Skocz do zawartości


MOTORYZACJA


92 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lukkar

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 95 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bargłów


  • BF2 GUID

Napisano 17 lutego 2009 - 22:34

Wolek dobrze prawi

I tutaj jeszcze jeden filmik ;)

#22 Wolek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 17 lutego 2009 - 22:38

Normalnie strach się bać zajrzeć mu do serca!! co on tam musi mieć??

Z innej paczki dać wieśniakowi limuzyne:P



#23 Ev0

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 245 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 lutego 2009 - 22:46

Wyświetl postUżytkownik Lukkar dnia 17-02-2009 19:51 napisał

Porsche i RS ? GT3 to najlepsza wersja 911

Nie wiesz co to jest GT3 RS?
To tak jak nie wiedziec ze AWP z CSa to L96A1 :DD
Dołączona grafika

#24 Lukkar

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 95 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bargłów


  • BF2 GUID

Napisano 18 lutego 2009 - 16:24

dzięki, nie wiedziałem że jest taka wersja GT3 ;)

#25 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 19 lutego 2009 - 21:29

zauwazylem ze masz 4 gen civic i chyba masz marzenia co do niej wiec masz . fotki wozkow ktorych chcialbys miec :)

http://www.jdm-optio...wtopic.php?t=28

#26 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 19 lutego 2009 - 22:46

Ja nic pięknego w tych Civikach nie widzę. Niektóre podbiegają pod wiejski tjuning :D.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#27 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 19 lutego 2009 - 23:10

To jest wiejski tuning http://wiejskituning.blox.pl/html , a te civici to elegancko tuningowane samochody :D

#28 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 lutego 2009 - 23:28

hehe Mlody bo nie jezdziles ;) Mlody mowiac wiejski co masz na mysli? Japonski tuning to przede wszystkim funktion over fashion, te ktore widac na JDM option w wiekszosci moga latac na tych setupach po torze. A zeby lubic te samochody wystarczy znac sie troche na mechanice i historii motoryzacji... np takie wielo-wahaczowe zawieszenie do dzis nie jest standardem i nadal mozna spotkac belke skretna (a Honda to miala ponad 20 lat temu!). Poza tym VTEC to pierwszy system zmiennych faz rozrzadu. Fajnosc tych aut wynika jeszcze z jednej rzeczy: Japonczycy (z racji swojej kultury) robiac cos daza do doskonalosci, dla nich proces technologiczny nigdy nie jest zakonczony. Ja np w swoim Civicu ostatnio wymienilem koncowke drazka kierowniczego... faktycznie kiepskie auto skoro taka czesc padla po 18 latach prawda? Albo moze auto mojego kolegi z klubu jest kiepskie skoro (regularnie wkrecane na 6-7 tys obrotow!) przejechalo 1 200 000 kilometrow bez remontu ;) Moze moje auto jest kiepskie skoro polykam Golfy niby mocniejsze o 30 koni, czy bmw ze zgrabnie przyspawanym na super glue Mpower.. Moj ojciec prowadzi warsztat samochodowy...spytajcie sie go ile hond takich jak moja (przez 20 lat stazu) odwiedzilo jego warsztat... 3 ;] jedna moja (modyfikacje wydechu), druga mojej dziewczyny (chlodnice trzeba zmienic) oraz jedna, ktora zostala skasowana przez jakiegos dresiarza i chcielismy ja odbudowac:P Auta produkowane przez japonczykow naprawde sa godne polecenia, trzeba tylko pamietac, ze japonska marka to niekoniecznie japonskie wykonanie (tak jak np dzieje sie z Civicami VI generacji, ktore zaczely byc produkowane w Wielkiej Brytanii).

No to sa faktycznie kiepskie auta i brzydkie do tego! No bo jak mozna sprowadzac OEM'owe partsy od MUGENA z Japonii..przeciez to wies tuning ;)

@Komando Ziomal

JDM Option to znana mi strona pare fajnych projektow tam jest, choc polacy tez sobie radza ;) Civica chce teraz sprzedac i kupic nastepnego z lepsza baza do dlubania pod maska ;) Mysle nad takim 1.5 jak ma moja dziewczyna, potencjal na 160 koni bez dmuchania(turbo) i martwienia sie, ze wiecej stoi w warsztacie niz jezdzi;)

PS. Wiecej nie bede Was przekonywal do tych samochodow bo to gadka ideologiczna i Hondiarz nigdy nie dogada sie z gosciem z BMW ;) no chyba, ze wczesniej sromotnie go zloi na cwiartce :) W kazdym razie jesli ktos szuka w miare taniego auta (nawet bez sentymentu, po prostu auto do jazdy) to polecam. Mozna kupic za 3-4 tys i jezdzic lata wymieniajac tylko olej i podstawowe, eksploatacyjne bzdety ;) Sajonara!

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#29 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 19 lutego 2009 - 23:37

a moglbys mi wyslac fotki na pw albo tutaj posta zrobic?? Własnie zdalem prawko nie chwalac sie , ale zawsze to czego chcialem to honda i wlasnie szukam czegos porzadnego:)

#30 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 lutego 2009 - 23:50

Ziomal to proponuje sie zarejestrowac na forum http://civic4g.pl i wejsc w nasze samochody » hatchback a potem znalezc moj temat (jestem tam pod tym samym nickiem) masz tam historie auta, liste tego co zostalo zmienione i fotki (choc w wiekszosci nieaktualne bo bez paru drobnych rzeczy, ktore zmienilem w wygladzie ;) )
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#31 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 20 lutego 2009 - 00:03

aha , ok dzieki :) bo bardziej mierze w V gen ale zobaczymy , a co takiego jest w nim zlego ze nie nadaje sie do modyfikacji ?? kurcze szkoda ze 1.3 :P a byles nim na lanie zeszlego roku ??

#32 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 lutego 2009 - 00:05

V gen rozni sie tylko wygladem i cena ;) Jest nieco ciasniejszy w srodku i bardziej koroduja w nim nadkola hehe ;) Zawieszenie to samo i silniki rowniez, malo tego silniki byly modyfikowane i w zasadzie to co jest nawet w VI genie (poza dieslem oczywista (A FUJ!) to ulepszone wersje silnikow z 4gen :)

Edit: na lanie nie bylem bo jechalem z Irkiem i Kabraxem :) no 1.3 to glowny powod zmiany auta, choc powiem szczerze ze ponizej 10 sekund do 100 z silnikiem 1.3 to niezly wynik :P Np moja matka ma nowego Citrena C4 1.6 110 km i i prawie 2 sekundy roznicy ;)
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#33 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 20 lutego 2009 - 00:12

zawsze mozna wymienic na D16Z6 tak na poczatek :) oczywiscie jezeli sie zmiesci :) wyslalem Ci PW

#34 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 lutego 2009 - 01:20

zmiescic sie zmiesci bez problemu. Problem w tym, ze moj model ma zupelnie inaczej rozwiazane przewody paliwowe, wiazke od kompa, lapy silnika itp..latwiej z 1.5 zrobic 1.6 niz z 1.3 ;) gdyby bylo inaczej nie sprzedawalbym Hani.. po prostu za duza rzezba a ja nie chce miec w aucie jakichs niedorobek..po japonczyku poprawiac nie bede ;)
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#35 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 20 lutego 2009 - 01:32

cholera to trzeba szukac 1.5 a na allegro widac duzo zniszczonych egzemplarzy wiec bedzie trudno...

#36 Hyper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 397 postów

Napisano 20 lutego 2009 - 22:25

Co do motoryzacji właśnie moi rodzice kupują Citroena C4 VTR bedzie czym jezdzic :twisted:
Dołączona grafika
By (Ł)Ania ;D

#37 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 lutego 2009 - 23:34

nom;) zwroc uwage na pasek/lozysko klimy ;)
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#38 Ziomal

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF3 GUID

Napisano 21 lutego 2009 - 21:47

a jak wygladaja ceny czesci do hondy civic 4 gen ??

#39 die_hard

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 125 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 22 lutego 2009 - 11:08

groszowe sprawy ;) do takiej jak moja (po znizcze warsztatowej):
chlodnica : 130zl
przegub japonski (555): 100 zl
wahacz gorny (tez japonski 555): 110zl
filtr paliwa: od 10 zl do 30zl
filtr oleju: od 11 zl do 25zl
filtr powietrza od 35zl do 120 za wkladke sportowa K&N
klocki hamulcowe: od 35-40 zl za kashiyamy, 75zl za ferodo premier
Tarcze hamulcowe: od 60zl sztuka za JC premium, 100zl/ sztuka za Brembo

Ogolnie ceny bardzo niskie, a dostepnosc czesci jest bardzo dobra. :)

Reszte gratow mozna kupic w klubie i ceny wahają sie od browara za jakies czesci plastikowe wnetrza czy rurki, do 600 zl za silnik d16z2 (wielopunkt) z osprzetem, silnik b16a1 VTEC to koszt rzedu 3-5 tys ...
Mój nick w Xbox Live : hardypl zapraszam do wspólnej gry:)

#40 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 lutego 2009 - 22:31

Die nie będę z Tobą prowadził bezsensownej dyskusji. Napiszę Ci tylko tyle że te wasze kochane Hondy nie są w cale takie wspaniałe. I że akurat u Twojego ojca były tylko 3 to zapraszam do mojego kuzyna jakoś więcej tych szrotów tam stoi. A na zakończenie Ci napisze tak: ustawka w poznaniu na lanie objadę Cię swoim dieslem a kumplem swoimi E30 które tak gnoisz. A przy okazji zaprezentuje Ci twoich emo kolegów swoimi wiejskimi tuningami Hondy których tu wiele. Bye
Dołączona grafika
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych