Skocz do zawartości


Nowy projekt PL4FC


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 kwietnia 2019 - 11:53

Heyka To jest nowy temat poświęcony nowej formie PL4FC.
Będziemy tutaj uzupełniać formę i treść.

Prosiłbym aby wszystkie uwagi, rady itd. wypisywać w tym temacie aby nie zasypać tego działu dyskusjami i by łatwo było widać szkic naszych prac.
https://forum.pl4fc...._20#entry145025


Teraz opiszę pokrótce wszystkie punkty.
1. Strona www.
Rdzeń naszego community, tutaj będzie kluczowa treść o nas, tzn historia klanu. opis naszych graczy, pręgierz. newsy,artykuły, odnośniki do Discorda, forum, FB, YT. itd.
Stąd będą też powielane treści na FB aby oba portale ciągły się wzajemnie i był na nich ruch.
Na stronie zakładka o graczach da opcje aby każdy z nas mógł założyć sobie swój profil gracza. Napisać swoją historię w co grał, gdzie itd. Dział będzie moderowany aby też jaj nie było.
-. Newsy
Mam pomysł na kilka cykli artykułów mam też nadzieje że będą się pojawiać jeszcze inne treści. Myślę że taki jeden, dwa w tygodniu w zupełności wystarczą więc nie ma co szaleć ważniejsza jest systematyka.
-Regulamin i rekrutacja.
Tutaj myślę aby wprowadzić system strefowy.
tzn.
Opcje bez rejestracji i regulaminu dla grupy otwartej, czyli dla każdego. ogólnodostępna część forum DC itd. dla każdego kto szuka kogoś do pogrania itd. Wymagana jedynie wysoka kultura osobista.
grupa klanowa, czyli dla tych którzy chcą biegać z tagiem, wymagane będzie przestrzeganie podstawowych zasad. plus zasad klanu.
Trzecia grupa to już gracze którzy będą chcieli coś pograć w turniejach. Dodatkowe uprawnienia do zamykanych pokoi na DC aby nikt podczas meczu im np nie przeszkadzał itd.
Ale to przyszłość.

Pręgierz nowa forma ale to już opisze jak będzie wszystko gotowe.
Mecze. Gracze będą mogli swoje meczy i wyniki publikować wraz z opisami. (ta treść również będzie publikowana na FB)

2.Facebook
Grupa na FB będzie służyć do komunikatów, typu jak chcesz pograć wrzucisz tylko hasło kiedy i o której i się będzie mogła zebrać ekipa.
Druga czynność to treści ze strony, ciekawe filmy z YT oraz ciekawostki. W przyszłości również pręgierz.
FB będzie służył do szybkich informacji, ciekawostek i skrzykiwania się na granie.

3. Discord
Podzielony na strefy.
1. Otwarta strefa dla wszystkich bez ograniczeń. Kanały z grami i tematy typowo luźne.
2. Strefa pl4fc. Tutaj dostęp do rad taktyk i treści bardziej klanowej nie szeroko dostępnej.
3. pr0 dla graczy grających turnieje, zamknięte kanały z ograniczonym dostępem. Tematy typowo związane z ich działalnością.

4.Forum
Forum tutaj treści związane typowo z grami. Każda gra będzie miała swój dział. Wszystko co związane z np BF5 w jednym temacie. Pomoc info kto co i jak.
Drugi człon forum hobby. Wszystko co Klanowiczy ciekawi poza graniem. Fotografia, film, modelarstwo, rowery i co tam jeszcze ludziska wymyślą i gadać o czym będą chcieli.
kolejna grupa sprzęt, pomoc i reszta typowo forumowej treści.

Treści ze strony i forum będą pozycjonowane przez google więc tutaj liczę że nowe forum i strona będą wspierać SEO tak samo tagi H1,H2 itd. co przyciągnie ludzi szukających info w sieci.
Posprawdzałem większość serwisów nie ma wsparcia bo ludziska olały temat. Więc powstała nisza którą można wypełnić i szybko zdominować temat.
Dodam że samo pozycjonowanie przez google może zająć rok. Dlatego ważne aby strona i forum wspierało narzędzia SEO.

Dlatego też pomysł jest aby rozwijać stronę jako portal, blog i co tam się da i z niej czerpać treści na FB itd. zarazem z FB i YT itd linkować wszystko na stronę.
Wiadomości na FB nie są pozycjonowane i szybko znikają, tutaj mamy archiwizowaną treść jakby ktoś nie widział sensu podwójnego publikowania treści to spieszę wyjaśnić.

To narazie tyle. Niebawem przedstawie profil gracza.
Zaczniemy też prace nad zasadami i całą resztą.
Zapraszam do tego działu aby prowadzić dyskusje.
https://forum.pl4fc...._20#entry145025

Był ogólny szkic to teraz bardziej szczegółowo.

Skoro Portal i community to musimy sobie opisać na jakich zasadach by to miało wyglądać.

Dostałem kilka wiadomości od kilku osób z tym jakby to oni widzieli. Wszystkie te informacje różnią się od siebie bo każdy z nas inaczej patrzy na świat.
Każdy jednak ma racje w tym co pisze a jego uwagi są w 100% prawidłowe bo stanowią jakiś wycinek z grupy tzw. statystycznego gracza.
Różnica polega jedynie w procencie ilu takich graczy jak w/w osoba istnieje.

Dlatego jedni widzą tylko sens w Discordzie. inni piszą o FB i forum itd. i dlatego my idziemy we wszystkie strony i kierunki aby zbierać te grupy od 1% do 99%
Tak samo macie w biznesach. Prowadząc sklep np internetowy posiadasz własną stronę z ofertą chociaż wszyscy dziś używają Amazona, ebaya allegro itd. i to stamtąd pochodzi np 95% dochodów. ale to 5% to nadal zysk.
Tak samo my będziemy działać. Dlatego tak ważne jest mulitplatformowość a nie ograniczanie się do jednego czynnika bo np tak się to dziś robi i tam jest największy procent.
Nie ma nic gorszego jak samemu sobie ograniczać pola ruchu i rozwoju. Ekspansja musi być wielokierunkowa aby byłą skuteczna. Czas weryfikuje które drogi są najbardziej efektywne a które mniej lub wcale.A kolejne drogi tworzą kolejne rozgałęzienia itd.
Discord zawęża opcje wyszukiwań google. Samo forum nie daje szybkiego kontaktu i nie ma komunikatora. FB można zablokować bardzo prosto, nie daje też anonimowości i takiej swobody wypowiedzi jak forum.
Dodatkowo nie wiem czy moja grafika jasno to pokazuje u nas wszystkie ruchy są dwukierunkowe. a nie konkurują ze sobą, więc nie ma tutaj konfliktu.

Teraz przykład. Chcesz tylko grać i tylko discord cię interesuje i tak robisz. Nie ma nic w tym złego. Twoje potrzeby zostają w 100% zaspokojone. Inni mają inne oczekiwania i dla nich jest budowana reszta.
Dlatego tak ważne są wasze opinie bo tworzycie mapę potrzeb, oczekiwań i pomysłów. Dlatego piszcie nadal swoje uwagi pomysły i jakbyście co widzieli.
. Ale w tym https://forum.pl4fc...._40#entry145037 temacie a nie do mnie prywatnie bo się niektóre osoby powielają z innymi.
Możecie pisać że się zgadzacie z czyimś punktem widzenia wtedy wiemy że taka grupa jest większa.

Druga sprawa to sam portal. Poza graniem bo już zostało to bardziej rozpisane wyżej. Chcemy stworzyć community a to wymaga treści, bardzo dużo treści która przyciągnie innych. Z czasem będzie to samonapędzająca się spirala. Bo z rozwojem gracze będą sami to wszystko generować aktywnościami.
Na stronie newsy, felietony jakieś ciekawostki. Na razie skromnie aby się nie wypalić i aby to wszystko nie okazało się słomianym zapałem. Systematyka najważniejsza.
Stąd też pomysł przywrócenia pręgierza, kart gracza i całej reszty.
Obecnie aby blog, portal itd był lepiej pozycjonowany to musi posiadać co najmniej 30% unikatowej treści w stosunku do grafik jak dobrze ogarniam temat. Więc jest nad czym pracować.
Będziemy potrzebować też miesięcy aby to wszystko zaczęło działać i samo się nakręcało. Dlatego zachęcam do chociaż samej aktywności i częstego wpadania aby nie zdechło wszystko na starcie.
Nawiązujcie kontakty z nowymi zapraszajcie. Na razie DIscorda reklamujcie bo strona i forum odstrasza starymi postami meczami z przed lat i problemami technicznymi.

Więc powoli do przodu, będziemy tym razem elastyczni i zgarniać jak najwięcej się da i walczyć o każdą osobę. Zgarniać z serwerów, wyłapywać z sieci, reklamować się pocztą pantoflową, social media i w każdy jeden sposób.

Załączone pliki


Dołączona grafika

#2 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 06 kwietnia 2019 - 12:34

Był ogólny szkic to teraz bardziej szczegółowo.

Skoro Portal i community to musimy sobie opisać na jakich zasadach by to miało wyglądać.

Dostałem kilka wiadomości od kilku osób z tym jakby to oni widzieli. Wszystkie te informacje różnią się od siebie bo każdy z nas inaczej patrzy na świat.
Każdy jednak ma racje w tym co pisze a jego uwagi są w 100% prawidłowe bo stanowią jakiś wycinek z grupy tzw. statystycznego gracza.
Różnica polega jedynie w procencie ilu takich graczy jak w/w osoba istnieje.

Dlatego jedni widzą tylko sens w Discordzie. inni piszą o FB i forum itd. i dlatego my idziemy we wszystkie strony i kierunki aby zbierać te grupy od 1% do 99%
Tak samo macie w biznesach. Prowadząc sklep np internetowy posiadasz własną stronę z ofertą chociaż wszyscy dziś używają Amazona, ebaya allegro itd. i to stamtąd pochodzi np 95% dochodów. ale to 5% to nadal zysk.
Tak samo my będziemy działać. Dlatego tak ważne jest mulitplatformowość a nie ograniczanie się do jednego czynnika bo np tak się to dziś robi i tam jest największy procent.
Nie ma nic gorszego jak samemu sobie ograniczać pola ruchu i rozwoju. Ekspansja musi być wielokierunkowa aby byłą skuteczna. Czas weryfikuje które drogi są najbardziej efektywne a które mniej lub wcale.A kolejne drogi tworzą kolejne rozgałęzienia itd.
Discord zawęża opcje wyszukiwań google. Samo forum nie daje szybkiego kontaktu i nie ma komunikatora. FB można zablokować bardzo prosto, nie daje też anonimowości i takiej swobody wypowiedzi jak forum.
Dodatkowo nie wiem czy moja grafika jasno to pokazuje u nas wszystkie ruchy są dwukierunkowe. a nie konkurują ze sobą, więc nie ma tutaj konfliktu.

Teraz przykład. Chcesz tylko grać i tylko discord cię interesuje i tak robisz. Nie ma nic w tym złego. Twoje potrzeby zostają w 100% zaspokojone. Inni mają inne oczekiwania i dla nich jest budowana reszta.
Dlatego tak ważne są wasze opinie bo tworzycie mapę potrzeb, oczekiwań i pomysłów. Dlatego piszcie nadal swoje uwagi pomysły i jakbyście co widzieli.
. Ale w tym https://forum.pl4fc...._40#entry145037 temacie a nie do mnie prywatnie bo się niektóre osoby powielają z innymi.
Możecie pisać że się zgadzacie z czyimś punktem widzenia wtedy wiemy że taka grupa jest większa.

Druga sprawa to sam portal. Poza graniem bo już zostało to bardziej rozpisane wyżej. Chcemy stworzyć community a to wymaga treści, bardzo dużo treści która przyciągnie innych. Z czasem będzie to samonapędzająca się spirala. Bo z rozwojem gracze będą sami to wszystko generować aktywnościami.
Na stronie newsy, felietony jakieś ciekawostki. Na razie skromnie aby się nie wypalić i aby to wszystko nie okazało się słomianym zapałem. Systematyka najważniejsza.
Stąd też pomysł przywrócenia pręgierza, kart gracza i całej reszty.
Obecnie aby blog, portal itd był lepiej pozycjonowany to musi posiadać co najmniej 30% unikatowej treści w stosunku do grafik jak dobrze ogarniam temat. Więc jest nad czym pracować.
Będziemy potrzebować też miesięcy aby to wszystko zaczęło działać i samo się nakręcało. Dlatego zachęcam do chociaż samej aktywności i częstego wpadania aby nie zdechło wszystko na starcie.
Nawiązujcie kontakty z nowymi zapraszajcie. Na razie DIscorda reklamujcie bo strona i forum odstrasza starymi postami meczami z przed lat i problemami technicznymi.

Więc powoli do przodu, będziemy tym razem elastyczni i zgarniać jak najwięcej się da i walczyć o każdą osobę. Zgarniać z serwerów, wyłapywać z sieci, reklamować się pocztą pantoflową, social media i w każdy jeden sposób.

Tekst by 90's

#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 kwietnia 2019 - 12:21

Kolejny post informacyjny.

Tak prezentuje się wstępnie plan prac.
Na pierwszy ogień i najważniejszy będzie Discord oraz forum aby można było już coś działać w temacie grania i graczy.
Stronę i zaplecze portalu będzie robił RL.
Na razie za pomysłem Maula najlepiej aby strona została wygaszona a raczej pojawiła się tabilica ze trwają prace. Dodać linki do discorda FB i forum. i tyle.
Aby nie straszyć newsami i meczami z przed 5 lat.
Szukamy też kogoś kto zna się na forum. Na razie będziemy łatać obecne a jak RL upora się z portalem to będzie chciał też nad nim popracować. Trzeba poza zapłaceniem licencji zrobić porządek. Poprzenosić treści do archiwum i przywrócić pełną sprawność.
Niewykluczone że trzeba będzie się kontaktować z suppertem odnośnie problemów z odzyskiwaniem haseł i co tam jeszcze nie działa do końca poprawnie.

Sprawę discorda trzeba będzie przemyśleć bo o dziwo problemem nie są sprawy techniczne tylko jakieś stare niewyjaśnione sprawy i naleciałości z przeszłości pomiędzy plackami.
Więc jeszcze sprawę czy będziemy moderować obecny czy stawiać coś nowego trzeba będzie przedyskutować bo nie chce mieć tutaj kwasu już na starcie.

Szukamy też kogoś kto by chciał publikować treści tak tekstowe jak i video itd.

Administracja Social media to wrzucanie newsów i pilnowanie aby nie było syfu na fb.

Szukamy też innych form pomocy jak grafików i całej reszty osób które mogłyby w jakikolwiek sposób pomóc.

Więc wpisujcie się tutaj jak chcecie i jak możecie pomóc.

Na dniach RL też wrzuci już jakieś projekty oraz dane jakby ktoś chciał wspomóc finansowo.

Załączone pliki


Dołączona grafika

#4 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 08 kwietnia 2019 - 21:34

Dane do wsparcia finansowego najlepiej przez Paypala: rl89@interia.pl

Jeśli jednak musi być konto, to ING: 78 1050 1520 1000 0091 2909 8357

13 startuję z serwerem i powinienem już do tego dnia mieć wstępne zaplecze logiczne. Pokażę jak to może funkcjonować.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#5 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 18 kwietnia 2019 - 21:00

Niebawem dorzucę pierwsze materiały. Myślę że warto zacząć od dokładnego wstępu do Discorda. Z grafikami itp jak to było kiedyś zrobione z TSem.
Porobię krótkie notki jakieś screeny i doda się jakiś temat aby wisiał ogólnodostępny i widoczny.

Tak samo można pomyśleć o tymczasowej stronie głównej, bo tutaj będzie sporo pracy i dobrze aby wstępnie było info że jest w budowie. Plus link do FB i forum oraz bezpośredni adres discorda.
Wtedy można już to pozycjonować i nie ma parcia na czas.

Jak ci się uda RL ogarnąć forum to chętnie pomogę w ogarnięciu tego wszystkiego i utworzenia archiwum. Myślę też że można odblokować większość opcji i dostępów do działów aby nie trzeba było być zalogowanym.
Nie wiem jakie nowe opcje forum zyska po aktualizacji ale posiedzę i poczytam co tam można będzie dodać aby poprawić formę i ją unowocześnić.

Na razie to tyle z planów na najbliższe dni. Jak coś będziesz potrzebował to daj znać.
Dołączona grafika

#6 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 24 kwietnia 2019 - 11:07

Powstała grupa otwarta na FB. Zapraszam:

https://www.facebook.com/groups/PL4FC/
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych