Skocz do zawartości


Co robimy Placuszki?


167 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 31 marca 2019 - 16:15

Witam

Nasz klan a raczej to co zostało nieuchronnie zmierza w jedną stronę.
Dziś zalogowałem się do panelu adminia oraz na naszej stronie. Nie mamy już licencji i wiele opcji jest niedostępna. Tak samo sprawa wersji IPS3 jest z 2017 roku i nie ma wsparcia.
Dodatkowo na stronie nie mam dostępu do dwóch zakładek użytkownicy i ustawienia.

Dlaczego to piszę? bo mamy dwie opcje. Możemy spróbować zawalczyć o rozwój albo dokończyć tej agonii nie robiąc nic.

Mam pewien pomysł który mógłby wypalić ale potrzebna będzie Wasza pomoc i trochę wysiłku aby tutaj porobić kilka rzeczy.

Mianowicie mam kilku znajomych którzy są aktywni w e-sporcie i chciałbym ich poprosić o pomoc w pokazaniu nas na szerszym polu.
Jednak nie możemy pokazać trupa który ostatni mecz ligowy zagrał w 2011 roku a ostatni news jest z 2016.

Dodatkowo na forum wieje pustkami.
Co do meczy to ja aktualnie gram w planetary anihilation w lidze 1v1 i mógłbym wpisywać wyniki meczy itd. Zapchałoby to te dziurę i to dość szybko ale nie mogę stworzyć grupy PA.
News też jakiś mógłbym skrobnąć i zrobić chociaż minimalny ruch na tym polu.
Drugim krokiem byłoby forum i lekkie sprzątanie i aktualizacje.

W skrócie chciałbym przypudrować nasz klan i wrzucić go na parkiet i zobaczyć czy coś z tego wyjdzie czy już lepiej pogasić światła.

Dlaczego myślę że warto spróbować?
bo:
1. Mamy 13 lat co jest jakby nie patrzeć już marką i wyczynem samym w sobie.
2. Mamy osiągnięcia które nie jeden klan pr0 mógłby pozazdrościć.
3. Mamy oryginalne podejście do e-sportu które mogłoby przełożyć na popularność i wsparcie. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdy e-sport robi się coraz popularniejszy a zarazem poziom żenady na serwerach bije kolejne rekordy.
4. Mamy bardzo duży dorobek społecznościowy jak pręgierz, administracje w PB i współprace z portalami.

Myślę że przez te wszystkie lata zmarnowaliśmy potencjał tego klanu skupiając się na pierdołach zamiast iść twardo do przodu. Teraz to już taki ostatni podryg aby coś zrobić.

Ale wracając do tego co najważniejsze potrzebowałbym pełne dostępy do wszystkiego aby w razie czego móc porozwiązywać kolejne problemy.
Chciałbym też wiedzieć kto adminuje grupę na FB oraz na Steam? oraz kto ma pełne uprawnienia do danych rzeczy.

Oraz kto z Was jest gotowy pomóc i jak mógłby pomóc.

Myślę też aby zrobić jakąś zrzutę aby opłacić licencje i to co zostanie przeznaczyć na inne potrzeby.
Na razie mam tylko adres paypal. Może RL też poda jakieś inne metody wpłat. Chociaż najważniejsza pomoc to typowo organizacyjna i tutaj najbardziej liczyłbym na Wasze wsparcie.

Paypal: pl4fc@interia.pl

Na razie nie chce też za dużo pisać o planie jaki mam i co chce dokładnie zrobić bo w przypadku zerowego odzewu sam nie dam rady tego pociągnąć.

Mam też prośbę abyście podrzucali ten post wszystkim byłym i obecnym plackom na FB, steam i gdzie tam z kim kontakt jaki macie.
Tak samo jak macie jakieś uwagi pomysły itd to piszcie śmiało.

Kto wie może się uda zrobić małe pospolite plackowe ruszenie:)

pozdrawiam
90s

Edit: Porozmawiałem sobie z kolegą Maul i znalazłem coś takiego.
https://prsclan.com....multigamingowy/

Klan postał w 2016 roku jak patrzyłem to miał aktywnych około 50 graczy na TSie i DC. Więc plan może wypalić a zarazem powinno nam dać to do myślenia.
My po 13 latach mamy 11 weteranów.
Nasza strona w ogólne nie ma nic z SEO robione. ciężko wyszukać ani tym bardziej pozycjonować. Stronę główną trzeba będzie na WP przerzucić bo raczej nie znajdzie się nikt kto by ją ogarnął w obecnej formie.
Dołączona grafika

#2 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 31 marca 2019 - 16:23

Pomogę jestem chętny. Osobiście nie wiem jak to ugryźć, ale każdy pomysł jest lepszy od żadnego pomysłu. Na chwile obecną, nie mam nawet dostępu do pieca, tylko jestem na laptopie, więc bardziej wymagające gry odpadają.

#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 31 marca 2019 - 16:44

Dziękuje Hetman. Raczej nie szybko będziemy grali:) za to będzie masa pracy aby to rozruszać.

Chciałbym wiedzieć kto i jak mógłby pomóc, bo jak pisałem stronę trzeba będzie naprawić albo postawić nową. Wprowadzać nowe treści, ogarnąć SEO, pozycjonowanie i powiązać stronę z pozostałymi kanałami, oraz usługami googla.
Tak samo forum trzeba będzie zmodernizować.

Dodatkowo przemyśleć warto nową strategię klanu bo wszyscy się chyba zgodzimy że czasy się zmieniły i stare szablony i formy nie są już akceptowalne ani tym bardziej pożądane.

Ja bym widział to ogólnie w następującej formie. Sama idea klanu zostałaby bez zmian, tzn jak od początku główny nacisk szedłby na kulturę osobistą i zabawę oraz granie w wspólnym gronie.
Jakby to ruszyło i zaczęliby się pojawiać nowi gracze to byśmy się dostosowywali do potrzeb jak to było ostatnim razem.

Sprawa tagu i rekrutacji tutaj trzeba się zastanowić czy jest sens i jak obecnie wyglądają realia i każdy tytuł traktować jako osobne zagadnienie.

Bardziej ważną sprawą jest przystosowanie forum i strony do formy usługi i rozrywki. Miejsca gdzie będzie można oglądać streamy naszych graczy, plus szukać pomocy technicznej na temat gier, sprzętu itd.
Dużo działów forum niezwiązanych z grami, typu hobby itd by zostało jak urozmaicenie treści.

Discord daje dużo opcji ale wadą jest to że google tego nieindeksuje, więc nikt tego nie znajdzie bez osobistej reklamy. Wiec też warto byłoby pomyśleć i zrobić jasny szkic jakby to wszystko miało wyglądać i razem współpracować i ciągnąć się równolegle za uszy.
Warto też poblokować lub pokasować wszystkie nieaktywne kanały do których nie mamy dostępu. a te do których mamy powiązać do strony głównej i discorda.

Myślę że możemy jeszcze tutaj coś ciekawego zrobić zwłaszcza że te 4 punkty które wymieniłem są mocne. Pamiętam czasy gdy na Tsie było po 100 graczy.

Czasy się zmieniły ale i w nich można trafić na nisze i myślę że moglibyśmy się w nią wpasować idealnie.
Dołączona grafika

#4 V3nom

    Placek

  • Planetary Annihilation
  • PipPip
  • 143 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Skierniewice

Napisano 31 marca 2019 - 21:26

Co do grania.. byłbym chętny gdyby coś się ruszyło z CS:GO... trochę by się przynerdziło.. skilla poprawiło.. bo nie jest źle, ale za rzadko się gra.
PA jest w Polsce martwą grą.. a na świecie?? gra w nią dziennie z 1000osób, więc nie wiem czy jest jakiś większy sens robienia coś w tym kierunku.. Ale to tylko moje zdanie

#5 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 01 kwietnia 2019 - 08:58

Na steam uprawnienia ma RL, próbowałem z nim pogadać, żeby komuś je przekazał ale zapomina, a dużo nie ma czasu teraz. Rekrutacja przez forum nie ma sensu teraz. Nadal na naszym forum nowi użytkownicy mają problem z rejestracją, wina leży po naszej stronie bo nie dostają linku aktywacyjnego.

#6 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 01 kwietnia 2019 - 13:54

Myślę że problemy z forum wynikają z braku licencji która się skończyła 2 lata temu i pewnie wiele opcji zostało zablokowanych z tego powodu.
Sama rekrutacja i gry to sprawa drugoplanowa bo detal i kwestia dogadania.

Potrzebujemy na pewno dostęp do serwera. Stronę trzeba będzie przerzucić na WP aby prosto można byłą ją edytować i zarządzać.
Forum również unowocześnić, opłacić licencje i posprzątać.
Część rzeczy typowo związana z graczami itd. poszłaby na discorda. Tutaj byłaby w większości treść typowa dla tego czego ludzie mogą szukać i o czym chcą pisać.

Na pewno warto byłoby też popracować na SEO, nowymi szatami graficznymi itd. Jest w klanie kilka osób które coś tan nagrywają więc i taka zakładka dla nich na stronie byłaby stworzona.

Plan jest iść w kierunku usługi i otwartej społeczności. Nie ogólnodostępnej a czymś pośrednim między klanem a społecznością.

Sam wszystkiego nie uciągnę więc jakby się znalazło kilka osób do pomocy to wiedzielibyśmy na czym stoimy.
Mam nadal jakiś namiar na DJa i pewnie rika też. Pytanie czy to ruszać i czy damy radę coś tutaj jeszcze zrobić.
Dołączona grafika

#7 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 01 kwietnia 2019 - 23:28

Witam wszystkich :)
Ostatnio mój komputer jest podłączony pod TV i służy do oglądania netflixa i hbogo. Trochę żal, bo dość mocny jest, ale działam na lapku i nie miałem ostatnio czasu na granie. Coś mnie jednak podkusiło, by odpalić STEAMa ;)

To prawda, że mam dużo mniej czasu, ale znacznie większe umiejętności niż wcześniej i bardzo chętnie mógłbym wspomóc akcję - reaktywację ;)
Zamiast WP, można zaprogramować wszystko dobrze w Django, co mógłbym ogarnąć i jeszcze wiele innych tego typu rzeczy.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#8 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 02 kwietnia 2019 - 12:41

O super w końcu coś konkretnego się pojawiło.

RL jak z czasem będzie u Ciebie aby postawić taką stronę? mam też pytanie o SEO. Dasz radę z tym wszystkim? Ja pracuje na WP ze swoją stroną jednak Django jest mi obcym środowiskiem.

Napisz do czego masz uprawnienia i do czego będziesz też potrzebować aby to wszystko zrobić. Oraz co jeszcze mógłbyś zrobić i jakie to umiejętności nabyłeś:)

Moglibyśmy zacząć od mapy prac i szkiców strony oraz forum. Jakbyśmy to widzieli.
Druga sprawa to grafiki. Loga banery itp. Mam sporo materiałów na dyskach. Dodatkowo zanim zamienimy stronę warto pozapisywać co wartościowe treści itd. aby je przenieść na nową.
Warto też byłoby stworzyć oficjalne kanały stremowe, socialmedialne itd. aby zarząd, CL etc. miał dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi. Nie jak teraz że każdy coś tam ma i jest problem później coś zrobić albo móc cokolwiek edytować.


Tak jak wcześniej pisałem forum też trzeba będzie edytować do nowych standardów oraz wykupić licencje. Część tematów przerzucić na komunikator część uprościć. Dodać opcje podglądu stremów szybkiego łączenia się z DC itd.

Jak to ogarniemy to zająłbym się promowaniem i zobaczylibyśmy jaki byłby odzew.
Dołączona grafika

#9 Michaster

    Redaktor

  • Redakcja strony
  • Pip
  • 53 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 02 kwietnia 2019 - 15:04

Siema!

Cytat

Warto też byłoby stworzyć oficjalne kanały stremowe
Ostatnio bawiłem się API Twitcha i YT, więc posiadam skrypty, które informują np. o rozpoczęciu stream'a i pokazują ostatnie filmy wrzucone na kanał YT. Mógłbym się nimi podzielić.

Cytat

Zamiast WP, można zaprogramować wszystko dobrze w Django, co mógłbym ogarnąć i jeszcze wiele innych tego typu rzeczy.
Tylko czy warto poświęcać czas na zaprogramowaniu witryny w Django, skoro WP ma wszystko co potrzebuje typowa strona klanowa, plus można się posiłkować dużą bazą wtyczek, a w internecie można znaleźć dużo darmowych rozwiązań.

Użytkownik Michaster edytował ten post 02 kwietnia 2019 - 18:59

Dołączona grafika

#10 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 02 kwietnia 2019 - 17:14

Super trzymaj jak będziemy stawiać stronę to się wykorzysta.
Tak samo zamontujemy wtyczki do DC aby wyświetlał się na stronie i forum oraz aby można było bezpośrednio z nich wchodzić na komunikator.
Dołączona grafika

#11 Maul

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 02 kwietnia 2019 - 22:11

90ka zna trochę moje spojrzenie na tą sprawę, ale wypiszę co uważam dla reszty.

Uważam że to jest dobry pomysł, zawsze starałem się promować nasze community w mniejszy bądź większym stopniu. Każda moja grafika publiczna posiada logo pl4fc(które sam trochę wyciąłem aby było HD), lecz nie oszukując, z powodu braku popularności efekty były bardzo mizerne, aż zerowe. To tak dla jasności.

Klan jakim było PL4FC przestał już istnieć dawno, można powiedzieć że razem z zamknięciem serwera teamspeak. Po zamknięciu serwera teampseak powstały dwie grupy(tych co jeszcze grali za tamtych czasów). SkyPan, Kotulin, wiadomo stara gwardia, poszła na własny serwer discorda grać w escape from tarkov. Mają tam graczy, codziennie ktoś wpada do grania w różne już dziś tytuły, więcej nie wiem. Natomiast, Ja, Gaax, Diacon, Prox, Pawlak oraz Hetman, przeszliśmy na jeszcze innego discorda, który w teorii miałbyć oficjalnym discordem PL4FC, z tematu
https://forum.pl4fc....st-teamspeak-3/
Koniec końców, z serwera odszedł Hetman zaraz za Pawlakiem(który ostatnio trochę wraca), rzekomo z mojej winy :)

Aktualnie PL4FC-Placki, to w moim przekonaniu banda znajomych którzy przychodzą na discorda popierdzielić o różnych sprawach i pograć. Niestety muszę stwierdzić, ale klan jakim był PL4FC, już takim klanem nie jest. Dalej uważam się za klanowicza PL4FC, ale jestem chyba jednym z ostatnich.

Jak to co napisałem ma się do przyszłości i próby powstania "na nowo"? Otóż musimy zauważyć że nie jest to rok 2005, czasy BF2 gdzie gra w klanie to był przymus, a jednocześnie powiedzmy honor i odpowiedzialność. Mamy czasy gdzie każdy może sobie zrobić serwer do komunikowania się z znajomymi, tworzą się małe bądź większe społeczności każdego dnia. Trzeba to wziąć pod uwagę, gdy zaczniemy/cie coś z tym grzebać.

Pamiętajmy dlaczego PL4FC zostało założone, Polish 4Fun Clan, klan, społeczność która zrzesza ludzi z różnorakimi umiejętnościami oraz skillem pod jedną banderą, ludzie którzy robią wszystko aby doskonalić swoje umiejętności dobrze przy tym się bawiąc. Jak sama nazwa wskazuje, Polish 4Fun Clan, byliśmy kiedyś klanem 4Fun, nie stawialiśmy nacisku na grę w clanbase czy esl, czy jakiejkolwiek lidze, graliśmy dla siebie, dla klanu, który w czasach świetności dominował większość serwerów BF2. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ uważam że powinniśmy zrezygnować z jakiegokolwiek podejścia "pro". Po pierwsze, ceniąc sobie czas każdego, nie oszukujmy się, większość z nas to pierwsza generacja graczy komputerowych, wątpię aby ktoś miał czas na grę ligową w jakąkolwiek grę, do tego treningi, spotkania ect. Po drugie, i co ważniejsze, chciałbym przypomnieć że pierwsze podejście "pro" w PL4FC, doprowadziło do pierwszego rozpadu klanu. Z aktualnego stanu graczy w plackach, wątpię aby ktokolwiek chciał się podjąć gry "pro", prowadzenia czegoś takiego i spędzania czasu nad czymś, co w dalszej mierze tylko konsumuje czas.

Co dalej, reaktywacja? Start na nowo? Raczej nic z tych rzeczy. Kiedyś powiedziałem do znajomego że PL4FC dalej istnieje, do momentu aż ja w nim jestem. Uważam że pomysł na rozruszanie placków jest naprawdę dobry, ale nie robić z tego jakiegoś nie wiadomo co wydarzenia, zwyczajnie działając dalej lecz bardziej efektywniej, starając się trochę rozreklamować placki, nabyć nowych graczy.

Co teraz, jest zapał, są chęci, co teraz? Po pierwsze PL4FC nie może być klanem, klan to czasy lata czasów bf2 ect. Społeczność, już lepiej.
Strona, w teorii potrzebna a w rzeczywistości dodatkowa praca. Na bank trzeba ją zmienić, newsy, mecze, drużyny, jest to zbędne. O czym pisać newsy? Jak PL4FC jeszcze działało, to mało komu chciało się tam pisać newsy a jak już, to nawet nie było o czym. Zamiast newsów, podstawowe informacje, coś ważnego, ale tylko coś, co ma trafić to rzekomej opinii publicznej, od reszty można mieć discorda, czy ewentualnie forum przy którym upiera się 90ka. Informacje o klanowiczach którzy nakręcają filmiki bądź streamują(dla jasności nie jest to mój pomysł, ktoś wyżej to napisał, żeby nie było że chcę reklamy). Osobiście sklejam czasami momenty z naszych gierek, ale wątpię aby można było wykorzystać te materiały w celach promocyjnych(w każdym pojawia się logo ;) )
Forum, jestem zdania że forum jest nam zbędne, a przynajmniej forum publiczne. Aktualnie 25 działów, gdzie tylko shoutbox jest ruszany. Ograniczyć się do kilku działów, maks pięciu, gdzie będzie można zamieszczać jakieś ważne informacje, coś do wglądu tylko dla klanu. Reszta, nie oszukujmy się, jak ktoś ma problem to ląduje na google. Reszta głupot, jak rozmowy towarzyskie, są przeprowadzane na discordzie, nie koniecznie po przez mikrofon, ale nawet i na kanałach tekstowych.
Sekcje, skasować wszystko, brak sekcji. Społeczność nie związana żadnymi regulacjami kto w co ma grać bo tam się zapisał. Jak już napisałem wcześniej, to nie jest 2005 tylko 2019, trzeba podchodzić do tego z innej mańki niż podchodziło się kiedyś.
Rekrutacja, brak rekrutacji przez forum, jest to zbyteczne. Jestem chyba jedynym który zagląda tutaj z aktualnej paczki, ale już pomijając to, rozmowa z kimś, granie razem ect. wtedy decyzja czy ma ochotę czy nie, i tyle. Ktoś zachowuje się w miarę właściwie oraz ma ochotę grać z nami? Zapraszamy. Normalne że od pierwszego momentu nie zostanie plackiem czy coś, ale z czasem jak mu się nie znudzi bo nie zrobił tego pod wpływem impulsu ect. Zapraszamy.
Regulamin, regulamin został napisany jeszcze za czasów czerwonego forum, później lekko zmodernizowany, ale to co jest tam napisane, to jest praktycznie niewykonalne w dzisiejszych czasach. Kompletna jego zmiana, ewentualnie kasacja.

Sprawy organizacyjne.
Aktualnym "CLem" jest RL. RL posiada władzę nad grupą STEAM oraz chyba władzę nad forum, lecz do tego jak i strony nie jestem pewny. Nie oszukujmy się, RL bywa rzadko, jak sam napisał, uważam że byłeś naprawdę dobrym liderem, ale w momencie próby ruszenia do przodu, potrzeba osoby która będzie minimum dwa razy w tygodniu przy kompie, na discordzie czy coś. Nie zarzucam Ci nic RL bo tak na dobrą sprawę nie było czym zarządzać.
Discord, aktualnie koronkę(administrator serwera) posiada Gaax. Wszyscy z rangą "Placki" posiadają prawie takie same możliwości jak koronka, czyli tworzenie kanałów tekstowych oraz głosowych, zmiana lokalizacji serwera, dodawania ról ect.

Nie wiem kto ma dostęp do serwera strony i forum.

Na koniec jeszcze chciałbym napisać że dawno nie było tutaj tylu postów :D Fajnie że stare wygi chcą coś zrobić z dziadkiem.

90ka zna moje zdanie a ja jego, ale napiszę to jeszcze tutaj dla jasności. Uważam że Michaster nie powinien brać w tym udziału, sorry ale jestem pamiętliwy. Osoba która była wolontariuszem redaktorem, założyła sekcję R6 a następnie odeszła i mówiła że klan jest martwy, taka osoba dla mnie nie ma prawa bytu tutaj. Najgorsze że to jeszcze moment gdy mocno graliśmy w R6.

To w sumie tyle. Jeszcze dodam że piszę za samego siebie, nie za kogoś z discorda.

#12 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 02 kwietnia 2019 - 22:48

Od bardzo dawna, gdy już zaczynały się u mnie problemy z aktywnością, mówiłem, że przekażę lidera komuś innemu, ale to wszystko tak szybko w dół leciało, że nikt nie widział szansy na podniesienie. Czasy się zmieniły, gry i społeczności graczy się zmieniły. Gdyby dziś powstała taka gra jak BF2, tylko z lepszą grafiką, to bardzo szybko by upadła ze względu na małe zainteresowanie współczesnych "solo - rambo graczy". Już nie ma takich graczy jak kiedyś, no i gier jak wcześniej. Teraz większość jest sezonówek - dziś wychodzi gra, za rok już jest kolejna część.
Żal mi strasznie sytuacji klanu i że to się tak sypało. Starałem się to podciągać, nowe tytuły, konkursy, etc. Nie wyszło. Moja aktywność też później była słaba.
Na stronie to w większości chyba moje artykuły były.

Uważam, że powinniśmy iść w stronę społeczności. Kwestia lidera jest otwarta, wiadomo, że lider musi być aktywny, a ja niestety się nie kwalifikuję.
Mi urodziła się niedawno córka, ale nie przeszkadza mi to w realizowaniu projektów, ale są też ograniczenia. Czasu zdecydowanie mniej na grę i discorda.

Ale bardzo chętnie pomogę w innych tematach:

Mogę stworzyć nie samą stronę, ale cały serwis/portal. Możemy mieć co tylko sobie wymyślimy, stworzę to. Najlepiej w formie RPGa, by zachęcić do aktywności na stronie. Każdy woli coś levelować.
Integracja ze wszystkim co posiada API - strony gier, informacyjne, statystyki, etc.
Graficznie jestem słaby, ale mogę wesprzeć jeżeli ktoś używa Indesigna, lub Corela. Skryptami zautomatyzuję pracę - ramki, wgrywanie danych, formaty, style.

Michaster - django dlatego, że my nie potrzebujemy "typowej" strony klanowej, tylko czegoś co zachęci ludzi do integrowania się. Bardziej serwis. Django dlatego, że napiszę co chcę, a nie co znajdę darmowego do WP
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#13 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 11:14

Bardzo się cieszę że jest odzew i dyskusja za co bardzo dziękuje.

Zgadzam się z wieloma punktami które napisałeś kolego Maul. Bardzo mnie też cieszy to co napisał RL. W sumie pomoc jaką oferujesz jest kluczowa i bardzo cenna i napawa mnie optymizmem że to może się udać.

Ale od początku. Macie racje forma klanu takiego jakim było pl4fc lub inne jakie znamy już nie jest aktualna ani nikt tego już ciągnąc w taki sposób nie będzie miał sił i ochoty. Nawet sami gracze nie są takimi rzeczami zainteresowani.
Więc odpada wszystko od rekrutacji po regulaminy itd. Wszystko trzeba przedyskutować i tworzyć na nowo w bardziej luźniej formie z jedynie naciskiem na kluczowe kilka punktów jak zachowanie i zakaz cheatowania itd.
Tak jak już pisałem wcześniej zmieniamy formę zostawiając tradycje i fundamentalne założenia.

Możemy ocenić pl4fc w dwóch kategoriach. Dobrego pomysłu który się wypalił przez brak progresu i zaangażowania wraz ze zmieniającymi się trendami. Albo że samo założenie wyprzedziło epokę w której powstawało.

Jedną z cech nas wyróżniających a która przełożyła się na bardzo dużą ilość graczy i dobrą reputacje był nacisk na kulturę osobistą a nie skilla. To był czynnik który nas wyróżniał i nadal wyróżnia na tle wszystkich innych i jest kluczem który nadal może czynić nas wyjątkowymi.
Drugą kwestią są czynniki które powodowały powstanie tego klanu i takiego podejścia.
1. Było zakłócanie balansu drużyn na serwerach FFA przez granie mocnych graczy zwłaszcza klanowych po jednej stronie i lanie słabszych. Ta patologia trwa nadal Arma, BF itp.
2. Patologia zachowań, wyzwisk itd. niektóre tytuły są tak rakotwórcze że to aż nie do pomyślenia.
3. Szukanie paczki do grania nadal jest towarem pożądanym wśród graczy.

A te kilka osób które do dziś grają na DC w różne tytułu razem jest dobrym przykładem że nie ważne w co ale z kim. Dlatego podejście do tytułów w jakie wchodzimy byłoby automatyczne i płynne w zależności od graczy a nie naszych decyzji.

Mam też fajny pomysł jak przywrócić pręgierz i go rozpowszechnić co też może być kolejnym czynnikiem nas reklamującym.

Ogólnie nie klan a community, nie forum a portal. Tworzenie społeczności na luźniejszych zasadach jak do tej pory z obszerniejszą bazą tytułów.
Czynnik wiążący narodowość, przestrzeganie kilku zasad i dobra zabawa. Bez nacisku że macie wszyscy grac razem itp. Zawsze tworzą się grupy i grupki nie ma co z tym walczyć.
Do tej pory 99% pracy pochłaniały właśnie takie pierdoły uniemożliwiające rozwój.

CLa bym nie zmieniał tak samo nie ma komu przekazywać. Rola będzie bardziej reprezentacyjna a nie jak do tej pory mająca ogarniać wszystko.
Celem będzie rozwój na innych płaszczyznach typowych community i promowaniu graczy, dostarczanie rozrywki ze streamów wspólnego grania itd.
Wraz ze wzrostem ilości graczy będą rosły też nasze możliwości. Nawet dziś jak jest nas tylko kilku potrafimy ogarnąć ten temat.

Forum będzie portalem poświęcony grom i rzeczą które ludzi interesują a nie są bezpośrednią z graniem związane. Dzięki rozwojowi ilość wejść będzie też podnosić nasze pozycjonowanie itd.
To że mamy już 13 lat i tradycje jest dla mnie bardzo kluczowe w tym wszystkim. Nie zaczynamy od zera, mamy ciekawą historię, osiągnięcia, doświadczenie i wiemy jak to ogarnąć.

Nie patrz też na co to napisałeś Maul odnośnie starych graczy, do tego nie ma co wracać, będą chcieli to wrócą. Dlatego skupiamy się na świeżej krwi na poziomie.
Tak samo nie patrz na standardy.
Takie same dyskusje były gdy zakładałem ten klan albo załatwiałem pierwszy w Polsce serwer 64 slotowy. Też mało kto wierzył i sens widział. Później przez lata to śmigało aż miło było patrzeć.
Dziś nie liczy się jak dobry jesteś, ważne by być oryginalnym i coś świeżego i nowego prezentować.

Wracając jeszcze do forum to ocena jego stanu nie jest obiektywna. Od lat nie da się tutaj zarejestrować. Starzy gracze nie mogą odzyskać hasła z powodu nieotrzymywania linków aktywacyjnych.
Trudno się dziwić że wszystko leży skoro tak jest od bardzo dawna.
Przywrócenie sprawności forum to jedna z kluczowych rzeczy na start. Sam DC nie jest wartością ani tak rozwojową ani wizerunkową. Jest świetnym komunikatorem i narzędziem oraz dopełnieniem reszty

Tyle z biadolenia teraz można pogadać o konkretach.
Zacznijmy od strony.
RL masz jakieś wzory swoich prac albo jakbyś taką stronę widział i mógł zrobić?
Jakie zakładki?
Moje propozycje, dopisujcie co jeszcze warto dodać.

Newsy, O nas, Historia klanu, regulamin. mecze, , streamy naszych graczy, pręgierz, forum.
Dodatki: wtyczki DC ,oraz do portali FB Steam insta YT itd.
Partnerzy.
Okno z losowo wyświetlanym się filmie z rozgrywki.

Tak samo z forum, macie jakieś przykłady jak nowoczesne forum wygląda i jakby można było nasze przystosować?

Jak macie też jakieś dodatkowe pomysły to piszcie. Czym więcej będziemy mieli do zaoferowania tym większe szanse na sukces.


A i jeszcze Maul odnośnie Michastera. Doskonale rozumiem Twoje stanowisko. Wiele razy też takich rzeczy doświadczałem osobiście i wiem jak to jest. Więc nie mam zamiaru Was ani godzić ani ganić.
Jednak w obecnej sytuacji ważna jest każda pomoc zwłaszcza że jest nas tutaj już tylko kilku z czego innym nawet nie chce im się kilku słów napisać o jakiejkolwiek pomocy nie wypominając.

Dlatego zróbmy tak że jeśli wkład i zaangażowanie Michastera w przywrócenie klanu będzie znaczące to uznamy to za dowód że mu zależy na tym klanie.
Pasuje? Liczę się z Twoim zdaniem bo jesteś jednym ze starszych graczy i bardzo mnie cieszy Twoja obecność i to że mówisz jak jest.
Dołączona grafika

#14 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:25

Cześć, po długiej walce z loginem i hasłem (dzięki 90s!) udało mi się tutaj wczłapać.
Nie będę pisać tutaj o czym ja pamiętam i jak to kiedyś tam było itd, bo każdy z nas doskonale wie,
nasze drogi się trochę rozeszły, kiedy sekcja BF1942 byław kwiecie wieku, a mieliśmy trochę odrębne poglądy co do działania itd.
Szkoda, że wielu z moich podopiecznych gdzieś zniknęło ze sceny i nie bardzo jest w co wspólnie pograć, w końcu "król" był tylko jeden.
Co do reaktywacji, byłoby bardzo fajnie coś rozruszać, żeby wspólnie w niektóre wieczory popykać w coś i pogadać jak kiedys, ciężko rzucać mi tutaj tytułami itd,
bo z nowości, które są na rynku niczego nie tykałem jeśli mam być szczery. Mam na steam CS:GO, w które z chęcia z kimś pogram, chociaż nie mogę mówić o jakimś turbo-wymiataniu, dodatkowo pogrywam sobie też w Battlefielda 1 i byłoby fajnie mieć kompana/kompanów do pogrania, bo wiadomo, ze w kupie zawsze raźniej.

Co do samej pomocy w rozruszaniu tutaj czegoś, z chęcią w miare możliwości czasowych i doświadczenia pomogę.
90s sam wiesz, że na mnie możesz liczyć, bo poniekąd dzięki Twojej aprobacie BF1942 i cała sekcja PL4FC- dała nam ogromne możliwości rozwoju,
co nieraz udowadnialiśmy w lidze, turniejach itd. Mam ogromny sentyment do klanu, jako tagu czy społeczności placków, przez co z chęcią postaram się z Wami
coś tutaj rozruszać jeśli będzie odzew i chęć na uczestnictwo mojej osoby w całym planie :)

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#15 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:36

Pamiętam 1942 to była bardzo fajna sekcja. Prawdziwy klasyk wśród BFów. Dobrze że wpadłeś bo będę też potrzebował wszystkie osiągnięcia jakie udało nam się zdobyć. Trzeba dumnie się reklamować i archiwizować dokonania.
Więc jak pamiętasz szczegóły masz jakieś źródła to proszę o info. Tak samo reszta jak coś macie to wysyłajcie wszystko na mój email. Podam go zainteresowanym na PW.
Skontaktuje się też z M@T bo oni też wygrywali CB w inf 2 i 3 miejsce jak dobrze pamiętam.
Chce też taką właśnie tablice zrobić z osiągnięciami i linią historyczną itd. Wszystkiego też nie pamiętam ale wspólnymi siłami będziemy wszystko rekonstruować.

Jak się tak zbieramy powoli to jak macie jeszcze jakieś placki w kontaktach to podeślijcie im tego linka a jakby mieli problemy z logiem i hasłem to dawajcie mi znać. Będę wszystko ręcznie resetował.
Dołączona grafika

#16 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 03 kwietnia 2019 - 21:51

jak uda mi się zalogować na stronę ligi, o ile jeszcze w ogóle działa, to powinny być tam archiwa wszystkich meczów,
postaram się coś wydziobać i wyślę Ci wtedy

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#17 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 03 kwietnia 2019 - 22:10

Cześć Mufa, loginy i hasła do lig to będzie miał ktoś kto się tym zajmował już po naszej kadencji w lidze w BF2. Ja mogę co najwyżej spróbować poratować danymi do hostingu żeby zaktualizować stronę/forum.
Dobrze widzieć tylu dziadków ciągle pykających w klasyki :)

#18 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 03 kwietnia 2019 - 22:22

Super DeeJay, RL z tego co wygląda podejmie się ogarnięcia strony i forum.
Takie jeszcze pytanie czy posiadasz grafik,i logo itd. w dużych rozmiarach oraz jakieś materiały jakie moglibyśmy wykorzystać?

Oraz pytanie zasadnicze czy w coś jeszcze pykasz w wolnym czasie?:)
Dołączona grafika

#19 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 03 kwietnia 2019 - 23:17

Obawiam się, że nie mam już plików logo ani strony. Jeszcze może będę to miał na starym dysku, ale to będę mógł sprawdzić dopiero za miesiąc jak wróce do domu.

#20 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 04 kwietnia 2019 - 13:22

Cześć wszystkim....miło Was widzieć.Co do grania to odpadłem....ale może któryś z moich synów pociągnie temat a ja będę kibicował.
Dużo się pozmieniało i do kompa siadam w zupełnie innych celach. Ale będę z Wami obecny.To mogę obiecać.
Jak by nie patrzeć wszystko w moim życiu ewoluowało by jak najmniej siedzieć...a jak najwięcej za***rdalać...Kuba wie o czym mówię.
Ale to ciągle ja....bez wątpienia.
Dzięki Najntis za przywrócenie dostępu.

HOAH !!!
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych