Skocz do zawartości


BSOD dxgmms1.sys


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 09 lipca 2010 - 22:55

Po dwu miesięcznej walce pierwszy raz się poddaje :) . Grając w Bad Company mam notoryczne Blue Screeny spowodowane przez ten sterownik/ plik dxgmms1.sys. Szukałem rozwiązań na Google ale niestety wszystkie fixy i inne nie pomagają. Sterwonik ten ma cos wspólnego z Direct X i ładowaniem na starcie windy sterów od grafiki. Testy sprzętu wszystkie są ok. Mem Test z bootowalnej płyty po całej nocy pracy 0 błędów, 3 damarki bez problemów, Prime 95 z priorytetem 10 3h bez problemu, temperatury podzespołów w porządku. Ten sam problem występował na karcie od nvidii i teraz po zmianie na ATI to samo. Najśmieszniejsze jest to w np BF2 mogę grać bezproblemowo. Mój syn pogrywa w wszystkie części z serii Lego i problem nie występuje. Z tego co wiem to BC2 namiętnie korzysta z uroków wielu rdzeni , wiec pożyczyłem od brata GTA4 i w tej grze jest to samo :) 10 - 20 min Bsod. Filmy , muzyka codzienna praca z kompem bez problemu. Jakieś pomysły bo w preorderze mam zamówiony BF1943 i jak mam mieć to samo to nie ciekawie się to zapowiada.

Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Tobi1719

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 241 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 00:28

http://nzgeek.org/to...bsod-dxgmms1sys
Tu na pewno zaglądałeś, ale wrzucę link. Jutro (dzisiaj) lepiej zacznę zgłębiać ten problem, bo teraz nie mam mocy.
Dołączona grafika

#3 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 06:23

Tak zaglądałem : ) próbowałem tych rozwiązań i dalej to samo. Dodam jeszcze :
1. Windows 7 64 Bit , 32 Bit bez różnicy
2. Windows Vista 32 Bit to samo
3. XP nie mam wiec nie wiem ale wymuszenie w ustawieniach BC2 DX9 też nic nie pomaga to samo DX10
4. BC2 bez patchy to samo
5. Wyjąłem kartę dźwiękową Asus Xonar i odpaliłęm BC2 na integrze to samo
6. Usunąłem plik który powoduje problemy to przy starcie systemu nie ładują się sterowniki grafiki.
7. Zmiana ustawienia w biosie HPET na 32, 64 bit i wyłączone nic nie daje
8. Cool n Quiet on/off też nic
Z BC2 Beta nie było problemu , taki cyrk zaczął się z dnia na dzień :) i już nie chce odpuścić
Jakieś pomysły :D wymiana kompa nie wchodzi w grę , zasilacz Corsair HX 650 W także zapas mocy jest

Dołączona grafika

#4 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 06:30

a zmiana pracy dysków z IDE na AHCPI ( jeśli dobrze pamiętam tak to się pisze ) w ustawieniach BIOS powinno pomoc
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#5 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 10 lipca 2010 - 08:24

I przy tej konwersji strata danych :X Alleluja i do przodu.

Komar odpowiedz na pytania z priva.

#6 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 11:17

Maczu ja już pomysłów na tego kompa nie mam :) Chyba wszystkiego próbowaliśmy z Kaziem....

Jedyne co może pomóc moim zdaniem wychwycić usterkę to przekładanie wszystkiego do w 100% sprawnego kompa i namiętne testy:)

Tak jak Komarowi mówiłem... Skoro to się dzieje przy nowych grach (4jaja) to byś może jakiś układ na płycie nie wyrabia pod obciążeniem... grafa na max, pamięci na max, procek na max, chipset może nie wyrabiać.

Komar zapomniał dodać jakie cyrki z wentylatorami były i temperaturami :) Już dodatkowe chłodzenie na ram założył, dodatkowy wentyl i różne takie zamianki i nic nie pomagało.

Tobi... Napisał że google nie pomógł. Wszystko co mi było wiadome to sprawdzone :)

4tk.. AHCI ;)

#7 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 10 lipca 2010 - 11:35

To po odpaleniu po 2 pirme'u na rdzen, i 3 smarka wychwycil by bład. Na 80% to nie wina sprzetowa. 20 daje na temperatury, zle podlaczenia(niedokladne).

#8 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 12:02

Smarki i prime niby przechodzi... może faktycznie kaziu wrzuć prime i ventage na raz ;D wątpie żeby smark w ogóle odpalił przy takim obciążeniu ale co tam. Podłączenie sprawdzane pare razy z tego co mówił. Temperatury sprawdzone.

#9 MTV

    Placek

  • Niezdecydowani
  • PipPip
  • 219 postów
  • Płeć:Boję się przyznać



  • BF2 GUID - Jayson

Napisano 10 lipca 2010 - 13:03

Jaka ma wersje biosu, sprzet ogolnie wersje driverow?

#10 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 13:17

Bios najnowszy instalowany raz jeszcze - na bank działa. Stery sprawdzał różne, na różnych systemach.

Sprzęt to ma

athlona x4 620

radka 5770

2x1 +2x512 ram ddr2 corsaira z tego co pamiętam

xonarDX

corsair 650w nie pamiętam modelu ;P

i jakiś badziewny dysk pewnie WD bo to funboy WD ;)

#11 4TK

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 240 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 01:44

TeamViewer 5 o do dzieła
youtube.com//f0rteka | facebook.com/f0rteka | MOHerowy Beret | https://www.youtube....h?v=6HKyqxS2FUI

#12 Loopi

    Nowicjusz

  • Zbanowani
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 13:45

komar nie gryzie Ci sie xonar z lastem i foobarem? bo mi wywalał blue sceny tez często po restarcie nie miałem dźwięku
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 12:22

Chyba znalazłem rozwiązanie brat pożyczył Kingstony Hyper X 1066 i problem na razie znikł. Dziś wieczorkiem posiedzę dłużej przy bc2 to będę widział. Także prawdopodobny no life mode on :).
Dołączona grafika

#14 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 13:17

BC2 Ci kraszuje bo kampisz jak ta p*** :DDD
Dołączona grafika

#15 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 13:30

Każdy mi to wypomina , ale sam przyznaj mam podjechać deklem pod mcoma wysiąść , załączyć i wsiąść z powrotem :) ? Może nie zabiorą dekla. Czołg , Apc raczej wsparcie moim zdaniem.
Dołączona grafika

#16 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 13:57

Ale Ty nawet nie ruszasz zada ze spawna tanka :DDD ,ja tam wjeżdżam w młyn,
przy tej ilości snajerów gejów co gra teraz ch... mi zrobią bo mało który ma C4,niemodne jest.
Swoja drogą i tak przegraliście rundę na ostatnich mcomach więc...
za późno wszedłem do gry.
Dołączona grafika

#17 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 15:38

Ja też się kampie pojazdami zawsze. Umożliwiam piechocie bezpieczne podejście pod mcoma. Aż że debile nie ogarniają to kampie do końca rundy;)

Kaziu lamko przecież memtest nic nie wykazywał ;D

#18 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 13 lipca 2010 - 20:08

http://www.dobreprog...dows,12492.html chejk thiis. Na raz 2x1 i 2x0,5,. Jeżeli będą błędy to odzienie 2x1 i 2x0,5, Czekam na rozwiązanie problemu.
Dołączona grafika

#19 KilleR

    Placuch

  • Niezdecydowani
  • PipPipPipPip
  • 834 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 20:31

Przecież pisaliśmy że memtest przechodzi ;)

#20 Fishtank

  • Użytkownicy
  • 0 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 listopada 2013 - 10:27

I jak sytuacja się kończyła? Kingston pomógł? Była to wina RAMu? Jeśli tak, to jakiej firmy były kości wadliwe? Goodram?
Mam podobny problem z którym borykam się już prawie rok.
Wszystkie testy nie wykazują błędów (memtest też nie), reinstalowałem windę kilka razy (vista, 7, xp, 8).
Reinstalowałem sterowniki - co tylko się dało jeśli chodzi o software.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych