Skocz do zawartości


Kulturystyka


977 odpowiedzi w tym temacie

#21 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 05 kwietnia 2008 - 11:11

meta to nic tylko woda. jeden z największych śmieci. cały oblewasz sie H20.wystarczy by na miesiąc odstawić i wyglądasz jak idź stąd.
Sterydy to na ogol osoby które za małolata były dręczone, bite i poniżane. To ich pokierowało by zacząć sie kłóć y i to sie sprawdza w 95% przypadkach
Ale jest to szybki efekt krótkotrwały prędzej czy później siadziesz.
O tym opowiem wam na samym końcu.:)
Dołączona grafika

#22 Gaaron

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 133 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Stalowa Wola


  • BF2142 GUID

Napisano 05 kwietnia 2008 - 11:27

90s.
1.
proponuje
brzuch
klatka
barki

2
brzuch
biceps
triceps

3.najszerszy
nogi

4.
brzuch
triceps
biceps

5.
brzuch
barki
klatka

Do barek i podczas 3 dnia ćwiczeń dodaj sobie dwa szybkie ćwiczenia na kaptur
ten trening jest bardzo ciężki ale możesz go skrócić do 3 dni
Jak zauważyłeś zmieniam później tylko kolejność i robie to samo.

Jeszcze w wolnym czasie właśnie proszę, żebyś napisał cwiczenia jakie robic. bo np: brzuch, ale jakie to cwiczenia, rozumiesz :P

90s jak masz gg to zagadaj na 9992643, bo na prawdę możesz mi pomóc heh

#23 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 kwietnia 2008 - 02:15

DIETA

Dieta to podstawa nie ważne czy ćwiczysz, pracujesz, uczysz się czy leżysz brzuchem do góry.
Diety dzielimy na wiele kategorii w zależności jaki mają osiągnąć cel.
My skupimy się na diecie polegającej na dostarczeniu organizmowi niebiednych składników by mógł funkcjonować prawidłowo i się rozwijać.

Trzeba sobie uzmysłowić że jesteśmy jak samochód. Zalejesz syfu zatrzesz silnik nie będzie pracował równo, odczujesz brak mocy
Wpakujesz nitro i V-powera z shella a polecisz jak rakieta.

to jest właśnie dieta.

Na początek parę informacji ogólnych, opisze najlepsze produkty, pory w jakich je przyjmować, dlaczego one a nie inne.

Regularne posilki wysokowartościowe są ważniejsze niż suplementacja.

Przedstawię dietę na rozrost masy mięśniowej.
Jak ktoś jest zatłuszczony to później mogę przedstawić dietę na spalanie tłuszczu.

Pory dnia i ilość posiłków odgrywa główną role w kulturystyce i w życiu codziennym

śniadanie najważniejszy posiłek dnia, to właśnie w przeciągu pierwszej godziny wasze ciało albo dostanie kopa i wszystko co potrzebuje by przejechać przez cały dzień
czy go zamulcie kwaskiem które po pół godziny zejdzie a wy będziecie się czuli jak ściery.
Drugim posiłkiem jest ten który macie godzinę przed treningiem.
następny po treningu i przed snem.
Warto też dodać jeszcze jeden.
Każdy z Was ma inny czas trenowania i u każdego inaczej to wyglądać będzie.
5 posiłków najlepiej!!regularnie o tych samych porach
rozdzielcie sobie to według swojego uznania

Co istotne:
rano ryz przed treningiem ryz jeśli ćwiczycie popołudniem to miedzy tymi dwoma posiłkami możecie sobie ryz odpuścić
ale czym więcej go będziecie jedli tym większa wasza masa mięśniowa będzie (jak to wykorzystacie;) ).

uwaga w 100 gramach ryżu jest około 79 gram węglowodanów.

Ale powolutku, na co patrzymy w tabelach produktów i co nas będzie od teraz interesowało
Proteiny -białko
węglowodany- cukry
tłuszcze to tłuszcze:)

Proteiny czyli potocznie białko to jeden ze składników mięśni. jest on najważniejszą rzeczą i zarazem najtrudniejszą do spożycia.
Najtrudniejsza bo w większości produktów są śladowe ilości białka a czysta jej forma w odżywce może nas kosztować od 100 do 300 za dwa kilo. (średnio na 30dni)

Ale znów uporządkuje

Białko dzielimy na zwierzęce i roślinne w sporcie występują trzy odmiany

białko serwetkowe- najczystszy izolat białka droga zabawka ale proces jego produkcji jest bardzo skomplikowany a robi sie je z mleka. na to kasę zawsze miejcie.
Ostatnio kupiłem ISO100 najczystsza forma białka w sumie samo białko bez grama tłuszczu i węgli. cena na polskie to 270 300zl ale porąbało sie w e szopie Angolą i wyhaczyłem je za 150zl:D
białko jajeczne- jak sama nazwa mówi proszek z jajeczek. w smaku okropne i nie tak dobrze wchłanianie jak serwatka
białko sojowe w USA nikt tego chyba nie zna nawet.jakaś bzdura i nieporozumienie.

Uwaga co do białka uważajcie byście nie kupili serwaty białkowej, dodawanej do ciast i używanej w przemyśle cukierniczym, spasiecie się jak świnie na tym. Mało białka dużo węgli i tłuszczy
Kolejna uwaga, jednorazowo możecie spożyć maksymalnie 45 gram białka. Ale nie ryzykowałabym bo przedawkowanie kończy sie sikaniem odbytem:) czyli przesra was ze aż miło.
Przelicznik potrzebnego białka to około 2 gramy na kilogram ciała, więc dobrej zabawy wam życzę. Ja sam nie potrafię tyle go dostarczyć ,190 gram dziennie!! w moim przypadku.
Ale są kotlety które spożywają kilogram białka dziennie.ale to inna historia

Węglowodany to wasza kawa, energia i główna moc organizmu.węgle są wszędzie, co byś nie zjadł jest nabite cukrami.
Ale cukier cukrowi nie równy, są puste węgle i wartościowe.
Nie będę zgłębiał tematu bo dużo by pisać ale dla przykładu
zjesz biały chleb który ma masę cukru, zapchasz się, siłyci to nie da a po pół godziny będziesz miał studnie.
zjesz 200 gram ryżu zapchasz się jak jasna cholera, dostaniesz zastrzyk energii na długi czas.

tłuszcze.och te złe tłuszcze jakiż to syf od którego tyjemy.
Nic bardziej mylnego, śmieszy mnie a wręcz uważam to za zbrodnie przeciw ludzkości pisanie wszędzie 0% FAT i że to dietetyczne.
BREDNIA!!!!
tłuszcze są bardzo ważne, hasło witaminy! każdy z was uczył się na biologii
dzielimy na rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach
bez tłuszczu nie ma procesu.
Od czego tyjemy?? czemu widzimy baby jedzącą serki 0% FAT, zastanawiamy się czemu ona taka beka, przecież widać że patrzy na te tłuszcze.
no więc odpowiedź, WĘGLOWODANY to one powodują że tyjemy..
Węglowodany to energia, jeśli jej nie wykorzystamy to organizm sobie ją zostawi na później, jeśli nie mamy regularnego trybu życia, czyli przyjmowania posiłków itp
to nasz organizm jest już wyuczony że będzie miał stany kataboliczne i kryzysy energetyczne czyli tym bardziej będzie starał się węglowodany zamieniać na tłuszcz i zostawiać je na czarną godzinę w postaci tłuszczu.

Tak więc już wiecie do czego się tyje. cukier niespalony zamienia się w tłuszcz
możesz jeść białko z tłuszczami a będziesz szczupły i wyżyłowany
jednak węglowodany z tłuszczem to same kłopoty
każde z nich osobno sprawi że wszystko będzie jak należy.

A i jeszcze jedno, przed treningiem nie objadamy się ma to być mały zastrzyk energii byśmy mieli siłę na trening.
Dlaczego?

O co chodzi z paleniem tłuszczu
najpierw spalamy to co mamy w żołądku
później tłuszcz z organizmu
następnie białką z mięśni
później zostaje nam już tylko śmierć z wygłodzenia
Organizm ma priorytet, przetrwać więc bez diety będziecie go zmuszać do karmienia sie mięśniami i czym popadnie. będzie siła ale nigdy mięsień nie będzie duży.
mózg i serce to dwa organy które muszą pracować za wszelką cenę.
mięśnie to dodatek do waszego ciała, nie jest ważny dla organizmu. Dlatego jeśli ich nie używamy one zanikają by nie obciążać i nie tracić wartości odżywczych na rzeczy niepotrzebne.




Wracając jeszcze do węgli problem tkwi w proporcjach czym większy wysiłek tym więcej ich potrzebujemy
to one sprawiają że mamy masę mięśniową, samym białkiem się wyżyłujesz bez węgli duży nie będziesz.
Więc czekają was boje z dietą by nie przesadzić ani sie nie głodzić.

ćwiczcie brzuch i aeroby by wszystko spalać.

pisałem już że śniadanie najważniejsze a wielu z was słyszało że kolacji nie jemy.
prawda i fałsz zarazem
kończysz trening wieczorem i organizm potrzebuje wszystkiego
ale pamiętaj na noc zero węgli
więc ograniczamy sie jak już to do śladowych jego ilości
ale co jest bardzo dobre ser biały, twaróg
ser bialy ma to do siebie że jest ciężko przyswajany przez organizm.tak samo mleko jest ciężkostrawne.
co nam to daje.w połączeniu z białkiem serwetkowym daje nam to piękny mix
białko serwatkowe jest od razu dostarczane do mięśni a my jak już śpimy to jeszcze przez długi czas do mięśni dociera białko z sera i mleka

odzywki białkowe najlepiej pic z mlekiem!!
lepszy smak zawsze to parę gram białka więcej.

Witaminy- B12 B6 i inne ww można kupić wyizolowane ale ogólnie powiem tak
owoce, warzywa, warzywa i owoce.Jak najwięcej i jak najczęściej.
banany to każdy zna ale kiwi ma masę witamin (info od Macku):)

przydatne info o produktach
dużo białka:

piersi z kurczaka
tuńczyk
twaróg
banany

węglowodany
ryż
makaron
i 80% tego co jecie.

Nie polecam
chepsy
biały chleb
tradycyjna polska kuchnia.
kawy
cocacoli

Wiem lubimy, ale powiedzmy sobie w prost ja jem wszystko niczego sobie nie żałuje ale na treningu leje się po jajach.
Możecie szamać co wam w ręce wpadnie + dieta!! i ciężki trening.
Sami z czasem zobaczycie na ile możecie sobie pozwolić.


ciekawe produkty
galaretka, żelki i wszystko na żelatynie - warto jeść bo dobrze wpływa na stawy a dokładniej na maź w torebce stawowej.dobrze też działa na paznokcie są twarde i mocne( to dla pań)
chrom- jeśli masz łaknienie na słodkie lub problem z otyłością zacznij jeść chrom ograniczy twoją chęć opychania sie słodyczami i innymi badziewiami
zielona herbata- ma kofeinę więc nie szaleć z nią ale działa też oczyszczająco , wypłukuję z ciała toksyny
woda-wiem pisałem, 3 litry minimum pamiętajcie niegazowana najlepiej.

jak sobie coś więcej przypomnę to dopisze.

Nie będę robił rozpisek jak i co macie jeść. daje wam materiały z których sami możecie sobie własne programy i diety przygotować.

patrzcie na tabele tego co jecie i kupujecie,szama dla niemowląt jest też dobra ale ma dużo węgli więc albo to wykorzystacie na swoją korzyść albo wam wejdzie w 4 litery.


powodzenia:D next suplementy
Dołączona grafika

#24 P.D.Rasta

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 005 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 kwietnia 2008 - 10:51

Mam "Gupie" pytanie... 90s ile masz w bicepsie ?

Jestem zerem... czytam ze 3 razy wyszukuje mozillą i nic ...

BTW. wszedł do mnie qmpel i akurat przeglądałem profile na stronie i miałem twój włączony... jak zobaczył zdjęcie to szczęki szukał pod biurkiem... w sumie jak 1 raz zobaczyłem to foto to też szukałem...

#25 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 kwietnia 2008 - 11:08

Pisze, poczytaj:D
Dołączona grafika

#26 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 kwietnia 2008 - 20:45

SUPLEMENTY

Suplementy to nie koksy ani nic co może nasze zdrowie narazić na uszczerbek.
No chyba że przesadzimy z nimi ale podobnie jest z witaminami np.

Suplementy mają pomóc poprawieniu wydolności organizmy,dostarczenia mu niebiednych składników lub uzupełnienia diety.
W tym podpunkcie skupie się na najbardziej znanych i najważniejszych suplementach jakie występują.

O białko juz pisałem, jak chcecie kupować to serwetkowe najlepiej.
Gainery- czyli odżywki na masę, same węgle, tłuszcze i jakieś tam składniki. ogólnie nie polecam po co kupować coś co można uzyskać z głupiego ryżu???
zbędny wydatek. Dobra dieta zastąpi nam ganinery i inne odzywki węglowodanowe.

Kreatyna- mój faworyt wśród supli, jest obecnie wiele różnych typów ale ja używam monohydratu lub stacków czyli połączenia kilku różnych rodzajów.
Rzecz jasna czym nowszy rodzaj kreatyny tym lepiej.ale każda daje rade.
AA kupujcie tylko w proszku.
Wszystko najlepiej w proszku lub płynie.Najszybciej przyswajalne i sam dozujesz ile chcesz spożyć.
Wszyscy sportowcy w kazdej dyscyplinie stosują creatyne i carnityne. Nasza reprezentacja w piłce, kulturyści, tenisisci itp itd.

O czym trzeba pamietac. Nie ma sensu jest więcej niż pisze bo i tak to nic nie da.
W przypadku kreatyny mozna jest dużo mniej niż piszą.
Nie stosujcie okresu nasycania to brednia wszystko wysikacie.
Najlepiej trzy plaskie lyzeczki do herbaty rano przed i po treningu.
pół kilo kreatyny bedziecie mieli na pół roku jak nie rok.
4 tyg. na krecie 4 przerwy i tak przez 2-3 cykle później dłuższa przerwa.

L-glutamina jak kreatyna to i glutamina swietnie współpracują. Kreatyna ma to do siebie że zatrzymuje wodę w organizmie, przestanie jej stosowania powoduje mały spadek.
Glutamina ubija to co zrobilismy do tej pory, ma poza tym inne bardzo przydatne właściwość

L-carnityna to dla osób ktore podejmują duży wysiłek fizyczny albo wytrzymałościowy, ewentualnie są zatłuszczeni. Warto o niej poczytac.

HMB jak dla mnie przereklamowane, dużo szumu o nim na początku zrobiono a jego właściwości nie powalają.

Tribulus- to dla panów powyżej 26 roku życia.tribulus to zioło które powoduje w naturalny sposób zwiększenie przez nasze gruczoły wydzielania testosteronu.
Dlaczego dla panów od 26 w górę bo w tym okresie jest już odczuwalne jego działanie. młodzi nie poczują żadnego przypływu energii nic.
Poza tym tribulus jest podstawowym składnikiem specyfików które mają zwiększyć popęd sexualny u mężczyzn i owy efekt osiągją.
Do tego Tribulus stosuje sie również do odblokowania po sekcji sterydowej, ale mam nadzieje że w waszym przypadku nigdy to nie będzie potrzebne.
Najlepiej kupować tribulus bułgarski, najmocniejszy.

Dibencozide magnum- w swoim czasie robił furorę niby najmocniejszy środek z dozwolonych a tak naprawdę to syf zwiększał łaknienie nic poza tym.
A nawet czytałem że zbyt długie jego stosowanie mogło prowadzić do nowotworów.

Aminokwasy- BCAA bardzo przydatny środek poczytać obowiązkowo.

Dekstroza - nic tylko czysty cukier.nie warto kasy wydawać.Dobrze działa bo pity z creatyną przyspiesza jej wchłanianie ale równie dobrze działa sok albo łyżeczka miodu.
Ten ostatni na pewno wyjdzie wam na zdrowie.

Odzywek jest cała masa ale ogólnie ich skład opiera sie na wyżej wymienionych suplementach.
Ostatnio modne stało sie dodawanie do proszków Tauryny- 5 x mocniejsza od kofeininy
czyli dostajemy jeszcze kopa.

Ja osobiście stosuje i używam w swojej suplementacji
kreatyny
amino
glutaminy
tribulusa
białko serwatkowe

Właśnie sobie zmontowałem taki komplecik
http://www.discount-...exd.asp?id=6524
http://www.discount-...exd.asp?id=7319
http://www.discount-...exd.asp?id=6123
http://www.discount-...exd.asp?id=7145
http://www.discount-...exd.asp?id=6419

Jest to drugi komplet taki wypasiony w moim życiu. 11 lat ćwiczeń !!!
Nigdy mnie nie było stać na suplementacje dlatego przeważnie najtańsza kreatyna dużo wody i na tym się kończyło.
Albo raz na rok białko.
Tak to dieta też z biedronki sery ryże i tuńczyki. ciężki trening nic poza tym.

Jest to drogi sport a jest masa środków które lepiej lub gorzej działają.
Wszystko zależy od tego jaką kwotą dysponujemy.
Jedząc prawidłowo to wszystko powinienem mieć ten sprzęt na miesiąc.
będę starał się okres ten wydłużyć o kolejny miesiąc.

Dodam dla początkujących że odradzam stosowania suplementacji przez pierwsze pół roku treningu.
Wasze ciało ma wielki potenciał i przez pierwsze 6 miesięcy przy prawidłowej diecie i treningu rośniecie w oczach.
Nie ma sensu brać supli bo nie przyspieszycie nic na tym a tylko przyzwyczaicie organizm i jak zaczniecie zwalniać to suple nie będą tak kopać jakbyście je wzięli dopiero co.

Warto to sobie zapamiętać

jak macie pytania odnośnie jakiś konkretnych produktów to pytajcie.

A i jedna ważna zasada
creatyny nie mieszamy nigdy z białkami, co najmniej pól godziny odstępu czasu.
Nie trzymamy rozpuszczonej w wodzie więcej niż 10 min bo sie zamieni w creatinine i obciąży tylko nerki.
Dołączona grafika

#27 kamieni

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 07 kwietnia 2008 - 21:26

Napisałbyś jakie są słabe strony kulturysty, jak Cie napadnie. Bo dobrze wiemy, że dużo jest łysoli co "pakują" żeby komuś przyp.... :)

#28 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 kwietnia 2008 - 22:01

jeśli robisz to dla siebie to nie ma słabych stron.
Powoli dla samej chęci, bez koksów, rwania ton itp głupot.
A napakowany łysy to w 90% koks którego kiedyś inni lali i teraz chce się mścić i demonstruje swoje obite z dzieciństwa ego.
Potrenuj boks a go pojedziesz i pewnie zamknie się w sobie na resztę życia.

Ale o koksach w następnym odcinku:D a mam parę ciekawych historyjek dla Was
Dołączona grafika

#29 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 07 kwietnia 2008 - 22:36

90s jaki masz wspolczynnik bmi?:D
Dołączona grafika

#30 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 kwietnia 2008 - 22:46

BMI nie jest wiarygodnym wskaźnikiem zagrożenia chorobami dla poniższych grup osób:

kobiety ciężarne
sportowcy oraz osoby o rozbudowanej tkance mięśniowej
rosnące dzieci
osoby w starszym wieku, u których trudno dokonać dokładnych pomiarów wzrostu
Dołączona grafika

#31 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:02

Ja tam robie tak:
Rano Portagen , potem duzo owocow do tego mleko i inne p*******y^^(nie biore suplementow [no chyba ze portagen to jakis suplement], a ryzu niestety nie lubie :wink:  Moze czas polubic?) Nie jem chipsow, fast foodow, nie pije coli itp. Ogolnie to tylko H2O.
Narazie pompuje w domu, do tego dochodza jeszcze treningi KB wiec zawsze cos.
Moze za jakis czas zacznę chodzic na silkę to się czegos poradzę;)
Narazie temat spoko, bardzo mi się podoba :wink:

#32 qBa

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 285 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kielce



  • BF2 GUID

Napisano 07 kwietnia 2008 - 23:21

Widze ze troche ludu tu podnosi...ja tam szczeze nie przepadam za tym, moze czasem z kolega co treuje 4 lata boks po podnosze i poskacze na skakance z 2 kilogramami na nogach ^^ i oczywiscie bieganie.... Jest jedna historia jak nas pakole chcieli bic ^^ ale za dlugo by pisac ;). Ogolnie to wielki nie jestem ale bic sie umiem.
PS: Czy pepsi i kebaby bardzo wplywaja na moje zdrowie?
Dołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika Kliknij i nakarm xD

#33 Hyper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 397 postów

Napisano 08 kwietnia 2008 - 00:22

skiLLer co do PS nie aż tak bardzo ale wpływają
Dołączona grafika
By (Ł)Ania ;D

#34 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 08 kwietnia 2008 - 21:33

DOPING

Ja traktuje doping na równi z cheatami. Czyli oszustwo które ma na celu uzyskanie szybkich rezultatach, po najmniejszej linii oporów.
Tak jak chceaty tak samo koksy są daremne.

Jedynie ciężką pracą (treningami ) robimy coś co nam zostaje na zawsze, skill, mięśnie itd.
Nawet jak przestajemy ćwiczyć to coś nam zawsze pozostaje.Po koksach zostaje nam tylko duża głowa,szpary miedzy zębami, problemy z wątrobą...jest masa rzeczy ale o tym później.

Większość koksów działa na zasadzie zatrzymania wody w organizmie,stąd powiedzenie ze ktoś puchnie bo mięśnie nabierają wody.
Jest tylko jeden steryd który powoduje rozwój czystej masy mięśniowej, nawet nie jest to steryd ale hormon,hormon wzrostu.
Jest on wolny od większości własności ubocznych jakie mają inne sterydy,ale za to ma własne.
Jak np gigantyzm,biorąc rośniemy od nowa.Kości, mięśnie,w górę i na boki
I np może stać się tak że będziemy mieli gigantyzm uszu:D
Ale co warto powiedzieć o tym hormonie. jeśli go weżniemy i nie dostarczymy cukrów to czeka nas śpiączka.
W skrajnych przypadkach śmierć.
Po zastrzyku cały cukier w organizmie trafia do mięśni,mózg jesli nic mu nie zostaje po prostu zacznie obumierać z braku pożywienia

Są dwa sposoby pozyskiwania hormony wzrostu, z martwych i w laboratorium.
jeśli dostajesz hormon po kimś kto cierpiał na choroby mózgu to możesz witać w jego klubie.

Ten hormon to najlepsze co jest w dopingu, zachęciło was? reszta jest lepsza.

Najpopularniejszy koks w polce metanabol, stosuje się go w leczeniu złamań i kontuzji.przeważnie dostają go ludzie starsi.
Co powoduje dawkowanie go dla celów dopingowych.
Nabieramy błyskawicznie wody i nic poza tym,po odstawieniu go bardzo szybko schodzi i wracamy do punktu wyjścia.
Mozę wystąpić zatłuszczenie organizmu,blokada jader i jeśli nie stosujemy osłony mocny uszczerbek na wątrobie.

Obecnie elita dopingu wśród koksiarzy jest omnadren z winstrolem potocznie omka z winkiem.
Omadren ma podobne właściwości jak metanabol ale jest silniejszy,winstrol już lepiej ,coś buduje ale jest bardo toksyczny.
każdy steryd ma też swoje oddziaływanie na psychikę. Niektóre usypiają gdyż podczas snu regenerują i budują się mięśnie
inne powodują agresje i potrzebę wysiłku i rozładowania.

Popularne są tez sterydy dla zwierząt trzykrotne dawki testosteronu i paru innych smieci w fiolce. to dla koni pewnie.
Efekt szybko ale wątroba sioo, do tego po odstawieniu jak pęknięty balon.

Ale koksy nie tylko są na mięśnie, są też np na spalanie tłuszczu.
Jesz co chcesz i nie zatłuścisz się za nic w świecie.
Ale po odstawieniu jeśli zablokujesz organizm to czeka cię kariera w sumo.

Słyszałem o koksie który zmienia kolor skory,stajemy sie czekoladka,jest do tego stopnia skuteczny że nawet barwa oczy może ci sie zmienić na brązowy.
Ale czy to prawda to nie wiem.

Ludzie naprawdę mają nawalone w głowie zęby pakować sobie w żyły takie śmiecie.
przykład. mocz kobiet w ciąży ma dozo testosteronu.myślicie że kogoś to odpycha?
NIE



Nie będę Was wtajemniczał w to gówno bo sam sie tym nie interesuje ale opowiem wam jak to jest z koksem bo przez tyle lat co ćwiczę to widziałem nie jednego i nie jedną ekipę przetrzymałem.

Po pierwsze koksy mało kiedy wiedzą co robią, dostają jakieś rozpiski nie kupują osłon nie trzymają diety nie mają zielonego pojęcia o ćwiczeniach.
Co z tego wychodzi? tłusta świnia np z wywalonym bicepsem a tripesem jakby mu ktoś siekiera odciął.
bary wielkie jak szafa zero klatki.albo cała góra wielka a nogi jak dwa patyki w coś miękkiego wbite.

ogólnie koksy są duże ale ich brzuchy jeszcze większe,sterydy powodują że żołądek puchnie. powiększają ci się organy,serce jest też mięśniem!! warto pamiętać.
Kolejna sprawa,mięśnie szybko stają się duże i silne ale ścięgna mają swój czas i nie są tak ciągliwe jakby sie niektórym wydawało.
Wiec kokosisz robią ci się rozstępy bo nawet skóra nie nadąża nad tym przyrostem i pewnego dnia boom.
Przykład zrób szpagat w tydzień jak pierwszego dnia rozciągniesz się tylko do połowy wysokości

Historia z życia.Był koleś, strzela omke i vinko widać było ale żadną rewelacja jak na taki sprzęt, same błędy w technice, zero tricepsa ale zaczął szarpać rekordy na klatę. jak zaczynał problem miał z 80 kilo.tego dnia szarpał 160 i jego klata pękła jakbyś worek z wodą spuścił na ulice.
pozrywał mięśnie, ścięgna nie wiem co dokładnie.
ale jak wrócił po 2 miesiącach to rehabilitant kazał mu ćwiczyć te partie i kolo nie dawał rady podnieść 30 kilo.czyli sztanga plus po 5 kilo na stronę. Po czterech miesiącach doszedł jednak do 60 i na tym stanął bo sie bal więcej.
Brawa dla pana.

Kolejny przykład.gościu też z mojego miasta.kolo szpara miedzy zębami żebyś szlugę włożył, browar otworzył. Wielk,ale błędy w ćwiczeniach. Kloc bez definicji ale duży jak cholera.
rok później go spotkałem na siłowni ,nie poznałem go, jedyne co mu została to głowa jak arbuz czerwona i ta szpara miedzy zębami.Jak ściągnął podkoszulkę mym oczą ukazała się plama na skórze to właśnie zalatwienie wątroby.
Jadł wszystko bez osłon i 3 krotnie większych dawkach niż to zalecane.

To kolejna przypadłość koksiarzy, po pewnych czasie receptory sie zapychają i trzeba zrobić przerwę, albo brać coraz więcej. czym więcej tym lepiej.Jasne nie:)


Kolejna historia tym razem z gazety. gościu koksił jakiś syf i jeszcze swojego psa szprycował.
Najpierw zdechł pies później on.
Szkoda zwierzaka!!

O niemieckich pływaczach to chyba każdy zna.

Ale spotkałem kiedyś artykuł jak koleś zrobił 20 kilo w rok był ogromny,najpierw demon sexu (tak działa testosteron) później jednak popęd mija,pił, ćpał w końcu zaczęło mu ... wylądował za kratami.Wyszedł jako szczur.więc znów koksy i znów powtórka z rozrywki, lecz tym razem zabił w afekcie i pewnie do tej pory siedzi.

Jak poznać że ktoś koksi.
Dysproporcje w budowie ciała.
bardzo szybki przyrost masy,
głowa czerwona, duża od wody.
nienaturalnie opryszczone plecy,ramiona itp.
z tylu głowy robi się zwała skóry.
policzka czerwone,jak nie ćwiczył a jest na cyklu to najlepiej widać.
wydymany brzuch często równy z klatką lub nawet większy
mięśnie bez definicji,nie widać żył wszystko jakby napompowane.
duże rozstępy. Można mieć jak się zaczyna miale ale te na pewno wydadzą wam się dziwne

Pada pytanie czy warto?
Nie, jeśli raz weżniesz to później będziesz brał ciągle.
A przyjdzie tak czas że coś ci sie stanie i będziesz musiał zrezygnować.
Znalem bardzo wielu rożnych ludzi którzy brali żaden z nich juz nie trenuje.
ich kariera trwała czasem rok czasem 3 lata ale sie kończyła.
to tylko kwestia czasu.

Wszystko co tutaj opisałem to wiadomości zasłyszane bo nie zgłębiałem tego tematu.
Są jeszcze prohormony jakiś wynalazek ale jakoś się nie przyjął.

Parę słów o kulturystach.
Nad ich dopingiem czuwają lekarze,mają sztab trenerów dietetyków i badań.
Wszystko nastawione na max osiągnięć.
Ale w Polsce jest to różnie,mowie teraz o czołówce światowej.USA.

Na co dzień to są kloce, przed pokazem jednak biorą leki na odwodnienie organizmu.
stąd te żyły i każdy mięsień widoczny.
za duże odwodnienie wiemy czym się może skończyć.


kończąc, jak widzicie temat rzeka, z grubsza opisalem Wam to co wiem o tym,ktoś może mi zaprzeczyć w kazdym zdaniu.
I też mieć racje.

Na pewno jest to sport mało widowiskowy i wymagający systematyki i minimum liczenia do 10.
Poza tym trzeba na prawdę bardzo dużo wiedzieć i eksperymentować by sie nauczyć ćwiczyć porządnie i by efekty Was zadawały.
Ale to jest jak z anoreksją byście nie wpadli w blednę koło.

I róbcie to dla siebie ,nigdzie Was nie gonią,macie całe życie,koksy olejcie bo siłownia to też sposób na życie.
W zdrowym ciele zdrowy duch


pozdrawiam
90s

ps.są jakieś pytania:D
Dołączona grafika

#35 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 08 kwietnia 2008 - 21:51

a co powiesz o tym?? http://www.sfd.pl/Aerobiczna_sz%C3%B3stka_...3D-t144665.html
jak myslisz dziala?moze wiesz cos o tym treningu?
Dołączona grafika

#36 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 08 kwietnia 2008 - 22:19

Programy Weidera cieszą się popularnością.
Czy działa to musisz sprawdzić na sobie,
Każdy jest inny do tego genetyka dochodzi.

Program najlepiej układać indywidualnie z pośród ćwiczeń które są na dane partie a które najlepiej ci "wchodzą"
Dołączona grafika

#37 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 09 kwietnia 2008 - 18:06

90s a wiesz moze jak poprawic skocznosc ?bo wydaje mi sie ze na moj wzrost mam mala:P niby takie na palce i na piety sie robi ale to mi nic nie dalo ;d
Dołączona grafika

#38 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 09 kwietnia 2008 - 22:24

Chcesz poprawic skocznosc?? Zacznij cwiczyc Prakour :mrgreen:

#39 Pantas

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 10 kwietnia 2008 - 22:36

No dobra Panie i Panowie ;) Tak czytam, czytam i przyszło na mnie też, z chłopakami zapisaliśmy się na siłownię.

Zależy mi na nabraniu masy i to sporej masy, bo obecnie mam 18 lat, 175 cm wzrostu i wagę piórkową, to znaczy około 50 kg.

Jakieś propozycję na dietę, suplementy itd.? Może jakaś rozpiska ćwiczeń? W temacie jestem zielony, zapisałem się na siłownie, bo kumple idą, myślę, że będzie to ciekawa forma aktywnego spędzania czasu, tyle że nie wiem czy przy mojej masie się tylko nie pogrożę. Będę trenował trzy razy w tygodniu, Poniedziałek, Środa, Sobota od ok. 19. Ile czasu na to poświęcić?

Także słuchaw ekspertów, od czego zacząć, tutaj szczególnie ukłon do 90s - naszego redaktora kulturysty ;)

#40 nuKER

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - nuKER[PL]

Napisano 11 kwietnia 2008 - 00:44

50 kg przy takim wzroście mógłbyś walczyć w K1 max :) i byłbyś najwyższy :) a tak na serio ja przytyłem pieć kilo mieszając białko z weglowodanami (oczywiście wszystko w proszku) i to bez żadnej diety, tylko siłownia.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych