Skocz do zawartości


Telewizor plazmowy.


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 17 lipca 2011 - 00:10

Cześć,
chce sobie kupić telewizor. Zastanawiam się między tymi dwoma. Warto dokładać te 500zł? ;>

http://www.electroma...5481_8,520.html

http://www.electroma...5432_8,520.html

Co sądzicie o tych modelach? Miał ktoś któregoś z nich? A może macie własne propozycje?
Pozdrowionka ;)

#2 NIEKUMATY

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - NIEKUMATY

Napisano 17 lipca 2011 - 00:22

Smiterku ja mam panasa już 4 lata i żadnego problemu , ovcorse plasma:) .Różnica po pijaku widze złącza hdmi a teraz to juz standard .Polukaj na allegro znajdziesz może taniej lub czekaj na promocję,Ja teraz szukam tuszynkowi samsunga LEDa i w media expert 2100 zł a kumpel oderujemi za 1900 w allegro już 1700.Kupuje w sierpniu wiuęc jeszcze spadną.Aha podstawowe pytanie masz sygnał HD lub ready ???????????? hello :)

pozdr tuszyn
niop...

#3 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 17 lipca 2011 - 13:33

Dwa lata temu sam stałem przed podobnym wyborem i po wielu testach wybrałem Panasonica :) Obecnie Panaś robi jedne z lepszych paneli plazmowych i co najważniejsze w modelach tej firmy świetnie spisuje się "inteligentny" tryb 16:9. Ważne jest to szczególnie podczas oglądania tv gdy sygnał jest w 4:3 - d*py nie są takie rozciągnięte :DDD Inne zalety to odzwierciedlenie kolorów. Są naturalne a nie oczojebliwe jak w innych TV. Osobiście wziął bym tego droższego. Ma znacznie lepszy kontrast, 4 wej. HDMI, wspiera więcej kodeków. Inną zaletą jest "wygładzania" 24p. Ortodoksyjni kinomani są temu przeciwni. Twierdzą, że obraz traci wygląd kinowy. Osobiście uważam, że posiadanie takiego filtru to zaleta - zawsze go można wyłączyć. Bez tego filtru oglądając film w 24p lub 25psF podczas ruchu widoczne jest lekkie strobo obrazu. Szczególnie gdy są robione panoramy. Tuszyna nie słuchaj :DDD. Nawet jak nie masz sygnału HD to i tak nic innego lepszego teraz nie kupisz :P

#4 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 18 lipca 2011 - 14:05

Ja osobiście to na plazmę nawet bym nie patrzył. Jakieś LCD tudzież LED. Wedle mnie to plazma odchodzi do lamusa powolutku. Po za tym dużo prądu wpierdziela i żeby był ładny obraz musi zostać zachowana odpowiednia odległość naszych patrzałek od ekranu. Nie pierdzielić mi, że nie bo właśnie z 42 cala Pana mam do czynienia dość często :P. Osobiście olewam plazmy i coś z tego co wyżej napisałem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 kernelstrong

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sosnowiec



  • BF2 GUID - kernelstrong
    BFBC2 GUID - kernelstrong

Napisano 18 lipca 2011 - 14:21

Wyświetl postUżytkownik Mlody dnia 18 lipca 2011 - 14:05 napisał

Ja osobiście to na plazmę nawet bym nie patrzył. Jakieś LCD tudzież LED. Wedle mnie to plazma odchodzi do lamusa powolutku. Po za tym dużo prądu wpierdziela i żeby był ładny obraz musi zostać zachowana odpowiednia odległość naszych patrzałek od ekranu. Nie pierdzielić mi, że nie bo właśnie z 42 cala Pana mam do czynienia dość często :P. Osobiście olewam plazmy i coś z tego co wyżej napisałem.

Popieram, mam plazmę i jedyna zaleta to taka, że RM o wadze 300 MB oglądam w jakości ...Divix ? Nie wiem jak oni to robią, ale na plaźmie wygląda to za***iście, a następny telewizor jaki wezmę to na bank led lub lcd.


Wątrobę żółć zalewała. Nerki oblały się strachem. Gardło nerwowo przełykało ślinę. Żołądek coś gryzło na samą myśl. Nogi i język się plątał. Serce krew zalewała.
I tylko mózg się cieszył, że nadchodzi PIĄTEK

#6 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 18 lipca 2011 - 14:35

To polećcie coś z leda? ;>

#7 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 18 lipca 2011 - 14:39

Zużycie energii w plaźmie wcale nie jest większe. Panele LCD pobierają cały czas na stałym poziomie natomiast w plazmach jest to uzależnione od wyświetlanego obrazu. W sumie wychodzi porównywalnie. Odzwierciedlenie kolorów jest lepsze w plazmach a to z prostego powodu. Panel ten nie jest podświetlany jak ma to miejsce w LCD-kach. W LCD czarne jest siwe :P Odnośnie odbioru sygnału różnych rozdzielczości tu plazma też góruje nad LCD. Plazma przyjmie "każdy" sygnał i wyświetli go prawidłowo. Natomiast LCD-ki pracują najlepiej w natywnych rozdzielczościach. Zobaczcie w grach jak odpalicie jakąś inną rozdzielczość. Obraz robi się mydlany. Na plazmie tego nie ma i dlatego kernelu twój Divx wygląda dobrze :) Nie jestem jakimś fanboyem plazm. Jak znajdę kiedyś LCD, który zapewni mi jakość plazmy to go kupię. Wybór TV wcale nie jest taki prosty. Co do ledów to te tanie do 4K nie warte są uwagi.

#8 NIEKUMATY

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - NIEKUMATY

Napisano 18 lipca 2011 - 17:56

Wyświetl postUżytkownik Mlody dnia 18 lipca 2011 - 14:05 napisał

osobiście to na plazmę nawet bym nie patrzył. Jakieś LCD tudzież LED. Wedle mnie to plazma odchodzi do lamusa powolutku.

Dokładnei plazma wpierdziela mniej prądu od leda i lcd , jak wysiwetla czarny wogóle prądu nie pobiera w tych miejscach... niop.jakos nie zauważyłem żeby odchodziła do lamusa :)
niop...

#9 ~Andrzej~

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 18 lipca 2011 - 19:34

Pozwolę się wypowiedzieć w tym temacie, po pierwsze bierz pod uwagę zagospodarowanie pokoju, bo jeśli masz okna od południa to na plasmie nie pooglądasz tylko LCD z podświetleniem LED,a propo nie istnieją telewizory LED ;). Do 40 cali LCD więcej to plasma, obecnie plasmy 7 generacji pobierają mniej prądu od LCD.
Ja mogę polecić takiego Samsunga, w pokoju od północy obraz jak marzenie, oczywiście przy sygnale HD z platformy, obecnie plasmy przechodzą renesans.

#10 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 19 lipca 2011 - 19:23

Sranie w banie. Do komfortowego oglądania 42 calowej plazmy musi być odległość ok 3 metrów i tego mi nie powiecie. Chyba, że macie problemy ze wzrokiem :P. A co do LCD brałbym jakiegoś LG. Wydaję mi się najlepszy stosunek jakość do ceny. A ogólnie Smiterku rusz swoje zacne 4 litery :) i idź do jakiegoś sensownego sklepu gdzie masz duży asortyment tego towaru. Stań i popatrz który najlepiej Ci pasi jeśli chodzi o obraz. Stan blisko plazmy, blisko LCD itd itp ..... . Bo jak widać ile luda tyle opinii, zresztą tak jak w dziedzinie która jest Ci bliższa. Dla jednego kompakt to szczyt marzeń a drugiemu najlepsza lustrzanka będzie za słaba :D.
Plazma ssie panowie :P,
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#11 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 21 lipca 2011 - 11:30

Myślę, że 3m będzie :) Więc wybiorę plazmę.
LCD nie chce, bo się w nim pieprzą kolory i jasność w zależności od kąta patrzenia - widzę po moim monitorze.
Leda też nie, bo sensowne są w wysokich cenach.

#12 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 21 lipca 2011 - 11:37

A Plazmy sa sensowne powyzej 50 cali oooooooo :P
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 21 lipca 2011 - 12:30

Wyświetl postUżytkownik Mlody dnia 21 lipca 2011 - 11:37 napisał

A Plazmy sa sensowne powyzej 50 cali oooooooo :P
Wszystko jest bardziej sensowne pow 50 cali.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych