Skocz do zawartości


THE ELDER SCROLLS: MORROWIND


29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 02 listopada 2008 - 14:37

Jako, ze na forum nie ma tematu o tej grze postanowilem uzupelnic ta wielka luke ;).

Morrowind jest trzecia czescia z serii "The Elder Scrolls" po TES Arena i TES Daggerfall.(wszystkie zapisaly sie w historii swego gatunku)

Swiat gry rozgrywa sie na wyspie Vvardenfell stanowiacej ogromny element prowincji Morrowind.

Glowny watek gry kreci sie wokół wieznia zwolnionego w tajemniczy sposob przez samego Cesarza. Okazuje sie, ze jestesmy wcieleniem Nerevaryjczyka i naszym zadaniem jest wypelnianie przepowiedni by w koncu stanac naprzeciw zagrażającemu wszystkim Dagoth-Urowi, ukrytemu w głębi Czerwonej Góry będącej jego siedzibą i więzieniem zarazem. Tyle w skrocie ;)

Oczywiscie po za watkiem glownym mamy wiele zadan pobocznych od przypadkowych osob jak i od roznych organizacji.

Glownymi organizacjami sa:
- Gildia Magów
- Gildia Wojownikow
- Gildia Zlodzieji
- Legion Cesarski
- Morag Tong
- Swiatynia
I jeszcze pare innych a w kazdej wiele zroznicowanych misji :)

System awansow i zdobywania umiejetnosci przypadl mi chyba najbardziej, ze wszystkich gier rpg w jakie gralem. Wiec jezeli duzo skaczemy, rosnie nam akrobatyka w przypadku "machania" claymorem rosnie nam umiejetnosc "dlugie ostrze" itp. Nie ma przy tym absurdalnych sytuacji jak w innych gra, ze przy zabijaniu dostajemy expa i mozemy go zuzyc np. na rozwijanie magii.

Rasy do wyboru w grze to:
-Breton.
-Cesarski
-Nord
-Redgard
-Mroczny Elf
-Elf Wysokiego Rodu
-Leśny Elf
-Ork
-Khaijit
-Argonianin


W Morrowind jest kilka sposobów przemieszczania się, mianowicie:

* Pieszo - narażając się na przygody w terenie w postaci ataków zwierząt, innych bestii lub bandytów,
* Łazikiem lub łodzią - w każdym ważniejszym mieście i wiosce są porty lub stacje przewoźników, mogących za opłatą przewieźć gracza do innej wioski lub miasta.
* Poprzez czar Przeniesienie i Oznaczenie
* Poprzez teleportację w portalach znajdujących się w dunmerskich twierdzach.
* Teleportacja magiczna - w oddziałach Gildii Magów są specjalistki teleportacyjne zajmujące się magicznym przenoszeniem gracza do Gildii w wybranym mieście.

W grze wystepuja tez sporo roznych rodzajow uzbrojenia. Miecze dlugie, krotkie, sztylety, claymory, wlocznie, luki i wiele innych.

Do Morrowinda wyszly dwa platne dodatki. Tribunal i Bloodmoon.

W pierwszym dodatku wprowadza gracza w polityczną intrygę bogini Almalexii chcącej przejąć całkowitą kontrolę nad wiernymi Trójcy, jak i nowego króla Morrowind, który dopiero co zasiadłszy na tronie (w atmosferze plotek dotyczących mocno podejrzanych okoliczności śmierci poprzedniego króla) okazuje się być bardziej bezwzględny niż mogłoby się wydawać.
Do zwiedzania dostajemy nowa lokacje "Twierdze Smutku". Na poczatku nie wydaje sie ona zbyt wielka ale szybko przekonujemy sie o bogatch podziemiach i innych dodatkowych atrakcjach.

Drugi dodatek natomiast zabiera nas na mroźną wyspę Solstheim, gdzie skonfrontowani zostajemy z kolejną przepowiednią, której wersy przyjdzie nam wypełnić. W tym dodatku dostajemy calkiem nowy obszar z innym terenami nie wystepujacymi na glownej wyspie. Przyjdzie nam zwiedzić zasypane śniegiem wioski, lodowe pałace i jaskinie, napotkamy stworzenia unikalne i występujące tylko w tym miejscu.

Pare screenow:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jezeli komus morrowind sie znudzi to do wyboru jest tysiace modow o kazdej tematyce(w tym polepszajace grafike)

Gra kosztuje teraz smieszne pieniadze(20 zl z dodatkami) a czesc bez dodatkow pojawila sie rowniez w cdaction.

Niektore info pobrane sa z wiki.
Oczywiscie to nie wszystko o tej grze ale nie moglem sie skupic i napisac cos spojnego :(

#2 Kwazi944

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 02 listopada 2008 - 15:52

Mam Morrowinda super gierka ale tylko podstawkę , dodatków :( nie mam , zachęcam do popykania w ta grę wciąga jak cholera .
Ogrom świata jest niesamowity , aby odkryć cała mapę trzeb sporo czasu , możecie się trzymać linii fabularnej i robić tylko te zadania aby ruszyć fabułę do przodu lub robić też inne questy np. Gildi do której należycie .


Seba ty cwaniaku jeden wiedziałem że grasz tą grę bo xfire było widać ikonkę z Morrowinda na twoim profilu. ;)


Kwestii gry chyba mam tylko tyle do powiedzenia. :D

#3 Wojtek1981

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 02 listopada 2008 - 18:56

Jedyny minus tej gry to taki, że jest za ŁATWA. Bardzo szybko można rozwinąć postać do tego stopnia, że nikt nam nie podskoczy. Problem braku pieniędzy także nie istnieje, zawsze mam ich tyle, że nie wiem co z tym robić.
Ale pomijając powyższe to gra się w Morrowinda całkiem przyjemnie, zwłaszcza po zainstalowaniu kilku ciekawych modów.

#4 Kwazi944

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 02 listopada 2008 - 20:20

A Seba zapomniałeś dodać że wyszła kontynuacja tej gry postaci Obliviona. :D

#5 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 02 listopada 2008 - 20:21

Ustaw w opcjach poziom 100 ;)

Kwazi, opisuje 3 to 4 nie wspominam :)

#6 Paw3L

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID

Napisano 02 listopada 2008 - 21:33

Jest łatwa :) i to na tyle że szary człowiek jak ruszy baniakiem przejdzie ją w ok 10 min , jeśli pomyśli jeszcze bardziej to w 2min , a wprawiony w 1,5 minuty ;) bynajmniej ostatnio taki był rekord świata. :)

Ja tam wolę Gothic'a (prócz 3 części :P )
Dołączona grafika

#7 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 02 listopada 2008 - 22:11

No faktycznie, gry rpg polegaja na jak najszybszym dostaniu sie do konca gry. A juz szczytem marzen jest ukonczenie gry w pare minut. Normalnie esencja gier rpg...
Przy okazji, rekordzisci takich czasow przechodzili ta gre wiele razy...

A ja pamietam strasznego szczura co mnie zabil!

#8 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 02 listopada 2008 - 23:25

Morrowind rlz ; ] musze poszukać płytki i zainstalowac : D

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#9 Paw3L

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID

Napisano 02 listopada 2008 - 23:49

Gra powinna być tak obmyślona by nie była za łatwa i by można było w nią grać nawet po kilka razy tak jak np w Gothica którego osobiście przechodziłem po ok 4 razy piłując praktycznie wszystkie możliwie możliwości .
Morrowind nie ma w sobie tego czegoś jest za prosty te magiczne pierdoły po prostu nie są przemyślane i grając w tą grę nie miałem chęci skupiania się na wszystkich wątkach pobocznych .

Więc grasz w ukochaną grę przechodzisz ją po raz 2 wiesz gdzie co i jak ... pozostaje Ci 10 min gry by ukończyć główny wątek ... Pomijanie magii i inych odkrytych rzeczy by znów grać ileś h. To tak jak oszukiwanie samego siebie ...

W morrowinda pograłem może ze 3 h i przeszedłem go zupełnie przypadkowo właśnie przez magię ... biegnę po coś zupełnie innego latam gdzie się da (w crpg zawsze wszedzie musze wleść :) by wiedzieć co gdzie jak i często można znaleźć różnego rodzaju żarciki programistów ) i wyskakuje mi koniec gry zupełnie przypadkowo no to sorry Cie :D tak sie zraziłem że więcej nie grałem.
Dołączona grafika

#10 Swirus

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 314 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Popowo... Rulezzz



  • BF2 GUID - >Swirus90<

Napisano 03 listopada 2008 - 00:15

Koniec jest tylko przez rozwalenie tego serca, nie wiedzac dokladnie co masz zrobic nie da sie przypadkowo tego zniszczyc ;)
Mam kupe eliksirow, zwojow i jakos nawet nie mam ochoty zblizac sie do bariery...
A gothic odrzucal mnie juz 4 razy i nie mam ochoty w juz nigdy tego czegos sprawdzac(g3 to juz totalna porazka - tam sie robi cos innego oprocz wyzynania?)

I nie rozumiem "magiczne pi e r doly sa nie przemyslane". Jezeli jest duzo mozliwosci to zle? ;o

Przechodze morrowinda 3 raz i za kazdym razem inaczej(nie sciagam sie z nikim i glupota jest konczenie watku glownego szybko a to i tak duzo nie zmienia bo gra sie dalej normalnie...)

Zreszta widac, ze wybrales gothica i w tym momencie mozemy skonczyc temat ;) bo malo jest ludzi co lubia oby te dwie gry no i o gustach sie nie dyskutuje.

To pisal Seba ;)
szachy rank 1300+ kurnik xD szukac Swirus1pl xDsss

#11 Paw3L

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID

Napisano 03 listopada 2008 - 00:26

Ja grałem razem z bratem bo gra mnie nie wciągała on latał gdzieś ja biegałem i wyszło tak że właśnie ukończyliśmy grę przypadkowo przedwcześnie już nawet nie pamiętam dokładnie o co tam biegało musiał bym obejrzeć jakiegoś speerdun'a .
Dlatego nie lubię tej gry :P mam do niej teraz uraz zresztą nawet sam fakt że da się w tak banalny sposób ją przejść by mnie denerwował :)
wolę G1 lub G2 Nk ;)
Dołączona grafika

#12 Swirus

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 314 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Popowo... Rulezzz



  • BF2 GUID - >Swirus90<

Napisano 03 listopada 2008 - 00:43

Bug jak w wielu grach. Gothic 2 tez lamie sie ponizej 2 godzin(G3 ponizej godziny). Czy Stalker albo diablo to zle gry poniewaz da sie ukonczyc w pare minut?

Kuwa znowu zapomnialem sie wylogowac//Seba
szachy rank 1300+ kurnik xD szukac Swirus1pl xDsss

#13 Paw3L

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID

Napisano 03 listopada 2008 - 00:55

No właśnie nie bug w wypadku morrowinda to wszystko jest na legalu , bez buga .

Wiem że w G2 np dało się przejść do ostatniego aktu włażąc na ten statek do kajuty przez lukę w teksturach , ale i tak nie byłeś w stanie rozbić wrogów tak nisko lvl'a postacią .J ostatni akt z napakowaną postacią nieźle się trudziłem .

Diablo II fajna giera :P szczególnie przez neta póki nie odkryłem że istnieje "dupowanie run" i skończyłem grać ;)

Stalker zbugowany tak albo i bardziej jak G3 xD masakra ;p nie wspomnę nawet o spadających wrogach z nieba xD
Chociaż gdyby się postarali to dla fanów klimatów postapokaliptycznych zajefajna . Gdyby nie te bugi była by fajna gra nie wiem czy wydają do niej jakieś patche czy bardziej skupili się na odświerzenu w psotaci clear sky :P

dobra koniec offtopa ;p

Być może nie pasuje mi morrowind bo podchodziłem do niego jak do "gothicopodobnej" obsadzonej w innych klimatach itp a taką nie jest .
Dołączona grafika

#14 Gość_franek80_*

  • Goście

Napisano 03 listopada 2008 - 05:45

Powiem tak.....

Morrowind....i Gothic.....kocham obie te gry.....poniewaz kazda z tych gier wnosi co innego.......jezeli chodzi o Gothic 3 .....to z kazdym sie zgodze ze to porazka .......tam machasz tylko lewym przyciskiem myszy .....dlamnie zero fabuły.....a natomiast morrowind i gothic 1 i 2 +NK ...wprowadzają bardzo a to za***iscie wciogająco fabułe co w grach najbardziej cennie.....kocham takie swiaty...... :)

PS. dzieki seba dzieki tobie wlasnie ponownie wszedlem w swiat morrowinda.....dawno nie grałem ..... :)

#15 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 03 listopada 2008 - 12:10

Jak tam chcesz Paw3l ;)
Nie wiem czemu zakladasz, ze ukonczenie watku glownego to cale zycie tej gry ;p, no ale zostawmy juz ten temat.

Franek, jak ja sobie odswiezylem, to teraz gram po pare godzin ;/

#16 Kwazi944

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 03 listopada 2008 - 14:15

A ja sobie nie pogram bo mi gdzież płytka wsiąkła :( , do jasnej pożyczasz komuś grę to cie okradnie. ;(

#17 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 03 listopada 2008 - 16:15

ja tez lubie obie gry xD ale morka i obka nie przeszedlem ani razu xD gothica 2 raz ,w jedynke mi sie nie chcialo grac ,w 3 tez nie za bardzo xD i nie czaje jak mozna gre przejsc przypadkiem ,przeciez w morku trzeba wejsc tam do tego wulkanu a tam potwory sa takie ze cie jednym strzalem zalatwiom na poczatkowych lvl ,a co dopiero po 10 min gry xD prosze mi to wyjasnic jak mozliwe jest przejscie tego?przeciez tam 10 min to zajmuje dojscie do balmory i wykonanie poczatkowych zadnan dla tego na C czy jakos tak xD
Dołączona grafika

#18 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 03 listopada 2008 - 16:24



#19 Paw3L

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 37 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID

Napisano 03 listopada 2008 - 17:07

Cytat

Nie wiem czemu zakladasz, ze ukonczenie watku glownego to cale zycie tej gry

Czy ja gdziekolwiek tak napisałem ?
Po prostu nie lubię jak coś jest niedopracowane i tyle :)
Używając magii możesz sobie w tej grze miotać na małych lvl :P
Po prostu nigdy nie lubiłem jak gra była za prosta . G2 był jaki był zrobili NK , podnieśli poziom i zrobiło się pikantnie :)

Może kiedyś jeszcze się skuszę przejść ją wraz z dodatkami bo jakieś się tam pojawiały , teraz nie mam czasu na grę nawet na bf'ka :(
Dołączona grafika

#20 Swirus

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 314 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Popowo... Rulezzz



  • BF2 GUID - >Swirus90<

Napisano 03 listopada 2008 - 19:48

Tak tak Morrowind, Gothic, Dungeon Siegie... sa to 3 gry rpg w ktore uwielbiam grac choc powiem ze morrowinda nie przeszedlem ani razu...

G3 to jest porazka jakiej piranha bytes jeszcze nie odwalila nigdy... moze G4 im sie uda...

Wracajac do morrowinda to sama w sobie jest fajna gra... Seba mnie wciagnal w te gre i jakos ogarniam tylko drazni mnie wolne nabijanie lvl jak dla mnie...
moze nie dokonca wiem jak szybko nabic lvl...
Dodatek z dodatkowa wyspa= snieznym fortem to naprawde fajny dodatek... ;) hehe

TEraz to pisal Swirus :D
szachy rank 1300+ kurnik xD szukac Swirus1pl xDsss





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych