Skocz do zawartości


Fotografia


3889 odpowiedzi w tym temacie

#21 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 23 października 2008 - 22:43

http://s456.photobucket.com/albums/qq290/i...mview=slideshow

Od razu mowie, ze to amatorka :oops:

Thx Mzk ;)

#22 stg.Olo

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:wawa

Napisano 24 października 2008 - 05:27

No dobra zmusiliscie mnie :))
Widze Seba ze lubisz scisle kadry,nie tlumacz sie ze amatorka :).No to jedziemy
1.cz-b kawalki drewna,duzo ciemniej niech gra czern i biel czyli kontrasty,mogles troszeczke nieba wiecej dac,gdzies te kijki musza sie konczyc.
2.Galazka na tle nieba-calkiem do rzeczy tylko za scisly kadr,.No i ciemniej duuuzo aby zostal konkretny kontur tych igielek.
3.Kwiatuszek-ot taka sobie fotka u babci w ogrodku.2kwiatki daly by pelniejszy kadr i bardziej urozmaicony.
4.Sciana lasu cz-b - nieczytelne zdjecie,po prostu kawalek lasu.Na takie zdjecia musisz znalesc miejsce z duzymi przeswitami i najlepiej je robic jesienia lub wiosna i tylko rano(wczesnie rano)
Slonce wtedy daje ostre swiatlo i ladnie sie uklada w cieniach a jak jeszcze sie mgielka trafi to moze byc calkiem calkiem fotka.
5.Owocki -lekkie makro ale tez bezjajeczne.Do takich zdjec najlepiej zaopatrzyc sie w spryskiwacz i pokropic troszeczkeNastepuje wtedy dobra gra swiatelek.
6.Zielona trawka-podobnie jak poprzednie zdjecie,akurat tu by sie przydalo miec na 1planie 1-2 ostre liscie ,reszta w nieostrosci a i duzo ciemniej aby wydobyc kontrasty.
7.Na tym zdjeciu nic nie widac:)
8.Zachod slonca-no w sumie to zachod slonca :)
9.Trawki-w miare ale tu trzeba totalnie rozostrzyc 2 plan,chaos z tylu rozwala calkowicie.Dlatego 1 plan sie zlewa.Ponadto kadr 50/50 czyli niebo z ziemia nie jest akurat szczesliwy dla tego zdjecia.Dodatkowo kompozycja zdjecia szwankuje pionowe drzewo w tle na srodku obrazu i pionowe zdzbla trawy zlewaja sie.



Teraz MZK :)
1.Ala-niezly polportret,taki lezacy plan amerykanski.Wg mnie za szeroko,z tylu wcinaja sie jakies rury rozowe,przykadrowac lekko i zostawic ciut mniej przestrzeni z przodu.
Dzialales przy tym w photoshopie bo jakies za sterylne to zdjecie :)
2.Ala cz-b bardzo lade zdjecie,fajnie wykorzystana kontra.Kurtka z przodu troszke jednak razi.
3.P.Heniek-extra
4.Pies-reportazowe,psom raczej nie robi sie zdjec w kagancach.
5.Golebie-fajne kolorki,niezle graja na fotce,kompozycyjnie lekko bym przesunal calosc w prawo tak na pol tego slupka i dal wiecej nieostrego planu z lewej.
6.Morze-kadry b.dobre tylko pora na zdjecie nie ta:).Przydaloby sie aby cos wiecej gralo na tych fotkach
7.Ognisko-dlugi czas fajne smugi trzebabylo majtnac jakim kamulcem aby iskry sie posypaly.
Ogolne niezle do fotek dzieci nie pisalem bo to zawsze fajnie wychodzi one sa naturalne,co do plenerow musisz wybierac specyficzne pory dnia i roku.

Horaluk niezle zdjecia dobre kompozycyjne,z komentarzy widze ze juz powiedzieli co i jak:)


Tylko mnie nie lejcie teraz :))
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#23 Ev0

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 października 2008 - 05:32

A mnie prosze w razie co nie analizować.... 8)
Ja i tak sie nie znam na robieniu zdjeęć.

Wyświetl postUżytkownik Kamaker dnia 08-08-2008 19:50 napisał

To moje takie, niestety robione tylko komórką.
Wszystko poszło się je... znaczy dzyndzolić po formacie.
http://kamelot.fotos...umy/484039.html
http://images31.foto...59f16a28med.jpg
-ZARABISTE MIEJSCE- są tam rybki jakies? ;) ))



Wyświetl postUżytkownik Smiter dnia 08-08-2008 22:02 napisał

Zna ktos jakas stronke gdzie mozna utworzyc wlasna galerie?? Najlepiej polska i zeby sie nie wieszala^^
Plfoto.com
myspace.com
nie wieszają sie i free.
Dołączona grafika

#24 stg.Olo

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:wawa

Napisano 24 października 2008 - 05:46

Evo Ciebie juz przeanalizowali,pomysly fajowe.
Jak cos to mnie szukaj w labie foto w centrum :))
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#25 Ev0

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 października 2008 - 05:52

Wyświetl postUżytkownik stg.Olo dnia 24-10-2008 05:45 napisał

Evo Ciebie juz przeanalizowali,pomysly fajowe.
Jak cos to mnie szukaj w labie foto w centrum :) )

Dzięki -spox.
Wklej jakąś swoją mordkę w profilu to łatwiej do Ciebie trafie w razie potrzeby ;)
Dołączona grafika

#26 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 24 października 2008 - 11:16

Thx Olo za rady :)

Ogolnie to te fotki sa "eksperymentalnie" bo aparat mam 2 dni :P (i nie oczekuje od niego cudow)

#27 Gość_NIEKUMATY_*

  • Goście

Napisano 24 października 2008 - 12:23

Witam

Choć nie jestem ekspertem w tej dziedzinie , zdjęcia bardzo mi sie podobają jakościowo i wizualnie.Dziewczyna fajna , pan Heniek również (czyżby to heniek428 ??? raczej nie MECe nie maja brody ).

pozdr
NIEKUMATY 8)

#28 stg.Olo

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:wawa

Napisano 24 października 2008 - 15:51

Seba przyjmij zasade ze to nie aparat robi zdjecie tylko TY.
Aparat to tylko rejestrator,mozesz sobie kupic Nikona lub Canona z najwyzszej polki i do tego wyrabista optyke a zdjecia i tak ciulowo bedziesz robil i tak.
Ty zarzadzasz obrazem,kompozycja i swiatlem.Dlatego warto ogladac tysiace zdjec a nawet (tu nie zmuszam ale warto) duzo malarstwa.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#29 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 24 października 2008 - 16:01

Wyświetl postUżytkownik stg.Olo dnia 24-10-2008 05:27 napisał

Teraz MZK :)
1.Ala-niezly polportret,taki lezacy plan amerykanski.Wg mnie za szeroko,z tylu wcinaja sie jakies rury rozowe,przykadrowac lekko i zostawic ciut mniej przestrzeni z przodu.
Dzialales przy tym w photoshopie bo jakies za sterylne to zdjecie :)
2.Ala cz-b bardzo lade zdjecie,fajnie wykorzystana kontra.Kurtka z przodu troszke jednak razi.
3.P.Heniek-extra
4.Pies-reportazowe,psom raczej nie robi sie zdjec w kagancach.
5.Golebie-fajne kolorki,niezle graja na fotce,kompozycyjnie lekko bym przesunal calosc w prawo tak na pol tego slupka i dal wiecej nieostrego planu z lewej.
6.Morze-kadry b.dobre tylko pora na zdjecie nie ta:).Przydaloby sie aby cos wiecej gralo na tych fotkach
7.Ognisko-dlugi czas fajne smugi trzebabylo majtnac jakim kamulcem aby iskry sie posypaly.
Ogolne niezle do fotek dzieci nie pisalem bo to zawsze fajnie wychodzi one sa naturalne,co do plenerow musisz wybierac specyficzne pory dnia i roku.

Horaluk niezle zdjecia dobre kompozycyjne,z komentarzy widze ze juz powiedzieli co i jak:)


Tylko mnie nie lejcie teraz :))
Dzięki, o takie coś mi chodziło!
1. To zdjęcie nie pasuje mi pod względem kadru, tła, kurtki pod nią i różnicy kolorów twarz-ramię. Na usprawiedliwienie moge powiecieć, że nie chiałem wcinać się koledze pod obiektyw (był po prawej :P). Bez photoshopa, takie mi dał fotograf (skan kliszy). Dałem bo mam mało portretów. ;p
2. To zdjęcie zrobiłem z zaskoczenia i jest wręcz przypadkowe, a i tak nieźle. ;)
3. Pan Heniek - tutaj ostry Photoshop, całe tło zblurowane bo było ostre i źle to wyglądało kompozycyjnie. :P
4. Prosiłem właścicielke o zdjęcie kagańca, ale się nie zgodziła. W sumie kaganiec kontrastuje ze spokojnym, śpiącym psem, więc jest OK. ^^
5. Zepsułem kadr, ratowałem troche przez przycięcie z lewej. Co do nieostrości to już mi się skończyła przysłona (f/2 najmniejsza, ewentualnie zbluruje jeszcze w PS).
6. To była seria "nauka kadrowania". Są nijakie, wiem.
7. Ciesze sie ze wyszło jak wyszło, bo nawalony kolega machnął mi raz kijkiem i próbował przejść przed aparatem, ale wybroniłem te 15s. :D No i był to mój taki pierwszy raz z lustrzanką.

Ogólnie jak na początkującego jestem w sumie zadowolony. Czekam na cyfraka i będę się uczył dalej, bo teraz zdjęcia robie sporadycznie.

EDIT: Ja sebie przerabiałem te zdjęcia. Te patyczki to ja uciąłem niebo - bład. :/ Trawa - zwiększyłem troche kontrast, ale dalej to już mi się przepalenia nie podobały.

#30 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 24 października 2008 - 16:21

Olo, chodzilo mi tez raczej o to, ze nie jestem jeszcze obyty z robienie zdjec i wielu rzeczy po prostu musze sie nauczyc.
A ta zasade znam ;)

Mam juz AE i sam przerabiam foty.

#31 stg.Olo

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:wawa

Napisano 24 października 2008 - 17:06

W sumie czasy sie zmienily i technika idzie do przodu :)
Nie jestem zwolennikiem Photoshopa bo dla mnie jest to ostatnia deska ratunku,zreszta za duzo mozna przerabiac i to jest ciut nie fair.
Na filmie uczenie sie jest owszem drogie(filmy wolanie itd.) ale film uczy pokory,a zwlaszcza 6x6.
Tu trzeba podejmowac decyzje szybko,kadr pstryk i juz.Cyfra wyzwala w ludziach lenistwo pstrykaja po pare tysiecy ujec tego samego i wiedza ze wybiora jedno i bedzie git.
Jak cos to piszcie mi na pm ja w nocy siedze w pracy wiec jak cus to pomoge.

P.S.MZK przy takim portrecie co mi podeslales to jest za szeroko zrobiony i szary,nie ma gry swiatel.Pokombinuj ze wzrokiem nie zwasze laska powinna patrzec w obiektyw.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#32 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 24 października 2008 - 18:41

No widze ze temat sie rozkrecil;p
Wrzucilbym cos nowego no ale mi sie troszke aparacik zepsul a nie ma servisu Olimpusa w KrK 8O
Moze niedlugo kupie sobie jakis nowy sprzet;)
Narazie podziwiam wasze fotki i slucham rad bardziej doswiadczonych.

#33 Ev0

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 października 2008 - 16:36

Wyświetl postUżytkownik stg.Olo dnia 24-10-2008 15:51 napisał

Seba przyjmij zasade ze to nie aparat robi zdjecie tylko TY.
Aparat to tylko rejestrator,mozesz sobie kupic Nikona lub Canona z najwyzszej polki i do tego wyrabista optyke a zdjecia i tak ciulowo bedziesz robil i tak.
Ty zarzadzasz obrazem,kompozycja i swiatlem.Dlatego warto ogladac tysiace zdjec a nawet (tu nie zmuszam ale warto) duzo malarstwa.
Dobrze powiedziane Olo ;)
Dołączona grafika

#34 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 09 listopada 2008 - 16:51

Pisze tutaj, bo nie chce mi sie drugiego tematu zakladac.

Jestem na kupnie aparatu - jakas lustrzanka cyfrowa.
W temacie nie siedze i kompletnie sie na tym nie znam:) (chodzi o parametry itd)
Moge wydac gora 2.000zl. Aparacik najlepiej Canona, Sony albo Nikona.
Doradzcie cos. Co wybrac, czym sygerowac sie przy zakupie itd :)

No wykazcie sie wiedza Panowie fotografowie!!:D

#35 R3V0L

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 338 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 listopada 2008 - 00:30

Sam aparat Canon EOS 40D
Z obiektywem Canon EOS 40D + EF-S 18-55mm

#36 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 10 listopada 2008 - 10:10

Duuuzo... A cos tanszego?? :D

EDIT:
Oh noes . Revol zjadl Dominza!! Dominz slyszysz mnie!!!??

#37 R3V0L

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 338 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 listopada 2008 - 10:20

Coś tańszego: Canon EOS 400D body. Takie małe pytanie. Potrzebny Ci aż tak drogi aparat? Czy może to dla jakiegoś "profesionalnego" fotografa? Bo może wystarczy poprostu kupić coś tańszego...

#38 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 10 listopada 2008 - 21:48

http://www.ceneo.pl/1229106 Canon 450D + KIT
http://www.ceneo.pl/1223745 Pentax K200D + KIT

IMO Nikon w tej cenie ma nienajlepszą ofertę, natomiast Sony i Olympus... :P

Oba poniżej 2k zł. Jeszcze sobie karte pamięci kupisz i torbe. :P

#39 pu5z3k

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 96 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 14:15

Widzę, że temat w sam raz dla mnie.
Może ja trochę pomogę.

Smiter - przede wszystkim określ do czego chciałbyś aparat. Bo sama lustrzanka fotek nie robi. Do tego są potrzebne obiektywy. To jest ważniejsza sprawa niż body.

R3V0L - wiesz co doradzasz kumplowi ? w/w obiektyw to dno, kupa plasticzku i nic więcej. Aparat Cyfrowy tak zwana hybryda zrobi lepsze zdjęcia niż półprofesjonalne body z szajsowatym obiektywem.

MZK - Sony i Olympus w ogóle odpadają. To nie ta półka, aparaty nafaszerowane ficzerami. Skupcie się na Canonie, Nikonie ew. Pentax bo ma tańsze szkiełka manualne, które są bardzo dobrej jakości optycznej.

Może dla was się mądruje, ale wiem to z doświadczenia siedzę w tym 5 lat ;-)

Dodam coś od siebie:
1. http://i280.photobuc...3k/DSC_0098.jpg
2. http://i280.photobuc.../pu5z3k/112.jpg
3. http://i280.photobuc...pu5z3k/11-2.jpg
4. http://i280.photobuc.../pu5z3k/3-9.jpg

taki przedsmak.
Pozdrawiam ;-)

#40 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 11 listopada 2008 - 15:07

Dobre puszek....i sprzęt też dobry.Widać doświadczenie. :)
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych