Skocz do zawartości


Titanfall - dzieło weteranów "starego" COD'a


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pitu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Mszczonów

Napisano 10 lutego 2014 - 09:15

Titanfall to sieciowy FPS osadzony w oryginalnym uniwersum sci-fi. Za produkcję tytułu odpowiada amerykańskie Respawn Entertainment, które powstało w 2010 roku. Jego założyciele pracowali wcześniej w studiu Infinity Ward nad serią Call of Duty.

W sieciowych meczach uczestniczy maksymalnie 16 osób. W trakcie rozgrywki na mapach pojawiają się ośmiometrowe mechy sterowane przez AI zwane Tytanami, maszyny są bardzo zwinne i szybkie, potrafią nawet odbijać wystrzelone w ich kierunku pociski. Podczas pojedynczej bitwy ich liczba jest ograniczona, a gracze wcielający się w żołnierzy piechoty posiadają środki pozwalające na ich wyeliminowanie. Aby zniszczyć Tytana grający muszą wskoczyć na jego grzbiet i wystrzelić w jego elektroniczny „mózg”. Jeżeli chcą mogą także przejąć bezpośrednią kontrolę nad mechem albo spróbować wydać mu rozkazy, takie jak „eskortuj” lub „zniszcz cel”.

Silnik Titanfall to mocno zmodyfikowana wersja Source Engine. Bez względu na to co dzieje się na ekranie zapewnia on stabilną wydajność oraz efekty, do których przyzwyczaiły nas współczesne produkcje z gatunku.

Wybaczcie - totalne zerżnięcie. Ale śpieszyłem się do pracy.


+ filmik na zachętę.

Pozdrawiam, Pitu.

#2 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 10 lutego 2014 - 11:16

Dla mnie extra zwłaszcza jak po mapie można sobie latać
Dołączona grafika

#3 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 lutego 2014 - 11:45

Dla mnie za bardzo futurystyczne. Chocby wlasnie to latanie z jetpakiem.

#4 Pitu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Mszczonów

Napisano 10 lutego 2014 - 16:29

Oni biegają po ścianie - ale właśnie o to w tym chodzi. W końcu coś innego. :)

#5 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 10 lutego 2014 - 17:01

  • też tam nie widzie żadnego jetpacka tylko dobre arcade na pograniczu Q i UT. trzeba będzie to sprawdzić chociaż mapa strasznie mała i respy mocno do campienia
COD pełną gębą, nic się nie nauczyli :)
Dołączona grafika

#6 Maul

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 10 lutego 2014 - 17:51

Wyświetl postUżytkownik 90s dnia 10 lutego 2014 - 11:16 napisał

Dla mnie extra zwłaszcza jak po mapie można sobie latać
I to bez apteczek :D

#7 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 10 lutego 2014 - 18:16

na steamie nie ma tej gry, trzeba pudło kupić? w jakiej cenie ?
Dołączona grafika

#8 Seba

    Pięćdziesiąt twarzy Seby

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPip
  • 1 863 postów
  • Płeć:Mężczyzna


  • BF2 GUID - >seba88< - impact - PL4FC-impact_PL
    BF3 GUID - PL4FC-impact_PL

Napisano 10 lutego 2014 - 19:20

Premiery jeszcze nie było.

#9 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 10 lutego 2014 - 20:57

13 marca odbędzie się premiera.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#10 Pitu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Mszczonów

Napisano 10 lutego 2014 - 22:03

piszę przed premierą, ponieważ mam nadzieję że sam tytuł trafi tutaj na forum do rekrutacji - w dniu premiery ludzie rozejdą się po klanach. A tak to można by wiary zebrać z plebsu.

#11 Hetman

    Vice Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 11 lutego 2014 - 22:42

Jeśli chcesz spróbować to jak najbardziej zachęcam, powiew świeżości przyda się.

ja nie zamierzam kupować, za bardzo arcade, na odstresowanie w sam raz, ale ja do diaska szukam czegoś, żeby co rusz innej gry nie kupować tylko w jeden tytuł głównie się wciągnąć ;( Zaraz sie wkur*** i ten planet anihilation jeszcze kupie...

#12 Pitu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Mszczonów

Napisano 14 lutego 2014 - 18:20

ja juz gram w bete, gra sie swietnie. Mozna flankowac przeciwnika na tysiac sposobów. Nie mówiąc o tym jaka ta gra jest dynamiczna, tam z biodra, tu przycelujesz - gonisz goscia by mu skrecic kark. Świetne - mam tam k/d 6,1. Zupelnie inny poziom niz bf4. Polecam

#13 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 14 lutego 2014 - 18:30

beta otwarta? daj linki itd chętnie też pogram i to zobaczę
Dołączona grafika

#14 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 lutego 2014 - 11:18

http://battlelog.bat...079221916/last/ - Poczytalem opinie ludzi z bety i juz mi sie odechcialo. Pitu chyba jako jedyny tam bronisz tej produkcji.

Pare z nich:

"Taka sympatyczna mini strzelanka dla niedzielnych graczy, nic wiecej :). Nie trzeba się męczyć z opanowaniem broni, bo nie mają czegoś takiego jak recoil, pistolet natomiast ma wbudowany aimbot, co też niektórym pozwoli poczuć się, że wymiatają. Ogólnie można pograć przez kilka godzin, ale bardziej wymagający gracz zacznie po tym czasie ziewać. Taka moda jest ostatnio na mechy wiec zrobili takie CoD-opodobne coś z nimi i jest hype. Warte kupna to to jednak nie jest, ale chyba nikt się fajerwerków nie spodziewał?" - ItsMagic-mwnn



"Sredniawy ten Titanfall.Dostałem dostep do bety i pierwsze co mi sie w oczy po instalacji rzucilo w oczy to mocno srednia grafika.Rozgrywka CODo podobna wiec szalenstwa nie ma.

Generalnie to klapa.Narobili szumu, a wyszlo jak zwykle.Granie mechem nudzi sie po kilku rozgrywkach, piechota tez jaj nie urywa.E, ja nie kupie...chyba :)"
- NWO_Sinner



"Pograłem trochę i powiem tak. Jest to taki COD z dodatkiem tytanów oraz z możliwością przeskakiwania z budynku na budynek itp. Rozgrywka nawet ok gdyby nie te boty.... podczas jednej rundy może zabiłem 2-3 graczy a zabitych botów miałem około 30.

Byłaby to super gierka gdyby zamiast botów graliby gracze.

Ogólnie średniak chyba że ktoś jest fanem cod'a to mu się ta gra spodoba.

Może kupie jak stanieje do 50 zł.
" - FVSakral



"Flagowa gra na nową generacje konsoli a grafika jak z coda ehh Gameplay nudny, na serwerze tylko po 5 graczy + tona głupich botów do których sie strzela jak do kaczek. Chodzą grupkami, strzelają do sb z odległości metra, lub nie widzą przeciwnika.I jeszcze te głupie animacje walki wręcz. Przykład: Wchodze do budynku a tam 2 botów, jeden robi sierpowego, drugi unik, jakiś tam chwyt itd. - zabijam goscia. Po 2s ide do drugiego pokoju, a tam taka sama walka z taką samą animacją wtf. Gra jest typowo dla niedzielnych graczy, gdyż nie liczą się tu umiejętności. Jaką przyjemnośc sprawia zabicie głupiego bota? po mapce mozna biegać srodkiem, nawet cała armia botów nas nie trafi. Myslałem ze to będzie cod + halo/crysis + Hawken. Nie pomyliłem się. Gra szybka i dynamiczna. Mapki ciekawe. Fajnie się skacze po budynkach, ale co z tego, skoro zabijanie nie sprawia przyjemności?? (halo mi przypomina przez wielopoziomowe mapki, ala jetpack i chwilową niewidzialność) Grafika jest średnia, liczyłem na coś więcej. Dobrze że chociaż optymalizacji nie skopali." - Bartek35355



Praktycznie kazdy krytukuja ta gre.

#15 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 15 lutego 2014 - 13:28

Czyli sprawdza się to, o czym pisałem na SB. Gra dla mas, czyli CoD z mechami

Jeśli chodzi o mechy, to chyba najlepsze po BF2142 były w Fear 3 + rozgrywka równie dynamiczna
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#16 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 15 lutego 2014 - 16:54

Krytyka z tego co czytam jest głownie o boty, tak na dobrą sprawę beta 2142 w ogóle nie była grywalna.
Aimbot strzelając z rewerserów w grze na PC to już dno totalne.
Ja też dziękuje zwłaszcza za EA

Nie kupuje nic od tego pasożyta, niech zdycha a co roku coraz lepiej jej w tym idzie.
Dołączona grafika

#17 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 15 lutego 2014 - 19:55

Całe szczęście, że Monolith odkupuje dawne licencje EA i robi dobre gry. Tylko zapomina ciągle, że do gier multi muszą dać serwery.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#18 Maul

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 390 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 lutego 2014 - 03:35

Dla mnie to wygląda tak. Titanfall, bardzo fajnie, fajny tryb gry lecz moim zdaniem pieprzenie o tym że robią to starzy ludzie coda, to chwyt marketingowy aby staży wyjadacze też to kupuli, nie pisząc o dzieciach coda. Jeżeli nawet to prawda, to pamiętajmy że to EA, będzie multum dlc jak do bf czy cod. Nie wierzę w tą grę tylko dlatego że jest to EA. Spieprzyli BFa na całej linii, to samo z codem. 90tka ma rację, niech zdychają.

#19 Pitu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Mszczonów

Napisano 16 lutego 2014 - 09:19

To jest wydawca - wydawca to zło. Kiedyś oznaczało jakość - gry od EA na półkach znajomych budziły respekt. Teraz? Może tylko ładnie wyglądają, ale się już na nie nie zwraca uwagi jak kiedyś. Znaleźli sobie takiego wydawcę, trudno. Moim zdaniem mogliby być niezależnym studiem. To samo DICE - nie rozumiem czemu EA nie dała im skończyć tego bfa do stycznia... Bo kasa kasa? Bo CODGhost na rogu?(jakaż to była niby konkurencja dla Battlefielda 4 z rozpierduchą) Nie rozumiem polityki wielu wydawców. Rządzą nimi zgredy, czy co? Gra która jest bezkonkurencyjnym shooter'em została ponaglona bo "zagroził" popularności jej odgrzewany konkurent? Wydawca to zło - pamiętajcie. Przez nich battlefield szybciej zdechnie niż powstanie kolejna część. A nawet jak powstanie, będzie im potrzeba 3/4 środków na reklamę - co pewnie reklama zrównoważy koszt produkcji, bo po tym co odj....li albo dadzą im skończyć albo dużo ludzi tego nie kupi. Architektura gry - totalne dno, fakt nie ma przygwożdżenia ale to już można usunąć, i i tak się ginie za rogu - broń się zacina. Dużo by wymieniać, ale my tu nie gadu gadu o produktach tylko o Titanfall. Mnie w betę gra się bardzo przyjemnie - nie uświadczyłem jeszcze takich błędów jak ginięcie za ściany, bądź z rąk przeciwnika idiotycznie daleko. Milusie są starcia na prędce 1 vs 1 jak obojgu skonczy sie ammo, skaczesz po scianach dezorientujesz goscia, super super. Naprawdę gra się fajnie, mimo że fakt przyznam to już Jankowi Suzukerowi i całej reszcie zalatuje CODem - ale ten cod jest odświeżony o dawkę dynamiki jakiej nie posiada battlefield w starciach infantry. Zgodziłbym się gdyby w bfie był poprawiony netcode, ta gra nie miała by racji bytu. Natomiast w Titanfallu jest świetny. Uwierzcie mi, spróbujcie zagrać w betę, przymknąć oko że to sci fi, i poczuć się jak David Belle z 13 dzielnicy w wydaniu z karabinem. Jedyne co mnie boli to stalowe nogi żołnierzy - z nierealnie dużych wysokości skaczą na proste nogi... sądziłem że tu będzie przewrót przez plecy, a tu d*pa - było by to takie charakterystyczne dla cech parkour'u. No ale cóż, miejmy nadzieję że w drugiej odsłonie to się pojawi, bo ja bez wątpienia kupie sobie bilet na przejażdżkę do Tom Clancy: The Division. i prawdopodobnie na kolejną przejażdżkę "Tytanem" też się skuszę. :)

#20 Maciokoki

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 86 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:SwDn

Napisano 17 lutego 2014 - 10:18

równiez czytałem opinie i w dużej większości są to bardzo pozytywne opinie... również na serwisach zbiera bardzo dobre recenzje od krytyków

też mogę tu wkleić ze 100 pozytywnych komentarzy na temat tej gry ale po co? dzisiaj można grać za darmo jest open beta radzę spróbować bo gra jest miodna! dla mnie to ogryomny powiew świeżości w grach fps

sam naparzałem od starego cs'a aż do battlefielda 2 a potem to już mnie nie bawiło tak jak kiedyś... battlefieldy i cod ciągle się potwarzały Titanfall to pierwsza gra która mnie wciągnęła na dłużej :) każdy kto nie spróbował i oparł się na opini polecam spróbować.... osobiście liczę na sekcję tej gry w plackach





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych