Skocz do zawartości


Książki


66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zar2Roc

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 633 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:HollyŁódź

Napisano 10 marca 2008 - 22:20

"Dziedzictwo Mocy" jest w "Nowej Erze Jedi", po "Mrocznych Gniazdach". B. ciekawa, wygląda na to że seria będzie dłuższa.
"Wektor pierwszy" faktycznie jest świetny, to pierwszy tom w którym rozpoczyna się inwazja Yuuzhan.

Ja tam przed wakacjami kupuję/pożyczam z 10 albo i więcej książek, wystarcza na całe lato, w ciągu roku szkolnego faktycznie czasu mało.

Eh, lektury... czas się chyba wziąć za "Alchemika".
Dołączona grafika
plaY^ | www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet
Dołączona grafika
[GCA] | www.goldencamels.com
Dołączona grafika

#22 Gość_M@TH3V_*

  • Goście

Napisano 10 marca 2008 - 22:43

Mało czasu to ja mam w lecie...

Czytałeś Zahna "Ciemna Strona Mocy" albo "ostatni rozkaz"? Bo sie nad nimi zastanawiam teraz:]

I tak szukam na torrentach "Gambita Huttuw" bo dobra podobno:]

#23 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 10 marca 2008 - 22:50

Polecane:
"Wiedźmin" (5 tomów) + 2 tomy opowiadań - fantastyka
"Władca Pierścieni" (3 tomy) + "Hobbit" - fantastyka
"Pan Lodowego Ogrodu" (świetna fantastyka, 3 tom w trakcie)
"Krzyżacy"

Jak przeczytam "Potop" to wypożycze "Achaje" (3 tomy - fantastyka) i powiem czy ciekawe. Od początku roku przeczytałem dopiero 10 tomów w sumie (nie licząc lektur), a w wakacje czytam mniej (odpoczywam :P).

#24 Zar2Roc

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 633 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:HollyŁódź

Napisano 10 marca 2008 - 22:54

Timothy Zahn dobrze pisze, ale tych dwóch nie przypominam, mnie tam się wszystko z SW podoba :D
Dołączona grafika
plaY^ | www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet
Dołączona grafika
[GCA] | www.goldencamels.com
Dołączona grafika

#25 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 11 marca 2008 - 00:03

Ah, ktoś wspiminał o Clancym, czytałem coś o szkoleniu do jednostki specjalnej. Dobre. Po za tym wiele innych przygodnych książek, które mi się miło czytało (m.in. Wołoszański). ;] Polecam też słowniki j. polskiego, są za***i****, naprawde. xD

#26 Rimmorn

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 948 postów

Napisano 11 marca 2008 - 09:39

wtf O_O SŁOWNIKI ??????????????? Jezeli je czytales to musialo ci sie naprawde nudzic :P
Dołączona grafika

#27 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 11 marca 2008 - 11:14

No Wołoszanskiego lubię. Pisze ciekawie i wciągająco jak dla mnie. Poza tym lubię jakies nowe teorie odstajace od skostniałego systemu akademickiego. A czytał ktoś klasyki np Karola May'a albo Pana samochodzika? Tego drugiego to w sumie wszystkie kiedyś dźwignąłem ze starych serii, bo później to jakies wynalazki powychodziły juz innch autorów. Ktoś wspominał jeszcze o Danym Brownie - koles też pisze ciekawie. Na ile tam te jego knigi są zgodne z prawdą to mniejsza o to ale naprawdę ciekawie pisze. A jak ktoś lubi nieco historyczne ale fabularne tematy to polecam serię (3 tomy) Imprimatum Secretum Veritas (nie wiem czy się nie pomyliłem). Naprawdę świetna moim zdaniem.

#28 FarRaider

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 409 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Olsztyn

Napisano 11 marca 2008 - 14:49

Ja nie wiem co wy chcecie...ja w wolnych chwilach czytuje słownik języka polskiego i wbrew pozorom to bardzo pożyteczna lektura.
A tak to uwielbiam "Mitologie..." Parandowskiego i wszelkie możliwe przewodniki :P Pochłaniam w każdych ilościach.

#29 Hyper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 397 postów

Napisano 11 marca 2008 - 15:28

A ja lubię słownik angielski
Dołączona grafika
By (Ł)Ania ;D

#30 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 11 marca 2008 - 16:16

Wyświetl postUżytkownik Freyu dnia 11-03-2008 10:27 napisał

No Wołoszanskiego lubię. Pisze ciekawie i wciągająco jak dla mnie. Poza tym lubię jakies nowe teorie odstajace od skostniałego systemu akademickiego. A czytał ktoś klasyki np Karola May'a albo Pana samochodzika? Tego drugiego to w sumie wszystkie kiedyś dźwignąłem ze starych serii, bo później to jakies wynalazki powychodziły juz innch autorów. Ktoś wspominał jeszcze o Danym Brownie - koles też pisze ciekawie. Na ile tam te jego knigi są zgodne z prawdą to mniejsza o to ale naprawdę ciekawie pisze. A jak ktoś lubi nieco historyczne ale fabularne tematy to polecam serię (3 tomy) Imprimatum Secretum Veritas (nie wiem czy się nie pomyliłem). Naprawdę świetna moim zdaniem.
Nie miałem przyjemności przeczytać 3 tomu. :< Co do słowników, to ja naprawdę czasem je czytam. ;] Ktoś przeczytał całą serię "Ania z Zielonego Wzgórza"? xD Czy tylko ja byłem taki mocny. :P

#31 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 11 marca 2008 - 16:43

Wyświetl postUżytkownik MZK dnia 11-03-2008 15:29 napisał

Nie miałem przyjemności przeczytać 3 tomu. :< Co do słowników, to ja naprawdę czasem je czytam. ;] Ktoś przeczytał całą serię "Ania z Zielonego Wzgórza"? xD Czy tylko ja byłem taki mocny. :P
hehe...no ja sobie darowałem czytanie ale oglądałem i ku mojemu utrapieniu nieraz muszę jednym okiem zerkać jak moja luba to ogląda bo jest fanką tego filmu :)

#32 FarRaider

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 409 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Olsztyn

Napisano 11 marca 2008 - 18:08

ja tam całą Anie ogarnąłem... czego to się nie robiło dla koleżanek w podstawówce...

#33 Brewka

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 293 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa



  • BF2 GUID - Brewkaa

Napisano 11 marca 2008 - 19:26

A ja nic nie czytam prócz gazet a co. Czasami jakąś tam lekturkę lizne ale nic wiecej no chyba ze instrukcje obslugi. :P
Dołączona grafika

BF2- Brewkaa
Xfire- j/w

#34 MacAron

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 43 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 marca 2008 - 19:52

Osobiście polecam "Jestem Legendą" Richard'a Matheson'a. Nie wiem czy widzieliście film, ale z książką ma wspólne tylko pomysł i nazwisko głównego bohatera :) . Jeśli ktoś czuje się na siłach polecam wersję oryginalną bo jest trochę lepsza od polskiej wersji.

Godna polecenia jest również cała twórczość Sven'a Hassel'a. Są to mocne, niecenzurowane książki opowiadające historię grupy niemieckich żołnierzy zmuszonych (dosłownie - jest to batalion karny) do udziału w walkach. Nie muszę chyba dodawac, że są to "rynsztokowe odpadki" wielkiej rasy aryjskiej. Wszystko jest oparte na faktach bo pochodzi z pierwszej ręki (autor jest jednym z bohaterów). Co ciekawe walczyli oni na wszystkich frontach Europy i uczestniczyli w wielu ważnych i znanych bitwach (jak choćby Bitwy o: Stalingrad, Monte Cassino czy inwazję w 1944). Książki z pewnością Was nie znudzą, chyba że jesteście grzecznymi chłopcami nieznoszącymi obecnych reali życia (czyt. przekleństw, prostytucji itp). Szczerze polecam.

Pozdro ;)
"Można z całym światem wygrać wojnę, a ze sobą przegrać jedną bitwę - i ponieść całkowitą klęskę." - Władysław Grzeszczyk

#35 stg.Olo

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:wawa

Napisano 12 marca 2008 - 04:42

:) temat rzeka,co chwila odkrywa sie nowy nieznany obszar wlasnych wizji tego czego nie widzisz a mozesz sobie tylko wyobrazic i to jest cala moc ksiazki.

Fantasy&SF
1.Gemmel - kazda ksiazka to arcydzielo genialnie sie czyta(dla mnie nr 1)
2.Feist - dosc duza kolekcja ksiazek o miejscu zwanym Krondor(jest super)
3.Weber - sprawny autor potrafi wkrecic niezle (saga o Bahzelu)
4.Weiss/Hickman - cala gama opowiesci Dungeon&Dragons
5.Card - Gra Endera i kontynuacja(mega hit)
6.Herbert - Diuna i kontynuacje(ciut mniej udane)
7.Dickinson - cykl Dorsaj
8.Asimov - czapki z glow
9.Zelazny - cykl Amber oraz Aleja Potepienia
10.Salvatore -cykl o de Urdenie
I wiele innych tzw rodzynkow bo niestety w wiekszosci kontynuacje sa do d...Obecni mlodzi autorzy SF i Fantasy leca na latwizne i do konca nie potrafia wykreowac swiata oraz wyrazistych bohaterow.
Sensacja
1.Ludlum -cala plejada tytulow np.Tozsamosc Bourna (niestety podobne do siebie)
2.Higgins -dobry rzemieslnik (Orzel wyladowal)
3.McLean -przedstawiac nie trzeba
4.Follet -polecam Igle
I wiele wiele innych
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#36 Kacprovaty

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Portumna/Chrzanów

  • BF2142 GUID - Merkava
    BF3 GUID - Kacprovaty

Napisano 12 marca 2008 - 13:44

Ja polecam ksiazke Stephena Ambrose"Kompania Braci".Na podstawie jej nakrecono serial pod tym samym tytulem(tylko ze w serialu nie ma 50% tego co w ksiazce).
Polecam wszystkim maniakom II wojny swiatowej.

#37 HoraLuk

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 92 postów

Napisano 12 marca 2008 - 21:42

No ja troche bardziej w klimacie BF1942 czyli wszystkie ksiazki Svena Hassela. Spojrzenie na IIWS od strony zwyklego niemieckiego zolnierza. Po czesci troche zmyslone, ale jest tez duzo faktow. Wszystko opatrzone dosyc ostrym jezykiem i swietnymi opisami walk. Czyta sie szybko i latwo przy czym nie wymaga sie od czytelnika najmniejszego wysilku intelektualnego ;) To taki "Szeregowiec Ryan" w formie ksiazkowej.
Naprawde polecam, szczegolnie tym ktorzy szukaja czegos w formacie kieszonkowym :)
Na pocatek polecam "Monte Cassino" i "Krwawa droga do śmierci".
Dołączona grafika

#38 Karolix220

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie



  • BF2 GUID - Karolix220
    BF2142 GUID - Karolix220

Napisano 12 marca 2008 - 22:46

ja bardziej czytam książki psychiczne troche :D ostatnio przeczytalem "Hera Moja Miłość" bardzo mi sie podobala i "pamietnik narkomana" ;]

tylko nie brac mnie za cpuna jakiegos po prostu lubie takie ksiazki :)
Dołączona grafika
BF 2 - Karolix220 | BF 2142 - Karolix220 | CoD4 - P$YCH0 | CoD5 - Straho | MW2 - N0 $W34R

#39 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 13 marca 2008 - 21:08

Psychiczne xD jeśli już to psychologiczne. ;]

EDIT: Battlefield 2- Karolix220 | Batlefield 2142- Karolix220 | CoD4- P$YCH0 - aha, już wszystko jasne. :D

#40 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 13 marca 2008 - 23:49

Ja dawno nic nie czytałem.
Ale bardzo lubię filozofie.
Jeśli ktoś chce mieć ostrą walkę sam ze sobą,z sensem życia i tym że musi coś w nim osiągnąć to bardzo polecam Fryderyk Nietzsche.
Z góry podkreślam że definicja jakiej w szkole uczą o tym człowieku jest przekłamana i plugawa.
I to tylko dzięki niej zaciekawiłem się jego dziełami, by odkryć jak wtłacza się nam bezmyślnie czyjeś poglądy i uczy schematycznego myślenia.

Ludzkie, Arcyludzkie najbardziej kontrowersyjne z pośród jego dzieł, warta przeczytania.
Jest jeden fragment antysemicki ale bardziej z kąta zazdrości że ten naród jest bardzo zgrany i zżyty.Bardzo mądrze napisał o miłość. bardzo polecam:)

Tako rzecze Zaratustra- ciężka książka.na początku idzie łatwo ale później schody.Na pewno nie jest to na raz.dwa trzy może więcej razy musiałbym ją przeczytać by zrozumieć.

Wola Mocy- pół na pól, zlepa jego prac,jest tam dużo ciekawych notatek ale też wywodów na temat sztuki której nie łapie:)

Antychryst- na początku w moim odczuciu ostre ataki i obrzucanie błotem katolicyzmu, dopiero od połowy bardzo ciekawe przedstawienie kim był Jezus i czym chciał by była jego nauka.



ogólnie F.N. wyznawał zasadę "mów prost,myśl zawile" dzięki czemu dobrze się go czyta a niektóre jego przemyślenia są bardzo przenikliwe.
Jako ciekawostkę dodam że podziwiał Polaków i ludy słowiańskie za ich zdolności artystyczne.Niemcom zarzucał schematyczności i sztywność.
Mało tego uważał że wywodzi się z Polskiego rodu szlacheckiego Niecki który był prześladowany na ziemiach polskich i emigrował do Niemiec.
Oczywiście znawcy traktują to jako jego wybujałą wyobraźnie bo jakby to była prawda.to... :)
Reasumując jest to jeden z najwybitniejszych filozofów i jak twierdza niektórzy wyprzedził swoją epokę a jego czas dopiero nadchodzi.

Czytałem też prace Stalina, Engelsa i Marksa. Czyli czysta ideologia komunistyczna.
Jak Engelsa i Marska da się czytać to Stalin był totalnym idiotą.
Ogólnie nie polecam ani nie odradzam,Chociaż Stalina to odradzam:)

Drugim gatunkiem który polecam jest temat OBE,postać astralna wyłażenie z ciała itp
książka którą polecam to "Miłość i wolność poza ciałem" Jest kupa tego w internecie,kogoś to bawi, kogoś ciekawi inni próbują.
Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć że mnie to nie bawi...

Rozpisałem się jak cholera ale temat ciekawy więc ostatni dział
psychologia społeczna i paranormalna.

Pierwsza to o zachowaniach naszych,w grupie,relacjach miedzy sobą,itp.
a książeczka warta polecenia to "Psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji"
Dowiemy się jak jesteśmy manipulowani na każdym kroku przez reklamy jakieś drobiazgi gratisowe,w szkole.
co za to odpowiada,dowiemy się że mamy poczucie grupy,wzajemności na których inni żerują.

Paranormalna nie wnikałem skupiłem się tylko na hipnozie, ciekawe zjawisko ale nie będę się rozpisywał.
Poza lekturami szkolnymi przeczytałem tylko kilka normalnych książek
kobiety są z wenus a mężczyźni z marsa -polecam
-||- -||- w sypialni -polecam:)
samotność w sieci -syf dla bab choć początek ma dobry
jak wytrzymać współczesnym facetem .kobieta- zabawna prawda, polecam:)
alchemika-wielkie hallo o nic w sumie
o ufo i trójkącie bermudzkim
a i sztuki wojny Sun Pin, Sun Tuz

no to tyle, respekt dla tych którzy przeczytali tego posta całego:D
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych