Skocz do zawartości


Nowa Grafa 1k


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 07 marca 2016 - 21:46

Witam. Chciałbym się doradzić zacne grono o nową grafę. Koszt do wydania to około 1tyś.
Obecnie jadę już na emerytowanej karcie XFX 6870.
Wybór padł dla mnie pomiędzy Radkiem MSI R9 280x 3GB a MSI R9 380 4GB. Różnica niby technologiczna pomiędzy kartami to 2-3 lata, lecz diabeł tkwi w szczegółach.
280 posiada :
Parametry procesora
Jednostki cieniujące 2048
Ilość potoków ROP 32
Ilość jednostek TMU 128
Wydajność zmiennoprzecinkowa 4294 GFlops
Prędkość wypełniania pikseli 33.5 Gpix/s
Pamięć karty
Taktowanie pamięci -1500 MHz
Efektywne taktowanie pamięci-6000 MHz
Pojemność pamięci-3072 MB
Szerokość szyny-384 bit
Typ pamięci-GDDR5


Natomiast 380 posiada
Parametry procesora
Jednostki cieniujące 1792
Ilość potoków ROP 32
Ilość jednostek TMU 112
Wydajność zmiennoprzecinkowa 3290 GFlops
Prędkość wypełniania pikseli 29.4 Gpix/s
Pamięć karty
Taktowanie pamięci -1450 MHz
Efektywne taktowanie pamięci-5800 MHz
Pojemność pamięci-4096 MB
Szerokość szyny-256 bit
Typ pamięci- GDDR5
Nie mam parcia na DirectX 12, sprzęt na którym karta będzie hulać to:

AMD Phenom II x6 1065T 3GHz ~ 3,5
Płyta Asrock 970 Pro3 R2.0
Ram 16GB
Buda bardzo dobrze wentylowana
Zasilacz to Corsair 650W
Obecnie monitor to Samsung 22" , rozdzielczość maks to 1680x1050 gdzie za maks 2 lata zmienie na lepszy :)

Czy po prostu mieć gdzieś jednostki cieniujące i brać 380? Widziałem jeszcze GTX960 ale szyna 128bit mnie nie kręci :P
PS, nie gram w W3 :)
Za rady dziękuję, bo już mam mętlik w głowie.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Degustator

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 178 postów
  • Płeć:Boję się przyznać
  • Miejscowość:Zgorzelec



  • BF2 GUID - Revenant05
    BF3 GUID - PL4FC-Degustator

Napisano 08 marca 2016 - 19:50

Ja tam bym nic od Radeona nie brał, bo na dzień dzisiejszy są 100 lat za murzynami, a tym bardziej za geforcami. Poza tym Nvidia daje lepsze wsparcie.
GTX 960 to słaba karta zrobiona chyba tylko po to, żeby nie było, że geforce ma w d*pie ludzi, którzy chcą kartę tańszą niż 1000zł :D

Od siebie polecam poczekać i dołożyć do GTX 970 (MSI/gigabyte), ale jeśli koniecznie musi być coś z wyżej wymienonych to 280x jest lepsza.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 09 marca 2016 - 12:08

Degustator te 100 lat obsługuje obie konsole nowej genercj.na w10 Radki dostają drugie życie gdzie zieloni stoją w miejscu ( wersje bez dx12). AMD to rozsądny wybór bo nie płacisz za markę tylko sprzęt.
Dołączona grafika

#4 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 12 marca 2016 - 01:09

Radek 380x wygrał :)
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 12 marca 2016 - 14:52

Wyświetl postUżytkownik Degustator dnia 08 marca 2016 - 19:50 napisał

Ja tam bym nic od Radeona nie brał, bo na dzień dzisiejszy są 100 lat za murzynami, a tym bardziej za geforcami. Poza tym Nvidia daje lepsze wsparcie.
GTX 960 to słaba karta zrobiona chyba tylko po to, żeby nie było, że geforce ma w d*pie ludzi, którzy chcą kartę tańszą niż 1000zł :D

Od siebie polecam poczekać i dołożyć do GTX 970 (MSI/gigabyte), ale jeśli koniecznie musi być coś z wyżej wymienonych to 280x jest lepsza.

Weź ty sie chopie zastanów 8|

#6 Degustator

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 178 postów
  • Płeć:Boję się przyznać
  • Miejscowość:Zgorzelec



  • BF2 GUID - Revenant05
    BF3 GUID - PL4FC-Degustator

Napisano 13 marca 2016 - 01:12

Geforce 9xx obsługują DX12. A od zastanawianie się mam benchmark, który czarno na białym wszystko wyjaśnia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


#7 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 13 marca 2016 - 20:38

http://www.spiderswe...directx-12.html

http://www.benchmark...obe.-13969.html


Problem zielonych zaczyna się wraz z nową generacją konsol które są na sprzęcie ATI więc będą optymalizowane pod nich,Do tego radeony lepiej sobie radzą na DX12 jak te od zielonych i tutaj mowa o serii 9xx
Sam mam radeona r9 295x2 i geforce 970 i Twoje argumenty o 100 lat to jakiś fanbonizm i to z całym szacunkiem.

Masz tutaj zestawienie mojej karty z je zielonym odpowiednikiem w benchmarkach skoro jedynie one do Ciebie przemawiają
http://www.benchmark...radeon-r9-295x2

Jak kupowałem swoją kartę to był topowy model na rynku gdzie Titan kosztował 1200 funtów a ja za tego radka zapłaciłem 600
jak nie wierzysz to mogę ci screena z rachunkiem wysłać.
I teraz sam sobie odpowiedz na pytanie kto za co płaci i jak te Twoje benchamarki wypadają z rzeczywistością bo tutaj też mogę na swoim przykładzie powiedzieć że jak przesiadłem się z win8.1 na 10 to karta dostała kopa gdzie geforce stał w jak stał.
PR zielonych jest mistrzowski.
Dołączona grafika

#8 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 15 marca 2016 - 01:44

Wyświetl postUżytkownik Degustator dnia 13 marca 2016 - 01:12 napisał

Geforce 9xx obsługują DX12. A od zastanawianie się mam benchmark, który czarno na białym wszystko wyjaśnia.

Po za konwersją filmów i v-rayem nie widze roznicy pomiedzy AMD a nVIDIA. Benchmark mi mowi tyle co nic, wedle ich danych polowa gier powinna mi nie ruszyć, programy użytkowe palić komputer etc...

#9 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 19 marca 2016 - 14:51

Najlepszym przykładem zacofania AMD jest to, że stare karty z rodziny 7xxx bez problemu wspierają Async Compute. O nowoczesnej nVidii tego samego napisać nie można.

Cytat

Geforce 9xx obsługują DX12. A od zastanawianie się mam benchmark, który czarno na białym wszystko wyjaśnia.
I to jest prawda ale ... Identyczny przykład jest w TV. Tam jest takie określenie HDReady. Odtwarza HD ale to nie to samo :P NVidia obsługuje DX12 ale czy robi to w pełni z poziomu katy graficznej ? Wychodzi, że nie.

Cytat

Radek 380x wygrał
Mam 380 bez X-a i sobie. chwalę.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych