Skocz do zawartości


nVidia GeForce vs. AMD(ATI) Radeon


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 30 czerwca 2007 - 18:38

Przeczytałem pare postów w temacie o Crysis, w ktorych sie kłocono, co lepsze GeForce, czy Radeon? Jak dla mnie lepsze sa GeForce, ponieważ mam porównanie, bo ja mam GF, a siostra Radka :D A wiec sypowiadajcie sie a ode mnie jeszcze taka tabelka, ktora predstawia ilość FPS w Lost Planet(źródło CD-Action):

GeForce 8800 Ultra / AMD Radeon HD 2900XT
------------------------- ----------------------------
Vista DirectX 9

Przestrzeń otwarta - 88FPS/ 72FPS
Podziemia - 58FPS / 57FPS

Vista DirectX 10
73 FPS / 0 FPS(mimo danych producenta krata nie obsługuje DX10)
58 FPS / 0 FPS

XP DirectX 9
89 FPS / 68 FPS
60 FPS / 58 FPS
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#2 ElexPL

    Nowicjusz

  • Zbanowani
  • Pip
  • 85 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bełchatów

Napisano 30 czerwca 2007 - 18:46

Taka prawda RADEON NIE NADA SIE DO GRA !!! napisalem to najprostszym jezykiem jakim sie da :P

#3 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 30 czerwca 2007 - 19:41

Wg. mnie gf mają lepszą strukturę, przez co są znacznie bardziej stabilne (do dziś pamiętam jak kumpel miał wbudowanego wallhacka w swoją kartę ati :P - coś mu się przegrzało i jak ktoś rzucał smoke w cs to ludziki prześwitywały przez ściany)

#4 PaulPL1

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 543 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kielce



  • BF2 GUID

Napisano 01 lipca 2007 - 09:55

Ja zawsze byłem przy GF. Moi kumple zawsze mieli problemy ze sterami przy Radeonach. Że nie było testów Radeonów w Lost Planet to wina sterów do Radków. Poprostu nie były kompatybilne.
Dołączona grafika
Naturalny anty-Mufek

#5 Dumch

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 218 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Ostrófek

Napisano 01 lipca 2007 - 10:34

Mialem oba i GF bardziej podchodzi ;] Radek 9800 pro sie spalil ;]
"Wszyscy nie mogą być normalni, bo świat byłby nudny"
Dołączona grafika

#6 Sfajrol

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kołbiel

Napisano 01 lipca 2007 - 11:14

hmm zacznijmy Zeetox od tego, że radek 2900 nie powinien byc porownywany z GF8800Ultra, poniewaz jest on konkurencyjny do modelu oznaczonym koncowka GTS. A tu Radeon bije go i to mocno. Z reszta spojrzcie sobie sami na test pclab.pl gdzie wyraznie widac co jest lepsze. I nie mowie tu o halasie wytwarzanym czy poborze pradu. Bo jesli porownujemy FPSy to nie patrze w tym wypadku na te elementy.

Tak, początkowo sterowniki nie byly kompatybilne z DX10. Tak samo jak był/jest problem z wygładzaniem krawędzi, ale to jak sam producent zapewnia jest wina sterowników.

macie tutaj link do testu z pclabu i przejrzyjcie sobie wyniki w grach, a moze najpierw przeczytajcie wstep, zebyscie wiedzieli, ze nie nalezy jej porownywac do GTX ani Ultra tylko do GTS

I tak na koniec dodam od siebie, ze ze swojej strony koncze te dyskusje. Poniewaz bylaby z tego taka sama gadka jak rozmowa miedzy konsolowcami a pctowcami itp.

Bye :wink: :wink:
1'4m t3h fl3jm w4rr10r.

#7 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 11:33

Zgadza sie 2900 to konkurent dla GTS a nie dla Ultra ktora kosztuje prawie 2x tyle. Z wstepnych testow wynika ze 2900 zjada gts, jednak ma kilka minusow , pobor pradu ponad 200 wat (gtx 160) co za tym idzie wieksze grzanie i gosniejsza praca chlodzenia. A i nie wiadomo jak to z tym dx10 jest do konca.

#8 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 01 lipca 2007 - 11:54

Jak miałbym wydać 1700 zł na radka i mieć potem stałe problemy ze sterownikami (cos jak z bf-em :P) to wolę już dołożyć te 300zł i mieć porządnego gf (pod którego praktycznie wszystkie gry są pisane).

#9 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 12:15

Wyświetl postUżytkownik DeeJay dnia 01-07-2007 11:54 napisał

Jak miałbym wydać 1700 zł na radka i mieć potem stałe problemy ze sterownikami (cos jak z bf-em :P) to wolę już dołożyć te 300zł i mieć porządnego gf (pod którego praktycznie wszystkie gry są pisane).

Gtx kupisz juz za 1850.

#10 nemix2006

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 105 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Tomaszów Maowiecki :)

Napisano 01 lipca 2007 - 13:17

Za te ceny to wolał bym już sobie kupić konsole. :razz:

#11 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 01 lipca 2007 - 13:59

"swirol" napisał:

hmm zacznijmy Zeetox od tego, że radek 2900 nie powinien byc porownywany z GF8800Ultra, poniewaz jest on konkurencyjny do modelu oznaczonym koncowka GTS.

No to w takim razie mamy tutaj wielkiego + dla GeForce, ponieważ ten Radek jest najlepszym w tej chwili produktem AMD, a to było porównanie dwóch NAJLEPSZYCH kart obecnie na rynku... Więc wychodzi na to, że AMD Radeon w dalszym ciągu nawet nie ma karty konkurencyjnej najlepszym produktom nVidii...
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#12 Zar2Roc

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 633 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:HollyŁódź

Napisano 01 lipca 2007 - 14:56

Tylko GF.
Z mojego doświadczenia wynika, że Radeony mają duże problemy ze sterownikami, "gryzą się" z wieloma grami oraz są cholernie niestabilne.
No i nVidia ma program "The way it's meant to be played", który gwarantuje ci, że gra odpali na GFie.
Właśnie wyczytałem na stronce nV, że wypuszczają GF 8700M GT, który jest przeznaczony dla notebooków.


Dane tech. 8700M GT:

Stream Processors: 32
Core Clock (MHz): 625
Shader Clock (MHz): 1250
Memory Clock (MHz): 800
Maximum Memory: 512MB
Memory Interface: 128-bit





(BTW: Szczęśliwy posiadacz 8800GTS 8) )
Dołączona grafika
plaY^ | www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet
Dołączona grafika
[GCA] | www.goldencamels.com
Dołączona grafika

#13 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 01 lipca 2007 - 16:18

Ja tam mam 6600GT i czekam na serie 9 :D
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#14 bibol

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 216 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 01 lipca 2007 - 16:43

lol ale wy chrzanicie radseony niestabilne i sterowniki nie pasuja lol mzoe to kiedys bylo tka pare lat temu kiedys tz mialem geforce ale odkad ati robi dobre stery siedze w ati bo jednak mimo wszytko se lepszymi i tanszymi kartami niz nvidii
Chcialem isc nad rzeke lowic ryby ale ktos ukradl mi z domu kawal szyby

#15 Karnos

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 102 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Le Karton

Napisano 01 lipca 2007 - 17:20

Wyświetl postUżytkownik Zar2Roc dnia 01-07-2007 14:56 napisał

Z mojego doświadczenia wynika, że Radeony mają duże problemy ze sterownikami, "gryzą się" z wieloma grami oraz są cholernie niestabilne.

Ja ze swoimi Radeonami nie mialem zadnych problemow ze sterownikami, wszystko chodzilo ladnie i dobrze. Az do momentu ich sie zj***nia, ale to juz inna historia X)


Wyświetl postUżytkownik Zar2Roc dnia 01-07-2007 14:56 napisał

No i nVidia ma program "The way it's meant to be played", który gwarantuje ci, że gra odpali na GFie.
To samo ma ATI, Niektore gry sa pisane pod GF a inne pod AMD.
Informacja ta pokazuje tylko, ze akurat dany progrom jest zoptymalizowany pod danego producenta i na jego kartach chodzi najlepiej.
Nic tak nie świeci jak żarówka
Dołączona grafika

#16 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 02 lipca 2007 - 07:08

Faktycznie widać tu obiegowe opinie wielu. Ja osobiście miałem GFy i Radki różnych typów i nie miełem z nimi żadnych problemów, ani z samym sprzętem ani ze sterami. Wszystkie gry chodziły bez problemów. Że nie wsponą o tym że na Radkach jest łedniejszy obraz jak ktoś chce filmy czy coś oglądać.

#17 Wojtek1981

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 308 postów

Napisano 02 lipca 2007 - 07:38

Temat rzeka, można tak gadać do usranej śmierci co jest lepsze a co gorsze. Jednym podchodzą radki, innym gf. Ja osobiście od początku używałem gf (kwestia przyzwyczajenia chyba).

#18 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 lipca 2007 - 08:04

Ja mialem z 3x Ati i z 3x Gf - z zadnymi nie mialem problemow. Jedyna grafika z jaka mialem problemy to Savage 3D ( karta gdzies z 98 roku) to bylo dziad, mial byc rewolucja szybsze od 3dfx 2, przy bardzo atrakcyjnej cenie.

#19 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 02 lipca 2007 - 11:50

No to ja miałem tak: pierwszą moją kartą graficzną był GeForce 2MX/MX400... uzywalem go około 3 lata i zadnych z nim problemów nie miałem. Potem kupiłem sobie 6600TD, również 0 problemów, wszystko ładnie chodziło, ale stary komp poszedł do ojca do sklepu, a ja dostałem kompa z 6600GT i do tej pory bardzo dobrze mi służy, teraz zbieram kase jak wyjdzie seria 9, bo 6600GT powoli sie starzeje... Jeżeli chodzi o Radeony... moja siostra ma 9550... Same problemy ze sterami, zadna graz EA nie chodzi, bo wszystki sa pisane pod GeForce, a do tego strasznie sie grzeje. Kuzyn sobie teraz HD 2900 XT CrossFire i musze powiedzieć, że ładna grafika, ale co z tego, że nawet w BF2 ma pokaz slajdów i musi na średnie przełączać, zeby dało rade grać... no i również problemy z chłodzeniem, ale przynajmniej stery już troche lepsze i więcej tego wszystkiego chodzi... No i przede wszystkim kuzyn ją sobie chwali, bo on na kompie robi najwięcej grafiki na zlecenie, np. ulotki, reklamy etc. i mówi, ze ten Radeon sie świetnie do tego nadaje, no i filmy świetnie chodzą, ale gorzej już z grami...
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#20 Sfajrol

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kołbiel

Napisano 02 lipca 2007 - 16:41

Wyświetl postUżytkownik ZeeToxPL dnia 02-07-2007 11:50 napisał

Jeżeli chodzi o Radeony... moja siostra ma 9550... Same problemy ze sterami, zadna graz EA nie chodzi, bo wszystki sa pisane pod GeForce, a do tego strasznie sie grzeje. Kuzyn sobie teraz HD 2900 XT CrossFire i musze powiedzieć, że ładna grafika, ale co z tego, że nawet w BF2 ma pokaz slajdów i musi na średnie przełączać, zeby dało rade grać... no i również problemy z chłodzeniem, ale przynajmniej stery już troche lepsze i więcej tego wszystkiego chodzi... No i przede wszystkim kuzyn ją sobie chwali, bo on na kompie robi najwięcej grafiki na zlecenie, np. ulotki, reklamy etc. i mówi, ze ten Radeon sie świetnie do tego nadaje, no i filmy świetnie chodzą, ale gorzej już z grami...

OMG ZeeTox piszesz glupoty ;| mam radka od kilku lat... i jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie aby gra nie uruchomila sie z powodu karty graficznej. na HD2900XT i jeszcze CrossFire ma pokaz slajdow w bf2 kolejna bzdura. na Radku X800GTO BF2 chodzi na all high bez przycinki. Jesli chodzi o chlodzenie to zalezy jaka firma ja mam sapphire i nic sie nie grzeje. i jesli chodzi o stery... to to co piszesz to sa glupoty.
1'4m t3h fl3jm w4rr10r.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych