Skocz do zawartości


Planetary Annihilation


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 19 grudnia 2013 - 16:27

Heyka pograłem trochę i śmiało mogę polecić tą grę czyli Planetary Annihilation
Opiszę grę swoimi słowami i w dużym skrócie powiem że jest rzeźnia:)
nie mamy limitów jednostek, nie mamy limitów planet.
Można zrobić sobie układ słoneczny np z 5 planetami wokół których sobie krąży następne 5 planet.
Na razie mamy kilka typów, jak księżyc, ziemia, metalowa co wygląda jak z gwiezdnych wojen i lodowa.

Duży wpływ na strategie odrywa właśnie typ planety i ukształtowanie, są mapy gdzie dużą część przestrzeni stanowi woda, na innych są np skały który można wykorzystywać do osłaniania bazy. by choć z jednej strony nie trzeba było jej umacniać.
Gra jest kontynuacją klasyki o podobnej nazwie Total Annihilation i jak w poprzedniej części opiera się na wydobyciu metalu i generowaniu energii. Do pozyskiwania metalu mamy szyby, są dwa typy podstawowy i zaawansowany co do energii to jest podobnie ale po wybudowaniu platformy rakietowej można wyprodukować satelitę z panelami słonecznymi.
Poza tymi budynkami mamy też fabrykę robotów, pojazdów, stocznie i fabrykę do produkcji samolotów każdy z tych budynków jest w wersji standardowej i rozszerzonej.
Jednostki są uproszczone mamy pojazdy do budowy przeciwpancerne i przeciwlotnicze.

Ale by nie zanudzać opiszę teraz kilka ciekawszych rzeczy.
z budynków to jak już wspomniałem platforma rakietowa gdzie budujemy satelity oraz pojazd do podróży międzyplanetarnej. możemy tylko przenieść jedną jednostkę i to budowlaną lub swojego Commandera.
satelity to radary, bron laserowa do niszczenia celów naziemnych, drugi to niszczyciele satelitów i panele energetyczne.
mamy też wyrzutnie przeciwatomowe które mieszczą do 3 pocisków które trzeba wyprodukować co trwa wieczność do tego wyrzutnie atomówek, jedna wyrzutnia jedna rakieta na raz produkowana.
Z innych ciekawych budynków to
radar planetarny widzimy co dzieje się w kosmosie, silniki do napędzania małych planet jak chcemy komuś taką wpakować, wyrzutnie rakiet z ogromnym zasięgiem i działa coś jak gruba berta.
Do tego osłonę przeciw radarową by naszej bazy nie było widać i wiele innych rzeczy.
roboty budowlane najlepiej łączyć w pary i np 10 jednostek ustawić by cały czas wspierały budowę atomówek lub fabryk itd co przyspiesza proces.

Gra na razie jest w fazie beta i co kilka dni widać że pojawiają się nowe rzeczy tak samo budynki.
Ostatnio dodano możliwość strzelania atomówkami w inne planety jeszcze nie wiem jak to robią ale boli:)


tutaj pierwszy lepszy filmik jakby ktoś chciał sobie pooglądać.

https://www.youtube....tH0F8VtJgVgrWiB

Jeżeli się ktoś skusi to chętnie pogram, jestem strasznie bity przez kompa i w sieci:) nie do końca ogarniam tą grę bo mam strasznie slaby proces rozrostu co kończy się zawsze tak samo dla mnie:)
Dołączona grafika

#2 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 19 grudnia 2013 - 21:21

Gra warta tych 200 zł ?

Wybuchy itp. wyglądają całkiem fajnie
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 01 marca 2014 - 16:24

widzisz trzeba było brać jak była na promocji:)
ale warta jest mega za***ista tylko że biją mnie okrutnie on-line:)
dziś dopiero pierwszy raz z kompem wygrałem:).
ogólnie trzeba szybko się rozwijać i nie ma czasu na zamulanie,
jednostką ustalasz patrole łączysz oddzielne grupy do wsparcia itp itd.
sam wszystkiego jeszcze nie rozgryzłem, nie wiem jak wystrzelić pociski atomowe w inna planetę ani też jak się tymi planetami strzela w cel:)
przydałby się jakiś placek byśmy we dwoje na serwer wskoczyli o po testowali wszystko:)

przeceniony
http://store.steampo...com/app/233250/

Dawno nie aktualizowałem tematu.
No więc PA wchodzi w nową fazę Bety, ostatnie dwa patche wniosły sporo nowości oraz zmian w grafice oraz wydajności.
Doszły nowe jednostki, zmieniono balans oraz zapotrzebowanie w surowce i energie na budowę niektórych budynków oraz jednostek.
Z ciekawostek to po układzie słonecznym poruszamy się teraz z większą prędkością,tak samo flota pływa teraz szybciej,
Mamy eskorty i szyki bojowe, np bombowce automatycznie lecą w szyku wraz z myśliwcami które je eskortują.
Mamy jednostki inżynieryjne które podczas walki automatycznie naprawiają sprzęt dzięki czemu dłużej jest w stanie walczyć.
Doszły pojazdy które rozkładają miny, mamy samoloty transportowe,
np. zaznaczamy szyk 10 takich samolotów i strefowo obszar z pojazdami automatycznie samoloty ładują pojazdy z tego obszaru i przewożą w skazane miejsce.
com porusza się wolniej ale za to jest dużo bardziej niebezpieczny. mamy do dyspozycji alt. fire które niezłą siekę robi więc jak nie mamy sporej przewagi atak na coma jest niezbyt mądrym posunięciem.

Poprawiono również IQ kompa jest teraz bardziej agresywny oraz potrafi na początku zaatakować twoje jednostki albo bazę. Do tego przemieszcza się po planetach albo blokuje twoją stacje orbitalną. kosmicznymi myśliwcami.


Murki buduję się teraz błyskawicznie i ich cena jest dużo niższa, w końcu jest sen bunkrować bazę.

Grę możemy rozpocząć od dowolnej planety lub księżyca w układzie słonecznym.

To na razie tyle z tego co pamiętam C.D.N.:)

Dołączona grafika
Planetary Annihilation jest grą RTS, która została przedstawiona na KickStarterze(wiki dla tych, którzy żyją pod kamieniem) przez firmę Uber Entertainment.

Uber Entertainment
Dołączona grafika
Uber jest niezależnym studiem założonym w 2008 roku przez weteranów przemysłu komputerowego. Zespół ten składa się między innymi z byłych pracowników Gas Powered Games i Cavedog, którzy pracowali nad grami takimi jak: "Total Annihilation", "Supreme Commander" czy "Demigod". O Uberze głośno ogólnie nie było. W 2010 roku wypuścili oni na świat grę "Monday Night Combat", która dwa lata później doczekała się kontynuacji pod tytułem "Super Monday Night Combat" (która jest Free2Play, polecam). Uwagę na siebie zwrócili dopiero swoim KickStarterowym projektem.

Planetary Annihilation
Dołączona grafika
Jak wszyscy wiemy, gatunek RTS stoi w miejscu od pewnego czasu. Na rynku brakuje gier oryginalnych i dobrych jakościowo. Wszystko na chwile obecną kręci się wokół StarCrafta i serii Total War, która jest już po prostu nudna. Sytuacja ta została dostrzeżona przez jednego z pracowników Uberu - Jona Mavora - który zgłosił się do swojego pracodawcy z pomysłem zrobienia gry RTS. Jak sam CEO (prezes firmy) przyznał, miał pewne wątpliwości, jednak mimo wszystko się zgodził (i za to mu dziękujemy).

Planetary Annihilation - jak sami twórcy to określają - jest RTSem, który przenosi rozgrywkę na nowy, niespotykany dotąd poziom.

Gra oferuje:

  • Układy słoneczne - które będą twoim "placem zabaw". Wykorzystaj planety oraz pasy asteroid do ulepszenia swojej ekonomii czy też ukrycia swoich baz. Walcz o kontrolę nad układem słonecznym lub uruchom tryb galaktycznej wojny i walcz o całą galaktykę.
  • Tryb Multiplayer oraz Singleplayer - Walcz o galaktykę samemu lub w serii gier multiplayer z innymi. Utrzymaj swoje umiejętności na poziomie dzięki potyczkom z AI.
  • Walkę z 40 graczami jednocześnie - Zagraj ramię w ramię z najlepszymi przyjaciółmi/najgorszymi wrogami lub stwórz masywne FFA czy też grę zespołową.
  • Brak zabezpieczeń - Graj gdziekolwiek chcesz, online czy też offline. Twój wybór.
Funkcje silnika:
  • Unikalne planety - Silnik ma wbudowany generator planet/map. Będziesz mógł wygenerować sobie własne pola walki bez żadnego problemu.
  • Własna technologia - Silnik został napisany specjalnie na potrzeby Planetary Annihilation, od podstaw. Jest on jedyny w swoim rodzaju!
  • Zbudowany pod modderów - Stwórz nowe jednostki, typy gier, mapy i wiele więcej samemu. Możesz również stworzyć własny serwer dopasowany do twoich potrzeb.
  • Technologia Klient-Serwer - Gra przekazuje wszystkie ciężkie obliczenia serwerowi. To pozwala wszystkim graczom cieszyć się szybką grą na wysokim poziomie. Nigdy więcej nie zobaczysz zwolnień spowodowanych przez wolny komputer innego gracza.
Czy mogę już teraz zamówić PA?
Oczywiście, że tak. Wiele osób spóźniło się z zapłatą, wielu nie wiedziało o projekcie do momentu jego ukończenia, a byli chętni zapłacić, etc. Takie sytuacje zmotywowały twórców do uruchomienia swojego "po-kickstarterowego" sklepu, który jest dostępny pod - TYM - linkiem.

Uber oferuje cztery edycje przedsprzedażowe:
  • Combat Edition (za ~130PLN). W skład tej edycji wchodzi:
    • Klucz do gry - dostarczony będzie cyfrowo. Uber zakłada, że jeszcze w grudniu 2013 roku wyśle klucze, ale wszystko może się jeszcze zmienić.
    • Dowódca Theta - dostępny tylko i wyłącznie w przedsprzedaży.
    • Ścieżka dzwiękowa z gry
    • Tapeta na pulpit
  • Warfare Edition (za ~190PLN). W skład tej edycji wchodzi:
    • Wszystko to co było dołączone w wersji Combat, plus:
    • Natychmiastowy dostęp do wersji BETA.
  • Cosmic Digital/Limited Edition (za ~650PLN/~780PLN). W skład tej edycji wchodzi:
    • Wszystko to co było dołączone w wersjach poprzednich, plus:
    • Dowódca Delta
    • Twoje imię na liście płac.
    • Twoje dwie wybrane nazwy zostaną użyte podczas generacji układu słonecznego i planet.
    • Przedmioty do gry Super Monday Night Combat
    • i wiele wiele więcej.
Wszystkich zainteresowanych odsyłam do działu NEWSY, w którym pojawią się kolejne informacje na temat rozwoju Planetary Annihilation.

upgrade:

Od 2 dni mamy zmianę z Bety na Gamme i przecenę.
http://www.uberent.com/pa/
za niecałe 100zł można kupić dostęp do gammy.

Zmiany to znowu balans jednostek, lecą już kawałki nagrane w filharmonii.
Nowy interfejs optymalizacja oraz sporo innych rzeczy które mi już z głowy wyleciały ale można o nich poczytać:).
Dołączona grafika

#4 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 31 marca 2019 - 13:27

Taka ciekawostka za samo granie można zgarnąć 100dolców. Jedyne co trzeba zrobić to być najaktywniejszym graczem w danej kategorii. Mamy poziomy UBER, Platyna, złoto, srebro i brąz. Co kilka miesięcy staty są resetowane i zaczynamy zabawę od zera. Więc można lamić totalnie aby tylko mieć jak najwięcej meczy wygranych:)

Jakby ktoś chciał pograć w tego RTSa to zapraszam, pomogę w starcie i chętnie potrenuje z kimś. Poza tym jest to mega fajna gra którą gorąco polecam.
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych