Skocz do zawartości


Komp - pilna pomoc


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 25 sierpnia 2009 - 16:41

Mam jakoś porąbaną siatkę na monitorze, jakieś ciągle wyskakujące linie bądź malutkie napisy. Aktualnie skanuje komputer, bo uważam, że to jakiś upierdliwy wirus. Jednak może to być wina sprzętu. Na niżej podanym screenie wszystko widać, bo niczego nie widać... Żadne resetowanie, badź wyłączanie komputera nie dało rady. A z każdą literą którą pisze przybywa jakiś porąbanych znaków.

Najprawdopodobniej mój stary naściągał jakiś wirusów, bądź to wina sprzętu (chociaż nie sądzę). Monitor nie jest w najlepszym stanie, ale wątpię, żeby to była jego wina (bo screen wyglądałby normalnie).

Pilna pomoc potrzebna!!

Dołączona grafika

OKa problem rozwiązany po długiej rozmowie z informatykiem nad możliwymi rozwiązaniami... Wystarczyło zmniejszyć prędkość czegoś tam...

Tyle, że nie wyjaśnił mi do końca wszystkiego, więc czemu tak się stało? Czego to wina i bla bla bla... No więc czekam na odpowiedzi.

#2 Suburban07

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 204 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 16:42

Na moje oko to grafika padla -albo wejscie na kabel albo kabel albo co gorzej cos na karcie. Mialem cos podobnego kiedys. Nieobylo sie bez wymiany... albo na wstepie sterowniki sprawdz.

Dołączona grafika
_______________________Suburban aka Subek______________________


#3 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 25 sierpnia 2009 - 16:43

Sterowniki monitora i innych pierdułek niby w porządku, jednak co powinienem wymienić?

#4 Loopi

    Nowicjusz

  • Zbanowani
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 16:48

Wyświetl postUżytkownik Suburban07 dnia 25-08-2009 16:43 napisał

Na moje oko to grafika padla -albo wejscie na kabel albo kabel albo co gorzej cos na karcie. Mialem cos podobnego kiedys. Nieobylo sie bez wymiany... albo na wstepie sterowniki sprawdz.

hehe gdyby był to problem z kablem to na ss nie byłoby tego :DD
ja przeinstaluj sterowniki od grafiki chyba tyle mozesz jedynie zrobic
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 25 sierpnia 2009 - 16:51

Sterowniki są w porządku, w poradach i w rozmowie z informatykiem dowiedziałem się co zrobić, jednak on nie miał zielonego pojęcia dlaczego tak się stało. Powiedział, że to jest rozwiązanie krótkotrwałe, jednak nie dowiedziałem się co mam robić potem. Więc głównie z tym oczekuje waszej pomocy. STEROWNIKI SĄ W PORZĄDKU!

EDIT:

Oczekuje odpowiedzi co powinienem najwyżej wymienić, bądź jakie ustawienia zmienić, bo nie chcę na drugi raz gadać 10 min z informatykiem przez telefon.

Kolejny Edit:

Problem jest nadal, jednak nie ma go przy włączaniu komputera (yhyhy ale mi to dopomogło...), dopiero po włączeniu byle jakiej gry wyskakują paski (tyle że jest ich mniej, jednak co z tego skoro nadal są...). HELP ME!@

#6 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 17:35

Przeloguj się na inny profil, ja wczoraj mialem 2 pasy po środku, tylko na moim powstały, na innym nie, zmieniłęm wygląd systemu i pomogło.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#7 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 20:03

Karta pada, jaki to sprzęt?

#8 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 26 sierpnia 2009 - 07:56

Mój stary, wielki i sławny informatyk zaczął się bawić i mi profil główny usunął, czyli wszystkie dane i w ogóle. Po za tym przy włączaniu gierki z 1999 r mam 100% zużycie procesora, brat twierdzi, że to wina procka, a kolega z PL4FC że grafiki i karty graficznej. Zmiana profilu nic raczej nie dała, a sprzęt niżej wymienię. Jeśli będę musiał wymienić kartę graficzną bądź procka, to już cały sprzęt bo jest przestarzały a dokupywanie na allegro używanego raczej nie pomoże (w końcu i tak się zużyje), więc gra w jakąkolwiek grę (tym bardziej BF'a, bo jest najlepszą gierką jaką mogę mieć na tym kompie) odpada.

Sprzęt:
AMD Athlon ™ XP 2400+1,99GHz, 768 MB RAM (512 dokupywane)
Karta graficzna: GIGABYTE RADEON 9600 PRO (używana dokupywana na allegro jakiś rok temu)
80 GB ROMU (ale dużo...)

Co by tu jeszcze... Nie wiem, karty dźwiękowej nie ma co podawać, więc to chyba wszystko. A robienie nowego użytkownika nic nie daje. Po za tym nawet w pasjansa grać nie mogę, bo albo mi się komp resetuje, albo mam pasy i muszę odświeżać bądź resetować. Jest to sytuacja niezmiernie żałosna, bo nie wiem ile mnie nie będzie. Sprzęt jest dosyć drogi (jak na mój stan majątkowy), a za 300 zł dobrego nie zakupie (bo tyle mam). Jestem po prostu załamany tym wszystkim, a tym bardziej znajomością informatyki mojego starego, który usunął 3/4 danych...

#9 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 09:50

Ano kolego dowolna płytka z linuksem, odpalasz z niej kompa i robisz test pamięci.

#10 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 26 sierpnia 2009 - 12:02

Mniejsza o dane (odzyskałem część), skan nic nie wykrył, a problemy są nadal.

Edit:

Co mi da test pamięci skoro mam coś ze sprzętem i nawet nie mogę pograć w pasjansa...

#11 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 12:26

Format C był ?

#12 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 26 sierpnia 2009 - 13:24

Nie było jednak oddaję kompa do przeglądu, więc chyba temat można zamknąć. Format był jednak niewiele pomógł.

#13 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 15:11

Się wymądrzasz a jak myślisz, co pierwsze zrobią na przeglądzie? Test pamięci, następnie spróbują inną kartę.

#14 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 26 sierpnia 2009 - 15:43

A ja bym zaczął od odkurzenia sprzętu :D
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#15 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 01 września 2009 - 18:59

Karta graficzna się spaliła, a system to jeden wielki wirus, wiatraki się przegrzały i w ogóle w najbliższym tygodniu muszę wymienić wszystkie części bo już mój komp dłużej nie pociągnie (inne części się popalą, albo coś). Przez najbliższe 2 tyg na pewno mnie nie będzie.

Edit:

Przy prostej czynności na kompie (włączaniu winampa np.) mam 100% zużycie procka (mam nadzieję, że wytrzyma parę dni)... Czekałem aż tydzień na stwierdzenie rzeczy oczywistej. Modernizacja kompa (wg. informatyka) wyniesie 1050 zł, jednak nie zmam szczegółów (tzn. jaki procek, karta, płyta gówna)

#16 dzudo666

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 18 września 2009 - 20:23

ja bym dopytał się tego informatyka o szczegóły. :!:
Dołączona grafikaDołączona grafika
Mówcie mi dżudo albo Kacper :)

#17 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 19 września 2009 - 08:23

No więc mogę rozpisać:

Karta graficza - wiatrak nie działa, przypaliło się coś tam (nie pamiętam co, ale już się nie nadaje)
Procesor - ledwie działa (został trochę uszkodzony przez mini pożar)
Zasilacz - spalony (za duży skok napięcia, przy wysokiej temperaturze i słabym chłodzeniu, co zapoczątkowało pożar)
Płyta Główna - jeszcze działa (ale też uszkodzona została)
Jakieś diody, kable się popaliły
Listwa (oczywiście z zabezpieczeniem) spalona
Napęd nie działa (płytek nie chcą wejść, nie wiem why)
Dysk twardy też trochę uszkodzony, bo nie mam informacji z niektórych folderów i dysku E

Ogólnie wszystko do wymiany, a przyczyną było zużycie sprzętu. Na początku nic nie widziałem, ale teraz trzeba wszystko wymienić. Tak jak pisałem przez najbliższy czas jestem bez kompa :(

#18 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 19 września 2009 - 10:09

Wyświetl postUżytkownik noteek dnia 19-09-2009 07:23 napisał

przyczyną było zużycie sprzętu.
Raczej zasilacz marki ZASILACZ.

#19 dzudo666

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 19 września 2009 - 10:48

chodziło mi o to abyś się dopytał, jakie będą nowe części. Ja juz znam takich niektórych informatyków...
Dołączona grafikaDołączona grafika
Mówcie mi dżudo albo Kacper :)

#20 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 19 września 2009 - 14:09

Karta graficzna geforce 9600 bądź 9800 GT, procek intel duo costam 2x 2.8GHz bądź 4 x 3Ghz (zależy jakie ceny, bo jeszcze nie wiem), płyta główna (nie pamiętam ale jakaś w okolicach 500-600zł w komputroniku). Pamięć RAM (chyba) drr 3, 3 x 2GB. Hmmm zasilacz jakiś porządny, nie wiem do końca jaki bynajmniej nie marki Zasilacz. Napęd jakiś nowszy (akurat się na tym nie znam). Dysk twardy minimum 500GB nie wiem do końca jaki, system operacyjny chyba Śwista (ale nie wiem czy XP brać).

Praktycznie wszystko nowe, bo nic się nie nadaje.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych