Skocz do zawartości


Polski hh


96 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gucio

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 25 stycznia 2008 - 02:00

Cześć :)

Chciał bym poruszyć wątek polskiego hip hopu. Co o nim sądzicie , o tej muzyce? Jeśli ktoś chce coś więdzej dowiedziec na temat polskiego hh polecam obejżenie filmu "Blokersi".
Co myślicie o raperach typu tede , mezo , liroy itp. ? Dla mnie to jest żałosne :( Tylko żeby mieć kase a chyba nie o to chodzi. Od niedawna zacząłem słuchać takich zespołów jak "Grammatik" , "Eldo" , "Fenomen" , "Slums Attack" , "O.S.T.R" i powiem , że spojrzałem na życie pod innym kątem i nie jest ono teraz takie kolorowe jak kiedyś było :( Ta muzyka napędza mnie na każdy kolejny dzień ,pomaga mi w wielu problemach ,może wydawać się to dla innych śmieszne ale tak jest. Czy ta muzyka też na was tak wpływa ?

Pozdrawiam :) i zapraszam do dyskusji
Kto ma ten styl widać na pierwszy rzut oka

Jeśli słowa mogą zabić ja nie potrzebuję glocka





#2 Infinity_23

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 363 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Unknown

Napisano 25 stycznia 2008 - 02:02

Plolecam 4P I ONIL....koszaliński Squad..ziomy z podwórka..czesto byłem ich ziomem na klipach...Mielno...itd :lol:

#3 Gucio

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 25 stycznia 2008 - 02:08

No to fajnie:) zazdroszcze takie klimaty są poprostu super :) Dodam , że Grammatik rusza niedługo z koncertami :D nareszcie :P
Kto ma ten styl widać na pierwszy rzut oka

Jeśli słowa mogą zabić ja nie potrzebuję glocka





#4 insect

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 72 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kolbuszowa k.Rzeszowa

Napisano 25 stycznia 2008 - 03:26

PFK, i OSTR Tyle z polskiego HypHopu :P

#5 Macku

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 583 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton-Upon-Trent



  • BF2 GUID

Napisano 25 stycznia 2008 - 09:29

tede liroy mezo doniu hiphopolo :)

osobiscie bylem na koncertach wszystkich wykonawcow ktorych wyzej wymieniles i musze przyznac ze tylko Peja dal dupy i zrobil obore, naj***l sie,biegal bez koszulki fafarafa a koncertu dal 40 minut.
Przy innych wykonawcach bawilem sie do bialego rana. Bo przeciez o to chodzi :)

Ogolnie preferuje HH ze stolicy oraz poludnia kraju. Jest wielu wykonawcow i wbrew pozorom nie spiewaja tylko o jaraniu trawy dupceniu i melanzach :)

16go Lutego WWO we Wrexham, postaram sie pojechac z kamerka to moze zmontuje jakas relacje. (o ile cos mi nie wypadnie) Z rok nie bylem na koncercie, ostatni to Molesta zeszlego stycznia w Rzeszowie. Tez bylo za***iscie :)
Dołączona grafika

#6 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 25 stycznia 2008 - 09:46

Hmmm....polski HH moim zdaniem chyli się ku upadkowi. Pamiętam pierwsze płyty. Sam zaczynałem od Wzgórza YaPa3. Później hh wa-wa - Trzycha itd i to były płyty. Grammatik, Kaliber44 później WWO. Teraz stwierdzam że jak już po roku czy dłuższej przewie któryś z tych zespołów coś wyda to na całą płytę może ze3-4 kawałki są ok a reszta jakoś już nie to co kiedyś. Kiedyś mogłem całą płytę tłuc tygodniami i sie nie nudziła. Do dziś mam wiele kawałków do auta nagranych tych starych właśnie. Nowe nie kręcą juz tak kiedyś te starsze. A co do Liroya, Mezo itd to cóż do nich chcecie? Nie żebym przepadał za nimi bo nawet ich nie słucham, ale taki maja styl, taki sposób na zarabianie kasy. Jak niejeden z was dorośnie do ich wieku i nagle zobaczy że trzeba jakoś na chleb zarobić, to do wyboru mają albo iść za 1000 zł robić do jakiejś fabryki albo robić to co lubia i na k tym kasę trzepać. Moim zdaniem wszystkie złe wypowiedzi na temat tych panów wynikają z zazdrości po prostu. Im się udało, coś tam sobie klecą, coś tam zarabiają i tyle. Ile z lokalnych undergroundowych zespołów które maja idee tak naprawdę zaistniało? Kończy się zabawa zwykle po jakimś czasie i kolesie ida do tyry. Ale mi się rozpisało :)

#7 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 25 stycznia 2008 - 11:20

jeżeli chodzi o polski hh [boje się tej nazwy używać, bo wg nie można tego teraz tak nazwać] był kiedyś naprawdę inny, choćby liroy który owego
czasu był na zachodzie i bratał się z prekursorami rapu we Francji, Stanach [Ice-T np.] nagrywał z nimi, "uczył" się kultury tej muzyki, co potem dawało efekty, jego kilka pierwszych płyt zrobiło na mnie niesamowite wrażenie, teraz wszystko się skomercjalizowało, ale przecież to jest taka sama praca jak inna, to nie są czasy że robiło się muzę "bo się ją kochało", teraz dużo artystów traktuję ją jako pracę [ a jeszcze więcej płaczę z tego powodu, rzucając bezsensownymi argumentami, że to nie powinno być tak..], ja sam pamiętam jak zaczynałem przygodę z Muzyką, początkami były ekipy właśnie ze stolicy,
takie jak molesta, Trzycha, kaliber bodajże, oczywiście chłopaki z podwórka Liroya; Wzgórza YaPa3, był nawet moment że jedna płyta Peji spodobała mi się, ale to był krótkotrwały okres, bo zaczęły pokazywać się ekipy w stylu; Verba, 18L, Asceto[cośtam] :roll: żenada na całej lini, sytuacje ratowała jeszcze Kasta Skład, sam DonGuralEsko, Zaczerpnąłem potem któregoś z zagranicznych wykonawców przez teledysk który był bardzo fajny to był bodajże
Juelz Santana - There It Go [był to soundtrack z Tokyo Drift jak się nie mylę], wtedy zupełnie nieznana mi amerykańska scena zaczeła mnie fascynować, przedtem kończyło się to na utworach 2Pac'a, Biggie'go, od czasu do czasu Nas'a I Jay-z, ale kiedy zacząłem się pogłębiać w tym co dzieję się na tamtej scenie zrozumiałem że nasz polski przemysł muzyczny jest nie dla mnie... Z każdym nowo oglądanym teledyskiem coraz bardziej jarałem się muzą...
Wiele osób zarzuca że to jest pajacowanie itd, ale spójrzmy na to też od innej strony, że ciągłe nawijanie jak jest smutno,źle, biednie, za przeproszeniem och**eć można... trzeba się "karmić tanią pociechą" na której jest kasa, fajne laski, wpasione fury i dużo złota

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#8 Macku

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 583 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton-Upon-Trent



  • BF2 GUID

Napisano 25 stycznia 2008 - 12:16

to jest dobre


Dołączona grafika

#9 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 25 stycznia 2008 - 12:18

Gural & Mateo - Manewry Mixtape ;-) polecam

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."


#10 Gucio

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 25 stycznia 2008 - 12:46

Nie ma sensu pisać teraz co komu się podoba z hh. Każdy ma swój gust i tyle :)
Kto ma ten styl widać na pierwszy rzut oka

Jeśli słowa mogą zabić ja nie potrzebuję glocka





#11 HaNz

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Zabrze/Ruda Śląska

Napisano 25 stycznia 2008 - 12:47

Narzekacie na tedzika i liroya ale jakby nie patrzeć mieli oni spory wpływ na rozwój polskiego hh i choćby przez to należy im się trochę szacunku. Fakt faktem że teraz ich muzyka nie jest taka jak kiedyś ale czy to źle? nie wydaje mi sie... w końcu trzeba się rozwijać i próbować czegoś nowego a tkwienie przez lata w tym samym to chyba jeszcze większe goowno :) HH jak i wszystko inne ewoluował przez te lata...

Widzę że większość z was cierpi na syndrom "kiedyś było lepiej"(i nie tylko chodzi mi o muzykę) a problem ten sprowadza się do tego że "kiedyś" (ale mi daleka przeszłość :D) było zaledwie kilku "artystów" a teraz jest ich dużo więcej, większa konkurencja, większy poziom... a co za tym idzie większe wymagania słuchaczy :) Fakt że poziom hh w polsce od początku był na dość wysokim poziomie ale nie wydaje mi się żeby teraz było z tym gorzej po prostu słuchacie nie tego czego powinniście :D Tede, Liroy mogli się przecież "zużyć" przez te wszystkie lata ale jest tyle nowych twarzy na rynku że nie widzę powodów do obaw :]

i nie mówcie mi że nie ma fajnych nowych nut...
Fokus - SmSy vs 50 Cent - Hustlers Ambition
Wyrok (feat. donGuralesko, Fokus) - Siła-z-pokoju
Sokól feat. Pono - boja sie
Sokół feat Pono - Każdą Porażkę Obracam W Sukces
Co więcej nie są one o jaraniu, biedzie i policji więc... dla chcącego nic trudnego :)

"Patrzysz na k***ę, myślisz to k****, a sam jesteś k***ą dla kogoś tam..." :]

Jak dla mnie płytka TPWC rządzi w uj :D

#12 norbi04

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 117 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Białystok

Napisano 25 stycznia 2008 - 15:32

Hmm.. Ogolnie nie przepadam za HH, ale przyznam, ze sam kiedys sluchalem ;) Zawsze lubilem Kalibra 44, Paktofonike i wtedy ich muzyka byla fajna (nawet tępy 'Gruby Czarny Kot' wkręcal sie po kilku przesluchaniach ;p) Teraz, te nowe piosenki, podchodza dla mnie pod reggae, taka muzyka pod publiczke..
Dawno (kilka lat temu,zaraz wyjdzie ze 80 lat mam ;p) tez przezucilem sie na metal/rock i musze przyznac, ze jego rozwoj podaza w znacznie lepszym kierunku, tak uwazam :)

Najbardziej w HH nie lubie takiego bezsensownego gadania, narzekania i udawania, ze jest sie takim elo ziomem z osiedla, ktory po ciezkiej pracy wyrosl na hiphopowca.. taki np. Tede, mowi, ze jest reprezentantem biedy, a wjezdza Mercedesem CLK na scene, podczas swojego teledysku..
Jeszcze nie lubie tego, ze cala muzyka jest zrobiona na kompie i mixerze, a czasami z uzyciem kboardu.. Nawet ciezko sie to nuci ; p

Do tego ostatnio w moim miescie byl koncert zespolu Grammatik (Grammatix?).. Nie poszedlem na niego, tylko dlatego, ze nie wiedzialem co tam sie robi;p
Jak ma sie koncert metalowy, to caly czas jest pogo, wszyscy sie przepychaja, ale ogolnie nie przebiega to w jakiejs agresywnej i nerwowej atmosferze. ;)
A na gigach hiphopowych co sie robi? Baunsuje? Macha sie reka do rytmu i przytakuje glowa? (pol retor. pol serio ;p)

A teraz, w foobarze mam Firme, slyszeliscie kiedys? Choc spiewaja caly czas o je*aniu policji i caly czas JP, JP, JP, to ich kawalki latwo i fajnie wpadaja w ucho, polecam :)
hey man, look at me rockin' out..!

#13 HaNz

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 66 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Zabrze/Ruda Śląska

Napisano 25 stycznia 2008 - 16:39

JP, JP na 100% :D :D jak dla mnie firma, popek to jedna wielka wiocha choć fajne dupy mają w teledyskach no ale... jakie życie taki rap :D

#14 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 25 stycznia 2008 - 16:45

Wiesz HaNz, 1/3 mojego zycia czyli 10 lat to sporo i od tego czasu się tez sporo zmieniło. I nadal twierdzę że wtedy kawałki byłe lepsze. Coś w sobie miały. Teraz bezpłciowość panuje i tyle. Zobacz np na taki Wu-Tang, kolesie przez lata robią i są wciąż nieźli. Potrafią przyciągnąć tym co tworzą. Co do Liroya itp to zgadzam się, kolesie się rozwijają i robią co jakis czas coś nowego. Chwała im za to bo bez tego muza by się nie rozwijała.

#15 Karolix220

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Drawsko Pomorskie



  • BF2 GUID - Karolix220
    BF2142 GUID - Karolix220

Napisano 25 stycznia 2008 - 23:20

Ja najczęściej z HH to słucham Hemp Gru (polecam "Zjedz skręta") O.S.T.R (lepszego freestyla nie słyszalem :P ) i Natural Dread Killaz (chociaz nie wiem czy to hh ale dobzi sa i w kazdym utworze jest jakies przesłanie).
Dołączona grafika
BF 2 - Karolix220 | BF 2142 - Karolix220 | CoD4 - P$YCH0 | CoD5 - Straho | MW2 - N0 $W34R

#16 M.H.Gubała

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 48 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:ja strzelam??(Ziębice)



  • BF2 GUID - M.H.Gubala

Napisano 28 kwietnia 2008 - 22:25

Ja slucham kawałków Molesty Ewenement, Hemp Gru i O.S.T.R, a sprzedajnym tedzikiem gardze(moim zdaniem to idiota)
Dołączona grafika

#17 PaulPL1

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 543 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kielce



  • BF2 GUID

Napisano 29 kwietnia 2008 - 07:19

Ogólnie nie przepadam za polskim hh. Kedyś słuchałem, nie pamiętam jacy to byli wykonawcy, ale raczej piosenki nie typu "półmetrowy [...]" (jak dorośli ludzie mogą coś takiego śpiewać-rozumiem 13-14 letnie dzieci), ale jakoś tak przestało mi się podobać i aktualnie nie słucham.
Dołączona grafika
Naturalny anty-Mufek

#18 Alex

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 262 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwietnia 2008 - 14:28

pfk :mrgreen:
Dołączona grafika
CQ > Inf bf1942
Brakuje mi tego starego dobrego składu z 1942 :(

#19 Kostek-PL-ZIOM

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Twoja stolica



  • BF2 GUID

Napisano 29 kwietnia 2008 - 15:52

O Polskim Hip Hopie w Polsce raczej mało sie mówi...Dla mnie dobry Hip Hop to ten co ma przeslanie...A słucham tego
-eL.do.Ka(Dla mnie NAJLEPSZY)
-Peja/Slums Attack(Myśle że jeden z najlepszych w Polsce)
-Fenomen(Ja do tego nic nie mam nawet mi się podoba)
-Grammatik(No tego poprostu nie można opisać)
-Paktofonika(Nie jestem ich zwolennikiem ale maja pare fajnych rzeczy)
Filmy:
-Blokersi
-To my, rugbyści
-Mówią bloki
No a najbardziej wkurza mnie TEDE...Bezkitu sprzedał sie jak mało kto...
EDIT:Wrzuce jeszcze to i owo
http://pl.youtube.co...h?v=F6obGJSFUPU
http://pl.youtube.com/watch?v=ix-8V7iWnc0&...feature=related
http://pl.youtube.co...h?v=KbDMtAUWTM4
http://pl.youtube.com/watch?v=KWRsQj7Gy0c&...feature=related

#20 Mufa

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 289 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • - mufanza88

Napisano 29 kwietnia 2008 - 16:50

lepiej robić wokól siebie szum i robić z tego kase, on to własnie zrobił
nie utknął w miejscu i nie nawija na 7 płycie z rzędu jaka to bieda [bla bla bla]
z reszta polska mentalnosc co do przemyslu muzycznego jest po prostu smieszna,
artysci "robiac" muzyke sprzedaja sie tak samo, jedni bardziej a jedni mniej
nasz przemysl jest jaki jest, mi brak słów po prostu

jedynym muzykiem na którego warto zwracać uwage jest Mat[h]eo, który współpracował z wieloma zagranicznymi raperami, zwłaszcza z USA
robiąc dla nich muzykę, na nieoficjalnych "mistrzostwach świata producentów" zaprezentował 3 bity i zwyciężył, chłopak ma smykałke
i styl tworzenia na poziomie prezentowanym właśnie na Brudnym południu [dirrty south], czy wschodnim wybrzezu

Dołączona grafika


"I am a creature of disappointed hopes,

unsaid words and a sleepy conscious."






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych