Skocz do zawartości


System świruje, nie wiem jak to opisać


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tantrum

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów

Napisano 12 marca 2013 - 17:46

kupiliśmy ostatnio laptopa Acer V3 z i3 i GF 730M i mamy problem:
Po kilku godzinach lub kilku dniach od postawienia systemu gry i różne inne aplikacje po prostu przestają działać. Nie ma procesów, nic się nie uruchamia, w przypadku gier odpalanych z launchera (np. LoL) uruchamia się sam launcher, ale nie łapie połączenia z serwerami. Sporadycznie uruchamia się klient, ale on już nigdy nie łapie połączenia.
Problem powtótrzył się mimo instalacji świeżego sytemu (Win 7 64 Ultimate) z innej kopii. Zanim zaniesiemy laptopa do serwisu, chciałbym się upewnić, że nie mogę czegoś zrobić sam. Czy możliwe jest, żeby problem leżał w jakimś sterowniku Intela, który blokowałby procesy?
Komputer skanowany Avastem i Malware Bytes, wszystko wydaje się być w porządku, zachowane z poprzedniej instalacji dokumenty siedzą sobie cały czas na moim PC i nic mu nie jest, więc raczej wykluczam infekcje.

Ratunku?

#2 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 08 kwietnia 2013 - 16:52

Laptop był bez fabrycznie postawionego systemu? System stawiałeś sam od zera ze sterownikami? czy z ghosta?
Dołączona grafika

#3 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 08 kwietnia 2013 - 19:22

Skan z otl i hijackthis wstaw.

#4 Tantrum

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów

Napisano 08 kwietnia 2013 - 20:49

Już poradziliśmy chyba ;) System stawiałem sam i okazało się, że Win7 ma te swoje ukryte aktualizacje i coś pobrał, przez co GFX się sypało (a więc Flash również, przeglądarki, wszystko co miało jakieś 3d w interfejsie), a Acerowi zajęło kilka dni wypuszczenie nowego sterownika. Zainstalowaliśmy sterownik łączony Intel + nVidia w nowej wersji i już działa, ale za każdym razem jak wychodzi nowy to sytuacja się powtarza, bo Win7 pomimo wyłączonych aktualizacji pobiera sobie jakieś pliki za moimi plecami. Stery do grafy mają 400 mega, więc na wolnym łączu jest to irytujące ;)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych