Skocz do zawartości


Kulturystyka


977 odpowiedzi w tym temacie

#941 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 26 listopada 2014 - 01:24

Stachursky to Ty? :|

na powaznie kazdy ma diete ;)

http://www.plotek.pl...esc_i_pic_.html

#942 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 06 grudnia 2014 - 22:14

Zmieniłem poważnie trening na siłce.

Zwiększyłem obciążenia i ograniczyłem się do jednego seta. Inny zestaw ćwiczeń i da się to czuć.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#943 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 grudnia 2014 - 23:48

Hahah co to Stachurski to bateria słoneczna czy co:)??
Dołączona grafika

#944 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 27 grudnia 2014 - 16:17

Wracam do splita. 3 tygodnie, a później FBW + crossfit.

Waga przed świętami była na poziomie 75 kg, nie wiem skąd mi się wtedy wzięło, że ważę 70 :O :P
Czas chyba wagę lepszą kupić :P
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#945 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 28 kwietnia 2015 - 08:59

I jak tam fora placuchy? sezon wakacyjny się zbliża i idzie to odczuć na siłowni:)
Dołączona grafika

#946 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 01 maja 2015 - 09:04

Oczywiście, że forma rośnie. Plazóweczka musi być. Nogi jak u bociana, a bicki jak po chowie trzody chlewnej.

Do ćwiczeń wróciłem 10 marca. Potem miałem tygodniową przerwe przez przeziębienie :/

Po 1.5 miesiąca treningu widać postepy, przede wszystkim odstawiłem słodycze i jem to co lubie :)


I zdecydowanie obecnie prowadzę najciekawszy trening. Dużo rozciągania - brak bólów, brak zakwasów. Skupiłem się na drążku i też rewelacja.

Pamiętam jak zaczynałem od 3 podciągnięć nachwytem ledwo co. Dziś nachwytem poprawnie tecnicznie wpada 10-11 podciągnięć w 1 serii, przy czym mogę już urozmaicać te ćwiczenia. Mam nadzieję, że za 2 miesiące będę już ptrafił zrobić muscle up'a.

A na siłowniach tak, wdać pelno plażowiczów. Zwłaszcza kobitki wypęzły zrzucać cellulit :P

#947 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 01 maja 2015 - 14:30

No ja wczoraj zrobiłem sobie test preselekcyjny i wyszło mi, że muszę dołożyć więcej crossfitu. Ostatnio cały czas siłowo ćwiczyłem, przez co siła rewelacyjnie się zwiększyła, jednakże wytrzymałość trochę spadła.
Od przyszłego tygodnia częściej robić będę treningi typ mobility, by motoryka (głównie barków) się polepszała.

Cały czas kombinuję z treningami niestety. Treningi typu split są dobre, ale za długie przerwy trenowanych partii są. Z crossfitem robię FBW, ale zastanawiam się czy nie robić treningów w systemie push & pull.

Do selekcji, która jest w czerwcu trenować będę to co w moim przekonaniu danego dnia potrzebuje i co odstaje za bardzo.


MTV, jak chcesz robić muscle upy zacznij podciągać się do klatki piersiowej.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#948 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 01 maja 2015 - 20:46

a jakieś foty??
ja podciągam się przy każdym treningu z 30kg do pasa szeroki nachwyt do klatki podciągając.
Najlepsze ćwiczenie na barki i ogólnie obręcze.
Dołączona grafika

#949 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 01 maja 2015 - 22:15

Cytat

MTV, jak chcesz robić muscle upy zacznij podciągać się do klatki piersiowej.

Inne podciąganie chyba nie ma sensu swoją drogą niż do klatki. Muscle up w dużej mierze zależy od techniki i zgrania ruchów. Siłowo myślę, że spokojnie dałbym rade, jednak nie ma synchronizacji :/

No i obecie to odciski na rękach nie pozwalają na dużo :/ Muszę przeczekać ażstawrdnieją.

#950 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 02 maja 2015 - 07:26

Jeśli podciągasz się do dolnego odcinka klatki piersiowej, to już niewielka droga do wykonania mu. Może spróbuj wpierw go na obręczach zrobić?
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#951 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 20 czerwca 2015 - 17:56

Jak tak oglądam ludzi, to wydaje mi sie, że lepiej zaczynać od dynaminczego MU. Z resztą, pozyjemy, zobaczymy, nikt mnie nie gono :P

Za mną właśnie równe 3 miesiące ćwiczeń. Łączenie siłówki z cross fitem/ aerobami.

Założenia na początku niestety nie zostaną osiągnięte :/


Wyniki siłowe:

Przysiad z 55 na 80kg, 25 powt.
MC z 70kg na 100kg, 5 powt
Wiosłowanie z ziemi z 40 na 65kg, 25 powt.- co ciekawe nie moge wykonywać klasycznego wiosłowania bo mnie trochę plecy kłują a technika raczej ok.
Klatka, z 50kg na 70kg 15 powt. Choć tu ostatnio zrobiłem redukcje ciężaru na 60kg aby popracować nad techniką.
Push press, z 30 kg na 50kg 20 powt.

Podciąganie nachwytem, tu cięzko powiedzieć bo mnie obecnie tak napi*** dłonie od odcisków, że robie 1 serie 10 powtórzen z +5kg u pasa a potem dobijam po 5 powtórzen do 30. Wczoraj było 32 powtórzenia +5kg u pasa.

Podciąganie podchwytem, drabinka, 1-2-3-4-5-1-2-3powt. + 5kg
Dipsy - tu jest za***isty progres. Zaczynałem od 10/8/7 powtórzeń a ostatnio było: 14/13/10 powtózeń + 10kg i jeszcze 2 serie, 5/3 powtórzenia + 20kg :D

Dodatkowo wykonuje plank na brzuch (3 minut + 2x2minuty) side planka 3x30sekund na obie strony.
I przedramiona osobno ćwiczone.
1 cwiczenie na tricpes, wyciskanie sztangielki zza głowy, 11/10/10powt 16kg
1 cwiczenie na biceps, 2x5powtórzeń x 3, 8kg.

To są efekty siłowe. Jeśli chodzi o efekty obwodowe, tu jest ciekawie. W pasie zszedłem do 81cm z 85cm. A od października 2014 do dziś dokładnie 15cm poszło w pasie :)

W łydce + 1cm, przedramie +1cm, biceps + 0.5cm ;(, udo + 1.5cm.

Z jednej strony biceps słabo, jednak miesień wygląda znacznie lepiej, ręce się prawie wyrównały.

Choć zapewne w masie (i sile) przeszkodziło trochęto co sobie założyłem na początku. Nie chciałem wyjśc ponad przedział 71-74kg a dobićw podstawowych ćwiczeniach do 90kg przysiad, 110mc, push press 55kg.

Na to mam jeszcze 12 dni, więc nie realne, może push press te 5kg pojdzie.

Obecna waga 72kg. Zaczynałem z 71, z tymże na początku chciałem troche tłuszczu się pozbyć. Wbrew temu co piszą na forach kulturystyki, pie** masowanie się do stanu tucznika, wole znacznie wolniejsze postępy ale bez tłuszczu (:

Ogólnie jestem zadowolony bo treningi sprawiaja mi przyjemność. Teraz 3 miesiące sezon rowerowy, zobaczymy jak to wyjdzie. A od 1 października znów siłówka :D

#952 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 20 czerwca 2015 - 18:18

No trzeba przyznać, że postępy są znaczne.
Tak samo jak Ty uważam, że lepiej mniejsze postępy, byle nie robić z siebie balerona.

Bardzo ciekawym WODem jest "Linda".
powtórzenia 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1 każdego z ćwiczeń:

Deadlift: 1 1/2 body weight
Bench press: body weight
Clean: 3/4 body weight


Teraz ważę ok 75 kg i jest co machać :P
Jutro rano jadę do Warszawy, a w poniedziałek zaczyna się Selekcja.
Długo się do tego przygotowywałem, ale ostatnio były drobne problemy (głównie przemęczenie ze względu na pracę), więc zobaczymy jak to wyjdzie.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#953 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 20 czerwca 2015 - 18:27

No niestety regeneracja też troche kuleje, bo studia dzienne + praca przez 4 dni w tygodniu.

Linde znam ale w odwrotnej kolejności : D Teraz wakacje poświęce na typową wytrzymałościówkę, chciałbym pyknąc około 1800km rowerem. Planuje też tygodniowy wypad na kajaki. Do tego co 2 dzień jakiegos woda pyknę. Czy siłowni będe szukał w Krk, nie wiem, niestety większość to typowe pjury dla pedałów, sam sprzęt prawie 0 wolnych ciężarów :/

#954 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 20 czerwca 2015 - 18:43

A widzisz, w Poznaniu otworzyło się pełno tego gówna, ale wyhaczyłem perełkę. Na kilkanaście sieciówek i 3 pury, jedna siłownia ma nastawienie crossfitowe i dość obszerną powierzchnię z wolnymi ciężarami. Może i w Krakowie jest coś podobnego?
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#955 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 20 czerwca 2015 - 18:46

Nie wiem, bede szukał. Za to we wrocłąwiu mam niesamowitą siłownie:http://hestrez.pl/

Tam się miło po prostu ćwiczy (:

#956 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 16 lipca 2015 - 23:10

Dobra wrzucę swoje ostatnie foto bo widzę że wielu ćwiczy a nikt nic nie pokarze.
Dołączona grafikaH9C0s by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr
Dołączona grafika

#957 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 31 lipca 2015 - 21:25

Tak jak nikt na forum motoryzacyjnym nie chwali się starym garbusem, rozpadówą tak i tutaj nikt nie pochwali się patykami, bo tak będą wyglądały przeciętne ręce przy Two
ich:P


Zgłoś się do kolejnej części 300 ( :

#958 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 31 lipca 2015 - 21:54

zgłoszę się, kupiłem sobie nawet spartakask:)
Dołączona grafika

#959 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 16 sierpnia 2015 - 15:41

Po powrocie z selekcji jestem lekko zdezorientowany, Na początku nie wiedziałem co ćwiczyć, później przyszedł czas na zniechęcenie. Dosłownie nie chciało mi się nic. Przychodziłem na siłownię i miałem ochotę jak najszybciej wyjść.

Postanowiłem działać i zacząłem "budować" swoją siłownię ze sprzętem, którego potrzebuję.
Rezygnują z mojej obecnej, gdzie płacę 109 zł\miesiąc. Głównie powodem jest brak czasu. Dzięki temu, że będą miał siłownię na miejscu, zaoszczędzę 2 godziny na dojazdy i szykowanie się.

Zakupiłem w idealnym stanie to cudo:
http://olx.pl/oferta...html#fea83b39e0

Mam świetną ławeczkę ze stojakami.
Dwie dobre sztangi (prosta + łamana) i obciążenie, które mam zamiar w pierwszej kolejności zmienić, bo bitumiczne.

Muszę dokupić prasę do ławki, by móc robić wyprosty nóg.
Przyda mi się jakiś wyciąg, ale nie jest to pilne, więc wpierw dokupię więcej hantli i obciążeń.
Zastanawiam się, czy kupić ławkę do brzuszków, na której robić będę russian twist?
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#960 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 16 września 2015 - 16:50

moim zdaniem ćwiczenia w domu to słaby pomysł. Sprzęt nigdy nie będzie takiej klasy jak na siłowni, pewnych rzeczy i tak się nie zrobi bo nie skompletujesz pełnego zestawu i do tego dom to straszny rozleniwiasz.A tu komp a tu ktoś chodzi, a sprawdzę nete, a później itp itd.
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych