Skocz do zawartości


Boks


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 maja 2008 - 00:00

Czy ktos na tym forum interesuje sie boksem? Wsrod moich znajomych malo kto interesuje sie boksem i wyglada to dla mnie tak jakby w polsce malo osob interesowalo sie tym sportem a szkoda. Niewiem jak mozna sie nudzic tym sportem. Jest w nim wiele technik, kombinacji itp. Jesli ktos sie tutaj interesuje to kto jest waszym ulubionym bokserem? Zapewne jakis polak jednak napiszcie kto jest najlepszy z polski, zagranicy, i ogolnie kto jest lub byl najlepszy na zawodowych ringach. Ofc. dla mnie z polakow najlepszy jest byly mistrz swiata WBC Tomasz "Goral" Adamek:
Dołączona grafika

Adamek 19 kwietnia w Katowicach pokonal O'Neil Bella i juz szykuje sie do walki o mistrzostwo swiata wagi junior ciezkiej o pas IBF, ktora prawdopodobnie odbedzie sie w wakacje lub we wrzesniu.
Jesli chodzi o zagranicznych bokserow to aktualnym moim ulubionym jest Roy Jones Jr. o ile mozna go nazwac jeszcze boksujacym, bo ma juz 40 lat ale ostatnio ogladalem jego walke na zywo.
Roy Jones Jr.:
Dołączona grafika
Najlepszym bokserem "wszechczasow" moim zdaniem byl Muhammad Ali. Choc czesto pajacowal, czego nie lubie w boksie byl szybki i bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Podobal mi sie jego styl walki.
Muhammad Ali:
Dołączona grafika
Sa zdjecia :) Mam nadzieje ze zaciekawi choc troche was ten temat i wyrazicie swoje opinie.
Nie ma sensu pisac dokladnych informacji na temat boksu itp. to wszystko znajdziecie sobie w gugle :}

Pozdrawiam. - RamboS

#2 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 01 maja 2008 - 09:02

Boks jak boks... Bicie po mordzie, kto mocniej tym lepiej... Wole karate itp;>

Ale 1, pamietam swietny program, "Za wszelka cene" chyba to sie zwalo;> Stalone prowadzil, i ogladalem kazdy odcinek, bo tam byl boks, a nie skakanie kolo siebie jak pasikonik:]

#3 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 maja 2008 - 11:00

Cytat

Boks jak boks... Bicie po mordzie, kto mocniej tym lepiej...
Totalna bzdura. Wazniejsza jest technika i szybkosc. Tu nie chodzi o nokaut tylko o wygrana. Jak ktos jest silny a wolniejszy niz ten co lekko bije a jest szybki to go punktuje do konca walki i to tyle.

A co do programu "Za wszelka cene" to fajny byl jednak to nie byl prawdziwy boks a ci bokserzy co tam byli to nie byla klasa swiatowa.

#4 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 01 maja 2008 - 12:08

Nie byl prawdziwy boks ale ciekawszy;) Bo jak widze admaka skaczacego jak pasi konika... to smiech:]

Ali, teraz ten rusek 2m, w cale nie szybcy, ale jka przyładował 1, 2 pare razy to kaplica;)

#5 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 maja 2008 - 16:58

Nie powiedzialbym ze ciekawszy :) Ale kazdy ma swoje zdanie.
A ten rusek to dobry bokser jest wolny ale to waga ciezka wiec wiekszosc jest wolna. Ale on nie pokonuje ich dlatego bo jest silniejszy ... lepszy poprostu. A zreszto jak na wage ciezko to jest standardowy ;P

#6 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 01 maja 2008 - 17:08

Ja interesuję się trochę boksem. Bardzo cenię takich bokserów jak Adamek ("Góral"), Włodarczyk ("Diablo"), ale w szczególności ogromnym szacunkiem darzę Gołotę. To jest człowiek legenda. Jak ktoś wyjedzie z tekstem, że go rozłożyli w 47 sekund to dam mu walkę kolesi, których walka trwała 5 sekund, dosłownie. Koleś dostał mocnego prawego prostego i się poskładał. A to miała być walka wieczoru :P
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#7 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 01 maja 2008 - 18:48

Ja od dwóch miesięcy trenuje boks albo raczej trenowałem bo musiałem zrezygnować.

Miałem dwóch trenerów jeden to mistrz polski juniorów z 90 któregoś tam :) nie wnikałem
Lukasz Drzewicki Bolek ponad 300 walk

a drugi to Sebastia Sobielanski Sopel 240 walk w tym na ringu zawodowym.

Jeden to technik drugi raczej Hard Corowiec

I tak jak M@TH3V myślałem że boks to tylko strzały na gębę i ręce.
Ale ta ręka to ostatnia rzecz.
cios wychodzi z nóg,ustawienie, odpowiednia praca nóg i koordynacja.
Myślenie, uniki, zbicia.
Dobry bokser jest w stanie pokonać bardzo dobrego kickboksera lub karatekę.

Jest to bardzo trudny spor i ciężki.
Wymaga wiele myślenia i dużo umiejętności.

Na pewno ten który raz nie sprobował nie zrozumie i nie doceni tego.

RL89 dokładnie Gołota walczył z najlepszymi na świecie,i jako jeden z nielicznych białych doszedł tak wysoko.

Obok mojego miasta też jest jedna nadzieja polaków. Proksa. zobaczymy jak wiele osiągnie
Dołączona grafika

#8 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 maja 2008 - 19:13

Praca nog to jeden z najwarzniejszych elementow. Golota to bardzo dobry bokser, widzialem jego walki z przed lat i naprawde ladnie ogarnia choc ma zwyczaj przysypiania w pierwszej rundzie i najwiecej ciosow wlasnie dostaje w niej ;P No i tez pamietam walke jak ugryzl kolesia w szyje przy klinczowaniu :D Albo po 2 rundzie zrezygowal z walki z Tysonem, ale to nie zmienia faktu ze byl bardzo dobry bo byl :D Bardzo dobra walka byla Golota - Sanders. Choc Golota go nie znokautowal walka byla naprawde widowiskowa. Mysle ze Golota innego piesciarza w ten sposob by dawno rozwalil ale Sanders jest strasznie wytrzymaly. W 2 rundzie dsotal chyba z 20 mocnych ciosow i wygladal jakby mu to nic nie zrobilo poza tym ze z luka brwiowego lala mu sie krew na wszystkie strony :P.

A co powiedzie o tej walce z 2006 Mayweather Jr. - Oscar de la Hoya? Wspanialy boks. Moim zdaniem de la hoya niezasluzenie przegral. Werdykt byl chyba troche kontrowersyjny. Mayweather to taki maly sqrfiel :D

#9 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 02 maja 2008 - 09:42

RL89 dokładnie Gołota walczył z najlepszymi na świecie,i jako jeden z nielicznych białych doszedł tak wysoko.

Ale on nie walczyl bo jest dpbry tylko ma dobrego managera;>

I tak jak M@TH3V myślałem że boks to tylko strzały na gębę i ręce.
Ale ta ręka to ostatnia rzecz.
cios wychodzi z nóg,ustawienie, odpowiednia praca nóg i koordynacja.
Myślenie, uniki, zbicia.
Dobry bokser jest w stanie pokonać bardzo dobrego kickboksera lub karatekę.


Tal, ale jak skacza kolo siebie prze 90% walki to nie ma w tym nic fajnego;>

#10 nuKER

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - nuKER[PL]

Napisano 02 maja 2008 - 14:43

A ja lubię boks, powiedz mateuszek jakich masz swoim faworytów, bo jeśli chodzi o te stare gwiazdy typu Ali, czy Lennox to temat zamknięty, ale jak na dzień dzisiejszy to Artur Abraham jest godny oglądania w walce o tytuł mistrza z Mirandą w drugiej rundzie doznał kontuzji(złamania szczęki) i przewalczył w takim stanie pełen dystans :O rispekt :) Jeśli chodzi o wagę ciężko to oprócz Waluyeva który gabarytami wygrywa walki (chociaż i na niego znalazł sposób) myślę że Povietkin jest wsodzącą gwiazdą zawodowstwa, ostatnio wywalczył sobie możliwość fightu z Kliczko o pas mistrza. Co z tego będzie zobaczymy. Jeśli chodzi o gwiazdy lat 90 jak dla mnie Taison w czasie świetności był niedozaje... widziałem jego walki, jedną jak walczył z mistrzem olimpijskim, który w czasach amatorskich Mike-a zmiótł go z ringu, a ten obiecał mu rewanż i kilka lat później do niego doszło, Taison powiedział że nie znokautuje go w pierwszej rundzie, pomęczy go kilka rund a później pośle na deski.
Jak powiedział tak było przez pierwsze bodaj że osiem rund mocno go obijał, a później finał był K.O.
Jeszcze jeden bokser który jak dla mnie był ewewnementem to Ahmed Prince, nie wiem czy ktoś widział jego walki, ale naprawdę godne są uwagi.

#11 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 02 maja 2008 - 18:02

M@TH3V "kończ waść, wstydu oszczędź"
Co do Gołoty to przeglądnij sobie jego bilans walk a nie pisz takich głupot.

A najlepiej idź na boks to może zrozumiem o co w nim chodzi.

Albo poszukaj historii jak jeden mistrz karate dostał gonga od boksera i już się nie obudził.
Dołączona grafika

#12 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 maja 2008 - 19:27

Widzialem Ahmeda Prince'a, dobry szybki bokser ale pajacuje ostro, wkurza mnie to LD:

#13 nuKER

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - nuKER[PL]

Napisano 02 maja 2008 - 20:16

No widzisz pajacował, bo już nie walczy, ale jak się nie myle ponad 40 wygranych i zero porażek :) aż końcu walczył z jakimś meksykańcem i się przepajacował, bo chciał skończyć walkę przed czasem, a portoriko go punkotwał :) i zakończył karierę

#14 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2008 - 23:07

Ktos ogladal walke Oscara De La Hoyi i Stevena Forbes'a? Ogladalem dzisiaj o 14 powtorke walka naprawde swietna :)
--
Aha i Golota przez 3 lata na zawodowym ringu z 20 walk 18 ukonczyl przed 3 runda. To juz swiadczy o tym jak byl dobry :D

#15 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 11 maja 2008 - 16:47

Kamerkę miałem tylko na chwile a trening był tylko techniczny ale coś takiego dla zachęty może:)
http://files.filefro...;/fileinfo.html
Dołączona grafika

#16 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 maja 2008 - 12:51

Widac ze jestes troche gorszy technicznie niz oni ale co z tego ;D dla mnie juz moglbys walczyc ;D

#17 P.D.Rasta

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 005 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 maja 2008 - 17:32

Ja może nie interesuje się boksem, ale trenuje Boks Tajski xDDD
To chyba podchodzi pod temat co ?

#18 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 12 maja 2008 - 21:59

Tak mateuszek:) pewnie nie jeden chciałby oglądać jak mnie obijają:) to dość dawno kręcone bylo,teraz trochę lepiej już się ruszam.
ale i tak zrezygnowałem bo mnie ta siłownia okradała.
Nieswiadomke mi dali w kontrakcie i zamiast 27 fontów płaciłem 44. za 2 dni w tygodniu po 2 godziny
Dołączona grafika

#19 m4teuszek

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 57 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 maja 2008 - 23:17

A nie zapiszesz sie gdzie indziej? :)
Kurde postaram sie w wakacje zapisac u mnie jest dobry klub tylko najgorsze jest to ze ja taki wiek a tam najwieksze brudasy przychodza i juz widze jak te treningi przebiegaja w milej atmosferze. Szkoda mi trenowac z taka cholota poprostu :/

#20 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 07 listopada 2008 - 18:03

Tragiczny dzień. Gołota przegrał przez kontuzje lewego bicepsu. :( Szef mi pozwolił nawet oglądać walkę w pracy...szkoda, ale i tak jest dwukrotnym mistrzem świata i każdy to wie kto widział walki z Byrdem i Ruizem.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych