Skocz do zawartości


Kuchnia bofir0


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 12 października 2009 - 19:50

Sos Ostry Na Gości

Wymagania:
1,5 kg ostrej papryki
1,25 kg papryki czerwonej
0,75 szklanki octu
15 dkg cukru
8 vegety łyżeczek (płaskie)
szczypta pieprzu

Dołączona grafika
Paprykę myjemy. W moim przypadku ostra to GOLDEN CAYENNE.

Dołączona grafika
Odcinamy końcówki z dwóch stron w cayenne i to wszystko (zostawiamy pestki).
W klasycznej papryce obieramy tak jak zwykle i pozbywamy się pestek.
Całość miksujemy aż do uzyskania papki. Przelewamy całość do garnka i dodajemy pozostałe składniki wg. proporcji. Całość gotować, aż do wyparowania wody i mieszać (w moim przypadku było to 3h). Gotowy produkt delikatnie próbujemy (jest ostrzejsze niż tabasco) i pasteryzujemy w słoikach tak jak konfitury, czyli 20-30 min.

Dołączona grafika
Gotowy produkt.



Pozostałe fotki dodam później
Dołączona grafika

#2 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 12 października 2009 - 19:56

Zapożyczone z netu:

Składniki

* pomidory 35 dag
* papryczka chili 1 szt
* czosnek 1 ząbek
* cebulka 2 szt.
* sok z limonki 1 łyżka
* kolendra 2 gałązki
* cukier
* sól
* pieprz

Sposób przyrządzenia

Pomidory sparzyć i obrać ze skórki, usunąć nasiona i pokroić w kostkę. Strąk papryczki chili pozbawić pestek i drobniutko skroić. Cebulki obrać i pokroić w kosteczkę. Czosnek przecisnąć przez praskę.
W misce wymieszać pomidory, chili, czosnek, cebulę i posiekaną kolendrę. Dodać sok z limonki, wymieszać, doprawić solą, pieprzem i cukrem.
Przykryć i odstawić w chłodne miejsce.


------------------------------------------------------------------------------------------
Składniki

* pomidory 4 sztuki
* papryka chili 1/2 strąka
* cebula posiekana 1 mała sztuka
* kolendra świeża zielona 2-6 gałązki
* czosnek świeży 2 ząbki

Sposób przyrządzenia

Wszystkie składniki wrzucamy do blendera i miksujemy na dość gładką salsę.

------------------------------------------------------------------------------------------
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 24 października 2009 - 10:11

NO SPAM !!1 Tutaj same przepisy lub pytania ;)


Zapiekanka


Dołączona grafika

Wymagania:
1 duża bułka stópka
1/3 ogórka
2 plasterki sera
8-10 plasterków małego salami
ketchup
sos czosnkowy

Bułkę kroimy tak jak na zdjęciu (by powstały 3 warstwy). Ostatnią górną warstwę odkładamy na bok. Pozostałe warstwy wykładamy salami by była przykryta bułka. Na to plasterek sera i wkładamy do mikrofali na 1.50min przy mocy 700W (ser ma być ciepły i się delikatnie rozpływać). Później nakładamy warstwę z ogórka i lejemy sosami wg uznania w proporcji 1/1.



Sobotnie śniadanko

Dołączona grafika

Wymagania:
4 kiełbaski śląskie
2 kromki chleba
1 łyżeczka sosu na gości
1 łyżeczka musztardy krymskiej
1 łyżeczka ketchupu
3 papryczki peperonia (znane również z targów ogrodniczych jako ostra domowa)

Kiełbaski gotujemy aż woda zacznie bulgotać. Na talerzu wykładamy 2 kromki chleba (mogą być z masłem/margaryną. Ja nie używam), łyżeczki z sosami oraz papryczki. Całość podawać na 1 talerzu.
Dołączona grafika

#4 Hyper

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 397 postów

Napisano 24 października 2009 - 11:07

Ja osobiście wole Musztardę Rosyjska ale to moj gust Co do przepisów
Taka moja kolacyjka którą uwielbiam i kilka osób też ją pewnie zna.

Chleb z jajkami
Potrzebne
Kilka kromek chleba ( Zależy ile zjemy)
Kilka jajek ja np Używam 3 jajek na 6 kromek ale takich większych
Patelnia
Miseczka
Olej
A więc
Wbijamy jajka do miseczki i ubijamy ale nie na sztywno poprstu tak zeby sie wymiszało można dodać jakiś przypraw jak ktoś lubi ale ja nie używam.
Po ubiciu jajek bierzemy kromki chleba i obotoczamy go w jajkach.
W międzyczasie możemy poprosić żeby ktoś wstawił patelnię z olejem ja jakiś wybitnych temperatur oleju nie mam ja na oko wrzucam ;-)
I wrzucamy na patelnie nasze kromki obtoczone jajkami
Po pewnym czasie będzie widać ze są gotowe będą zarumienione i pulchne


Smacznego!
Dołączona grafika
By (Ł)Ania ;D

#5 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 24 października 2009 - 13:27

Dobra to ja dam teraz opcje na zapiekankę w cieście francuskim.

Składniki:

Boczek 0,6 kg (surowy/wędzony kto jakie klimaty woli <<najlepiej jak będzie chudy>>)
Kiełbasa 0.7 kg (no jakaś taka lepsza <<nie może być ślepiata czytaj tłusta>>)
Cebula 2duże
Pieczarki 0.5 kg
Ser żółty
Mrożone ciasto francuskie/bądź też inne ale zwijane.

Przygotowanie:

No to tak zaczynamy od podpieczenia(duszenia) boczku, celem tego zabiegu jest odparowanie nadmiaru wody i tłuszczu. Podobnie postępujemy z kiełbaska, a także podpiekamy pieczarki i cebulkę. Po odparowaniu/podpieczeniu wszystkiego wrzucamy wszystko do jednego naczynia (np. brytfanna) i na małym ogniu bez nakrywania naczynia chwile to trzymamy doprawiając wedle własnego uznania. Do pieczenia tego będzie potrzebna nam forma do tortu... taka z otwieranymi bokami. Formę przed położeniem cista delikatnie smarujemy jakimś tłuszczem (ja używam palmy), wykrawamy z ciasta koła (2 słownie 2) na rozmiar formy. Na spodzik idzie oczywiscie jeden płat ciasta (i teraz jeśli nie jesteśmy pewni suchoty farszu spodzik podpiekamy w piekarniku) na niego kładziemy wcześniej przygotowany farsz i posypujemy dość solidnie startym żółtym serem. No i rzecz oczywista przykrywamy to drugim płatem ciasta, po czym górny płat ciasta przekłuwamy nożem ( żeby para miała gdzie spierniczać, pokłóć możemy tam dość gęsto).
Całość w formie powinna piec się 25 minut w temperaturze 200 stopni. Pamiętamy by wkładać ciasto do nagrzanego piekarnika.

Widome proporcje można zmienić w zależności na ile osób ma to być przygotowane. Danie jest dość syte więc moja proporcja wyżywiła w 100% 4 osoby z naddatkiem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 12 grudnia 2009 - 13:51

Sos pomidorowo czosnkowy do chipsów

Dołączona grafika

4-5 średnich pomidorów
3 ząbki czosnku
3 łyżeczki koncentratu pomidorowego
1 papryka golden cayenne
1 papryka peperoni
Trochę pieprzu
Szczypta curry

Pomidory obieramy ze skórki. Czosnek, papryki kroić drobno. Całość dajemy do miksera. Gdy papka jest jednolita przestajemy mixować. Gotujemy 10 min na 2,5 cały czas mieszając. Świetne do chipsów.

Zapraszam dodawać fotki.

http://www.ostrakuch...ent/view/54/44/ Na temat skali ostrości.

Cayenne to 60 000 -100 000. 2-3razy ostrzejsze od tabasco.

Naleśniki z winierkami i serem pleśniowym

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1/4kg mąki
1 szklanka mleka
1 szklanka wody
2 jajka
szczypta soli
drobina oleju
8 kiełbasek winierek (delikatne kiełbaski/parówki)
1/2 kostki sera pleśniowego

Jajka zmiksować z mąką. Dodać soli oraz wody. Całość dokładnie wymieszać. Smażyć na patelni z rozgrzanym olejem (odrobiną). Kiełbaski zagotować w wodzie. Naleśniki składać i nadziewać jak na zdjęciu. Na koniec całość posypać serem pleśniowym tak by się roztopił. Można ew. podgrzać w mikrofali, by ser roztopił się idealnie.


Osty rosół z kaczki

Dołączona grafika

1/2 kaczki
2 marchewki
1 pietruszka
kawałek selera
kawałek pora
2-3 papryczki tabasco lub red ting cayene
1 cebula
troszkę koperku
szczypta soli
szczypta vegety lub czegoś takiego

Ogarniętą kaczkę wrzucamy do gara z zimna wodą by była zanurzona. Dodajemy obrane jarzyny. Dodajemy vegete, sól oraz drobinę pokrojoną paprykę. Gdy całość zacznie się gotować to dajemy kuchenkę na mały ogień, przez 1h leniwie się tworzyła. Jak pojawi się biała piana na rosole to ją zdejmujemy i wywalamy ją do zlewu.

Ostra wódka

Dołączona grafika

1 dorodna papryka golden cayenne
1 średnio/mała papryka golden cayenne
1 średnia papryka Pepperoni
1 średnia tabasco lub red ting cayenne
1 wódka 0,7l dobra gatunkowo

Wydłubujemy zabezpieczenie z lania wódki wąskim strumieniem. Papryki oczyszczamy z nasion oraz 'białego miąższu' i kroimy je w małe paski. Papryki wrzucamy do wódki. Całość musi odstać min. 3 dni, aby ładnie się odbarwiło na złoty kolor. Wódkę można dolewać, ale dobrze by całość nie była używana dłużej niż 2-3 miesiące.
Dołączona grafika

#7 Mlody

    Placek

  • Battlefield 4
  • PipPip
  • 375 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Rogowo/Bydoszcz



  • BF2 GUID - Mlody2006
    BF2142 GUID - Mlody2006

Napisano 20 grudnia 2009 - 14:41

Kurczak Curry.

A więc tutaj mamy akurat piersi z kurczak (piersi przekrojone na połówki), można dać kto co lubi.

Składniki:

Udźce kurczaka (domyślna część wedle przepisu)
2 paczki curry (ogólnie winno być 5 łyżek stołowych)
3 cebule (pokrojona jak kto woli)
ostra papryka,pieprz cayenne (ogólnie żeby było pikantne)
oliwa/olej
kostki rosołowe (ja używam knorra)

Przygotowanie:

A więc tak do brytfanny dajemy trochę oleju na dno, przed rozgrzaniem sypiemy na ten olej te łyżek curry i czekamy do momentu aż zacznie się
pojawiać dymek i poczujemy zapach przyprawy. W tym momencie wrzucamy na to cebule i mieszamy ( domyślnie cebula ma się zeszklić ale w curry ciężkie do stwierdzenia :D) po chwili wrzucamy na to mięsko mieszamy i zalewamy bulionem tak by przykrył on mięso. No i teraz nasza praca się w sumie kończy ponieważ zostawiamy to na małym ogniu na ok 50 minut. W między czasie doprawiamy to papryką czy innymi przyprawami mającymi zaostrzyć smak potrawy.
Z początku proponuje mieć to przykryte a później w celu odparowania ściągnąć przykrycie. Na załączonym foto sosik zagęściłem mączką ziemniaczaną czyli standard zagęszczania sosów.

Kurczaka podajemy z ryżem lub kaszą, kto co woli. (jakby się uprzeć to ziemniaki czy makaron też może być - kwestia gustu)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych