Skocz do zawartości


Rocksmith 2014


  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 24 lutego 2014 - 15:05

Mam już 50h za sobą i w końcu postawiłem opisać swoje wrażenia z nową odsłoną serii Rocksmith.
Na początku zacznę może od najsłabszej strony tego tytuły i chyba jedynego minusa.
Wiele piosenek nie trafiło w mój gust na samym początku, a wręcz byłem zdruzgotany bo w stosunku do pierwszej części gdzie dość wiele kawałków podobało mi się.
Tutaj na początku widziałem tylko 2 góra 3..Jednak z czasem zacząłem łapać dlaczego takie a nie inne utwory zostały wybrane, po prostu dobrze i ciekawie się je gra.
Z czasem też odkryłem że za niewielką opłatą można kupić wszystkie utwory z 1 części co też od razu zrobiłem.
I co się okazało że kawałki z 1 części są prostsze w graniu a ja pamiętając ile trudności mi sprawiały,i widząc jak dużo łatwiej teraz mi się je gra widzę postęp jaki dał mi RS10214.

Ale przełom nastąpił dopiero kilka dni temu gdy z ciekawości wszedłem na forum poświęconemu RS i okazało się że wgrywanie custom songs jest dużo prostsze jak kiedyś i już dostępne.

I tak właśnie otwiera się przed Wami nieograniczona biblioteka muzyki i jedyny minus tej gry znika.
Mamy też rodaków którzy wrzucają polskie przeboje jest kat perfect dżem i kolejne utwory albo konwertowane z RS1 na 2014 albo pisane na nowo.

Teraz kolejne mocne strony i różnice w 2014 mamy bardziej zaawansowany interfejs pokazujący jak i kiedy ciągnąć struny albo jak w drgania je wprowadzać.
Doszło wiele nowych minigierek trenujących chwyty przejścia latanie po progach strunach itp itd. same mini gierki to już jakby osobne produkty.

Mamy wiele materiałów video uczących nas różnych technik zakończonych ćwiczeniami jak dobrze pamiętam to jest to około 120-150 ćwiczeń i nagrań
(muszę to sprawdzić ile dokładnie)

doszły tez nowe opcje jak dżem, ustawiamy sobie 4 instrumenty i gramy z komputerem . Ustawiamy tempo i w jakiej skali grać będziemy a komp analizuje resztę i gra pozostałymi instrumentami.

Wracając do gry to po każdym zagranym kawałku komputer analizuje gdzie nam słabiej idzie i możemy od razu włączyć trening tych fragmentów z którymi sobie nie dajemy rady albo proponuje nam obejrzenie danej lekcji i wykonanie ćwiczeń które nam pomogą lepiej zagrać ten kawałek.
Dynamiczny poziom trudności też ewoluował teraz jak dojdziemy do momentu gdzie gramy pełne chwyty i wszystkie nuty to za każdym następnym razem zaczynają nam coraz bardziej znikać aż do pustej tabulatury.

Doszło wiele nowych piecy efektów fuzzów itd jak się ma dobre głośniki to spokojnie mogą robić za piecyk nie ma lagów lub innych utrudnień w graniu wszystko idzie sprawnie i naturalnie.


Robiąc RS2014 wzięto sobie wszystkie uwagi graczy bo widać że wiele rzeczy się poprawiło a sama gra stała się jeszcze lepszym narzędziem dla tych którzy chcą cokolwiek sobie polatać na wiośle.

Dla mnie gra i sam pomysł jest świetny mistrzem wiosła nie będę nigdy ale czasem sobie odpalam wiosło i gram swoje jakieś proste chwyty i sprawia mi to radość, dobra zabawa dla wszystkich którzy lubią muzykę i chcą się zrelaksować.

A gra chodzi z każdą gitarą akustyk elektryczna. potrzebny jest kabel gniazdo USB a jak to akustyk to i mikrofon.
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych