytu艂y, konkursy, etc. Nie wysz艂o. Moja aktywno艣膰 te偶 p贸藕niej by艂a s艂aba.
Na stronie to w wi臋kszo艣ci chyba moje artyku艂y by艂y.

Uwa偶am, 偶e powinni艣my i艣膰 w stron臋 spo艂eczno艣ci. Kwestia lidera jest otwarta, wiadomo, 偶e lider musi by膰 aktywny, a ja niestety si臋 nie kwalifikuj臋.
Mi urodzi艂a si臋 niedawno c贸rka, ale nie przeszkadza mi to w realizowaniu projekt贸w, ale s膮 te偶 ograniczenia. Czasu zdecydowanie mniej na gr臋 i discorda.

Ale bardzo ch臋tnie pomog臋 w innych tematach:

Mog臋 stworzy膰 nie sam膮 stron臋, ale ca艂y serwis/portal. Mo偶emy mie膰 co tylko sobie wymy艣limy, stworz臋 to. Najlepiej w formie RPGa, by zach臋ci膰 do aktywno艣ci na stronie. Ka偶dy woli co艣 levelowa膰.
Integracja ze wszystkim co posiada API - strony gier, informacyjne, statystyki, etc.
Graficznie jestem s艂aby, ale mog臋 wesprze膰 je偶eli kto艣 u偶ywa Indesigna, lub Corela. Skryptami zautomatyzuj臋 prac臋 - ramki, wgrywanie danych, formaty, style.

Michaster - django dlatego, 偶e my nie potrzebujemy "typowej" strony klanowej, tylko czego艣 co zach臋ci ludzi do integrowania si臋. Bardziej serwis. Django dlatego, 偶e napisz臋 co chc臋, a nie co znajd臋 darmowego do WP
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Do艂膮czona grafika

#13 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 11:14

Bardzo si臋 ciesz臋 偶e jest odzew i dyskusja za co bardzo dzi臋kuje.

Zgadzam si臋 z wieloma punktami kt贸re napisa艂e艣 kolego Maul. Bardzo mnie te偶 cieszy to co napisa艂 RL. W sumie pomoc jak膮 oferujesz jest kluczowa i bardzo cenna i napawa mnie optymizmem 偶e to mo偶e si臋 uda膰.

Ale od pocz膮tku. Macie racje forma klanu takiego jakim by艂o pl4fc lub inne jakie znamy ju偶 nie jest aktualna ani nikt tego ju偶 ci膮gn膮c w taki spos贸b nie b臋dzie mia艂 si艂 i ochoty. Nawet sami gracze nie s膮 takimi rzeczami zainteresowani.
Wi臋c odpada wszystko od rekrutacji po regulaminy itd. Wszystko trzeba przedyskutowa膰 i tworzy膰 na nowo w bardziej lu藕niej formie z jedynie naciskiem na kluczowe kilka punkt贸w jak zachowanie i zakaz cheatowania itd.
Tak jak ju偶 pisa艂em wcze艣niej zmieniamy form臋 zostawiaj膮c tradycje i fundamentalne za艂o偶enia.

Mo偶emy oceni膰 pl4fc w dw贸ch kategoriach. Dobrego pomys艂u kt贸ry si臋 wypali艂 przez brak progresu i zaanga偶owania wraz ze zmieniaj膮cymi si臋 trendami. Albo 偶e samo za艂o偶enie wyprzedzi艂o epok臋 w kt贸rej powstawa艂o.

Jedn膮 z cech nas wyr贸偶niaj膮cych a kt贸ra prze艂o偶y艂a si臋 na bardzo du偶膮 ilo艣膰 graczy i dobr膮 reputacje by艂 nacisk na kultur臋 osobist膮 a nie skilla. To by艂 czynnik kt贸ry nas wyr贸偶nia艂 i nadal wyr贸偶nia na tle wszystkich innych i jest kluczem kt贸ry nadal mo偶e czyni膰 nas wyj膮tkowymi.
Drug膮 kwesti膮 s膮 czynniki kt贸re powodowa艂y powstanie tego klanu i takiego podej艣cia.
1. By艂o zak艂贸canie balansu dru偶yn na serwerach FFA przez granie mocnych graczy zw艂aszcza klanowych po jednej stronie i lanie s艂abszych. Ta patologia trwa nadal Arma, BF itp.
2. Patologia zachowa艅, wyzwisk itd. niekt贸re tytu艂y s膮 tak rakotw贸rcze 偶e to a偶 nie do pomy艣lenia.
3. Szukanie paczki do grania nadal jest towarem po偶膮danym w艣r贸d graczy.

A te kilka os贸b kt贸re do dzi艣 graj膮 na DC w r贸偶ne tytu艂u razem jest dobrym przyk艂adem 偶e nie wa偶ne w co ale z kim. Dlatego podej艣cie do tytu艂贸w w jakie wchodzimy by艂oby automatyczne i p艂ynne w zale偶no艣ci od graczy a nie naszych decyzji.

Mam te偶 fajny pomys艂 jak przywr贸ci膰 pr臋gierz i go rozpowszechni膰 co te偶 mo偶e by膰 kolejnym czynnikiem nas reklamuj膮cym.

Og贸lnie nie klan a community, nie forum a portal. Tworzenie spo艂eczno艣ci na lu藕niejszych zasadach jak do tej pory z obszerniejsz膮 baz膮 tytu艂贸w.
Czynnik wi膮偶膮cy narodowo艣膰, przestrzeganie kilku zasad i dobra zabawa. Bez nacisku 偶e macie wszyscy grac razem itp. Zawsze tworz膮 si臋 grupy i grupki nie ma co z tym walczy膰.
Do tej pory 99% pracy poch艂ania艂y w艂a艣nie takie pierdo艂y uniemo偶liwiaj膮ce rozw贸j.

CLa bym nie zmienia艂 tak samo nie ma komu przekazywa膰. Rola b臋dzie bardziej reprezentacyjna a nie jak do tej pory maj膮ca ogarnia膰 wszystko.
Celem b臋dzie rozw贸j na innych p艂aszczyznach typowych community i promowaniu graczy, dostarczanie rozrywki ze stream贸w wsp贸lnego grania itd.
Wraz ze wzrostem ilo艣ci graczy b臋d膮 ros艂y te偶 nasze mo偶liwo艣ci. Nawet dzi艣 jak jest nas tylko kilku potrafimy ogarn膮膰 ten temat.

Forum b臋dzie portalem po艣wi臋cony grom i rzecz膮 kt贸re ludzi interesuj膮 a nie s膮 bezpo艣redni膮 z graniem zwi膮zane. Dzi臋ki rozwojowi ilo艣膰 wej艣膰 b臋dzie te偶 podnosi膰 nasze pozycjonowanie itd.
To 偶e mamy ju偶 13 lat i tradycje jest dla mnie bardzo kluczowe w tym wszystkim. Nie zaczynamy od zera, mamy ciekaw膮 histori臋, osi膮gni臋cia, do艣wiadczenie i wiemy jak to ogarn膮膰.

Nie patrz te偶 na co to napisa艂e艣 Maul odno艣nie starych graczy, do tego nie ma co wraca膰, b臋d膮 chcieli to wr贸c膮. Dlatego skupiamy si臋 na 艣wie偶ej krwi na poziomie.
Tak samo nie patrz na standardy.
Takie same dyskusje by艂y gdy zak艂ada艂em ten klan albo za艂atwia艂em pierwszy w Polsce serwer 64 slotowy. Te偶 ma艂o kto wierzy艂 i sens widzia艂. P贸藕niej przez lata to 艣miga艂o a偶 mi艂o by艂o patrze膰.
Dzi艣 nie liczy si臋 jak dobry jeste艣, wa偶ne by by膰 oryginalnym i co艣 艣wie偶ego i nowego prezentowa膰.

Wracaj膮c jeszcze do forum to ocena jego stanu nie jest obiektywna. Od lat nie da si臋 tutaj zarejestrowa膰. Starzy gracze nie mog膮 odzyska膰 has艂a z powodu nieotrzymywania link贸w aktywacyjnych.
Trudno si臋 dziwi膰 偶e wszystko le偶y skoro tak jest od bardzo dawna.
Przywr贸cenie sprawno艣ci forum to jedna z kluczowych rzeczy na start. Sam DC nie jest warto艣ci膮 ani tak rozwojow膮 ani wizerunkow膮. Jest 艣wietnym komunikatorem i narz臋dziem oraz dope艂nieniem reszty

Tyle z biadolenia teraz mo偶na pogada膰 o konkretach.
Zacznijmy od strony.
RL masz jakie艣 wzory swoich prac albo jakby艣 tak膮 stron臋 widzia艂 i m贸g艂 zrobi膰?
Jakie zak艂adki?
Moje propozycje, dopisujcie co jeszcze warto doda膰.

Newsy, O nas, Historia klanu, regulamin. mecze, , streamy naszych graczy, pr臋gierz, forum.
Dodatki: wtyczki DC ,oraz do portali FB Steam insta YT itd.
Partnerzy.
Okno z losowo wy艣wietlanym si臋 filmie z rozgrywki.

Tak samo z forum, macie jakie艣 przyk艂ady jak nowoczesne forum wygl膮da i jakby mo偶na by艂o nasze przystosowa膰?

Jak macie te偶 jakie艣 dodatkowe pomys艂y to piszcie. Czym wi臋cej b臋dziemy mieli do zaoferowania tym wi臋ksze szanse na sukces.


A i jeszcze Maul odno艣nie Michastera. Doskonale rozumiem Twoje stanowisko. Wiele razy te偶 takich rzeczy do艣wiadcza艂em osobi艣cie i wiem jak to jest. Wi臋c nie mam zamiaru Was ani godzi膰 ani gani膰.
Jednak w obecnej sytuacji wa偶na jest ka偶da pomoc zw艂aszcza 偶e jest nas tutaj ju偶 tylko kilku z czego innym nawet nie chce im si臋 kilku s艂贸w napisa膰 o jakiejkolwiek pomocy nie wypominaj膮c.

Dlatego zr贸bmy tak 偶e je艣li wk艂ad i zaanga偶owanie Michastera w przywr贸cenie klanu b臋dzie znacz膮ce to uznamy to za dow贸d 偶e mu zale偶y na tym klanie.
Pasuje? Licz臋 si臋 z Twoim zdaniem bo jeste艣 jednym ze starszych graczy i bardzo mnie cieszy Twoja obecno艣膰 i to 偶e m贸wisz jak jest.
Do艂膮czona grafika

#14 Mufa

    Mistrz Plack贸w

  • U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1聽289 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • - mufanza88

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:25

Cze艣膰, po d艂ugiej walce z loginem i has艂em (dzi臋ki 90s!) uda艂o mi si臋 tutaj wcz艂apa膰.
Nie b臋d臋 pisa膰 tutaj o czym ja pami臋tam i jak to kiedy艣 tam by艂o itd, bo ka偶dy z nas doskonale wie,
nasze drogi si臋 troch臋 rozesz艂y, kiedy sekcja BF1942 by艂aw kwiecie wieku, a mieli艣my troch臋 odr臋bne pogl膮dy co do dzia艂ania itd.
Szkoda, 偶e wielu z moich podopiecznych gdzie艣 znikn臋艂o ze sceny i nie bardzo jest w co wsp贸lnie pogra膰, w ko艅cu "kr贸l" by艂 tylko jeden.
Co do reaktywacji, by艂oby bardzo fajnie co艣 rozrusza膰, 偶eby wsp贸lnie w niekt贸re wieczory popyka膰 w co艣 i pogada膰 jak kiedys, ci臋偶ko rzuca膰 mi tutaj tytu艂ami itd,
bo z nowo艣ci, kt贸re s膮 na rynku niczego nie tyka艂em je艣li mam by膰 szczery. Mam na steam CS:GO, w kt贸re z ch臋cia z kim艣 pogram, chocia偶 nie mog臋 m贸wi膰 o jakim艣 turbo-wymiataniu, dodatkowo pogrywam sobie te偶 w Battlefielda 1 i by艂oby fajnie mie膰 kompana/kompan贸w do pogrania, bo wiadomo, ze w kupie zawsze ra藕niej.

Co do samej pomocy w rozruszaniu tutaj czego艣, z ch臋ci膮 w miare mo偶liwo艣ci czasowych i do艣wiadczenia pomog臋.
90s sam wiesz, 偶e na mnie mo偶esz liczy膰, bo poniek膮d dzi臋ki Twojej aprobacie BF1942 i ca艂a sekcja PL4FC- da艂a nam ogromne mo偶liwo艣ci rozwoju,
co nieraz udowadniali艣my w lidze, turniejach itd. Mam ogromny sentyment do klanu, jako tagu czy spo艂eczno艣ci plack贸w, przez co z ch臋ci膮 postaram si臋 z Wami
co艣 tutaj rozrusza膰 je艣li b臋dzie odzew i ch臋膰 na uczestnictwo mojej osoby w ca艂ym planie :)

Do艂膮czona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#15 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:36

Pami臋tam 1942 to by艂a bardzo fajna sekcja. Prawdziwy klasyk w艣r贸d BF贸w. Dobrze 偶e wpad艂e艣 bo b臋d臋 te偶 potrzebowa艂 wszystkie osi膮gni臋cia jakie uda艂o nam si臋 zdoby膰. Trzeba dumnie si臋 reklamowa膰 i archiwizowa膰 dokonania.
Wi臋c jak pami臋tasz szczeg贸艂y masz jakie艣 藕r贸d艂a to prosz臋 o info. Tak samo reszta jak co艣 macie to wysy艂ajcie wszystko na m贸j email. Podam go zainteresowanym na PW.
Skontaktuje si臋 te偶 z M@T bo oni te偶 wygrywali CB w inf 2 i 3 miejsce jak dobrze pami臋tam.
Chce te偶 tak膮 w艂a艣nie tablice zrobi膰 z osi膮gni臋ciami i lini膮 historyczn膮 itd. Wszystkiego te偶 nie pami臋tam ale wsp贸lnymi si艂ami b臋dziemy wszystko rekonstruowa膰.

Jak si臋 tak zbieramy powoli to jak macie jeszcze jakie艣 placki w kontaktach to pode艣lijcie im tego linka a jakby mieli problemy z logiem i has艂em to dawajcie mi zna膰. B臋d臋 wszystko r臋cznie resetowa艂.
Do艂膮czona grafika

#16 Mufa

    Mistrz Plack贸w

  • U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1聽289 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • - mufanza88

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:51

jak uda mi si臋 zalogowa膰 na stron臋 ligi, o ile jeszcze w og贸le dzia艂a, to powinny by膰 tam archiwa wszystkich mecz贸w,
postaram si臋 co艣 wydzioba膰 i wy艣l臋 Ci wtedy

Do艂膮czona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#17 DeeJay

    Webmaster

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPip
  • 754 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Gda艅sk



  • BF2 GUID

Napisano 03 kwietnia 2019 - 22:10

Cze艣膰 Mufa, loginy i has艂a do lig to b臋dzie mia艂 kto艣 kto si臋 tym zajmowa艂 ju偶 po naszej kadencji w lidze w BF2. Ja mog臋 co najwy偶ej spr贸bowa膰 poratowa膰 danymi do hostingu 偶eby zaktualizowa膰 stron臋/forum.
Dobrze widzie膰 tylu dziadk贸w ci膮gle pykaj膮cych w klasyki :)

#18 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2聽365 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 22:22

Super DeeJay, RL z tego co wygl膮da podejmie si臋 ogarni臋cia strony i forum.
Takie jeszcze pytanie czy posiadasz grafik,i logo itd. w du偶ych rozmiarach oraz jakie艣 materia艂y jakie mogliby艣my wykorzysta膰?

Oraz pytanie zasadnicze czy w co艣 jeszcze pykasz w wolnym czasie?:)
Do艂膮czona grafika

#19 DeeJay

    Webmaster

  • Zarz膮d
  • PipPipPipPip
  • 754 post贸w
  • P艂e膰:M臋偶czyzna
  • Miejscowo艣膰:Gda艅sk



  • BF2 GUID

Napisano 03 kwietnia 2019 - 23:17

Obawiam si臋, 偶e nie mam ju偶 plik贸w logo ani strony. Jeszcze mo偶e b臋d臋 to mia艂 na starym dysku, ale to b臋d臋 m贸g艂 sprawdzi膰 dopiero za miesi膮c jak wr贸ce do domu.

#20 PAKA.com

    Mistrz Plack贸w

  • U偶ytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1聽593 post贸w

Napisano 04 kwietnia 2019 - 13:22

Cze艣膰 wszystkim....mi艂o Was widzie膰.Co do grania to odpad艂em....ale mo偶e kt贸ry艣 z moich syn贸w poci膮gnie temat a ja b臋d臋 kibicowa艂.
Du偶o si臋 pozmienia艂o i do kompa siadam w zupe艂nie innych celach. Ale b臋d臋 z Wami obecny.To mog臋 obieca膰.
Jak by nie patrze膰 wszystko w moim 偶yciu ewoluowa艂o by jak najmniej siedzie膰...a jak najwi臋cej za***rdala膰...Kuba wie o czym m贸wi臋.
Ale to ci膮gle ja....bez w膮tpienia.
Dzi臋ki Najntis za przywr贸cenie dost臋pu.

HOAH !!!
Do艂膮czona grafika





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych