Skocz do zawartości


Airshow 2009


51 odpowiedzi w tym temacie

#41 Infinity_23

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 363 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Unknown

Napisano 31 sierpnia 2009 - 00:11

Chłopaki ale Żelaźni latali na Ruskim sprzęcie i dalej latają na Zlin 526 AFS oraz jednym samolotem Zlin 50 LA. W lipcu 2001 r. zespół zasilił czwarty samolot, dwumiejscowy Zlin- 526 F

#42 mati2020

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - mati2020

Napisano 31 sierpnia 2009 - 07:34

Wyświetl postUżytkownik Daszek dnia 30-08-2009 23:21 napisał

Jednak lubisz "ruski szajs" bo w avatarze masz havoca. Zachodni sprzęt z zalozenia jest nowy, a ta suka miała już ponad 20 lat.


lubię ale tylko jego wygląd i działko, bo na silnikach i sterowaniu to bym zbytnio nie polegał :D

#43 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 08:18

Mati na jakiej postawie sądzisz, że ruskie samoloty to szajs? Są kokurencyjne dla zachonich odpowiedników i nie kiedy od nich dużo lepsze. Inną sprawą jest, że na zachodzie te samoloty są cały czas modernizowane, serwisowane itp. a Białorusi chyba jednak na to nie stać.
Dołączona grafika

#44 Brewka

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 293 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID - Brewkaa

Napisano 31 sierpnia 2009 - 09:27

Amerykanskie samoloty maja awionike a ruskie maja technike. Nim powstal F16 kto królował w powietrzu ?? Ruskie samoloty. Kto mial najszybszy samolot wojskowy ruskie. To ze teraz u rosjan nic sie nie dzieje i nie modernizuja to inna sprawa.
Dołączona grafika

BF2- Brewkaa
Xfire- j/w

#45 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 31 sierpnia 2009 - 11:10

Mati pojęcia o samolotach wojskowych chłopoku to Ty nie masz, jest to pewne. Tak masz się czym podniecać Fciera która stała milion lat na pustyni i poloczki w końcu kupili złomować nie trzeba :D :D <- amerykanie po podpisaniu kwitków. Jak już kiedyś zapoznasz kogoś kto pracuje w naszych jak że rozwiniętych siłach powietrznych to pogadaj z nim na temat tych sprzętów. Suki jak i Misie wielokrotnie jechały jak ten jak że zaje.... sprzęt USA Army ;]. Teraz tak lecisz sobie ruskim sprzętem co najwyżej padnie coś z części mechanicznych a wiesz jaki to problem jak Ci w którymś z amerykańskich cudów techniki pojawi niebieski ekran po zwisie winy :D. 2 F-16 jako sprzęt wojenny nie potrafi usiąść jak i wystartować na czystym terenie czytaj nie odkurzonym pasie startowym (przykład od naszych chłopaków weźmy z powidza). Ponieważ Ci fajowi panowie z USA bez mózgi nie zrobiły czegoś takiego jak zamykane wloty powietrza od dołu by nie zasysać syfu z pasa startowego, a na łopatki silnika kamienie nie mają dobrego wpływu. A ten rosyjski szajs jak go nazywasz usiądzie i wystartuje wszędzie, ponieważ konstruktorzy pomyśleli o klapach dolnych i ciągnie wtedy od góry powietrze. To tak samo jak ten specjalista od spraw lotnictwa wczoraj w TV ten chłopok nie ma pojęcia o samolotach i gada jak poparzony co mu ślina na język przyniesie. Na moje wczoraj pilot po prostu przegiął pod wpływem tego kacapa (zastępcy dowódcy sił pow czy jakoś tam mówili). Znając ich chorą politykę i myślenie dał rozkaz pilotowi żeby pokazał co z maszyny można wyciągnąć, no i pod presją przecenił możliwości swoje lub maszyny. Zresztą na to mają wpływ warunki powietrzne. A Mati teraz pytanie, na jakim sprzęcie została wykonana pierwsza Cobra ?????
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#46 aiven

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 155 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Artillery on this location



  • BF2 GUID - Aivenus

Napisano 31 sierpnia 2009 - 11:50

Mlody:jeżeli mówisz o Kobrze Pugaczewa to w zależności od źródeł jest to MIG 29 lub Su 27 (stawiam za tym drugim. gdyż kiedy powstawała ta figura Pugaczow pracował w zakładach Suchoja). Amerykanie odpiero od F22 mogą tą figurę robić. Dopiero ten samolot w ich arsenale ma zmienny wektor ciągu silników.
"Za to zło, które odpie...lasz zasłużona spotka Cię kara" - Czarodziejka z Księżyca

#47 Infinity_23

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 363 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Unknown

Napisano 31 sierpnia 2009 - 11:52

Mlody... tak mysle że Cobry były wzorowane na jeszcze radzieckim Mi.zreszta hamburgery wzorowali sie na Rosjanach.Sikorsky... itp....zreszta Cobra ma już duuzo latek..to są konstrukcje z okresu zimnej wojny

#48 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 31 sierpnia 2009 - 13:41

No ja się także wybrałem do Radomia, a że blisko nie mam (ok 600km) to tym bardziej jest czego żałować. Niestety plan i możliwości miałem takie aby w niedzielę rano jechać już do domu więc nie byłem i nie widziałem nic w niedzielę i może nawet dobrze, bo już 2 lata temu miałem niestety okazję widzieć wypadek. No a w sobotę to jak było to chyba wiecie a jak nie to powiem: ponad 2 godziny ulewy. Nie pamiętam już kiedy tak przemokłem i zmarzłem. Tragedia. A co do dyskusji o F16 to sam nie jestem zwolennikiem akurat takiego wyboru ale może poczytajcie tez i to http://www.skyscrapercity.com/showpost.php...p;postcount=249

#49 Agregat

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 81 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:z lotniska...

Napisano 31 sierpnia 2009 - 15:45

WIdziałem tą katastrofe na własne oczy...
TO był ewidętnie błąd pilotów ( zobaczcie sobie katasrtofe w Lwowie), pilotami była śmietanka białoruskiego lotnictwa jakiś szef wyszkolenia z 61 bazy lotniczej i jeszcze jakiś wsoki urzędas.



ŻELAŹNI LATAJĄ NA CZESKIM SPRZĘCIE!!!!!!!!!!!!
Zliny są produkcji czeskiej!!!!
Od paru miesięcy mają Extre 2-u miejscową do szkolenia. Widzę ich na codzień, jak ktoś niewierzy w to że zliny są czeskie to moge zapodać wam moje fotki jak owe samoloty stoją na lotnisku aeroklubowym, często mam do nich dostęp. Kilku pilotów jest instruktorami na EPPK np. TZ (tango zulu) czyli Tomasz Ździarski, Nowaczyk, Haberland (dyr. AP)
Dołączona grafika      "Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"                  MARSZ LOTNIKÓW

#50 Zajcu

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 415 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Nowy Sącz



  • BF2 GUID - ZajcuNS

Napisano 31 sierpnia 2009 - 23:03

no .. oglądam teraz panorame i mówią o czarnych skrzynkach że są i będą badane - a wy mówicie ze wojskowe nie maja -muszą mieć bo to samolot ,a to ze zawsze czarne (wojskowe)skrzynki sa utajnione to wiecie.. ale samolot to samolot musi mmiec skrzynke

#51 Agregat

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 81 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:z lotniska...

Napisano 31 sierpnia 2009 - 23:20

Szybowiec, Zlin to także samoloty ale niemają...
Niemądruj sie zabardzo i niewierz we wszystko co gadają w telewizji, np. na począdku po katastrofie suki w Tv mówili że był tylko jeden pilot...
Dołączona grafika      "Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"                  MARSZ LOTNIKÓW

#52 Brewka

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 293 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID - Brewkaa

Napisano 31 sierpnia 2009 - 23:46

Czarna skrzynke obowiazek maja miec tylko samoloty transportowe. Wojsko jest z tego obowiazku zwolniona. Co do Fów Czerwona lampka i panika w kabinie.

Nadmiar wysokosci nikogo niezabil lecz jej brak owszem.

Dobrze ze w tym roku moj dziadek niebyl organizatorem pokazow bo po ostatniej tragedii ze zlinami to go targali po komisjach.
Dołączona grafika

BF2- Brewkaa
Xfire- j/w





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych