Skocz do zawartości


Reorganizacja sprzętu


183 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 marca 2011 - 20:21

Hey
Wiele tutaj z Was siedzi w temacie sprzętu komputerowego więc może pomożecie i doradzicie co warto byłoby zmienić u mnie i na co by to jeszcze śmigało to jak należy.

Sprzęt jakby co wymieniałbym partiami bo obecnie z $$ nie za dobrze więc i w tej kolejności prosiłbym sugestie pisać.
Do tego to do paru miesięcy przy dobrych wiatrach.

Co do ceny to jak już mam sobie życzenia pisać :) to max 1600-2000zl

A to co mam
procek:
Intel® Core™2 Duo CPU E6550 @ 2.33GHz
ram:
4GB
karta graficzna:
Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB

płyta
P5K asusa jedna z pierwszych tej serii.

chyba to tyle z ważniejszych informacji

z góry dzięki za porady.
I takie pytanie czy warto kupić drugą taką samą grafike czy sprzedać i kupić coś nowszego?
Dołączona grafika

#2 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 06 marca 2011 - 20:38

Jakiś gigabyte na P67 do tego intelowskie sandy;) I5 2500K do tego gejfors 560Ti 1gb i 2x2 lub 2x4gb ddr 3:) Jak sprzedasz obecne graty to styknie ;)

#3 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 marca 2011 - 20:46

Teraz to mi slangiem pojechałeś:)
konkretne bym prosił nazwy:)
Dołączona grafika

#4 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 06 marca 2011 - 20:59

Grafa ok 900zł : http://www .proline.pl/?p=N560GTX-Ti+TFII%2FOC

procek ok 780zł http://www .proline.pl/?p=CORE+I5-2500K

płyta (bez wdawania się w szczegóły;) trzeba by poczytać po forach co najlepsze do podkręcania tego procka) ok 500 zł http://www .proline.pl/?p=GA-P67A-UD3

ram ok 500 lub 250zł : http://www .proline.pl/?p=OCZ3RPR2000C8LV4GK http://www .proline.pl/?p=OCZ3T1600LV4GK (mam ddr2 platinium i jestem bardzo zadowolony;) jakbyś chciał 2x4gb trzeba poszukać

Od biedy możesz sobie zostawić tego 4890 na jakiś czas bo i tak dostanie sporego kompa na nowym procku. Obecny go dusi i to sporo :))

Możesz też podkręcić obecnego procka co na bank doda kilka FPS w grach i na jakiś czas może starczy.


KURDE! Wpisałeś odnośnik do strony, której adresu administrator zabrania używać na forum.
usuń sobie spacje po www ;)


Edit:) Płyta może być jakiś asus bo też robi świetne płyty. DFI itd :)
Jest tu kilku znawców sprzętu to niech się wypowiedzą:)
A! i nie marudzić, że Sandy takie feee. Poprawine chipsety już w sklepach :)

#5 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 marca 2011 - 21:28

Dzięki Killer z grafą mam problem bo nie było w pudelku CD z driverami i wykrywa mi ja jako 4800 i za cholery nie mogę tego zmienić. nawet jak odpalę najnowsze sterowniki i szukam swojego modelu to on tam nie istnieje.
sprzętu nie kręciłem jeszcze bo albo płyta ewentualnie w biosie mam po blokowane opcje a nigdy się nie doszukałem dlaczego i jak to wyłączyć.

Na razie tak się powoli zaczynam orientować co by tu wymienić.
czyli płytę główną z prockiem na pierwszy ogień.
Dołączona grafika

#6 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 06 marca 2011 - 21:33

Co do podkręcania do jeśli tego nie robiłeś bo może się przydać ;) http://forum.pclab.p...rocka-poradnik/

#7 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 06 marca 2011 - 22:30

Brałem się kiedyś :) ogólnie mój sprzęt jest jakiś problematyczny dla mnie. bo ramy chodzą na niższych częstotliwościach niż fabrycznie podane podkręcenie wywalało mi niebieski.
nie wiem czy napięcie zwiększać czy co?.
Druga sprawa to ta grafika widzi mi ją jako 4800 rozebrałem kompa i grat 4890 napisałem do ATI by mi przesłali oryg. cd z driverami bo nie było płyt w pudelku.
Spoko karta z przed około półtora roku a ja teraz wołam o CD:)

Pomyślę o tym kręceniu procka do ilu tak można go wykręcić.
Chłodzenie na niego mam bardzo dobre AC bo kiedyś się poważnie do tego przymierzałem ale tak jak mowie w biosie mam wyłączone możliwości zmiany napięcia i częstotliwości.
Więc myślę że od książki do płyty głównej muszę zacząć.
Dołączona grafika

#8 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 06 marca 2011 - 22:36

No nie wiem jakie masz pamięci ale u mnie np. płyta domyślnie podaje 1.8V a moje powinny mieć 2.2V. Stąd pewnie BSODy. Każdy procek jest inny ale na 6550 i 6750 ludzie robili nawet 3.8 GHz na AC :)

#9 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 07 marca 2011 - 12:16

Kuba pierwsze pytanie jakie sobie trzeba postawić przy konfiguracji sprzętu, to do czego on nam będzie służył.
I tego typu informację bym poprosił, bo to że masz max 2000 koła mówi tylko tyle w jakim przedziale cenowym mamy się mieścić.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#10 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 marca 2011 - 14:30

Młody ja na razie mam 000 na to. Ogólnie coraz mniej gram a wiecej siedzę nad fotami. Ale bf3 chce sprawdzić. Może nie na max ale na średnich by to smigało.

Może inaczej do tematu podejdę
Z tego co pisał kilker to procek jest najsłabszym elementem.
Podrecenie do 3 powinno ten stan zmienić czy lepiej kupić procek lepszy, najlepiej na ten sam slot.
Ramy mam ddr 2 dużo da zmiana na 3 czy lepiej wyminić na 8 gb?

Laickie pytania ale już od lat nie czytam o sprzęcie komputerowym więc kompletnie się w temacie nie orientuje
Dołączona grafika

#11 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 07 marca 2011 - 16:11

Jeśli BF3 ma być jednym z mierników sprzętu proponuje poczekać do czasu podania wymagań a w sumie do czasu premiery. Żeby faktycznie stwierdzić co tam jest potrzebne żeby to śmigało. (wizja zaczerpnięta ze słów kerlena) żeby tu nie było akcji o prawa autorskie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#12 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 07 marca 2011 - 16:37

Ja przy okazji premiery BC2 zmieniłem procka z dwóch na cztery rdzenie i jeszcze trochę mocniej wykręciłem w sumie na 3.4 Ghz i kolejna zmiana czeka mnie najwcześniej w przyszłym roku o i ile w ogóle;)

Nie wiem jak to jest ale jeśli soft, którego używasz do foto wykorzystuje 4 jajka to odczujesz sporą różnicę. Ja bym się nie bawił teraz we wciskanie quada na tą płytę bo raz, że dużo z niego nie wyciśniesz a dwa, że taki Q9400 którego bym polecał kosztuje ok 700zł :)
Na kiepskiej płycie nie wyciśniesz z niego więcej niż te 3.2 -3.4 ghz. Stąd propozycja zmiany platformy na nową. i5 2500K śmiga bez problemu na 4.0 -4.4 GHz a ludzie robią i 5.0 :) Przy czym tutaj przy zmianie platformy musisz zmienić RAM.

Tak jak pisałem. Wymiana na nowego proca da tak czy siak kopa grafice. Jeśli będzie to mało możesz po premierze BF3 zmienić już tylko grafikę bo do przyszłego roku i tak nowości w procesorach nie będzie :)

#13 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 07 marca 2011 - 16:51

Pier... Killer. 4 jajka to już powoli historia. 6 jajek i > to jest coś przyszłościowego. Zresztą co nie kupisz po max 3 miechach jest już stare.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#14 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 07 marca 2011 - 16:56

A czy ja mówię, że ma kupować wszystko co nowe? Chodzi o to, że już teraz może czerpać korzyści z nowego quada i przy okazji premiery BF3 (jesień) kupić nową grafę bo i tak nic nowego z procków nie wyjdzie, więc nie ma co liczyć na obniżki cen i jak i nowe atrakcyjne procki. 6 jajek fajne ale na co to komu?;)

#15 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 07 marca 2011 - 17:27

Killer sam nie wierzysz chyba w to co piszesz, mamy marzec premiera październik. Mamy 7 miesięcy i ty uważasz, że nic nowego na rynek ze sprzętu nie wyjdzie. W jakimś Matrixie żyjesz??. Fakt może akurat w danym momencie zbyt wiele aplikacji nie obsługuje 6 jajek, ale w niedalekiej przyszłości. Teraz wydasz za Intel Core i5 760 2,80 GHz BOX 839 zł a za AMD Phenom II X6 1090T BOX Black Edition 749 zł. Taki mały myk
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 marca 2011 - 17:47

Chłopaki ja na tych nowościach to już się dwa razy przejechałem na starej grafice i na viscie. tak więc na razie faktycznie najrozsądniej będzie mi podkręcić procka i w razie czego wymienić ramy i dołożyć kolejne 4gb.
Photoshop raczej nie potrzebuje czterech rdzeni, raczej mocny procek i ramu.

Co do BF3 to tak jak napisałem gry zeszły na drugi plan, więc tutaj nie ma ciśnienia i wasza rada jest słuszna:)

No nic zabieram się za czytanie instrukcji do płyty i podkręcać czas zacząć:)
Dołączona grafika

#17 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 07 marca 2011 - 19:06

Mlody a czytasz może zapowiedzi nowych procesorów? Intel nowe procki wyda dopiero w przyszłym roku więc się ogarnij :) I tak właśnie uważam. Poza premierami modyfikowanych GPU od AMD i NVIDII nic nowego nie wyjdzie. W kwietniu zdaje się Bulldozer od AMD. Poza tym nic.

#18 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 07 marca 2011 - 19:28

[Spam mode on]
Sam się ogarnij
[Spam mode off]
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#19 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 07 marca 2011 - 20:33

toście pany pogodoli:)
chciałem kręcić ale nie wykręcę bo się wiesza komp.
nawet ramy puszczone na ich fabrycznych ustawieniach wieszają maszynę.
to jakaś farsa normalnie
800mgh napięcie 2v i 4-4-4-12 czyli tak jak w specyfikacji i lipa.

procka też się nie udało. bo też coś zwieszaka zaliczył kierując się poradnikiem przez Killera podanym
zresztą jednej opcji nie znalazłem.

Więc ostatecznie dałem NOS 10%
wk. mnie ten komputer od samego początku jakieś fatum nad nim było.
Dołączona grafika

#20 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 07 marca 2011 - 21:15

Ja popieram Killera, żeby zmienić płytę procka i ram, a grafikę zostawić i wymienić za jakiś czas jak znowu się nazbierają fundusze. Teraz można podkręcić tego procka, puki nie zmieniasz, ale nie bawił bym się w dokupowanie ramy, bo to wielkim różnicy nie zrobi, a DDR2 już odchodzi powoli. Jeszcze ważny jest zasilacz, żeby to wszystko pociągnął.
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych