Warning: Illegal string offset 'html' in /usr/home/pl4fc/domains/forum.pl4fc.net/public_html/admin/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 370 Discord i coś jeszcze. - Polish 4Fun Clan :: Forum
←  Uwagi do redakcji

Polish 4Fun Clan :: Forum

»

Discord i coś jeszcze.

- zdjęcie 90s 17 kwi 2019

Po ostatnim spotkaniu sporo myślałem o wszystkich opiniach za i przeciw, oraz całej zaistniałej sytuacji.

Dlatego też przedyskutowałem sprawę jeszcze z RLem i doszliśmy do wniosku aby trzymać się pierwotnego planu że wszystkie najważniejsze dostępy były u dwóch osób a nie jednej lub wielu. Aby można było bez zbędnych problemów rozwijać nasz portal. A nie szukać różnych ludzi rozsianych po różnych miejscach, oraz zabezpieczyć nas na wypadek jakby komuś coś się stało albo ktoś postanowił zaszkodzić naszej społeczności.


Ogólnie szykuje się wiele zmian które mają nam pozwolić przystosować się do obecnej sytuacji oraz dać szanse wystartować. Czy się uda i czy to wypali to czas pokarze.
Przez 13 lat uczyliśmy się na błędach i próbach rozwijać to community. Przerabialiśmy różne opcje począwszy od totalnej demokracji po kołchoz administracyjny kończąc.
Nie winię tu też nikogo za ten stan bo każdy CL i osoba wprowadzając swoje zmiany powodowała że sytuacja każdego następnego była bardziej skomplikowana. Łatwo nadaje się uprawnienia trudno później je odebrać aby ktoś nie poczuł się skrzywdzony.


Ale wracając do tematu, sprawa strony, forum, FB, Steam została załatwiona, pozostał Discord.

Na początku chciałem aby jak już jest oficjalny z nazwą naszego klanu i siedzi tam kilka osób to aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Zamiast zakładać coś nowego to wykorzystać to co już jest i zbierać tam wszystkich.
Jednak chłopaki mi wyjaśnili że discord to nie to samo co TS, mają tam swoje prywatne pokoje i treści którymi raz że nie chcą się dzielić dwa "są też politycznie nie poprawne".
Potraktowali moje próby jako wtargniecie z buciorami do ich świata, za co bardzo ich przepraszam raz jeszcze.


Dlatego postanowiliśmy że założymy nowy discord neutralny bez prywatnych pokoi i bez grup uprzywilejowanych. Dodatkowo są też inne powody jak:
1. Każdy będzie równy od samego początku a nie że ktoś do kogoś wchodzi.
2. Discord, strona, forum itd. jest dobrem intelektualnym społeczności i nie może być prywatny.
3. Aby zabezpieczyć główne opcje i aby wszystkie najważniejsze dostępy były w jednym miejscu.


Kolejna sprawa to uprawnienia tzn korona, zostało założone konto Admin PL4FC i hasło do tego konta będzie wraz z resztą w posiadaniu dwóch osób.
Ani ja ani RL nie potrzebujemy adminek bo chcemy skupić się bardziej na portalu a sprawy grania chcemy aby były na podobnych zasadach kiedy to się tutaj najlepiej kręciło.
Adminami niech będą ogarnięci gracze z doświadczeniem, Beatels zna technicznie temat. Pomysł aby każda grupa starych placków która zechce wrócić miała też swojego admina też uważam za dorby, Zwłaszcza że nie stawiamy na siedzenie wszystkich w jednym miejscu a raczej na wielu mniejszych grupach.
Myślę że to dużo bardziej sprawiedliwe jak to na czym stanęło ostatnim razem.


Kolejnym powodem jest to że Beatels już założył testowy taki discord https://discord.gg/xtpmjV ,który może być neutralnym miejscem tworzonym wspólnie w ramach naszej społeczności.
Jeśli się zgodzi oczywiście aby tak się stało.


Nie jest to idealne rozwiązanie ale nic lepszego nie wymyślimy. A skoro na starcie są problemy to temat będzie wracał.

Oczywiście obecny kanał chłopaków będzie ich prywatnym kanałem i własnością, gdzie będą mogli sobie grać tak jak grali do tej pory i robić co im się żywnie podoba. Jedyna prośba o usunięcie nazwy klanu oraz grafik klanowych aby nie wprowadzać inny w błąd który mógłby sugerować że jest to discord naszej społeczności.

Zależy mi na każdym z Was, dlatego chciałem to inaczej rozwiązać, bo doskonale zdaje sobie sprawę że zaczynać będziemy od zera absolutnego.


Na koniec chciałbym napisać jeszcze jedną rzecz, jak będzie potrzeba to wszystko opisze w osobnym temacie.
Przez 13 lat mojej mniej lub bardziej aktywnej działalności tylko dwa razy interweniowałem stają ponad zasadami, CLem i większością.

Pierwszy raz w 2009 gdy zmieniono idee tej społeczności na zamkniętą grupę z naciskiem na profesjonalną grę. Oraz wysłano do KRS papiery o założeniu formalnego stowarzyszenia aby móc pozyskać sponsorów.
Zrobiono to wszystko bez mojej wiedzy i zgody.

Czas pokazał że decyzja była słuszna, chociaż jednego dnia klan opuściło pomiędzy 130-200 osób. Pewnie było to około 90% społeczności. Część odeszła celowo część na zasadzie kuli śnieżnej.
Zaczynałem wtedy od zera chociaż wszyscy w koło mówili że to koniec pl4fc.
Jednak stało się dokładnie odwrotnie, ten klan dopiero od tego wydarzenia rozrósł się jeszcze bardziej, duża część ludzi wróciła. Po tym czasie mieliśmy serwery klanowe rankingowe i wszystkie największe wydarzenia wraz z osiągnięciami w CB. Grupa która odeszła i realizowała swoją wizje koniec końców rozpadła się wiele lat temu. Nie śledziłem ich drogi więc nie wiem czy udało im się zrealizować swoje wizje i jak długo pociągnęli.

Chce też abyście wiedzieli że to nie była moja zasługa że swoim wpływem zamiast usunąć jedną osobę prawie 200 musiało odejść. Musiałem wykupić porady prawne z radcą który wyjaśnił mi czym jesteśmy jakie mamy prawa i jak to wygląda. Dlatego odeszli bo nie mieli innego wyjścia jak chcieli forsować swoje wizje.
Klan się podniósł i stał potęgą też dzięki kilku osobą które ze mną zostały i wspólnymi siłami osiągaliśmy dużo więcej niż przedtem. Sam nigdy nic bym tu nic nie zrobił wiem to i mam tego pełną świadomość.
Dlatego stworzyłem te reguły regulamin i ten pomysł tak aby każdy mógł czuć się częścią czegoś większego.


Drugi raz jest właśnie teraz. Od lat nic się tu nie dzieje, klan niemal umarł śmiercią naturalną. Poza mała grupką która sobie grała 4fun i sporadyczną aktywnością na forum nie dzieje się tu nic.
Nie winie RLa ani nikogo kto tutaj zajmował stanowisko CLa bo tworzymy trudną społeczność, o bardzo dużym rozrzucie wiekowym i poglądowym. Obdarowaną wieloma przywilejami przez co mocno skłóconą i wchodzącą sobie w kompetencje. Czasy też się zmieniały a nasza forma stała w miejscu. odpuściliśmy też progres i dążenie do jakiegoś konkretnego celu.
Cała energia i wysiłek szedł na rozwiązywanie sporów które sami tworzyliśmy we własnym kręgu.
Mam też pełną świadomość że nie da się wejść dwa razy do tej samej wody. Dlatego tak w 2009 tak samo w 2019 potrzebny jest twardy reset, wiele zmian i nowy kierunek.

Dlatego taki a nie inny pomysł, dlatego takie a nie inne moje działanie.
I dziś tak jak 10 lat temu znajduje się grupa osób która poczuje się skrzywdzona i już jest grupa która postanowiła że wspólnymi siłami postawimy to na nogi.

Czy się to uda czy nie to czas pokarze, wiem że bardziej będę żałował tego że nie spróbowałem tego ratować niż że wykonałem wraz z innymi daremną pracę.

Oficjalny Discord https://discord.gg/FAamtSb
Odpowiedz