Skocz do zawartości


SSD kontra HDD


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 18 października 2011 - 08:42

Ciekawy artykuł na PC Labie na temat dysków SSD.
http://pclab.pl/art47063.html
Dołączona grafika

#2 kernelstrong

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sosnowiec



  • BF2 GUID - kernelstrong
    BFBC2 GUID - kernelstrong

Napisano 18 października 2011 - 09:59

Bardzo ładnie tu wszystko opisali, problemem jest tylko i wyłącznie cena.
Wątrobę żółć zalewała. Nerki oblały się strachem. Gardło nerwowo przełykało ślinę. Żołądek coś gryzło na samą myśl. Nogi i język się plątał. Serce krew zalewała.
I tylko mózg się cieszył, że nadchodzi PIĄTEK

#3 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 18 października 2011 - 10:35

Dla sprzętowych onanistów to nie gra roli :D, liczy się 1s / 1fps szybciej
Dołączona grafika

#4 CH-Swider

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 437 postów

Napisano 18 października 2011 - 11:24

Właśnie miałem tez dodać linka do tego artykułu :) Z tego co piszą to przy dziennym zapisie 20gb na nowym SSD to spokojnie przeżyje on 5 lat!!! A kto niby zapisuje 20gb dzień w dzień na dysku systemowym ? Ja kupuje na sto procent w najbliższym czasie tylko ze na SATA 6Gb bo są jeszcze nowsze technologicznie niż ten przedstawiony w artykule i maja prawie dwokrotnie wyższe transfery :)

Wyświetl postUżytkownik kernelstrong dnia 18 października 2011 - 09:59 napisał

Bardzo ładnie tu wszystko opisali, problemem jest tylko i wyłącznie cena.
Jest na to proste rozwiazanie ;) przeprowadz sie do UK jednodniowa fucha i taki dysk 120gb jest twój :)
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#5 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 18 października 2011 - 11:47

Albo będziesz pół roku szukał roboty i rodzice wyślą dwa takie dyski byś mógł wrócić
Dołączona grafika

#6 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 18 października 2011 - 13:17

Wyświetl postUżytkownik CH-Swider dnia 18 października 2011 - 11:24 napisał

Jest na to proste rozwiazanie ;) przeprowadz sie do UK jednodniowa fucha i taki dysk 120gb jest twój :)
Tu nie chodzi o zarobek tylko sens takiego zakupu ;)

#7 CH-Swider

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 437 postów

Napisano 18 października 2011 - 13:59

Wyświetl postUżytkownik 90s dnia 18 października 2011 - 11:47 napisał

Albo będziesz pół roku szukał roboty i rodzice wyślą dwa takie dyski byś mógł wrócić
Strasznie mnie wkurza jak ludzie narzekają jak to jest zle w UK i jak cieżko znaleźć prace a większość z nich jeździ mega furami , kupuje sprzet wszelakiej maści (komputerowy, foto, audio itp) za setki lub nawet tys funtów. A co do sensu zakupu? Myśle ze ten artykuł odpowiada na to pytanie w 100% a zwłaszcza dla ludzi takich jak ty SKY czy 90s naprawdę mozna zaoszczędzić sporo czasu pracując z takim dyskiem. Ale oczywiście najłatwiej jest wam krytykować coś czego nie znacie a jeszcze przy okazji jest drogie to już wogole. A prawda jest taka ze obrabiajac zdjęcia czy filmy możecie zyskać nawet do kilku godzin miesięcznie korzystając z takiego dysku a jak by nie było czas to pieniądz. Ja oprucz tego ze szybciej uruchomi sie mi winda , zaladuje mapa czy uruchomi strona www nie zyskam wiele ale nadal uważam zakup takiego dysku za opłacalny natomiast gdybym zajmował sie jaka kolwiek praca na kompie to w obecnych czasach uważam ze taki dysk to coś co powinien mieć każdy komputer firmowy.
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#8 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 18 października 2011 - 15:38

Operuje zbyt dużymi plikami by kupować tak mały i drogi dysk. Cena nie jest rekompensowana szybkością z mojego punktu widzenia..Każdy ma swoje upodobania i preferencje. Komputer to skarbonka bez dna i im więcej do niego włożę tym więcej stracę niż zyskam. Nie mam zamiaru non stop robić na komputer. To on ma mi dawać kasę.

#9 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 18 października 2011 - 15:39

W przypadku ładowania BC2 to winić można resztę podzespołów w laptopie. Na mocniejszej maszynie podejrzewam, że czasy loadingów były by jeszcze szybsze , zwłaszcza w przypadku gier.
Dołączona grafika

#10 kernelstrong

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sosnowiec



  • BF2 GUID - kernelstrong
    BFBC2 GUID - kernelstrong

Napisano 18 października 2011 - 16:52

Z kasą luźno brachu, być może sam zakupię, a Anglia.......? jak jestem tam dwa razy do roku to wystarczy. Z polski dla mnie już za późno wyjeżdżać, mam już sporo własnego i musiałbym mieć za***iście robotę ustawioną, żeby zlać to co tutaj mam ;) zresztą polska to ewenement i choćby się paliło...to nie opuszczę Palikota :D
a wracając do tematu.....dobra, teraz się przyznać, kto tam Swidra w ku.wiał, z tym dyskiem ? :DDD
Wątrobę żółć zalewała. Nerki oblały się strachem. Gardło nerwowo przełykało ślinę. Żołądek coś gryzło na samą myśl. Nogi i język się plątał. Serce krew zalewała.
I tylko mózg się cieszył, że nadchodzi PIĄTEK

#11 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 18 października 2011 - 20:25

Każdy ma jakieś zboczenie :)
90's nie stresuj Świderka bo końca może nam ześwirować :DDD
Artykuł fajny, ale szkoda by mi było kasy na taki dysk. I tak mam wyrzuty po tej karcie :P
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#12 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 19 października 2011 - 01:33

Ja nie narzekam tylko też nie lubię propagandy.
Więc nie gadaj ludziom że w dniówkę zarobi 500zł jakby d*pę podtarł.
Bo zagranica to loteria , jednemu się taka fucha trafi inny dwa miesiące przesiedzi na d*pie albo za minimalna będzie robił.
I których jest więcej?

Ja nie znam ani jednej osoby która by 100 funtów dziennie zarabiała, za to znam dziesiątki osób które siedziały miesiące bez pracy albo robią za minimalną.
I mają tyle by żyć z dnia na dzień. bo by zjechać po paru latach z dobytkiem to też trzeba mieć trochę grosza, poza tym trzeba mieć też do czego wrócić.

Więc nie można tak koloryzować Świder, bo wiem sam po sobie jak takie opowieści działają na wyobraźnie, a później jaką frustracje powoduje zderzenie z rzeczywistością.

Co do dysku to w mojej pracy się nie przyda, bo i tak najwięcej czasu zajmuje mi ruszanie suwakami, przyglądanie się lub malowanie.
Ale kiedyś na pewno się skusze. ( pewnie jak u Ciebie zobaczę) ;)
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych