Skocz do zawartości


Przegląd prasy


323 odpowiedzi w tym temacie

#1 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 00:15

Myślę że warto pogadać o tym co się dzieje.

Mnie najbardziej ciśnienie podniosła przeczytana dziś wypowiedz jednego republikanina z komisji bezpieczeństwa kraju ptera kinga (z małej celowo napisane będą imiona i nazwiska) który chce wpisania w/w portalu na listę organizacji terrorystycznych.
Drugi mądry senator powiedział że Wikileaks może mieć krew na rękach.

Jak na razie to moje ręce opadają to jakbym nagrał kogoś z rodziny królewskiej jak wyciąga radia z samochodu, później to opublikował i oskarżono mnie że spiskuje przeciwko koronie angielskiej.
Kto ma tą krew na rekach jak nie amerykański wywiad który szpieguje nawet swoich sojuszników?.


A teraz załóżmy że nawet mają racje i wpiszą ten portal na listę agenci terrorystycznych to czy przypadkiem na pierwszym miejscu nie powinny się tam znaleźć, NYT, Guardiana, Le monde itp?
skoro to one pierwsze opublikowały materiały? OCB?
Jaka jest różnica miedzy strona internetową a gazetą? gdzie ta wolność słowa i przepływu informacji?.

Jakby ameryka była taka cudowna i wspaniała na jaką się lansuje to by ich wyciek był potwierdzeniem i wspaniała clintol nie dzwoniłaby osobiście do każdego kraju z osobna i łagodziła rzeczy których nawet jeszcze nie opublikowano.

Zresztą kto obserwuje Koreę i czytał te raporty ten pewnie się lekko zdziwił.

I na koniec jednym głosem wypowiedzi Polski Niemiec itd. że te materiały nie mają żadnego wpływu na relacje z ameryką.
Śmiech na sali, zresztą nie można się dziwić takich wypowiedzi bo co innego by powiedzieli to tylko dolaliby oliwy do ognia.

Jak dla mnie to powinno się aresztować każdego urzędnika amerykańskiego z każdego kraju świata i skarżyć o szpiegostwo.
Tak robią wszyscy, tłumaczenia amerykańskiego wywiadu. lol

Przegląd prasy
Dołączona grafika

#2 Tantrum

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 09:56

Masz trochę racji, ale z drugiej strony WikiLeaks publikuje też inne rzeczy. Na przykład raporty wojskowe z Bliskiego Wschodu. Nie jest dobrze, gdy szczegóły operacji i kontakty są dostępne dla publiki.
Poza tym polityka to polityka, tu się nie gra czysto. Na Polskę też by coś znaleźli. Tylko że Amerykanie podzwonią, przeproszą i wszystko cacy, bo się liczą na świecie, a od nas każdy by się odwrócił, bo nie jesteśmy tak cennym sojusznikiem.

#3 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 14:14

Na pisze jedne PATRIOT ACT
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#4 Szczurson

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 14:40

Dla mnie jak coś jest tajne, to nie bez powodu. W końcu cudzej korespondencji się nie czyta.

#5 kernelstrong

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 451 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Sosnowiec



  • BF2 GUID - kernelstrong
    BFBC2 GUID - kernelstrong

Napisano 30 listopada 2010 - 17:07

Będąc politykiem, czasami trzeba z siebie robić idiotę i tu właśnie mamy taki przykład. To jest tak zwana dobra mina do złej gry, gdzie trzeba się ironicznie uśmiechać i udawać, że wszystko jest w należytym porządku.


Wątrobę żółć zalewała. Nerki oblały się strachem. Gardło nerwowo przełykało ślinę. Żołądek coś gryzło na samą myśl. Nogi i język się plątał. Serce krew zalewała.
I tylko mózg się cieszył, że nadchodzi PIĄTEK

#6 clesh

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 205 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 17:31

Ja nigdy nie miałem złudzeń, oglądając polskich polityków ściskających dłonie ważniaków z USA i śliniących się opowiadając jakimi to jesteśmy sojusznikami miałem zawsze odruchy wymiotne. Teraz dobitnie widać arogancję amerykańskiej administracji w stosunku do wszystkich krajów, nawet bardzo istotnych.
Po drugie jesli portal, który ma na pieńku z administracją USA tak łatwo dopiera się do tajnych danych to jakimi danymi dysponuje FSB, Mosad, DGSE...
Po trzecie to w mojej opinii ten portal jest albo lewacki (pomimo, że mierzy głównie w USA - przecież pod rządami demokratów), albojest inspirowany przez jakiś kraj/grupę krajów.
Hitotsu, ware ware wa, chisei to tairyoku to o kojo sase, koto ni nozonde ayamatazaru koto.

Dołączona grafika


Dołączona grafika

#7 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 17:50

"Gągor poinformował, że Gruzja zwróciła się do Polski z prośbą o wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych GROM i pociski przeciwczołgowe FAGGOT, choć nie mógł sobie przypomnieć konkretnych liczb. Wniosek pozostaje obecnie w gestii ministra spraw zagranicznych Sikorskiego. Jeżeli Polska zdecyduje się na dostarczenie broni, poprosi USA o przetransportowanie jej drogą lotniczą do Gruzji. "

FAGGOT ;)

"Zresztą kto obserwuje Koreę i czytał te raporty ten pewnie się lekko zdziwił."

Dlaczego miałbym się zdziwić?

#8 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 18:34

Czytałeś Daszek? dość ciekawe plany połączenia obu Korei już sobie snuje ameryka z K.południową.
Niezbyt daleko idące gdybania? i czy nie wystarczający powód dla północnej by agresywnie się zachowywać?.
to tak jakby sobie gdybali żeby Polskę znowu do Rosji wciągnąć.
Oczywiście cała sprawa wygląda inaczej ale sam ten powód można porównać.

Co do informacji na temat Polski to już została skompromitowana z tarczą antyrakietową.
Wyrażenie zgody na taka operacje już samo w sobie było szczytem głupoty.
Zachwianie równowagi militarnej, broń jądrowa nie jest po to by jej używać lecz ma odstraszać i dawać uczucie bezpieczeństwa.
I w jednej chwili USA staje się nietykalna szkoda że Polska już nie, bo na nasz kraj mogło spadać co tylko chciało i w tym przypadku staje się pierwszym celem ataku w razie jakiegoś konfliktu usa-rosja
ciekawe jaka cena była tego warta?

Ale to jeszcze nic bo teraz się dowiadujemy się,że usa poszło na układ z rosjanami że jak oni embargo na iran przyklepią to oni tarczy nie będą instalować.
I tak Polska została wystawiona, po czym zaczęła się mała wojenka polska PIS PO i nikt tych burków też nie miał zamiaru pogodzić.

Nawiązując jeszcze do tego co może być o Polsce to faktycznie nie musi tam być za wiele bo kto szpieguje własnego psa?
Dołączona grafika

#9 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 18:58

Tylko jakie poza politycznym znaczeniem miała ta cała tarcza? Kilkanaście rakiet o nie pewnej skuteczności, kto się miał tego bać? Rosja? Użyliby 10 rakiet więcej i by na nic tarcza się nie zdała. Poza tym dalczego zgoda na tarcze miała byc złą decyzją? Już samo stacjonowanie u nas wojsk amerykańskich, daje pewien stopień bezpieczeństwa, bo trudno mi sobie wyobrazić, że np. Rosja atakuje Polskę, gdzie stacjonuje dajmy na to 2000 amerykańskich żołnierzy i kolejne kilka tysięcy osób personelu cywilnego i dajmy na to "omyłkowo" taki 9K723 trafia w taką amerykańską bazę, to jaka będzie na to reakcja USA? Dodatkowo, polska opelotka jest tak przestarzała, że jakiekolwiek wsparcie ze strony USA byłoby ogromny zwiększeniem jej potencjału, teraz np. bazy imo najlepszych obecnie samolotów w Europie (tak, tak, polskie F-16) przed atakiem powietrznym bronią tak przestarzałe systemy przeciwlotnicze, że w razie W to najlepiej było by od razu przenieść F-16 to baz w Niemczech.
Dołączona grafika

#10 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 19:12

Patrząc na relacje Polska -usa i to co my dla nich a oni dla nas to mocno wątpię w jakąkolwiek interwencje z ich strony.
to nie średniowiecze gdzie 2000 rycerzy miało jakąś wartość bojową.

Poza tym wystarczy popatrzeć na to co się działo podczas IIWŚ i tego jak szli nam z pomocą nasi sojusznicy.
A konflikt z rosją odbiłby się na całym świecie, więc wątpię by ktoś się w niego wdała z powodu jakieś tam polski.
Dobry przykład to co się działo w Gruzji i reakcja na to.

Ja teraz jestem ciekaw co wypłynie na płaszczyźnie Izrael USA
Dołączona grafika

#11 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 19:36

Nie chodzi o wartość bojową tych 2000 rycerzy, choć to i tak nie tak mało, patrząc, że teraz WP ma 100tys. rycerzy, a po kolejnych cięciach pewnie będzie mniej. Chodzi o to, że opinia publiczna zjadłaby urzędników amerykańskich, gdyby, pozostali obojętni na śmierć tych 2000 stacjonujących w Polsce. Owszem, Polskę zawsze wystawiano do wiatru, coś jednak potencjalnego agresora musi odstraszyć. Hitler ze świtą bał się możliwości udzielenia nam pomocy przez Francję i WB, po prostu zaryzykował atakując nas. Rosja nie może być w 100% pewna, że Amerykanie nie pójdą z odsieczą, co już może minimalnie, ale zawsze zmniejsza szanse na agresje z ich strony. Imo zakup kolejnych eskadr F-16, zbudowanie opelotki z prawdziwego zdarzenia, zakup wyrzutni kalsy MLRS, razem z amunicją mogącą niszczyć cele głębi terytorium nieprzyjaciela, w dużym stopniu zwiększyło by nasz potencjał odstarszania, a stacjonowanie amerykanów u nas mogło by tylko być postawieniem kropki nad i w sprawie naszego bezpieczeństwa.

Izrael to chyba najważniejszy sojusznik USA, i amerykanie zrobią wszystko, żeby złagodzić negatywne skutki tego przecieku, pewnie dadzą kolejne eskadry F-35 za free i na chwile pozwolą Izraelowi bezkarnie budować swoje osiedla na terenie Antonimi Palestyńskiej a potem sprawa ucichnie.
Dołączona grafika

#12 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 20:32

Dobrze prawisz o Izraelu, ale ostatnio stosunki z wujkiem się popsuły, zresztą trzeba sobie uświadomić że ameryka należy do Izraela. Teraz dochodzą jeszcze Chiny które mają największą ilość amerykańskich papierów skarbowych. których gwałtowna sprzedaż zabija dolar w mgnieniu oka.

I popatrzmy jak USA uzależnione od komunistycznych Chin atakuje Rosję ?
Nie zapominaj że nie tylko my mamy sojuszników.

Co do IIWŚ Hitler nie bał się Francji którą przemilczę.
A nasz kraj poza paroma wyjątkami nie stawiał żadnego oporu, wjechano w nas jak w masło.

I masz racje nasza armia to pryszcz ale w ostatecznym starciu nie zobaczysz ani ONZ ani USA jeśli w grę będzie wchodził tylko nasz kraj.
Będą walczyć z biurek i embargami bo za duże ryzyko rzucać się na wariata który ma równie nieobliczalnych sojuszników.
Co do tych ich 2000 żołnierzy to 11 września nie widzieli problemu własnych obywateli mordując.


jak dla mnie usa się kończy, deficyt budżetowy rzędu 1,4 biliona dolarów
uzależnienie pieniądza i gospodarki od chin.
terroryzm który staje się narzędziem do uciszania obywateli.



Na koniec ciekawostka jakiej narodowości jest prezydent Iranu?
Dołączona grafika

#13 Szczurson

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 920 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 21:21

Po co rozważać co by było gdyby Rosja nas zaatakowała, skoro wiadomo, że byłoby to samo co w przypadku Gruzji, czyli coś w stylu, potępiamy to, ale nic nie zrobimy.

EDIT@Down:
Lukas, nie zrozumiałeś mnie. Nie mam na myśli Polaków (w tym też mnie), ale wszelkie państwa i organizacje, które mają niby dbać o pokój ;).

Użytkownik Szczurson edytował ten post 30 listopada 2010 - 21:35


#14 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 21:28

Chiny można raczej traktować jak konkurenta Ameryki, nieprzychylnie do niej nastawionego, ale w kontekście ataku na Rosję, myślę, że Chiny by swoje dołożyły i zajęły Syberię i raczej specjalnie nie przeszkadzałyby Amerykanom. A i owszem Chiny mają najwięcej amerykańskich papierów skarbowych i to ich ogromny atut w negocjacjach, ale czy groźba zamknięcia rynku amerykańskiego i europejskiego na produkty z Chin nie byłoby równie silnym ciosem dla Chin, chodź to mogło by się odbić czkawką, bo pewnie Tajwany, Koree czy inne Malezje nie były by w stanie przejąc na siebie roli Chin, jako chyba najważniejszego eksportera towarów do Europy, a cała masa producentów przeniosła się z Europy do Chin i średnio widzę ich szybka migracje z powrotem.
Zresztą wogóle sytuacja na Dalekim Wschodzie bynajmniej nie robi się ciekawa, wydaje mi się, że będzie to jeden z punktów zapalnych w niedalekiej przyszłości.

Zdaje się, że ma jakieś korzenie żydowskie?

Może warto by zmienić nazwę tematu na np. "Dyskusje polityczno-militarne" czy coś takiego? ;)

Edit:
Szczurson - prawdziwy patriota :DD
Edit2:
Zrozumiałem to jakobyś powiedział, że Rosja rozwali Polskę jak Gruzję, my fault ;)
Dołączona grafika

#15 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 22:00

Dobrze że jest choć jedna osoba z którą można pogadać na tym forum.
Trochę to smutne bo taki wyciek nigdy dotąd nie miał miejsca i już raczej nie będzie czegoś takiego

Co do poprzednich publikacji o Iraku to dzięki nim doskonale widać propagandę medialną.
I to jakie jedno wielkie g... tak na prawdę wiemy.
Wiemy to co chcą byśmy wiedzieli.

Wracając jeszcze do Chin to teraz Pakistan oraz Indie bardzo mocno przejmują produkcje.
Czy Chiny się obawiają zamknięcia europejskiego rynku na ich produkty?
mocno wątpię to tak jakby samemu sobie odciąć gałąź na której się siedzi.
Chiny należą do niewielu państw które są samowystarczalne więc one mogą nas przeczekać.

Ameryka na dzień dzisiejszy eksportuje tylko złom i starą elektronikę. poza tym to jest tylko importerem
Jakie to ma skutki dla gospodarki to nie trudno sobie to wyobrazić. kasa tylko wypływa z tego kraju.
W europie jest trochę lepiej,chociaż również większość produkcji odbywa się w chinach.
Choć nie sądzę by Chiny były jakimś realnym zagrożeniem, ładnie się ustawili na tej szachownicy.


Na razie to sytuacja po publikacji zrobiła się teatralna.
Arabia zapadła się pod ziemie po tym jak wypłynęło że oficjalnie chcieli pojednania a tak na prawdę to naciskali na amerykane by zbombardować Iran.
I masz racje prezydentem Iranu jest żyd więc jego prowokacje mogą być celowym działaniem,tutaj na razie nic nie wiadomo ale tacy ludzie nie trafiają na takie miejsca bez powodu.
Później mamy Koree oraz kraje Islamskie które od dawna mają parcie na USA.
W obecnej sytuacji mocno beknie wujek sam a to dopiero początek ciekawych publikacji.

Osobiście bardzo podobało mi się oświadczenie prezydenta Wenezuelii ładnie pocisnął:))


Szczurson dobrze podsumował a właśnie przed chwilą opublikowano następną depeszę potwierdzającą tą tezę
Dołączona grafika

#16 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 22:25

Media po prostu robią papkę z mózgu. Mądry człowiek jeszcze jako tak odzieli prawdę od kłamstw, ale teraz to już naprawdę ciężko wogóle w co cokolwiek wieżyc co mówią w tv, piszą w gazetach czy mówią w radiu, albo dziennikarz nie ma pojęcia o czym mówi, albo mówi, jakby ktoś mu zapłacił za to co mówi.

Dokładnie, Chiny się świetnie ustawiły i to nawet inni im ułatwili. Europa sama sobie strzeliła samobója przenosząc masę fabryk na Daleki Wschód, zwłaszcza do Chin, USA to już było powiedziane. Rosja tez sprzedaje pojedyncze nowoczesne technologie zwłaszcza uzbrojenie Chiną, a Chiny to kopiują i Rosja nic na tym nie zarabia, ba uzbraja sobie swojego wroga, bo Syberia to łakomy kąsek dla Chin, a już teraz tam jest chyba więcej Chińczyków niż Rosjan, a Rosja nie ma za bardzo pomysłu co z tym zrobić. W ogóle to Rosja po rozpadzie ZSRR ogromnie straciła na znaczeniu i chyba sami nie mają za bardzo pomysłu jak dalej prowadzić politykę zagraniczną.

Izrael to chore państwo, tata ostatnio był to podsumował to mniej więcej tak: "Żydzi przenieśli obozy koncetracyjne i getta z Polski do siebie i zamknęli tam Arabów" Przeraża mnie, jak niby cywilizowany naród, który przeszedł piekło podczas IIWŚ może robić to samo innym.

A Korea Południowa tak samo jak Arabia gada o zjednoczeniu, a naprawdę to by tego w życiu nie chcieli, bo koszt odbudowy Północy, zniszczyłby ekonomicznie i gospodarczo Południe.
Dołączona grafika

#17 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 22:41

Co do Izraela to powinno się tam wjechać jak do Iraku ale kto to zrobi? ubiegają się o prawo do ziemi która nigdy do nich nie należała.
Łamie się prawa człowieka, Palestyna jest na skraju biedy ludzie już na całym obszarze żyją w slamsach.
Nawet ostatnio jak Izrael zaatakował statki z pomocą humanitarną dla Palestyny i zabili całą załogę jednego okrętu to ledwo co wspomniano w mediach.
I pierwszy raz w życiu widziałem wywiad na żywo który przerwano wystąpieniem premiera o powodzi po czym już nie było kontynuacji.
Bo kobieta zaczęła opowiadać co Izrael zrobił z Palestyną i to na antenie TVN.


Mnie osobiście przerażają ci ludzie, nawet jak się czyta o Getcie Warszawskim to bogaci żydzi wyjechali a biednych zostawili bo komu potrzebny biedny żyd?.
Mówi się też o wagonach złota jakie zapłacili Hitlerowi za wolność.

Nawet 11 września, ponoć żaden z nich do pracy nie przyszedł w WTC.


Pierwsze banki i kredyty to właśnie żydzi i od czasów rzymskich trzymają łapę na kasie świata.

Warto poczytać Talmud i zobaczyć jakim bydłem dla żydów są pozostałe nacje.

I nie jestem antysemitą:)
Dołączona grafika

#18 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 22:58

Nikt nie ma siły na Izrael, może inaczej USA z jednej strony będzie sprzeciwiać się polityce Izraela, a z drugiej będzie ich uzbrajać i finansować, a to co robi USA małpuje Europa i tak naprawdę nikt tam porządku nie zrobi.
Najlepszy przykład:
http://www.altair.com.pl/start-5356
USA jeszcze im daje samoloty warte kilka miliardów, za co? Za marne 3 miesiące odroczenia budowy żydowskich osiedli na terenie Autonomii Palestyńskiej. I kto tam ma zareagować jak taka potęga jak USA po prostu sama się poniża przed Izraelem.
Coś w tym jest, że żydzi trzymają łapę na kasie, bo nie widze innej przyczyny tolerowanie i pozwalanie Izraelowi na robienie tego co robi.
Dołączona grafika

#19 90s

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 365 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Burton On Trent

Napisano 30 listopada 2010 - 23:24

A świat milczy.
Np. Szwajcaria taka neutralna a tak na prawdę te wszystkie banki należą do jednej szachry.
Niemcy zabrali a później zdeponowali u tych samych ludzi:)

Co do ameryki to największych wrogów ma najbliżej siebie i nie są to terroryści, islamiści itp. ale bankierzy, wall stret ,bank rezerw federalnych i żydowscy politycy.
Jak ludzie nie wyjdą na ulice to nic nie zmieni tego stanu.
Najgorsze jest to że Polska też siedzi w g... po uszy.
Jak dobrze pamiętam to nasze zadłużenie to około 9 tys złotych na jednego mieszkańca. i nadal nic z tym nie robimy. czekamy aż wyjdziemy na ulice jak w Grecji?

dla mnie bohater http://www.polskatim...hajac,id,t.html
widziałem filmik z tym ostrzałem i komentarze nice shot jakby to był BF
Dołączona grafika

#20 CzynDobro4Fun

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 23:37

Szwajcaria zawsze tak jak teraz Izrael nietykalna - powód, oczywiście kasa.
Nie wiem dokładnie ja z tym zadłużeniem jest, ale wydaje mi się, że jest nawet większe, chociaż Polska i tak nie wypada źle na tle innych krajów UE, ale też politycy już dawno powinni się otrząsnąć, przestać patrzeć na słupki w rankingach i zabrać się za rządzenie tak, żeby się poprawiało, a nie, żeby się otrzymać na stołku całą kadencje. Przydałby sie taki Piłsudski, chwyciłby jednego darmozjada z drugim za mordę to może by sie opamiętali zanim faktycznie skończymy jak Grecy.

Wracając do antysemityzmu to chyba jednak nie wziął się znikąd, są różne spory między narodami my nie lubimy Niemców, Litwini nas, a Francuzi Anglików, ale jakoś chyba gdzie by nie powiedzieć to o żydach jest podobna opinia i nikt ich specjalnie nie darzy sympatią, czy może się mylę?
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych