Skocz do zawartości


OverCloking


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 maja 2007 - 09:39

Jak w temacie.

Na poczatek proponuje ciekawy artykul o kreceniu core duo.

http://evga.com/community/messageboard/top...Terms=overclock

Podzielcie sie swoimi doswiadczeniami.

#2 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 31 maja 2007 - 14:47

Ja mam mojego Intel Duo 3,0Ghz na 3,3Ghz kręconego w BIOS'ie
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#3 Daszek

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 056 postów

Napisano 31 maja 2007 - 15:01

Intel Duo 3.0ghz ? jest taki ? Kiedys podkrecilem swoj procesor z 3 do 3.3 (P 630) lecz dalo to slaby efekt i powrocilem do 3 bo sie strasznie grzal.

#4 Y4z4lde

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 166 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Chełmno(kuj-pom)


  • BF2142 GUID

Napisano 31 maja 2007 - 15:15

Wyświetl postUżytkownik Daszek dnia 31-05-2007 - 15:01 napisał

Intel Duo 3.0ghz ? jest taki ? Kiedys podkrecilem swoj procesor z 3 do 3.3 (P 630) lecz dalo to slaby efekt i powrocilem do 3 bo sie strasznie grzal.

No właśnie :???: Temperatura to najwiekszy problem... zawsze trzeba pomyśleć o czymś więcej od zwykłego radiatora z wiatrakiem (tego od wersji BOX)
Polecam chłodzenie ciekłym azotem :mrgreen:
Dołączona grafika

#5 Walter E. Kurtz

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 31 maja 2007 - 16:06

ja uzytkuje AMD Sempron (T-bred) 2200+ podkrecony na codzien z 1,5 Ghz na 1,8 (+20%) tempreatury idle ~35 stres ~48
temperatury mogly by byc nizsze ale ze lubie cisze cooler na procesorze (Arctic Cooling Copper Lite) skrecony jest do 900 rpm
max jaki udalo mi sie wyciagnac to 2,07 Ghz (9x230Mhz) przyrost +40% a wszystko to na budżetowych pamieciach Elixir oraz markowym zasilaczu Tagana (wczesniej na Noname nie udalo sie tyle wycisnąć co tylko potwierdza jak istotny jest dobry zasilacz)
komputer ten nie jest demonem predkosci z racji iz lata swietonosci ma juz za soba ( ale bf2 na nim dziala :) )

#6 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 31 maja 2007 - 16:07

Twardy, ty byś tylko ciągle kręcił, jak Żwirek z Muchomorkiem. :D A To obudowy, a to sprzęt... :P
Ogólnie zasada prosta: walisz chłodzenie, kręcisz. :D :P

#7 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 01 czerwca 2007 - 14:21

Ja zmieniłem podstawowy wiatrak na wiekszy + radiator, firmy nie pamietam...
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#8 master

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 102 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 02 czerwca 2007 - 18:45

Core 2 Duo E6420 4Mb cache 2,13 Ghz @ 3,6 Ghz 1,5 V ... zalmanik 35 w idle 45 max w stresie :) budka wentylowana ...

#9 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 czerwca 2007 - 21:40

Zeetox nie ma takiego procka

Master naprawde ladnie - powiedz czy chodzi na takich ustawieniach caly czas ? Stabilnie ? Napisz jeszcze co za mobo i pamiec.

#10 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 02 czerwca 2007 - 22:05

Twardowski nei chodzi mi o Core Duo, tylko o samo Duo. Nie jest to do końca dwurdzeniówka... Jakby prototyp mozna powiedziec, neizbyt popularny, ale calkiem wydajny... Składa sie z dwoch rdzeni jeden 2Ghz do obslugi tego co teraz sie robi, a drugie 1Ghz do programow dzialajacych w tle
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#11 master

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 102 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 03 czerwca 2007 - 11:42

Wyświetl postUżytkownik JanTwardowski dnia 02-06-2007 - 19:40 napisał

Zeetox nie ma takiego procka

Master naprawde ladnie - powiedz czy chodzi na takich ustawieniach caly czas ? Stabilnie ? Napisz jeszcze co za mobo i pamiec.

Cały czas stabilnie (pod Orthosem sprawdzane) to nie koniec jego możliwości :) bo narazie tylko testuję ustawienia takie nacodzien :)
mnożnik 8x , FSB 450 MHZ to też jeszcze nie koniec ... płyta ABIT AB9 QUAD GT (intel 965) do tego Corsair Dominator DDR 800 4-4-4-12 CL :) z super wersji 1.2 na Micronach D9 :) śmigają spokojnie na 3V mają specjalne radiatory narazie doszedłem do 550 MHZ 1100 DDR przy tych timingach :D masakra .. ale walczę narazie z stabilnym 550 FSB .. oczywiśćie to tylko dla siebie do testów i wyników normalnie tak nie żyluję płyty bo nie ma to sensu :)

#12 Walter E. Kurtz

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 17:38

podejrzewam ze ten tajemniczy Pentium Duo to Intel Pentium D 925 3.0 GHz (x2) 800 FSB 2x2MB cache LGA775 pierwsze wersje procesorow Intela dwurdzeniowe nie tak wydajne jak Intel Core 2 Duo i pewno dlatego niezbyt popularne. Przy taktowaniu 3 Ghz Core 2 Duo ( czyli ten obecny) to juz prawdziwy potwór czego nie mozna powiedziec o Pentium D ktory tez sie bardzo grzał
Widać nie kazdy wie co siedzy w jego pc duze pole do popisu do sprzedawców :)

#13 ZeeToxPL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 04 czerwca 2007 - 19:40

No właśnie... mam dokładnie to co Walter napisał xD Ale mi sie nie grzeje tak bardzo... 43 stopnie przy BF2142 to maks.
Dołączona grafika
plaY^ | http://www.played.pl | #pl4p @ QuakeNet
Battlefield 2142 Bravo Section Leader

#14 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 czerwca 2007 - 07:42

Wyświetl postUżytkownik master dnia 03-06-2007 - 11:42 napisał

Cały czas stabilnie (pod Orthosem sprawdzane) to nie koniec jego możliwości :) bo narazie tylko testuję ustawienia takie nacodzien :)
mnożnik 8x , FSB 450 MHZ to też jeszcze nie koniec ... płyta ABIT AB9 QUAD GT (intel 965) do tego Corsair Dominator DDR 800 4-4-4-12 CL :) z super wersji 1.2 na Micronach D9 :) śmigają spokojnie na 3V mają specjalne radiatory narazie doszedłem do 550 MHZ 1100 DDR przy tych timingach :D masakra .. ale walczę narazie z stabilnym 550 FSB .. oczywiśćie to tylko dla siebie do testów i wyników normalnie tak nie żyluję płyty bo nie ma to sensu :)

3V na pamiec ? Duzoo jak chipset to wytrzumuje ? Ile masz kosci pamieci ? Tempereatura chipsetu?

#15 master

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 102 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 13 czerwca 2007 - 00:08

Wyświetl postUżytkownik JanTwardowski dnia 12-06-2007 - 05:42 napisał

3V na pamiec ? Duzoo jak chipset to wytrzumuje ? Ile masz kosci pamieci ? Tempereatura chipsetu?

Dawno mnie nie było :) płyta na chipsecie 965 intela ;) wytrzymuje spokojnie przy dobrej zasiłce ... ale 3V to jest opcja w biosie bez żadnych Vmodów ... tylko pamięci musza być na konkretnych kościach co by wytrzymały moje to te...


Kości pamięci 2x1GB przymierzam się do kolejnych 2x1GB chociaz pod warunkiem dostania rev 1.2 takich samych jak mam ... no i na 4x1GB spada możliwość mocnego kręcenia większość płyt nie lubi obsady 4 banków pamięci ...

http://sklep.benchma...elny_34550.html

tutaj specifika super kości mocne kręcenia i lubią volty ... tak naprawdę jeszcze mi się nie wykazały bo używam obecnie ich na 450 mhz czyli ddr900 na szybko przy napięciu 2.4 V i przy ponizszych timigach poszły na 550 czyli ddr 1100 :) ale nie testowana stabilność tylko weszło do windy i pracowało

PC2-6400C4D DOMINATOR Rev 1.1 & 1.2 & 1.3
4.0-4-4-12 @ 2.1V
Micron D9GMH (B6-3) Handpicked


Chipset sobie radzi bez problemu buda wentylowana , na chipsecie i mofsetach jest oryginalne chłodzenie z heatpipami ... napięcie na 1.5v trochę podniesione 36 stopni tak ok. jest :) mofsety nie chłodzone powietrzem dodatkowo także ok 50 stopni jest ale wytrzymują do 120 także duża rezerwa :)

zdjęcie płyty :) http://sklep.benchma...elny_37063.html

narazie jestem bardzo zadowolony ... nie mam czasu chwilowo robić testów na hardcorze .. :) wiem że płyta ma dziury w FSB tzn np na 500 MHZ nie idzie a na 510 idzie ... może potestuję jak będzie czas narazie tak na szybko stabilne 490 MHZ na 500 nie ruszyła ;)
na codzień 3.6 GHZ na 8x450 wystarcza spokojnie przy dobrych timingach pamięci :) lubię się bawić ale jak mam czas jak nie mam czasu komp ma być full stable i nie za ciepły ...

#16 JanTwardowski

    Opiekun BF4

  • Oczekujący
  • PipPip
  • 412 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 czerwca 2007 - 09:20

Jak mierzysz temp. chipsetu ? Jak korzystam z czujnika od zew. kontrolera wiatrakow.

Tak jak napisales przy 4 kosciach pamieci mozliwosci o/c automatycznie spadaja, rosnie temperaturka glownie wlasnie chipsetu, ja na chipset mam aktywne chlodzenie z 4xkosciami pamieci (2.2V - 4,4,4,12 - 840mhz) temp wacha sie od 50 do 58, z dwoma 50 to bylo max - temp sie podnosi jak sie w pokoju robi cieplo, przy temp otoczenia 20 praktycznie nie ma znaczenia czy stres czy nie, wiecej niz 54 nie bedzie. Pamietaj ,zeby przy 4g pamieci miec 64 bitowy sytem, polecam tez wlaczyc mapowanie pamieci w biosie(tylko jesli sie ma powyzej 2g)

#17 Volf_PL

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 263 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Olsztyn



  • BF2 GUID

Napisano 13 czerwca 2007 - 15:17

Cóż, ja mam starego Athlona XP 2500 podkręconego na 3200+. Standardowy cooler oczywiście był wymianiany (4 lata temu....czas na upgrade) na Zalmana z miedzianymi żeberkami. Wtedy dało się go tak podkręcić. Po prostu zmieniłem częstotliwość procesora w BIOSie.

Temp. można sprawdzać (oprócz panelów) w biosie, ale to ma wadę, że kiedy przegląda się biosa, to procesor nie jest obciążony.
Dołączona grafika
BF2: Volf_PL

#18 Blizzard_

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 87 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Lodz

Napisano 13 czerwca 2007 - 15:54

Volf sciagnij sobie EVEREST Home Edition niżej masz link http://www.instalki.pl/programy/download/t...ome_Edition.php

aby zobaczyc jaka temp ma proce etc. wchodzisz w Everesta ---> Komputer ---> Czujnik --> masz Procek i Dysk .. nie sety nie wiem gdzie można w nim zobaczy temp karty :neutral:

jestes jeszcze SpeedFan rozgryziesz jak sie nim obsługiwać co jest banalne pkaze ci temp . procka dysku i czegoś tam jeszcze obok masz linka http://www.programos...m,speedfan.html


Pytanie dla ludzi znajacyh sie troche na SpeedFanie a wiec do dzieła ...
za co odpowiada

Temp1 ?
Temp2 ?
Temp3 ?
HD0 - to jest temperatura dysku

u mnie teraz to wyglada tak : [ SpeedFan ]

Temp1: -55C :shock: :shock:
Temp2: -2C :grin:
Temp3: 36C
HD0: 41C

a i deszczyk u mnie pada :razz: :razz:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych