Skocz do zawartości


Książki


66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 09 marca 2008 - 23:13

Mi się podobają wszysktie części Pottera ,Władca Pierścieni też ,ale to takie oklepane ,więc np "Klub Wielbłądów" Baldacci'ego jest bardzo dobry i wciągający,albo "Traveler" J.T.Hawks'a,czy "Komórka" Stephen'a Kinga,a i jeszcze Pilipiuk jest hmm interesującym pisarzem :mrgreen:

To teraz kolej na was :wink:
Dołączona grafika

#2 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 09 marca 2008 - 23:20

Poter-> Fu fu i fu...

Polecam Sapkowskiego:0

Star Wars, juz przeczytałem około 34 książek z tej serii i wszytkie świetne, polecam na poczatek "mroczne widmo", potem "Joda mroczne spotkanie."

Alla Poe-> Klasyka.

#3 Zar2Roc

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 633 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:HollyŁódź

Napisano 09 marca 2008 - 23:41

A co to takiego? :D

Tak na serio to Cravol mnie mocno zaraził Pratchettem, SW jak M@TH3V też uwielbiam, ale nie pochłonąłem ich aż tyle, a szkoda (poluję na kolejną z serii "Dziedzictwo Mocy").
Poza tym LotR, jakieś Eragony, Pottery i co tam jeszcze siostry czytają :wink: A zapomniałbym, Dan Brown też mi przypadł do gustu (nie tylko "Kod..."), kiedyś jeszcze czytałem Nizurskiego a teraz szukam czasu dla Wiedźmina.
Dołączona grafika
plaY^ | www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet
Dołączona grafika
[GCA] | www.goldencamels.com
Dołączona grafika

#4 NighthawkPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 553 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Z najciemniejszych czeluści Otchłani


  • BF2142 GUID - Nighthawk[PL]

Napisano 09 marca 2008 - 23:41

Hmm.. ja tam literatury poważnej nie czytuje bo boje sie że jescze nie dorosłem do niej.

Ale lubie sobie dla rozrywki poczytac Pratchetta, świetna parodia otaczajacego nas świata i ciekawe podejscie do życia jako takiego.
Z fanntastyki jescze Sapkowskiego, tak wiem, oklepane bo teraz wszyscy an fali wiedzmina jada ale to kawał dobrej literatatury.
Wszystkie części "Conana" tez połknąłem ale to dawano temu i juz nie pamiętam.

Generalnie nie lubie fantastyki i gustyje w SFa z tego to np. Harry Harrision. Polecam cykl "Stalowy Szczur" bardzo "męska literatura, prawie jak dobry film sensacyjny ale z dużą dawką humoru, poza tym ksiązki są krótkie i łatwo się czyta. Polecam nawet tym których sam szeleszczący dzwiek kartek odrzuca na kilometr.

Żeby za dużo sie nie rozpisywać dodam jescze że ostatnio gustuej w techno-trillerach/trielrach politycznych z Clancym na czele. Ale mi się kończą autorzy :/

Jak ktoś zna jakies ciekawe pozycje chętnie poczytam coś świerzego :P
Dołączona grafika

#5 Cravol

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:jesteś ?

Napisano 09 marca 2008 - 23:47

Ja mam za sobą serię HP, trylogię LoTR czytam Pratchetta, przerobiłem od niego "Piąty Elefant","Mort","Carpe Jugulum","Ostatni Kontynent","Ciekawe Czasy", "Bogowie Honor Ankh-Morpork","Prawda" a teraz się zabieram za jego najnowszego Zimimistrza. No i zaraziłem Zar'a :)
każda sygna za duża, no dajcie spokój..

#6 Zar2Roc

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 633 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:HollyŁódź

Napisano 09 marca 2008 - 23:50

Do Zimistrza się przymierzałem ale mialem jeszcze Wiedźmikołaja do skończenia. Napisz czy warto.
Dołączona grafika
plaY^ | www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet
Dołączona grafika
[GCA] | www.goldencamels.com
Dołączona grafika

#7 Comq

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:z nienacka...

Napisano 10 marca 2008 - 00:02

Ja gorąco polecam serię o Jakubie Wędrowyczu i ,,Operacja: dzień wskrzeszenia'' pana Pilipiuka, poza tym twórczość A.Sapkowskiego i J.Grzędowicza bardzo mi przypadła do gustu :smile:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 Rimmorn

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 10 marca 2008 - 00:11

Mua czyta WarCrafty ( narazie 5 bo wiecej nie ma :P) StarCrafty ( sa 3 z tego co wiem) i pzredewszystkim "Legede Drizzta" autorstwa R.A. Salvatore w swiecie Forgotten Realms. Swego czasu jeszcze czytalem Eragona i Najstarszego. Oprocz tego jeszcze oczywiscie Mangi :P
Dołączona grafika

#9 norbi04

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 117 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 10 marca 2008 - 00:21

ja czytalem eragona, jest super, HP nie trawie, a wiedzmina do polowy przeczytalem ; p
polecam thrillery wojenne Kena Folleta, wszystko przeczytalem ;p

teraz czytam 'Najdluzszy Dzien' o ataku w normandi, ciekawie sie zapowiada ; p
hey man, look at me rockin' out..!

#10 Cravol

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 555 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:jesteś ?

Napisano 10 marca 2008 - 00:40

Cytat

Do Zimistrza się przymierzałem ale mialem jeszcze Wiedźmikołaja do skończenia. Napisz czy warto.

Ale co warto ? :) Zimimistrza jeszcze nie zacząłem (Quo Vadis do przeczytania - lektura) a Wiedźmikołaj...trzyma poziom ale nie rozwala tak jak Ciekawe Czasy czy inne książki z Rincewindem :)

// Czy warto przeczytać Zimimistrza - Z.

Powiem ci jak skończę , Zar
każda sygna za duża, no dajcie spokój..

#11 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 10 marca 2008 - 00:58

Mario Puzo - "Ojciec chrzestny" i "Sycylijczyk" (chociaż trochę słabszy) (każdy chyba wie o czym to jest :D)
Stanisław Grzesiuk - Pięć lat kacetu (o życiu w obozie koncentracyjnym podczas II wojny światowej - mocne)

Polecam wszystkim, bo czyta się je jednym tchem - łatwo i przyjemnie. A muszę powiedzieć, że lektury szkolne to mnie zbyt często nie widziały :)

A jedyna fantastyka, jaką jestem w stanie zdzierżyć to bajki Lema.

#12 Swirus

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 314 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Popowo... Rulezzz



  • BF2 GUID - >Swirus90<

Napisano 10 marca 2008 - 07:57

Kto czytal "ostatni mohikanin"???

Ksiazka warta do przeczytania... :D Polecam rowniez "Faraona" jak i "QuoVadis" :D
szachy rank 1300+ kurnik xD szukac Swirus1pl xDsss

#13 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 10 marca 2008 - 08:04

A nikt nie czytuje nic w klimacie BF2? Ja, oczywiście poza innymi knigami, dzwignąłem chyba wszystkie książki Toma Clancy'ego. Koleś ma naprawdę sporą wiedzę na tematy współczesnego pola walki. Np jego Rainbow Six o oddziale antyterrorystycznym. Zresztą wszystkie jego pozycję są moim zdaniem świetne. Poza tym Larry Bond też świetne technothlirrery pisze - "Kocioł" chyba ze 3 razy przeczytałem.
Z innych klimatów to swojego czasu horrory Mastertona. Książki dokumentalne, szczególnie o II WŚ. Poza tym Deaniken i jego teorie. Generalnie uwielbiam czytać. Dobrze widzieć że nasza społeczność nie poprzestaje jeno na BF :)

#14 Wojtek1981

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 10 marca 2008 - 08:57

Przeczytanych książek około tysiąca ( głownie Fantasy i SF ). Dobrych książek jest mnóstwo więc ciężko z takiego ogromu coś polecić.
Polecam "Conana" szczególnie początkowe tomy, te napisane przez Howarda, de Camp`a i Cartera. Glen Cook i jego "Czarna Kompania" , "Imperium Grozy" i "Detektyw Garrett"- potężna dawka czarnego humoru. David Eddings trylogia Elenium i Tamuli - rycerz Sparhawk rządzi :smile: . O Sapku wspominać chyba nie muszę. William King i cykl "Gotrek i Felix" - coś dla miłośników Warhammera. Jak lubicie wampiry to polecam Nekroskopa - autor Brian Lumley. Z klasyki to Lovercraft - mroczne i ponure. Z sensacji to przypadł mi do gustu Ludlum. Pozostaje jeszcze King, Koontz i wielu, wielu innych.
W dzisiejszych czasach wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

PS. Nie czytajcie Potera, Poter jest zły i ponoć kuśka od niego nie staje :wink:

#15 Hyper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 397 postów

Napisano 10 marca 2008 - 09:08

Ja sobie wrzucam książki na komórkę i je czytam w wolnym czasie lub normalnie książki czytam aha uwielbiam książki Pratchetta
Dołączona grafika
By (Ł)Ania ;D

#16 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 10 marca 2008 - 09:32

Ja tam Pottera przeczytalem i zyje i nic mi nie jest :wink: ,a takie pytanko czytał ktos "Demony dobrego Dextera"?bo obejrzalem niedawno serial i sie zastanawiam czy kupic ta ksiazke
Dołączona grafika

#17 DarthPol

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 10 marca 2008 - 14:24

Zgadzam się z Freyu. Mogę polecić "Centrum" Tom'a Clancy'ego, bo właśnie kończe czytać :) O wiele więcej czytałem w gimnazjum, ale mało tytułów zapamiętałem, jak sobie coś przypomne to napisze.


"A muszę powiedzieć, że lektury szkolne to mnie zbyt często nie widziały icon_smile.gif"

Niestety mam to samo DeeJay...

#18 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 10 marca 2008 - 19:40

Dziedzictwo Mocy- Nie kojarze...

Super jest za to Miecz ciemnosci(tez SW) Andersona:)

Kolega zachwycał sie Wektorem 1 Salvatore, ja go nie czytałem niestety:(

1. "Najciemniejszy rycerz"
2. "OblęzenieAkademii Jedaj" obie Anderson obie super sie czyta:)

Bardzo ubolewam, ze nie dostałem nigdzie Maski kłamst, 1 ksiązka.

Tom Clancy swietnie pisze, i polecam ale jego ksiązki słabo dostępne cos teraz:(

No i szkoda ze doba tylko 24h ma, bo pograc w pilke trzeba min 3 godziny, inne cwiczenia i w lecie po prostu na ksiazki czasu nie ma:(


Co do szkolnych lektur- to "pies ktory jezdzil koleja", Pan Tadeusz teraz(ale po prostu z potrzeby), i te o wojnach... Na tym koniec, teraz Lalke i ... Nad NIEMNEM- nie wiem czy dam rade:]

#19 Haniel

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 278 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Jawor



  • BF2 GUID - Haniel

Napisano 10 marca 2008 - 20:51

no ja tez Lalka teraz ,juz zbieram sie 3 tydzien do tego heh
Dołączona grafika

#20 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 10 marca 2008 - 20:57

Ale to tylko 640 stron... Proza :shock: Będzie cięzko, a co dpiero nad niemnem:( to ma z 500ztron chyba jak nie wiecej i nic sie nie dzieje!!!

A no i przypomniałem sobie dobra ksiązke: Vitus B. Droscher "Ludzkie oblicze Zwierząt" - jest to ksiązka bardziej naukowa, z doswiadczeniami, historiami, ma 260 stron, wiec krótka, bo czytanie jej zajelo mi okolo 2 godzin w szkole, ale ksiązka ŚWIETNA, bardzo polecam.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych