Skocz do zawartości


C#, MySQL jak.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 listopada 2010 - 13:06

Powitać.
Tematem tego oto posta jest pytanie me do was ludzie. Czy ktos z was mial kontakt albo interesowal sie polaczeniem z baza MySQL przy uzyciu PDA stojacego na Win Mobile. Aplikacja powstaje w C# a normalne connectory do baz mysql na zdalnym cudzie nie ida. I teraz pytanie jak to najsensowniej rozwiazac. Jakies propozycje ???
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 22 listopada 2010 - 15:14

A baza gdzie stoi? Jak na serwerze zewnętrznym to można napisać jakieś proste api chociażby w php i się odwoływać przez http do niego.

#3 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 listopada 2010 - 21:14

Temat wyglada tak, jest sobie aplikacja bazowa (powiedzmy dla admina) i tutaj luzacko connectory do zewnetrznej bazy MySQL. Aplikacja kliencka znajduje sie na urzadzeniu moblinym z systemem Win Mob 5.0. No i za pomocą GPRS ma się z tą bazą łaczyć, pobierac z niej i przesyłać rowniez do niej dane.
I tu sie pojawia problem tego polaczenia i przesylania danych. Bo z tego co mi na razie wiadomo bezposrednio sie nie da. Nie wiem serializacja XML albo ODBC ??
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 22 listopada 2010 - 22:35

aa p[rzypadkie pda po update na win monile 6 nie bedzie tego mogl robic sam

A powiem Ci 4tk ze nie wiem moze i tak. Niestety jest to sprzet uczelniany i ..... co mozna z nim zrobic. Wedle tego co mi wiadomo.
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#5 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 03 grudnia 2010 - 14:49

Postaw webservice do obsługi klienta-baza :) Komóra się będzie łączyć z usługą, a usługa z bazą - trochę naokoło, ale wiem że działa.
Swoją drogą dziwne że connector nie działa, przecież to zwykły socket jest. Może coś w ustawieniach serwera mysql masz nie tak, np. że odrzuca zewnętrzne połączenia?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych