Skocz do zawartości


Komputer do 3 / 3,5 tyś zł.


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 20 sierpnia 2015 - 09:54

Cześć koledzy.
W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki czas kiedy trzeba kupić sobie nową zabawkę. Moja stara to laptop, chodz fajny to ma swoje ponad dwa latka za sobą i w Armę ciężko pograć, FPS na mapie nocnej to 13-17 różne ustawienia, czyli sorki ni dy rydy. Macie może jakąś propozycje, jaki sprzęt wybrać i jest warty swojej ceny w tym przedziale finansowym? Nie ukrywam, że najlepiej było by dla mnie na raty ;) Monitor mam, więc chce tylko maszynę stworzoną do grania, bez żadnych zbędnych gadżetów, to nie ma wyglądać to ma działać jak najlepiej i być tak na dwa/trzy lata. Zakup planuje na wrzesień/ padziernik, no chyba, że ktoś ma jakąś fajną propozycje i będzie gdzieś jakaś promocja.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

#2 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 20 sierpnia 2015 - 13:50

No w końcu, laptopy nie są do grania nawet te niby do gier budowane:)
komp pod arme?
z graficzną pod DX12
czy z częściowym wsparciem DX12?

http://www.purepc.pl...t_pewien_haczyk
Dołączona grafika

#3 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 20 sierpnia 2015 - 14:05

Przeczytałem, ma być najlepszy w tej cenie :P jeśli nie będę miał wystaczajacych funduszy to wezmę słabsza grafe tak, żeby mnie bylo stać.

#4 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 20 sierpnia 2015 - 15:27

teraz to grafe lepiej brać mocniejszą bo nowy DX więcej właśnie w kartę idzie jak w procek.
Dołączona grafika

#5 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 21 sierpnia 2015 - 13:24

http://proline.pl/?p=ZENPC+MASTAH+W8 Co myślicie może na temat tego?

#6 Degustator

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 178 postów
  • Płeć:Boję się przyznać
  • Miejscowość:Zgorzelec



  • BF2 GUID - Revenant05
    BF3 GUID - PL4FC-Degustator

Napisano 05 września 2015 - 19:21

Co do grafiki, jeśli jeszcze nie masz, osobiście kupiłem MSI GTX 970 i jestem zadowolny. Jak do tej pory wszystko na najwyższych mi śmiga. Do tego polecam procesor i5-4690k, dość standardowy wybór, co prawda poszedł trochę w górę, bo rok temu dawałem za niego 200zł mniej niż kosztuje teraz (wtf?), ale po podkręceniu do 4,5GHZ, nie ma sobie równych w kategorii cena/jakość. Polecam do tego chłodzenie Thermalright hr-02 Macho (dodają fajny śrubokręt :D), bo na boxowym coolerze raczej dużo nie poszalejesz z OC, ja swojego nawet nie wypakowałem. Co do tego dobierzesz, to już wedle życzenia. Z tymi GTXami co prawda też jest jak z tym prockiem, że kosztują więcej niż w dniu premiery, ale zapewniam, są warte swojej ceny. A na pewno nie idź w Radeony :P. Z SSDków mogę polecić Crucial MX100, bo jest w miarę tani, a odczyt ma jak Samsungi, do tego 256gb przestrzeni. Pamięć osobiście mam TridentX, ale raczej nie zauważysz różnicy jak włożysz takie, a jakieś od GoodRam. Szczerze to w dużej mierze kierowałem się ich kolorystyką, aby pasowały do płyty głównej i grafiki. Płytę główną bierz byle jaką byle z chipsetem Z97, bo inaczej w podkręcanie się nie pobawisz za dużo. Osobiście mam Gigabyte gaming 5. HDD oczywiście Western Digital, nie żadne Seagate barracuda, bo one były dobre, ale 10 lat temu. No i obudowa- nie polecam żadnych tanich SilentiumPC, bo to niby polska firma, a części chińskie. Bardziej kierowałbym się ku Corsair, a jak chcesz mieć już lux to tylko Fractal Design (ok 400zł). Ma mnóstwo miejsta i jest wykonana z bardzo grubej blachy(ponad 1mm), przez co nie wygnie się nawet jak będziesz na niej siedział, a po całym dniu pracy jest chłodna jakbyś ją z lodówki wyjął. Dodatkowo posiada wygłuszenie przez co czasem (gdyby nie dioda) nie wiedziałbym, że komputer w ogóle jest włączony. Poza tym masz możliwość sterowania szybkością wiatraków w zależności od tego co robisz. Najlepsze chłodzenie w kiepskiej obudowie słabo się będzie spisywać więc warto nad tym pomyślęć. Zasilacz musi być dobry i z zabezpieczeniem antyprzepięciąwym (chyba, że masz takowe na listwie). Polecam praktycznie cokolwiek od Chiefteca lub XFX, osobiście jednak mam Corsair i nie mogę narzekać, gdyż ani nie ma problemu ze skokami napięcia, ani z piszczącymi cewkami, co podobno często się w Corsairach trafia. Podsumowując, jak kupowałem kompa, też chciałem zamknąć się w granicach 3-3,5k, ale, jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zastanów się czy nie lepiej poczekać trochę i dozbierać siana na coś, co posłuży Ci latami. Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Pozdrawiam :)



Edit: co do zasilaczy, po necie krąży czarna lista marek, których nie kupować. Pazerny dwa razy traci, a w tym przypadku nawet dziesięć razy, bo dobry zasilacz to kwestia 350zł, a kupować potem nowego pcta za 4k przez głupotę to będzie ból. Jakbyś koniecznie jednak chciał zamknąć się w 3,5 tysiąca to napisz to coś Ci złożę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#7 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 05 września 2015 - 22:39

Dzięki, twoja odpowiedź satysfakcjonuje mnie najbardziej od tego co słyszałem. Interesuje mnie sprzęt w przybliżeniu za taką kwotę, tyle tylko , że najlepeiej na raty bo nie jestem w stanie uzbierać takiej kwoty, jednak raty to co innego. Chcę poczekać do początku grudnia może listopad, będzie trochę taniej. Ja swoją znajomość sprzętu PC zamknąłem już z jakieś 7 lat temu to nie zbyt wiem co i jak.

#8 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 06 września 2015 - 11:19

Osobiście wstrzymał bym się z zakupem w tym roku. W10 i DX12 to niewiadoma. Szczególnie u Nvidi. Z tego co czytałem na razie dostaje bęcki od AMD w DX12 a jak wiadomo AMD w większości jedzie na starych układach :) Jedni i drudzy generalnie wciskając nam "dość stare" rozwiązania. Czekam na coś nowego i ciekawego. Czy to AMD czy NVIDIA to mi to lotto.
ps. Pewnie i tak nie kupie bo znowu mi nowy słoik po głowie chodzi :)

#9 Degustator

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 178 postów
  • Płeć:Boję się przyznać
  • Miejscowość:Zgorzelec



  • BF2 GUID - Revenant05
    BF3 GUID - PL4FC-Degustator

Napisano 07 września 2015 - 11:56

Swojego blaszaka mam już prawie rok i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ani razu mnie nie zawiódł. Poza tym Windows 10 nie nadaje się do gier, przynajmniej póki co, więc kwestia DX12 jest na dzień dzisiejszy nieistotna :P

Zestaw do 3,5k:
http://www.morele.ne...ry/info/51uglu/

Do tego z czasem możesz dokupić chłodzenie na procesor, SSD i jakiś napęd :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#10 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 07 września 2015 - 12:50

Fajna obudowa, a good ram to dobra firma? Tak jakoś z nazwy chinczykiem ostro zawiewa.
Komplecik zacny, poczekam do świąt może i będzie jeszcze trochę taniej.

#11 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 września 2015 - 12:59

Wyświetl postUżytkownik Degustator dnia 07 września 2015 - 11:56 napisał

Poza tym Windows 10 nie nadaje się do gier, przynajmniej póki co, więc kwestia DX12 jest na dzień dzisiejszy nieistotna :P

A to już herezja panie Degustator win 10 i DX12 to system pod gry w 100%
prawdą jest natomiast że zieloni nic nie dostają za to AMD dostaje skrzydłem.
Wiem to po swoim sprzęcie i ARMIE III że WIN10 i DX12 naprawdę przyspieszają kompa.

I zgadzam się ze Sky z kartą bym poczekał na sprzęt już pod nowego DXa


Poza tym mam win10 pro i wszystko chodzi, nie ma problemów ze sterami i niestabilnością.
Ogólnie bardzo udany system więc Hetman jak myślisz o kompie na parę lat to nie patrz na stare i składaj pod 10 z grają pod DX12
Dołączona grafika

#12 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 07 września 2015 - 13:52

Wyświetl postUżytkownik 90s dnia 07 września 2015 - 12:59 napisał

Ogólnie bardzo udany system więc Hetman jak myślisz o kompie na parę lat to nie patrz na stare i składaj pod 10 z grają pod DX12

Czyli kiedy proponujesz dopiero złożyć?

#13 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 września 2015 - 14:37

na święta powinno sypnąć nowym sprzętem i przecenami.
Dołączona grafika

#14 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 07 września 2015 - 15:04

No i dobra dzięki, poczekam do świąt i zobaczę co będzie. Mocno z komputerem mi się nie pali jeszcze, a skoro ma być lepiej na święta to wole poczekać.

#15 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 września 2015 - 15:14

Fakt święta to najlepszy okres na zakupy. Sam swój sprzęt kupowałem w tym okresie i np za Radeona R9 290x2 zamiast ponad 1000funtów dałem 600
Dołączona grafika

#16 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 07 września 2015 - 15:28

Ja tam czekam na 2016 r. Może wiosna. W kartach graficznych jest jakiś zastój. Może zmienię wtedy całą budę. Obecnie mam starego Phenoma x4 955 i jeszcze w video daje radę. A w grach ? DO BF4 i Wiedźmina 3 starcza :)

#17 GaaX

    Opiekun sekcji turniejowej CS: GO

  • Opiekunowie tytułów
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sulejówek / Wa-wa

  • BFBC2 GUID - GaaX

Napisano 07 września 2015 - 16:56

Wyświetl postUżytkownik 90s dnia 07 września 2015 - 12:59 napisał


Wiem to po swoim sprzęcie i ARMIE III że WIN10 i DX12 naprawdę przyspieszają kompa.


A to dopiero :D Bohemia nie ogarnia własnego silnika gry a arma już na DX12 przekodzili ? :D

90s Nie ma różnicy czy win 10 czy 8.1 jeden pies działa tak samo. System jak system od 8 w górę wszystko działa jak trzeba. Jedyny problem w tych systemach to problem z zarządzaniem przez adminów w korpo ( wymyślone przez MS wymuszone rozwiązania nie zawsze działające jak trzeba ). Dla normalnych userów systemy nie ma tu problemu.
Z win 10 przesadzili z wymuszaniem aktualizacji to na razie najbardziej boli.

Degustator szit zestaw i bez sensu kupować całkiem nową skrzynkę za niemałe pieniądze i nie dołożyć do 970. 4 GB ramu ? OMG eksperci od siedmiu boleści. takie rzeczy to można w sklepiku osiedlowym wciskać klientom.

Hetman, goodram chiński ? http://www.goodram.c...ilk-elektronik/ Perełka na naszym rynku ehhhhhhhhh....
Ram jak ram kości takie same jak hinixy i szajsungi. Kiedyś goodarm był tańszy ale nadal cena aktrakcyjna szczególnie 1600MHz i 1333 Mhz. Na pewno lepiej kupić kości od wilka niż od szajsunga czy kingstona w tej cenie.

#18 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 września 2015 - 19:13

Wyświetl postUżytkownik GaaX dnia 07 września 2015 - 16:56 napisał

A to dopiero :D Bohemia nie ogarnia własnego silnika gry a arma już na DX12 przekodzili ? :D

90s Nie ma różnicy czy win 10 czy 8.1 jeden pies działa tak samo. System jak system od 8 w górę wszystko działa jak trzeba.

Mylisz się kolego. Jest duża różnica miałem 8.1 i nie było różnicy w stosunku do 7. 10 przyspieszyła gry takie jak Arma bo nowy DX odciąża procek i więcej idzie na grafikę.
Nawet jak nie ma ona wsparcia dla DX12.
Z tego co czytałem to stery nvidi leżą pod tym względem ale na AMD widać słychać i czuć przyrost mocy.


Proponuje poczytać o nowym DX, co do reszty użytkowania to tutaj nie ma tych beznadziejnych kafelek z win 8 i 8.1.
Jedyna wada jak dla mnie to panel sterowania beznadziejne uproszczenie graficzne i ciężko cokolwiek znaleźć.

Tak więc jak komp do grania to obowiązkowo z nowym WIN zwłaszcza jak się ktoś szykuje na słabszy procek a mocniejszą kartę.
Dołączona grafika

#19 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 07 września 2015 - 20:47

"Najlepsza" w w10 jest ta automatyczna aktualizacja wszystkiego. Pobrało mi jakieś sterowniki do karty, których nie ma na oficjalnej stronie producenta :)
EDIT.
Teraz zgłupiałem co będzie lepsze dla mnie do video - priorytet. Nastawiłem się na jakiś i5 a tu wychodzi, że AMD do 1000 zł bije i5-kę
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Zdziwił mnie wynik FX8 9370. Nie takie złe to AMD. Tym bardziej czekam do 2016. Ma ponoć wyjść jakiś ZEN. Może będzie jeszcze lepiej. Jak DX12 przyniesie rewolucje w narzucie na CPU to zestawy oparte na AMD nie będą wcale takie głupie.

ps. Giercowanie mi lata - zaznaczam.

#20 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 08 września 2015 - 09:47

Tutaj masz Sky wyjaśnienie i dlaczego grafy od AMD dostają kopa
http://antyweb.pl/re...z-kiedykolwiek/

tutaj jeden z komentarzy

"Najlepszy pokaz możliwości DirectX 12 pokazuje DeusEx Mankind Divided. W grze programiści zupełnie zrezygnowali z obsługi DirectX 11 i skupili się jedynie na DirectX 12 (i być może także Vulcan). Dzięki temu szczegółowość otoczenia jest dużo większa niż w aktualnych grach bo przestała ich limitować ilość tzw. 'draw calls'. DX12 potrafi obsłużyć ponad 10x więcej poleceń niż DX11 co przekłada się na większą maksymalną ilość detali."

https://www.youtube....h?v=LMwovvxnX4Q
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych