Skocz do zawartości


Buty trekingowe / buty na zimę


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 października 2009 - 18:27

Witam.

Temat wygląda tak, mam w zamiarze kupić sobie jakieś budziki na zimę a za razem miały być to buty na ewentualne wyprawy w góry ( przy tym raczej nie typowo zimowe, za mały skill ;]). Myślałem nad butami trekingowymi ale tak czytam po tych forach i czytam, no i sam już nie wiem. Wiadomo będą śmigały także w trybie terenowo/miejskim jak będzie taka potrzeba. A znowu prawie wszędzie piszą, że podeszwa się szybko zjedzie bo twarda i .... . A więc jak ktoś ma pojęcie niech się wypowie plisss.

Dla tych którzy chcą sobie postów ponabijać bo mają takie hobby proszę nie tu :P
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 P.D.Rasta

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 005 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 października 2009 - 19:42

Ja w takim celu używam TYCH butów i się dobrze sprawują. :D
Góry, miasto czy nawet spier*alanie przed drecholami to idealne :D

@RybkaEdytka No jak widać, mi w nich wygodnie, ale nie siedzę w temacie :D Sorki.

#3 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 22 października 2009 - 20:22

http://www.allegro.pl/item774428553_lekkie...surplus_43.html - ja mam takie ; d Sznurówki nie są jakieś bardzo szybkie do wiązania i oplot się troszkę rozsuwa ujawniając sznurek pod spodem, ale mi to nie przeszkadza. Podeszwa jest jak amortyzator, super się chodzi. Usztywniony nosek, dość ciepłe i lekkie. W tym samym sklepie na allegro możesz poszukać butów Magnum.

#4 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 22 października 2009 - 20:45

http://www.keen.pl/p...l.aspx?sku=1217

To paputki nie buty.Polecam.Innych butów nie chcę.Warte tej kasy.
Dołączona grafika

#5 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 października 2009 - 20:59

Rasty w ogóle nie komentuje bo się na pewno nie zrozumieliśmy. MZK już lepiej ale to jeszcze nie to o co mi chodzi. W samo sedno trafił PAKA ale to chyba na raty bym musiał kupić te buciki :/. Osobiście myślałem o czymś takim http://www.outdoorzy...-hypo-gtx-.html
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 PAKA.com

    Mistrz Placków

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1 593 postów

Napisano 22 października 2009 - 21:20

Firma spoko,vibram od spodu,Gore..nie powinny Cię zawieść.
Koniecznie przymiarka bo z rozmiarówka w trekingach jest w cały świat.
Ja muszę mieć pantofle bo stopy mam styrane jak koń, od łażenia po górach w pionierkach i juniorkach....Precz z komuną!!!!


Rasta...zapraszam Cię w tych laćkach na 30 km po górach w upał,umiem leczyć oparzenia. :D

Młody.. małżonka biega w takich zimą

http://www.salomon.com/pl/#/footwear/footw...c-4d-gtx-fw2009

Trochę droższe od Twoich, ale też godne polecenia.Kup raz a porządnie,nóżka Ci nie urośnie :DDD
Dołączona grafika

#7 P.D.Rasta

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 1 005 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 października 2009 - 21:30

Ja tam takim napaleńcem na góry nie jestem, lubię pochodzić ale wole rowerek, także w temacie nie jestem. :D
Także sorki za moją gafę, ale "nuszka" mi się nie grzeje. ;)
A odparzenia, to w jakich bym nie chodził to będą zawsze, oprócz tych.
Tak się wyrobiło od kolców, bo lekko za małe były :(

#8 MZK

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Wrocław



  • BF2 GUID - MZK^pl

Napisano 22 października 2009 - 23:28

Butki droższe niż mój komputer (mówię o cenie nabycia), ale świetne. Sądzę jednak, że tylko dla takich zapaleńców jak PAKA, którzy mocno eksploatują obuwie w trudnym terenie, bo w mieście i przy sporadycznych wypadach w góry to będą się marnować. ;p Dlatego najważniejsze jest zadanie sobie pytania: do czego te buty będą służyć i dostosować jakość/cenę do wymagań. Ja swoich używam zimą/jesienią głównie dla usztywnienia kostki, są też wygodniejsze do takiego łażenia mojego po lesie czy cóś i nic więcej od nich nie wymagam. ;p

#9 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 22 października 2009 - 23:31

MZK ale ja nie mowie że są złe, bo jeśli chodzi o designe to są spoko. I ci powiem że fajne w teren na schemat Paintball. Ale na co dzień zimą ja się w nich nie widzę.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#10 Iras

    Emeryt Clan Leader

  • Zarząd
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 463 postów

Napisano 23 października 2009 - 08:36

Młody. Obecnie używam tych w pracy. Zima, wiosna, lato, jesień. Wygodne jak diabli, noga się nie poci, spód buta jest zabezpieczony i nie pobiera temperatury od podłoża. Używam ich 3 lata i nie zamienię na inne, ale kupie takie same jak mi te się popsują.
Biega się też lekko. Prawie nie czuć że masz je na nogach.
Pierwsze 2 dni użytkowania trochę przeszkadza, ponieważ wnętrze podeszwy musi się dostosować do Twojej stopy. Ale później malina. Warte swojej ceny.
http://www.ranger.net.pl/d_1196086314_magn..._z_zamkiem.html
Możesz też poszukać wersji Magnum Stealth.
Ważne, musisz przymierzyć a nie kupić na wysyłkę.
Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz im, że Arkę Noego zbudowali amatorzy a Titanic profesjonaliści...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#11 NIEKUMATY

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 215 postów
  • Płeć:Mężczyzna



  • BF2 GUID - NIEKUMATY

Napisano 23 października 2009 - 09:45

Hmm , proponuje abyś wypowiedział górna granicę ceny.Ja używam już szósty rok NIKE z gore plus podeszwa vibram , design jak na 6 last ciągle cool.Nie wiem czy znajdę gdzieś zdjęcie w necie.Ale ogólnie gore-tex daję zajefajne warunki a z podeszwa vibram jeszcze lepiej .Więc proponowałbym poszukać w tym kierunku.Szkoda że teraz się obudziłeś , latem mozna trafic na zajefajne wyprzedażę ,marmota , lafumy , merrela (FACTORY OUTLET)itd.Pytanie także czy maja to byc półbuty czy wysokie?


Takie ja zajeżdżam , wymieniłem tylko sznurówki :DDD przez szść lat >> http://moda.allegro....?item=786628760



I przemyśl dobrze , ja radzę raz a dobrze wydać ok 300zł na 5-6 lat , niż 150 co rok lub dwa :DDD .Tak samo mam z kurtką rossignola ma już 10 lat z gore-tex i zero zużycia.
niop...

#12 Komar

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 23 października 2009 - 14:35

http://www.szpejarnia.pl/index.php?page=sh...=1&Itemid=2
Buty nie do zdarcia , moja żona zapina w nich już 10 lat, jesień, zima, Tatry, Karkonosze latem. Naprawdę rewelacyjne buty, wygodne, suche, ciepłe. Cena odstrasza ale to buty na lata.
Dołączona grafika

#13 noteek

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 106 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Radom


  • BF2142 GUID - noteek

Napisano 23 października 2009 - 15:24

Hmm moje buty ale nie na sprzedaż :).

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-11...ne-Delta-1.html

Nie wiem czy da się w nich po ośnieżonych górach chodzić, ale dla mnie są idealne w każdych warunkach.

#14 Freyu

    Nowicjusz

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 23 października 2009 - 16:46

A ja bym polecił Adidas RHYOLITE. Moja żona ma takie 5 lat, szwagier też chyba tyle i sprawdzają się doskonale. Łażenie po górach, lasach i po mieście i świetnie się trzymają. Ja sam w tym roku kupiłem takowe bo zawsze je chciałem mieć. Są naprawdę wygodne. Mają GoreTex. Musisz szukać jak coś po sklepach sportowych, ba na Allegro już ich prawie nie ma, bo to chyba wychodzący model. A ja trafiłem np przecenę i udało mi się je kupić za 270 zł.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych