Skocz do zawartości


Dylemat w wyborze kierunku na studiach


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzudo666

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 214 postów

Napisano 24 marca 2011 - 21:42

Witam,


Matura tuż tuż a ja wciąż mam dylematy co do wyboru kierunku studiów. Wszystko kręci się wokół wydziału matematyki i fizyki stosowanej na PG oraz ewentualnie ETI. Pierwsze założenie było proste: idę na fizykę techniczną i wybieram specjalizację, i w tym momencie zaczęły się schody.

Dostępne specjalizacje:
-fizyka stosowana
-konwersja energii
-nanotechnologia
-informatyka stosowana

Na samym początku odrzucam konwersję energii z paru przyczyn (brak zainteresowania, brak perspektyw na przyszłość). Dalej jest gorzej. Nanotechnologia: przyszłość rewolucyjność itp. itp. ... a co po studiach? na zmywak? Fizyka stosowana: szeroki zakres - fajny motyw. Ale co po studiach? Nie za bardzo mam ochotę zostać nauczycielem. Na koniec informatyka stosowana: Nie ukrywam, że lubię informatykę (nie w sensie gier, tylko ogólnie). Ale czy informatyka na wydziale fizyki jest dobrym pomysłem? Jest jakaś znacząca różnica pomiędzy informatyką na ETI a MIF? Zdecydowanie się na informatykę oznaczałoby złapanie jakiegoś kursu na programowanie w C+.

Dużo tego jest. Każda odpowiedź (oczywiście będąca na temat a nie OFFtop) będzie bardzo pomocna.


Pozdrawiam,
Kacper a.k.a "dzudo666"
Dołączona grafikaDołączona grafika
Mówcie mi dżudo albo Kacper :)

#2 rik

    Gameservers admin

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID - rik.pl

Napisano 24 marca 2011 - 23:16

Różnica między informatyką na ETI a "informatyką" na FTiMS, to jak różnica między niebem a ziemią :)
Wiadomo, na ETI trudniej się dostać i utrzymać, ale jeśli chcesz być informatykiem, to tylko ETI.
Dołączona grafika

#3 bofir0

    Placek

  • Użytkownicy
  • PipPip
  • 506 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Szczecin


  • BF2 GUID - bofiro

Napisano 24 marca 2011 - 23:48

W nanotechnologi jest przyszłość. Uczelnie zaczynają w to powoli inwestować. Co do energii to w Polsce mają powstać do 2025 2 elektrownie atomowe.. Jedna z Taurona i KGHM, a druga z ENEI (lub PGniG). Co do informatyki to nie znam sytuacji na uczelni :)
Dołączona grafika

#4 Ingvarr100th

    Placek

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 216 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Legionowo

Napisano 30 marca 2011 - 21:42

Wybierz nanotechnologię, może zaprojektujesz "nanosjuta" dla naszych wojaków. xD

#5 DeeJay

    Webmaster

  • Zarząd
  • PipPipPipPip
  • 754 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Gdańsk



  • BF2 GUID

Napisano 01 kwietnia 2011 - 12:16

Z tego co wymieniłeś to tylko nanotechnologia. Dziedzina dopiero się rozwija, ale już teraz jest spore zapotrzebowanie na specjalistów.
Na informatykę - na eti czy ftims - nie masz co iść jeśli cię to nie kręci. Można się zanudzić na śmierć :)

#6 Smiter

    Placuch

  • Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 929 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Miejscowość:Kraków



  • BF2 GUID - Smit3r

Napisano 11 kwietnia 2011 - 14:53

Turystyka i rekreacja ? :D

A co zdajesz na maturze? ;>





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych