Skocz do zawartości


HTC Wildfire czy NOKIA E52 ?


101 odpowiedzi w tym temacie

#1 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 16 kwietnia 2011 - 14:42

Siemka
Kończy mi się umowa sieci i zamierzam przejść do Playa (dużo, znajomych, opłaca mi się:))
Abonament prawdopodobnie za 65zł miesięcznie (+ przeniesienie numeru, za co są pewne bonusy).

Zastanawiam się nad wyborem telefonu. Ostatnio upodobała mi się nokia E52 która jest w tej ofercie za 1zł. Fajny telefon, można powiedzieć nowsza wersja mojej 6300 :P

A co myślicie o HTC Wildfire? Dotykowy ekran czy nie - dla mnie w sumie żadna różnica więc tym się nie sugeruje:) Jest w takiej samej cenie co E52. Mieliście z nim do czynienia ?
Najbardziej zależy mi na szybkości, rozbudowanym oprogramowaniu aby można było korzystać z różnych aplikacji, długim trzymaniu baterii i na tym abym czuł ten telefon, a nie jak spadnie to wszystko wypada ;/ (moja 6300 jest świetna pod tym ostatnim względem :D Nawet piwo otwiera bez zadyszki :P )

Interesują mnie wasze opinie, bo to co piszą na stronach sieci/producentów to jeden wielki chwyt marketingowy nad którym siedzi sztab ludzi. A może zaproponujecie coś innego ? (tylko Nokia i HTC wchodzi w grę).

Ps: W niższym abonamencie (45zł) oba telefony również kosztują tyle samo (399zł).

Pozdro :)

#2 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 16 kwietnia 2011 - 15:12

Zdecydowanie HTC Wildfire.
Po pierwsze: ANDROID jeśli chodzi o ilość aplikacji oprócz IOS nie ma chyba konkurenta a cały czas się rozwija.
Po dwa ( :P ): Wykonanie w skali 5/5 daje mu 5. Materiały naprawdę pierwsza klasa. Nic Ci nie będzie trzeszczało w łapskach
Po triii: Patrz punkt 1 i 2.

---- Rozdzielczość wildfire, ale jak nie bedziesz grał w gry nie będzie Ci to w zaden sposob przeszkadzalo.
---- Bateria --- zabawa taka dobra 1 dzien zycia. norma 3 dni zyje.

Ogolnie Nokia i jej zamkniety soft smierdzi :P. Nie te czasy.
To by było. Pozdrawiam całuje pa pa
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 Anza

    Zła od wszystkiego

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 594 postów

Napisano 16 kwietnia 2011 - 15:15

HTC <3333333333333333

Dołączona grafika


#4 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 16 kwietnia 2011 - 15:27

OK, biorę wasze opinie pod uwagę :)
Ale proszę o więcej? Ktoś używał tego wildfire? Jak z jego dotykowym ekranem? Czy jest precyzyjny ?

#5 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 16 kwietnia 2011 - 16:27

HTC WF sam posiadam , tak samo jak Anza i sobie chwale oraz tez ze dzięki niej jak bylem w Londynie do jechałem do domu( akurat metro nie działało musialem dostać sie do domu autobusem z drugiego konca miasta ) . Jeśli chodzi tobie o rozdzielczość i większy wyświetlacz to HTC Desire sam bym go kupił ale wtedy kosztował 280 funtów
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#6 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 16 kwietnia 2011 - 16:53

No właśnie dlatego też mam 40d a nie 5d :D
Taka mała dygresja :P

#7 Winters4TW

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 124 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - Winters4TW

Napisano 16 kwietnia 2011 - 18:22

Jak już kupisz, to napisz tu jak się sprawuje, bo też się przymierzam :)

#8 Szczurson

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 16 kwietnia 2011 - 18:26

Ja też. Bawiłem się Wildfire'em i to całkiem fajny telefon. Od razu reagował na dotyk i nie zamulał :).
A E52 ma mój ojciec, taki sobie ten telefon.

Osobiście wybrałbym HTC.

#9 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 16 kwietnia 2011 - 20:36

I tak będę kupował najwcześniej dopiero za miesiąc więc nie czekajcie :)

#10 Ingvarr100th

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 216 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Legionowo

Napisano 17 kwietnia 2011 - 02:41

Zdecydowanie HTC!
Android jest stabilnym (stabilniejszy od Symbiana w Nokii), wygodnym systemem; jest na niego od pytki darmowych jak i płatnych aplikacji. Jest on znacznie wygodniejszy w obsłudze jak S60 w Nokii.
Jak ci się nie spodoba lub znudzi Ci się stockowy ROM ("orginalne oprogramowanie"), zawsze jest możliwość łatwego i szybkiego zrootowania lub zmiany ROMu (potrzebna wiedza na poziomie gimnazjalisty) co w Nokii jest raczej niemożliwe. Coś się popsuje w sofcie? Wchodzisz w Recovery za pomocą prostej kombinacji przy uruchamianiu, kilka kliknięć i już po problemie i nie tracisz swoich aplikacji oraz plików kiedy to przy Nokii musisz się mocno napocić i raczej są marne szanse na odzyskanie jak coś Ci się w sofcie popsuje.
Po za tym Nokia E52 posiada starszego Symbiana 9.3 S60v3 który chyba już nie jest wspierany przez co powstaje na niego znacznie mniej aplikacji (bo się zajęli nową S^3ką).

#11 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 17 kwietnia 2011 - 09:22

Wyświetl postUżytkownik Zigory100 dnia 17 kwietnia 2011 - 02:41 napisał


Po za tym Nokia E52 posiada starszego Symbiana 9.3 S60v3 który chyba już nie jest wspierany przez co powstaje na niego znacznie mniej aplikacji (bo się zajęli nową S^3ką).

Wcale, że nie. Jakoś na OVI store ciągle jest pełno nowości. Bateria jest kosmiczna i podczas ciągłego używania trzyma 3 dni (słucham na niej muzyki). A tak to nawet tydzień jest w stanie wytrzymać. Posiadam E52 i jestem nim zachwycony, ale telefony na androidzie są jednak zdecydowanie lepsze.
Poleciłbym Ci SE X8 (1zł w Play), z mnogością aplikacji, oraz szybkością. Mam X8 w Play i jest ok. Dodatkowo mam pakiet internet i jestem zadowolony, nawet bardziej niż z blueconnecta. Wraz z X8 internet chodzi 3 razy szybciej od Symbianowych telefonów.

Może jednak zdecydujesz się na SE ?
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#12 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 17 kwietnia 2011 - 10:14

Miałem Siemensa, SE, Nokie i Samsunga. Z tych 4 marek najlepiej spisywała się nokia i mimo, że mam ją już 4 lata to i tak po zmianie nadal będę jej używał :) Tylko HTC może zmienić moją orientację w telefonach komórkowych :P I prawdę mówiąc to jak na razie Wildfire wygrywa :) Zobaczymy jeszcze ;)

#13 Spectral

    Cheater

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 kwietnia 2011 - 11:13

Wiadomo, że HTC i Android lepszy =)

Ziomkowi się telefon rozwalił i jako jego następcę wybrał własnie Wildfire. Ogólnie był załamany (rozdzielczość powalająca), sprzedał go i wziął jakiegoś samsunga :P. Gość trochę wymagający, androidem/HTC się bawił odkąd wszedł do nas na rynek (G1).

Ze zmianą ROMu (recovery) zawsze jest szansa, że Ci się "zepsuje" telefon i masz bezużyteczną cegłę. Mi np. przy powrocie do standardowych ustawień coś się pokrzaczyło i teraz muszę kombinować jak telefon odpalić :>

Jeżeli kupujesz oddzielnie (poza abonamentem) to mogę Ci polecić HTC Hero, zbliżona cena na allegro do Wildfire.
Dołączona grafika

#14 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 17 kwietnia 2011 - 11:30

Na HTC fajnie są gotowe API:)
Napisanie ponga dotykowego na 2 osoby z menu i podstawowymi rzeczami zajęło gdzieś 60min, a było to pierwsze zetknięcie z tym czymś :)
Dołączona grafika

#15 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 17 kwietnia 2011 - 11:53

Wyświetl postUżytkownik bofir0 dnia 17 kwietnia 2011 - 11:30 napisał

Na HTC fajnie są gotowe API:)
Napisanie ponga dotykowego na 2 osoby z menu i podstawowymi rzeczami zajęło gdzieś 60min, a było to pierwsze zetknięcie z tym czymś :)

Smiter raczej programować nie będzie :P
Mnogość aplikacji na Android Store jest powalająca, głównie właśnie z powodu wsparcia dla tworzących oprogramowanie. Ostatnio zauważyli to nawet z Nokii i wydali swojego KITa do Symbiana.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#16 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 17 kwietnia 2011 - 12:59

Zajawiliście mnie Pałki na tego HTC :P

#17 arturekhi072

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 454 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:polska,rzeszów



  • BF2 GUID - arturekhi072
    BFBC2 GUID - arturekhi072 - arturekhi072

Napisano 17 kwietnia 2011 - 14:56

Zawsze uzywałem noki,była najlepsza .teraz mam htc magig i jestem bardzo zadowolony.

#18 M4T3USZ15

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 17 kwietnia 2011 - 15:45

Jak chcesz rzucać telefonem, to tylko nokia.... w przeciwnym razie bierz HTC ;P

//Edit
A tak serio... To jeśli chcesz się pobawić w gierki i inne duperele tego typu to bierz coś z Androidem. Jest tego masę, i to naprawdę ciekawych aplikacji. I na "lewo" też nie jest tak strasznie zrobić gierki :D

Chociaż ja osobiście nie wziął bym żadnego z tych telefonów =)
--->Nokii dlatego, że ma Symbiana, poza tym miło mieć smartfona jakiegoś
--->HTC jest jak dla mnie ciut zbyt kwadratowy, przez co klawiatura qwerty jest nieco wąska (ale to tylko takie moje odczucie).

Ja teraz korzystam z Xperia X8 i jestem z niej bardzo zadowolony. Fakt, że trzeba od razu aktualizować Andka z 1.6 do 2.1, ale to nie problem :D Poza tym nie jest kwadratowa, nie jest również wielka, jak niektóre smartfony (HTC Desire czy iPhone, lub chociażby Motorolla Milestone) ale... jest to jeden z najsłabszych smartfonów z Androidem. HTC ma chyba ciut więcej RAM.

//Edit2
Kurka, ale się spiszę :D
Moja skroma osoba, jeśli by brała w abonamencie 65 w PLAY, to dałbym te 300 złociszy i brał HTC Desire. Tylko radzę sprawdzić i metodą macajewa obczaić, czy wygodny. Bo jak dobry by nie był, ale uwierał w kieszenie i źle się trzymał, to "be" =)
Dołączona grafika

#19 RL89

    Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 289 postów

Napisano 17 kwietnia 2011 - 15:52

Kiedyś Nokie były wytrzymałe, ale stwierdzili, że dużo kasy tracą to robią delikatniejsze modele.
"He who fights and runs away, lives to fight another day; but he that is in battle slain, will never rise to fight again."
Dołączona grafika

#20 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 17 kwietnia 2011 - 19:41

A co ma takiego Desire, że przebija Wildfire? Słyszałem na razie, że Wildfire jest w czymś tam lepszy od Desire:) Mi akurat delikatna kwadratowość Wildfire nie przeszkadza :)

A odnośnie abonamentu w Play. Ma ktoś? Np; ten za 65zł? Ja mam numer w play na kartę na drugim telefonie. Doładowuje sobie za 10zł, mam przez 10dni darmowe rozmowy i sms do play (5 osób z którymi najczęściej rozmawiam/smsuje ma playa więc mam to za free:) ) Potem przez około tydzień dużywam te 10zł :P (doliczając do tego abonament Era 40). I takim sposobem utrzymuje się spokojnie miesiąc dając 20zł na playa i 20zł na Erę (przedłużałem umowę i płacę 50% abonamentu).
Chce wiedzieć jak sprawuje się abonament w Play? Czy te minuty nie schodzą czasem jakoś za szybko? :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych