Skocz do zawartości


Podkręcenie kompa.


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 NIEKUMATY

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - NIEKUMATY

Napisano 18 stycznia 2011 - 13:17

Witam

Więc mój komp obchodził ostatnio swoją drugą rocznicę urodzin , chciałbym się zapytać czy mógłbym go ciut podkręcić , wycisnąć paręnaście klatek więcej.Lub coś podmienić nie narażając mnie na olbrzymie koszty niop.
Proszę o sugestię i dziękuję za zainteresowanie.

A więc tak

Procesor --- core 2 duo e 8400 3.0GHZ LGA 775 BOX
płyta --- GIGABYTE GA-EP35-DS3L Intel P 35 Socket 775 (pcx/dzw/glan/sata/ddr2)
pamięć--- GEIL DDR2 4096 MB pc 800 2x2 GB cl5 black dragon
twardy --- seagate 500 gb st350320as sata II 32 mb
grafa --- GIGABYTE ATI RAdeon HD 4870 512 MB ddr5/256 bit tv/dvi PCI-E (750/3600)
Obudowa---- I-BOX WINGS 502
Zasilacz --- CHIEFTEC CFT -560A-12S 560 W


pozdrawiam'
Łukasz
niop...

#2 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 17:06

grafika resztę możesz spokojnie zostawić , co najwyżej zmienić czasy pamieci na 4-4-4-12 2T napiecię 2.1v 800Mhz lepiej kostki chodzą jak jak maja stałe wartości .




Grafa dla Ciebie

http://uk.webuy.com/...y&refinecat=892
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#3 skypan

    Nowicjusz

  • Battlefield 4
  • PipPipPipPip
  • 1 147 postów
  • Płeć:Boję się przyznać

Napisano 18 stycznia 2011 - 17:37

Ja bym chciał mieć taką grafę jak Niop Niekumaty. Szkoda kasy na komputer.

#4 GaaX

    Opiekun sekcji turniejowej CS: GO

  • Opiekunowie tytułów
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sulejówek / Wa-wa

  • BFBC2 GUID - GaaX

Napisano 18 stycznia 2011 - 17:37

i proca OCnąć na 4.0 na tej płytce prawie każda sztuka tyle wyciąga, a w BC2 masz + 10-20 klatek ;-)



poradnik

http://forum.pclab.p...4

PS. jak będziesz sprzedawał starą grafike to chętnie ja łyknę.

#5 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 19:43

Napisałbyś na GG to nie ;P To co podesłał GaX będzie ok :) i fakt. Jakbyś dołożył dobre chłodzenie na procka to masz 4.0 jak nic. Jak będziesz kręcić pamięci to lepiej mieć nbp 850mhz CL 4 niż 1050 mhz CL5 :)

#6 CH-Swider

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 437 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 19:43

Dla 5870 proc będzie wąskim gardłem to samo co u mnie nawet na 3.2 Ghz jak puszczam mojego q6600 to nadal waskie gardło. Wiadomo przesiadka z 4870 ma 5870 to ogromna różnica, wiem coś o tym bo skoczyłem z 8800gt na 5870. BFBC2 na max dx11 w 1680x1050 nie spada poniżej 50 fps więc wymiana karty jak najbardziej jak masz kasę. Chociaż nie wiem jak się mają 4 jaja do 2 w BFBC2 ale z tego co pamiętam to strasznie lubi pamięć podręczną procka. Ale tak jak Gax mówi musowo go na 4 GHz wykręć to powinnieneś coś zyskać, tylko nie zapomnij dobrego chłodzenia założyć , no chyba że planujesz otworzyć wędzarnie na nowo:)
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#7 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 18 stycznia 2011 - 20:09

Prawda jest taka, że 4 jaja ma 2,4 GHz w BC2 dają większego kopa niż 2 jaja nawet na 4GHz.... Weź to wszystko sprzedaj i kup nowego sandy od intela;) Albo zrobić tak jak ja... Kupiłem do podobnej płyty (mam najwyższy model GB na tym chipsecie) quada q9400 i go podkręciłem :) z chyba 2,6 na 3,4 i sobie śmiga. Do tego wrzucisz nawet to co ma Komar czyli 5770 i masz spokój w BC2 :)

#8 GaaX

    Opiekun sekcji turniejowej CS: GO

  • Opiekunowie tytułów
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sulejówek / Wa-wa

  • BFBC2 GUID - GaaX

Napisano 18 stycznia 2011 - 21:30

nie widzę sensu zmieniać na Q tylko dla jednej gry... Jak już to przesiąść się na i7 w niedalekiej przyszłości a podkręcić teraz to co sie ma. E8400 to najlepsze procki 2 jajowe...
Killer po co zmieniać na HD5770 skoro jest porównywalna z jego obecna kartą ? Żadnej różnicy nie zauważy.

#9 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 18 stycznia 2011 - 22:07

Ale mamy zwiększyć potok ?
Programiści gier są leniwi i ogólnie mało piszą aplikacji by była obsługiwana jednocześnie przez 4 rdzenie-procki ;) Pamięć podręczna w procku 4rdzeniowym jest do L3 więc w niektórych przypadkach zmienia trochę wędruje po autostradach, I7, i5, i3 to ogólnie doszli do wniosku, że skoro robienie 8 rdzeni (jest taki śmieszny wzorek) jest już małym przełożeniem na mocy to dajemy cały mostek północny w procku i jazda:D Mamy jakąś tam poprawę wydajności. Nawet możemy mieć zintegrowaną w tym grafe o co Inter miał proces ;) Ja polecam zmianę procka za 2-3 gdy rozwiążą jakoś problem kończącej się możliwości ścieżki rozwoju :).
Nie napisałeś też czy masz system x86 czy 64bit a to może nieźle rzutować na ew wymianę pamięci.

Ja ci proponuje porostu zwiększyć częstotliwość na szynie procka i wymienić ew. grafikę, (która tak naprawdę się w 70% liczy w grach) albo zostawić wszystko w spokoju :)
Dołączona grafika

#10 NIEKUMATY

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - NIEKUMATY

Napisano 19 stycznia 2011 - 13:18

Na grafe kasy nie mam zwłaszcza nową .Spróbuję tylko podkręcić procek i dorzucę chłodzenie , gość sprawdzi czy ma to sens , jeśli nie , to nic nie płacę.Więc rozwiązanie chyba dobre.

ps. System 32 bit , na 64 gryzł mi się mocno.
niop...

#11 xym

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 20 stycznia 2011 - 20:00

A tak z innej beczki - Co do systemu 32-bit to miałem problem właśnie z tym systemem,bo nie obsługiwał mi 4GB pamięci. System widział tylko 3.2 dlatego miałem haczenie gry tak około 6 sekund po załadowaniu mapy BC2 po przejściu na 64 bit system widzi cala pamięć 4GB.
A co do twego sprzętu zgadzam się z opinią wymiany tylko karty da to największy skok wydajności w grze przy najmniejszym uszczerbku na kasie. :)

#12 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 21 stycznia 2011 - 22:03

Po pierwsze twój system obsługiwał 4 GB rami, tylko część jego była "dla systemu". Polecam poczytać ci o tym gdzieś tam na necie.
Dołączona grafika

#13 ~Andrzej~

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 26 maja 2011 - 17:15

Odświeżę temat.
Jest może programik, który testuje obciążenie GPU i CPU pod kątem wydajności.
Ja nawet nie wiem czego szukać, a podkręcać procka w ciemno to mi się nie uśmiecha.
Dzięki za pomoc.;)

#14 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 26 maja 2011 - 17:21

jak nie wiesz, że jest jakiś programik to najpierw poczytaj jak się podkręca;) bo nie robi się tego przy pomocy narzędzi mechanicznych ;)

linx, orthos, prime 95, memtest, ATT, MSI afterburn(burner?:D) potem jak lubisz staty to 3dmark sobie zobacz jak się wyniki układają w zależności od taktowania procka i grafy

#15 ~Andrzej~

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 213 postów

Napisano 26 maja 2011 - 17:25

Właśnie najpierw chciałem sprawdzić, jak wygląda współpraca procka z grafą i ewentualnie potem coś poczytać na temat podkręcania. Bo jak ma to być niewielki skok wydajności to po co kręcić.

#16 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 26 maja 2011 - 17:46

obadaj sobie PM :))

#17 Garw1n

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Leszno/Poznan

Napisano 25 lipca 2012 - 22:25

Z racji tego, że kasy brak, a chce dodać parę klatek w bf3 postanowiłem podkręcić procka trochę. Natknąłem się na mały problem. Jeszcze zanim cokolwiek zacząłem spojrzałem do CPU-Z i okazało, że mój proc ma cpu clock ratio ustawione na x4 zamiast na 14,5. Myślę sobie, że pewnie w biosie jest na auto ustawione i nie wiedzieć czemu dało mniejszy mnożnik. Odpalam zatem bios i zmieniam z auto na 14,5. Zapis ustawień i reset. Znów odpalam cpu-z i dalej widzę x4. Sprawdziłem jeszcze w OCCT, ale tam wyświetla tak samo. Zaktualizowałem nawet biosa do najnowszej wersji, ale dalej to samo. Wie ktoś o co kaman i gdzie jest problem?

AMD Athlon II x3 435
Radeon 5670 HIS 1GB
Kingstone 2x2GB i 2x4GB
zasilacz Chieftec 450W

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Chłodzenie nie wyrabia i bios automatycznie obniża taktowanie. Wyłączyłem tą opcje w biosie i ustawiłem mnożnik stopień wyżej od x4. Temperatura procka skoczyła prawie do 70stopni. Także teraz muszę tylko znaleźć w czym tkwi problem w chłodzeniu :)

#18 Troper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 340 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Płock

  • - Troper_PL

Napisano 01 sierpnia 2012 - 13:05

Pasta strzelam że pasta już nie spełnia swojego zadania . Gdyby było coś z chłodzeniem to by wydawał dziwne odgłosy..
Dołączona grafika

#19 Garw1n

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 25 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Leszno/Poznan

Napisano 01 sierpnia 2012 - 19:16

Już wszystko gra, tylko zapomniałem o tym tutaj wspomnieć, zmieniłem pastę, temperatury wróciły do normy. Tylko zacząłem dostawać bsod. Pomogło podniesienie napięcia na procu o 0,5V. Teraz wszystko gra, fpsy też wróciły do normy i mogę grać na każdej mapie bez przycinki :)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych